станциите от старата тв кула в София

Predavatel.com / Predavatel.eu
Яворов

Мнениеот Яворов » 26 Ное 2006, 01:03

към админите:
вземете да си рефрешвате малко инфото в този сайт:

88.00 Алма Матер - Класик ФМ ТВ кула Алея Яворов, 500 W, ALMATER,
(1998-2001г.: на 87.70 MHz)

радио Алма Матер НЕ ИЗЛЪЧВА ОТ ТАЗИ КУЛА И НИКОГА НЕ Е ИЗЛЪЧВАЛО!!!!!!

100.30 Fresh! ТВ кула Алея Яворов, 500 W, >FRESH<,
(1999-2002г.: Радио Плюс)

радио Фреш НЕ ИЗЛЪЧВА ОТ ТАЗИ КУЛА от известно време! поне няколко месеца!

104.00 Jazz FM / DW кв.Бояна - Киноцентър, 500 W, JAZZ FM 104 MHZ

Джаз ФМ излъчват от старата тв кула на алея Яворов, преместиха си предавателя от киноцентъра.

РАдиостанциите, които предават от въпросната кула са:

89.1
89.5
90.0
91.0
91.9
94.5
95.7
96.2
96.7
99.1
101.7
103.6
104.0
Аватар
prassyo
500+
500+

Re: станциите от старата тв кула в София

Мнениеот prassyo » 26 Ное 2006, 09:45

"88.00 Алма Матер - Класик ФМ ТВ кула Алея Яворов, 500 W, ALMATER,

(1999-2002г.: Радио Плюс)"

Алма Матер наистина не излъчва от там, но е въпрос на време да започне да предава от Кулата, вече имат съответните разрешения и документи.
Фреш не предавата от Алея Яворов даже повече от 2 години.
Аватар
tv6
100+
100+

Re: станциите от старата тв кула в София

Мнениеот tv6 » 26 Ное 2006, 15:22

[quote=""prassyo""]"88.00 Алма Матер - Класик ФМ ТВ кула Алея Яворов, 500 W, ALMATER,

(1999-2002г.: Радио Плюс)"

Алма Матер наистина не излъчва от там, но е въпрос на време да започне да предава от Кулата, вече имат съответните разрешения и документи.
Фреш не предавата от Алея Яворов даже повече от 2 години.[/quote]

ami zashto togava gi pishe v saita? tazi informacia lesno moje da se vzeme s 2-3 telefonni obajdania. Vse pak tozi sait go vzimat za primer dosta hora:)

Alma Mater kato startirat na tazi kula, togava da gi pishe :)
img]http://www.estnet.bg/site/images/programs/client_30.gif[/img]
Sofia, Bulgaria 95.7 FM
Beograd, Srbija 89.4 FM
Pri?tina, Kosovo 88.6 FM
Tiran?, Shqip?ris? 106.0 FM
Bucure?ti, Romania 88.5 FM
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 27 Ное 2006, 08:07

Поправено е, благодаря за уточнението.
Аватар
N_i_x_e_n
100+
100+

Мнениеот N_i_x_e_n » 27 Ное 2006, 11:00

Много сте ми интересни някои хора :) без да се обижда никой, но ако сте на мястото на администратора може ли човека да звъни телефони по цял ден да проверява всяко едно радио откъде излъчва и дали няма някаква промяна :) не се хващайте за най - дребите неща това, че има тук там неточности винаги ще има докато всичко е динамично в сферата на радиата. Без да четкам администратора ...страницата си е достатъчно добра и определено няма друг български аналог.

Успех и за напред :)
Изображение
SONY st-s590es
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 27 Ное 2006, 18:25

[quote=""N_i_x_e_n""]Много сте ми интересни някои хора :) без да се обижда никой, но ако сте на мястото на администратора може ли човека да звъни телефони по цял ден да проверява всяко едно радио откъде излъчва и дали няма някаква промяна :) не се хващайте за най - дребите неща това, че има тук там неточности винаги ще има докато всичко е динамично в сферата на радиата. Без да четкам администратора ...страницата си е достатъчно добра и определено няма друг български аналог.

Успех и за напред :)[/quote]

затова му и казваме някои неща за поправка. Сам е трудно, да не кажа невъзможно.
Сега е оправено на 88.00 Алма Матер - Класик ФМ кв.Бояна - Фохар1, 200 W, ALMATER,

но само да кажа, че когато това радио наистина заизлъчва с 200 вата, тогава трябва да го полеем! сега ако излъчва и с 20 вата, пак ще е добре. Не е нормално пернишките, сръбските и македонските станции в София въпреки лошото качество на звука, ПАК да се чуват по-добре от Алма Матер и Класик ФМ. Язък за хубавата класическа музика, която няма как да се слуша без шумове, освен в кв.Бояна
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 27 Ное 2006, 18:52

Сега остава да тръгна да меря с някакви апарати кой с колко в действителност излъчва :tease: :tooth:
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 27 Ное 2006, 20:51

[quote=""predavatel""]Сега остава да тръгна да меря с някакви апарати кой с колко в действителност излъчва :tease: :tooth:[/quote]

ела в София, и още от централна гара си пусни на радиото честота 88 мегахерца, и тогава ми кажи какво чуваш!!!

Калин от "Практика" се занимаваше с тия предаватели на ФОХАР, питайте него. Той настройва мощността на Алма Матер, Радио 1, ФМ+ и на БГ радио, още преди да отиде на старата телевизионна кула. Питайте го колко му плащат от Алма Матер за да поддържа техния предавател (0.00лв) и тогава ще си отговорите на много въпроси.

Когато преди няколко години дойде комисия да измерва мощността на Мила и Практика, бе отчетено 186 вата (при 250 разрешени) за радио Мила. Само този пример е показателен колко си гледа работата и как не му дреме за "конкурентните" станции, защото той все пак си беше собственик на Практика. А предавателите на Контакт, Практика, Мила, БГ радио... също бяха на Фохар.

Сега ако се направи замерване на мощността, на честота 88.0 мегахерца ще покаже много под 100 вата. Гаранция!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 27 Ное 2006, 20:58

не знам Щербак как хваща в Пловдив "Хот ФМ" от Пазарджик или "ФМ+" от Асеновград, или радио "Пазарджик"... но ако нещо все пак се чува от тези радиостанции, опитвам се да го сравня с това, как се чува АлмаМатер-Класик ФМ в столицата! Аз лично пернишкото "Кракра" в София го хващам по-добре от Класик ФМ, а на тунера в колата , и у нас , и в офиса... изобщо ми го прескача. От Романтика, отива право на радио ДА
shOsho

Мнениеот shOsho » 27 Ное 2006, 23:18

Винаги ми го прескача - това е радиото с най-ужасен сигнал в София - и Мила едно време беше така...Смесваше се с Хоризонт...Абе нямам думи за мощностите на нашите предаватели
Ian

Мнениеот Ian » 28 Ное 2006, 01:02

Ми зависи..Кварталите под Бояна и Драгалевци. Алма Матер се приема перфектно .Според мен от Фохар станциите могат да покриват по-голямата част от София, защото има добра видимост...Но им пречи, че излъчват ниска мощност. Вече има райони, които традиционно попадат на радиосянка, като Сточна гара, жк. Люлин. От Старата кула ако излъчва с текущата си мощност Алма Матер, няма да се чува добре на местата където до сега се чуваше добре...а освен това тези предаватели на Практика не са от най-добрите. При гръмотевични бури доста често се случва да спират съоръженията...има и попадения на мълнии и статично електичество по мачтите...и просто спират...
Това са мои лични наблюдения, не ангажирам никой с това си мнение
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 28 Ное 2006, 13:30

[quote=""Ian""]Ми зависи..Кварталите под Бояна и Драгалевци. Алма Матер се приема перфектно .Според мен от Фохар станциите могат да покриват по-голямата част от София, защото има добра видимост...Но им пречи, че излъчват ниска мощност. Вече има райони, които традиционно попадат на радиосянка, като Сточна гара, жк. Люлин. От Старата кула ако излъчва с текущата си мощност Алма Матер, няма да се чува добре на местата където до сега се чуваше добре...а освен това тези предаватели на Практика не са от най-добрите. При гръмотевични бури доста често се случва да спират съоръженията...има и попадения на мълнии и статично електичество по мачтите...и просто спират...
Това са мои лични наблюдения, не ангажирам никой с това си мнение[/quote]

Ian, ti ne mojesh li da razberesh, che stanciite na Fohar pokrivat Sofia, no S NORMALNA MOSHTNOST! Dokato pri Alma Mater tia e silno namalena, umishleno ili ne, tova si e fakt. Te si znayat prichiniet, no tova radio v Sofia ne moje da se chuva!

a Shoshko e prav. No Mila edno vreme izluchvashe ot bl. 43 v Lagera i se chuvashe mnogo dobre v zapadnite kvartal na Sofia. A na izlizane ot Sofia, tam pri Drujba, gara Iskar, Kazichene... kudeto se hvashtat vsichki stancii ot SOfia, samo Mila ne se chuvashe, zashto? zashtoto e na 101.1, a BNR na 100.9 i signalut ot Vr.Botev zaglushavashe tozi ot stolichnia kvartal Lagera!!!

az lichno ne moga da hvana Alma Mater i Classic FM nikade normalno.
Jiveya na 2 mesta, v zapaden i iztochen kvartal. Preskacha mi go.
V ofisa (blizo do narodnia teatur) sushto. Shumi bezobrazno. V kolata kato go dam na auto da tursi... preskacha go. Smeshnoto e, che poniakoga na put po bul. Todor Alexandrov posoka Lulin, spira avtomatichno na 104.4, deto e srpskoto radio, a na 88.0 ne spira. Precedent ili ne, fakt si e.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Ное 2006, 13:58

Романтика и Алма Матер/Класик се чуват недопустимо слабо в по-голямата част от града, очевидно поради недостатъчната си мощност.
crimson

Мнениеот crimson » 28 Ное 2006, 21:17

Може би причината не е в това че не им е разрешена достатъчно мощност, а просто нямат достатъчно средства да си купят качествени предаватели и карат с някакви раздрънкани таратайки втора употреба. Ако тези предаватели са пренастройвани ръчно от една на друга честота, възможно е да са побългарили нещо в съгласуването на крайното стъпало към антеннофидерния тракт и мощността е отишла по дяволите :D
MasterBoy като гост

Мнениеот MasterBoy като гост » 29 Ное 2006, 14:15

Вие ли не сте наред, или тунерите не са Ви наред?!
Алма матер на моя тунер е 3-4 черти от 10 възможни в Люлин, същото в центъра, към Младост става много променлив и се губи.
Действително има слаб сигнал, ама чак пък толкова да е слаб...
Не знам с каква мощност излъчват, но знам, че Алмаматер си се чува, засича се най-нормално, но е със слаб обхват, другите радиа са по 6-7 черти, някой на 9-10 висят, сърбите на 104,4 са на 5 от 10 а Ултра на 2-3 от 10, Кракра е на 5 от 10.
На алмаматер само в стерео режим докато съм в движение почва да маже (не винаги) и се заглушава лесно, но се чува и то добре.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Ное 2006, 14:50

Е ако тунерите са от битака
приемрно при мене на уредбата която е Панасонк Алма трудно закача обаче на Денона веднага си го закача слаб не слаб с шум или без !!!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 29 Ное 2006, 15:33

Ми не знам как стои работата, но аз станциите от кулата на Яворов ги хващам всичките с уредба Самсунг и с една жичка за антена.
В Дружба 1 живея.Иначе тая уредба я взех не за тунера, а за усилвателя, защото ако не друго поне усилвателя на тия корейци е добър, а и тунера става.
Изображение
Аватар
dimitar.b
100+
100+

старата кула на "алея Яворов".......

Мнениеот dimitar.b » 02 Дек 2006, 21:14

във понеделник ще ходя "служебно"на кулата и ако Ви интересува ще взема "работната листа".но още сега ще Ви кажа ,че предавателните "станций са 11 на брой и най голямата мощност е 500вата по "СЕАЕ".ще взема информация от колегите на 10 тия етаж и ще ви пиша ако желаете.

Назад към