Re: БЪЛГАРСКА И МАКЕДОНСКА НАРОДНА МУЗИКА

Predavatel.com / Predavatel.eu
az
500+
500+

Мнениеот az » 10 Авг 2007, 14:33

Мисля, че в момента ЕС е на кръстопът и не знае какво да прави. Дали да си остане един рехав съюз на 27 държави или да върви по пътя на САЩ (като устройство и управление). Само, че второто въобще няма да е лесно и ще изисква много време. Предполагам цяло поколение трябва да се смени. В момента в който в ЕС ще има един общ език (предполагам английския) и всеки го знае и в момента когато чувството, че си Европеец и Българин (Немец и т.н.) са поне с еднаква тежест, можем да говориме за истински обединена Европа. Това обаче няма да е лесно, още повече като погледнем колко много история има на този континент и какво вековно недоверие между народите съществува (справка - македонски медии и форуми).
Гид по време на туристическа обиколка в Скопие:
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 10 Авг 2007, 15:45

ЕС може би никога няма да стане федерална държава с общо управление.И не трябва. Как ще накараш немците или испанците да говорят на английски или да се приеме един език за официален.Няма как да стане и не е нужно.На ЕС му трябва единна политика и стратегия, а не примерно Франция да се изхитря и да играе на къс пас с Либия примено.
Има ли единна позиция и политика, а не 27 такива може да смаже САЩ.И то поради няколко причини.Едната е ЕС е в по-добри отношения с Русия.И по-добрите отношения в Близкия Изток, отколкото на САЩ. Но това като цяло е заради по-меката позиция на ЕС по принцип, което си има и плюсове и минуси.
Изображение
Аватар
Nasko_Bs
100+
100+

Мнениеот Nasko_Bs » 10 Авг 2007, 20:48

elemag написа:
Xtreme написа:
Няма какво да се доказва. .............(.... Цял свят говори че българите на Аспарух са били номадско монголско племе и техният език е бил тюркски.

Именно няма какво да се доказва.... де го видя тоя цял свят дето изкара българите монголи а пък езикът им тюркски !?Как се съвместяват тюрки и монголи и то през 6 век когато едните стъпват на Балканите през 13 а другите -14 век .Браво бе образ по така се получава когато в часовете по история си ходил да мукаш банички и сега капеш тъпотии.Някой да те е учил да правиш   
разлика между тюрки и монголи,татари и останалите монголи,между турци и тюрки между събитията през 6-7 век и 13-14 век умнико това е период от  7 века но за теб едва ли.......Хайде сега да ми кажеш какво свързва  Баязид Илдъръм с Тимурленк многознайко дето говориш от името на целия свят
  ... e toz e bahti i tupaka ... lek iztegli si film4eta na btv 4e me drazni6
MR1

Мнениеот MR1 » 19 Окт 2007, 19:04

Петар написа:Разбира се че македонската и българската музика са различни. Вие в 21 век ли живеете или какво? В Европа няма место за вашия хегемонизъм и великобългарски претенции. Македония и македонската музика са нещто свято за нас, македонците, и никога няма да ползволим на сръбските или българските хегемонисти да ни ги откраднат!

согласен сам с теб, браво а оној Атанас Атанасов Спасов кои казва фиром е голем идиот и по неговите коментари мислам дека е от некоја лудница
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 21 Окт 2007, 08:43

Наско,не се дразни братле,само комплексари и неграмотници използват тази фраза "цял свят знае(говори)".По тези теми светът изобщо не се интересува,има специализирани материали във всяка страна по всякакви въпроси,но малко хора имат достъп до тях.А "нашите" хора едва ли са обиколили света,че да знаят навсякъде кой какво говори.
      Между другото "специалистите",с които спориш изобщо не са запознати с материята за формиране на народите и нациите,включително за тези на Балканския полуостров.Аспарух и неговите хора може и да са японци или чукчи дори,но не те са единствените на Балканите,славянският елемент наделява и политиката на държавите,които се формират на тези простори.Но най-голям виновник за сегашния хаос имат комунистите,особено българските и сръбските.Архивите си ги пазят много стриктно и никога няма да ги отворят,а там има ужасни факти.
az
500+
500+

Мнениеот az » 21 Окт 2007, 19:46

Отново съм съгласен с теб Бубич. верно ли е, че голямата каша я е забъркал Новакович?
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Окт 2007, 07:59

Определено не,Новакович е един от първитъе специалисти,които работи върху Византийските архиви и публикува на Сръбски трите грамоти на Византийския Император Василий Втори за Българската Църква след покоряването на България от Византия.Ето само една извадка от "Първата грамота":"...Прочее,вследствие на това,ние утвърждаваме преблагочестивия монах Йоан да бъде архиепископ на България и да управлява делата,отнасящи се до Архиепископията..."
      "...Самият архиепископ да има в градовете на своята епархия,т.е.в Охрид,в Преспа,в Мокро и в Кичево,40 клирици и 30 парици..."
  Ако прочетеш Втората и Третата грамота,ще паднеш,всичко е толкоз ясно и категорично,ама някои хора не искат да знаят историята,писана преди векове.Новакович твърди,че грамотите са издадени през 1020година.Ако проявяваш интерес,ще ти ги пусна.
az
500+
500+

Мнениеот az » 24 Окт 2007, 16:15

ОК. Ако не ти представлява проблем пусни ги. Относно Новакович, някаде бях прочел, че бил създателя на македонизма. Може и да греша.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 04 Ное 2007, 23:37

Не ,не грешиш,Новакович като служител на държава,която официално иска да преобрази националното определяне на хората и техния произход, се впуска в недостойни манипулации,но преди това знае историческата истина.Имам негови анализи,в които настоява тожно за това,за което говорим и ние.Има Булгари,които също са действували по този начин,ама какво да се прави,всякакви хора,не можеш на никого да отвориш..........и да му сипеш истината.Аз много пъти моля хора,които твърдят,че македонските славяни са потомци на Ал-р Велики ,да ми покажат някой документ от онези времена на Македонски език и никой до сега не го е направил,защо ли,сам се сети.И никой досега не е доказал,че Филип и Ал.Македонски са славяни,а пък сегашният македонски език е славянски и никой не твърди,че през 3-4век преди Христа ,македонците са говорили и писали на Мак-ски или "Старомакедонски ".Всички знаят,че са писали на гръцки или старогръцки.
      Засега,спасение няма,лъжата живее,защото има истина,както комунизмът вирееше,защото имаше капитализъм.Щеше ли комунистите да се возят в мерцедеси,а техният диктатор в Мерцедес-600,дето самия Минестерски съвет на Западна Германия не е имал.Помниш ли как блокираха пътя от Банкя до Г.Баня през Иваняне и Суходол в двете посоки за да отиде Главният гад на "работа" и разполагаха десетки войници с автомати да го пазят от "народа".Увлякох се,кога ли ще ми светнат маслото гадовете...
az
500+
500+

Мнениеот az » 05 Ное 2007, 16:19

За съжаление гадовете и сега са на власт под формата на "триглавата ламя" и болшинството от хората вече им сърбаме попарата. Явно тоя народ заслужава много глад и бой докато му увре главата. Лесно забравиха Луканков и Виденов. Ама хайде стига, че и аз се отплеснах... :)
MR1

Мнениеот MR1 » 05 Ное 2007, 18:10

Кој е таи човек Новакович?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Ное 2007, 10:50

Кажува се Стоjан Новакович-Српски историчар и државни службеник.Неговите делатности се мешавина от вистини и манипулации.Ке ти препорачам да побараш нешто от неговиот живот во некоja библиотека во Скопje и тогаш да направиме муабет...Има многу интересни работи.Незнам дали има саjт или на Викпедиjата види...
MR1

Мнениеот MR1 » 06 Ное 2007, 21:10

Баш ке се обидам нешто да побарам ако има на интернет да видам што човек е.
Него ме интересира од ваша гледна точка какви соседи се грците?
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Ное 2007, 10:47

От наша гледна точка считаме гърците за лукави и националисти. Разбира се всичко е индивидуално. Младото поколение вече расте в космополитен и европейски дух. Но без да се сърдиш, считаме, че в спора за името на вашата държава са прави.
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Ное 2007, 11:01

Освен това Гърция ще ви е основния проблем за прием в НАТО и ЕУ.
MR1

Мнениеот MR1 » 07 Ное 2007, 15:55

az мерси за отговорот, исти са грците и  се лукави генетски  :)
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Ное 2007, 16:12

:Drinks
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Ное 2007, 16:16

Ох, обърках поста. исках да кажа, че тука има и стереотипи, че гърците са мързеливи, скъперници и си падат малко мегаломани. Разбира се с това не може да се заключи, че всички са такива. Както навсякъде по света има и добри и лоши хора.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 07 Ное 2007, 20:53

С последните изцепки, че Орфей бил македонец, македонците само наливат масло в огъня.Значи Македония или ще търси съюзник в лицето на България или ще го загази много
Изображение
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 07 Ное 2007, 23:40

Ами, от нас полза никаква, най-много паспорти за чужбина да си вземат.

Назад към