Re: БЪЛГАРСКА И МАКЕДОНСКА НАРОДНА МУЗИКА

Predavatel.com / Predavatel.eu
az
500+
500+

Мнениеот az » 05 Май 2007, 15:34

I wse pak...kak ne moja da se iztrygne bylgarskoto ot Zapadnite pokrainini, a w dne6na makedoniq wsi4ko se promi samo za 45 godini!?

Аз също си задавам този въпрос. Надявам се Бубич да помогне, защото е видно, че дълго време е живял във федерацията и е по-вътре в нещата.
Гид по време на туристическа обиколка в Скопие:
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
az
500+
500+

Мнениеот az » 05 Май 2007, 15:37

Elemag, ти същия ли си дето се подвизава на Кайгана? Ако да, много ми е интересно, че тук постваш съвсем различни мнения. :-\
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
Ljubic

Мнениеот Ljubic » 05 Май 2007, 22:04

Makedonija kao i delove Bugarske bili su oduvek srpska zemlja. Svi koji zive na tim prostorima i koji govore slovenski, t.j. srpski jezik ili dijalekat srpskog jezika nisu ni Makedonci, niti Bugari. Makedonci su deo srpskog naroda, a Bugari su bili mongolsko pleme koje je govorilo tatarski jezik. Danasni narod Bugari i danasna Bugarska drzava su stvorili Rusi zbog interese Rusije na Balkanu. Da nije bilo to, danas bih se Srbija nalazila od Vojvodine do Soluna i od Jadrana do Crnog Mora. Jel ne vidite da i vi koji danas smatrate da govorite "bugarski" jezik u sustini govorite rastiman srpski dijalekat? Kako mozete reci da vi govorite bugarski kad je svima nama jasno da vi govorite slavjanski jezik, a ne tatarski kao sto su govorili pravi Bugari. Rusija je stvorila i Bugara i Makedonaca, a s time je naskodila srpskom narodu. Svi ste vi Srbi. Jedna vera, jedan narod. Zivjela Srbija!  :Horray
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 05 Май 2007, 23:05

Brate Ljubicu,gde si zlatan ovo procitao,molim te kazi.Svi ljudi mogu da pogrese,pogotovu danasnji,ali ti sto si napisao,to prevazidje svih, naj-primitivnih stavova svih nepismenih na nasim prostorima.Da postujes i da volis svoju zemlju,naroda ,jezika i t.d.-slazem se,ali da porices totalno istoriske izvore i cinjenice,to je vec vanzemaljsko.Vidi se da nisi istoricar,ali procitaj nesto pouzdano iz istorije,upoznaj se sa nekim od naj-cuvenih srpskih istoricara,pa onda daj svoj stav.Evo nesto,sto ti nikad ni si znao.Prva,slovenska drzava na Balkanu je tzv. Sloveno-bugarska drzava.Ona je stvorena krajem 7-mog veka.Prva drzava,koja je proznala tu zemlju je Vizantija.Desilo se to 714-te godine.I to se vrlo dobro zna u Istoriskom fakultetu u Beogradu.Drugo,kad je Car Dusan savladao Zapadnu Bugarsku i skoro celu citavu Makedoniju,on je nazvao svoju drtzavu :"Kraljevina Srba,Bugara,Albanaca i Grka".E,to se kunem da je tacno,svi normalni srbi znaju to.A ti,indirektno krivis pokojnog Cara Dusana,da onda nije on dobro znao kakvi narodi zive na Balkanu,odnosno u njegovom zemljom.Ako neko hoce da zna Balkansku istoriju,mora da procita sve,sto je tada napisano,kad nije bilo,ni politike,ni bilo kakve ideologije,znaci laz nije bila prvenstveno zastupljena.Ako si ti pravi srbin,trebalo bi da znas Srpsku istoriju.Daleko si otisao,kad kazes da su Rusi stvorili Bugarsku i Makedoniju.Lepo je da procitas nesto od Vuka Karadjica i Stefana Verkovica,takodje oni nisu se bavili nikakvom ideologijom,a jedinsveno prosvetom.Sadasnja,posleratna Rep.Makedonija je stvorena u Beogradu od Srpskih,Ruskih,Makedonskih i Bugarskih komunista.Ne verujes meni-pitaj i trazi arhive.Jel ti stvarno ne znas da su Srbi stvorili svoju drzava pre Rusa.Ako i to ne znas ,molim te,nemoj da mutis forum.Sadasnji Makedonci su ljudi Bugarskog porekla.U Makedoniji se jos davno koristilo jedinstveno grcki,bugarski i srpski jezik i nikako makedonski.Nista neces naci na savremenom mak-m jeziku pre 1944godine.Svi makedonski revolucionari su koristili pretezno bugarski jezik,mislim u svojoj borbi,a mnogo su vladali grckim i srpskim jezicima.Onako,ljudski protumaceno,bioloski i t.d.,nema razlika izmedju pripadnicima svih slovena na Balkanu,jedino su Slovenci malo.....svi mi smo ista prica,da ne kazem neku ruznu rec.Bolje receno,ziveli svi Srbi,Bugari,Hrvati,Slovenci...Zelim ti puno uspeha,ali citaj vise,onako brukas sebe bez veze.Na Balkanu postoje samo TRI slovenska jezika-Srpski,Bugarski i Slovenacki.Ostalo je sve dialekt(i).Makedonski je kompilacija  bugarskog i srpskog jezika i jedan mali deo makedono-bugarskog dialekta iz Severozapadne Makedonije.Stvarno ,budi malo oprezniji
Ljubic

Мнениеот Ljubic » 05 Май 2007, 23:41

bubic написа:Drugo,kad je Car Dusan savladao Zapadnu Bugarsku i skoro celu citavu Makedoniju,on je nazvao svoju drtzavu :"Kraljevina Srba,Bugara,Albanaca i Grka".E,to se kunem da je tacno,svi normalni srbi znaju to.A ti,indirektno krivis pokojnog Cara Dusana,da onda nije on dobro znao kakvi narodi zive na Balkanu,odnosno u njegovom zemljom.

Vidi se da ti nisi Srbin. Biti Srbin znaci voliti Srbiju, srpstvo i pravoslavlje. Ne mogu da razumem kako mozes da govoris te glupe stvari.
Gde si vidio da sam ja rekao da Bugari nisu postojali kao narod? Posoci mi to. Tacno je to sto govoris za Cara Dusana. U Dusanovoj Srbiji su zivjeli Srbi (slavjanski narod koji je govorio srpski jezik u danasnjoj Srbiji, Makedoniji, Bugarskoj, Grckoj), zatim Bugari (tatarojezicni mongolski narod koji se povezuje sa Asparuhom), zatim Grci. Ja nisam rekao da Bugari nisu postojali kao narod. Ja samo kazem da danasnji tako zvani Bugari, kao i Makedonci su ustvari pravi Srbi. Da bi bili danasnji Bugari - "Bugari", oni trebaju govoriti tatarski jezik i imati mongolske crte lica. Da bi bili danasnji Makedonci - "Makedonci", oni trebaju govoriti grcki jezik. Ono sto ceo svet zna je da su danasnji tako zvani Bugari i Makedonci u sustini pravi Srbi. Ciril i Metodija su stvorili prvu srpsku azbuku i propovedali srpski jezik. Tada nije bilo makedonski jezik, a tadasnji Bugari su govorili turkijski jezik.
Ja se stvarno pitam sta si ti? Kako je moguce da ne znas osnovne stvari nase istorije? Zato smo izgubili Kosova, jer nikada nije bilo jedinstvo kod nas Srba. Istina je jedna i jedina. Danasnji tako zvani Bugari i danasnji tako zvani Makedonci su Srbi. Tako je bilo i nadam se da ce tako biti. Srpstvo i Srbija mora biti nasa vera. Doslo je vreme da i "Bugari" i "Makedonci" shvatu da su oni pravi Srbi. Ne mogu biti Bugari jer ne govore turkijski jezik, a ne mogu biti ni Makedonci jer ne govore grcki jezik. Stvaranje Bugarske drzave kao i bugarski slavjanski narod, a kasnije i makedonski narod je bilo nacinjeno samo s jednim ciljem da se naskodi Srbiji i srpskom narodu. Svi smo mi Srbi kao sto su bili i braca Ciril i Metodija koji su sirili srpstvo i srpsko slovo.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 06 Май 2007, 14:41

Ljubic написа:
bubic написа:Drugo,kad je Car Dusan savladao Zapadnu Bugarsku i skoro celu citavu Makedoniju,on je nazvao svoju drtzavu :"Kraljevina Srba,Bugara,Albanaca i Grka".E,to se kunem da je tacno,svi normalni srbi znaju to.A ti,indirektno krivis pokojnog Cara Dusana,da onda nije on dobro znao kakvi narodi zive na Balkanu,odnosno u njegovom zemljom.

Vidi se da ti nisi Srbin. Biti Srbin znaci voliti Srbiju, srpstvo i pravoslavlje. Ne mogu da razumem kako mozes da govoris te glupe stvari.
Gde si vidio da sam ja rekao da Bugari nisu postojali kao narod? Posoci mi to. Tacno je to sto govoris za Cara Dusana. U Dusanovoj Srbiji su zivjeli Srbi (slavjanski narod koji je govorio srpski jezik u danasnjoj Srbiji, Makedoniji, Bugarskoj, Grckoj), zatim Bugari (tatarojezicni mongolski narod koji se povezuje sa Asparuhom), zatim Grci. Ja nisam rekao da Bugari nisu postojali kao narod. Ja samo kazem da danasnji tako zvani Bugari, kao i Makedonci su ustvari pravi Srbi. Da bi bili danasnji Bugari - "Bugari", oni trebaju govoriti tatarski jezik i imati mongolske crte lica. Da bi bili danasnji Makedonci - "Makedonci", oni trebaju govoriti grcki jezik. Ono sto ceo svet zna je da su danasnji tako zvani Bugari i Makedonci u sustini pravi Srbi. Ciril i Metodija su stvorili prvu srpsku azbuku i propovedali srpski jezik. Tada nije bilo makedonski jezik, a tadasnji Bugari su govorili turkijski jezik.
Ja se stvarno pitam sta si ti? Kako je moguce da ne znas osnovne stvari nase istorije? Zato smo izgubili Kosova, jer nikada nije bilo jedinstvo kod nas Srba. Istina je jedna i jedina. Danasnji tako zvani Bugari i danasnji tako zvani Makedonci su Srbi. Tako je bilo i nadam se da ce tako biti. Srpstvo i Srbija mora biti nasa vera. Doslo je vreme da i "Bugari" i "Makedonci" shvatu da su oni pravi Srbi. Ne mogu biti Bugari jer ne govore turkijski jezik, a ne mogu biti ni Makedonci jer ne govore grcki jezik. Stvaranje Bugarske drzave kao i bugarski slavjanski narod, a kasnije i makedonski narod je bilo nacinjeno samo s jednim ciljem da se naskodi Srbiji i srpskom narodu. Svi smo mi Srbi kao sto su bili i braca Ciril i Metodija koji su sirili srpstvo i srpsko slovo.

Ех, мъка, мъка.Колко луди има по земята.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 06 Май 2007, 15:57

Ljubic написа:

Ha! Ako ne sa bili rusite sega Srbsko 6tqlo da e do Ordin, a!? Az pyk mislq, 4e ako ne e bila Avstroungarskata imperiq, sega Bugarsko 6te6e da e ot Odrinsko, ta, 4ak do granicite na Hrvatsko, ne misli6 li!? 6toto ako ne  sa bili avstriicite bylgarskite kapitani sa 6teli da nawrat w me4i zadnik srybskite general4eta, na4elo s oniq ne6tastnik, kral4eto Milan, koito wmesto da priwetstwa obedinenieto na edna nowoosnowobodena prawoslawna dyrjawa, atakuwa w gryb! Takiwa ste si wie syrbite, samo podlosti moje da prawite, kakto ste praweli i predi. Naprimer, kogato Simeon Veliki e obsajdal Carigrad i ste se poblaznili ot parite na gryckiq wasilevs da go atakuwate w gryb.
I...bili mi kazal, Belgrad...koga sa go syzdali srbite!? 6toto ako se porazrowi6, 6te widi6, 4e...Beograd e syzdaden ot bylgarite.
A, typata teoriq, 4e bylgarite sa tatari moje da si q zawrete na edno mqsto! Bylgarite sys sigurnost ne sa tatarsko pleme, a dali sa ot tiurkski proizhod ili sa ot indoevropeiski, towa we4e e sporyt. Ako pita6 nqkoi rusna4enca, protejeta na politicite w Ruskata federaciq, 6te kaja, 4e sme i mongolci. Ama bylgarite ne sa bili drebni, nito s mongoloidni 4erti. Bili sa s evropeidni! Ne6to, koeto slavqnskite wi glawi prazni ne mogat da proumeqt, ili po-skoro ne iskat, 6toto slavqnite ste wsite zawistliwi. I kato sa takiwa golemi dyrjawnici slavqnite, 6to 4ak kato idwa Asparuh se syzdawa slavqno-bylgarskata federaciq!? 6to predi towa ne e imalo dyrjawa na sedemte slavqnski plemena i Severite, mi ste 4akali Apsruh da dowtasa, 4e i ime da dade na dyrjawata!? 6to li...!? 6toto e po-lesno da ste bezli4ni wasali na gyrcite, zaradi towa. Ako bylgarite bqha kato was, sega nqma6e da gi ima, za6toto gyrcite 6tqha da ni pretopqt sled 1018 godina. Samo, 4e towa sa bylgari...ne slavqni! Bylgarina ne tyrpi 4ujda wlast!
A, da! I...ot kyde trygwa slavqnskata pismenost!? 6to ne trygwa ot Welikomorawiq!? KKyde namirat ubeji6te Naum, Angelarii, Kliment, Gorazd!? W stolicata na edna "tatarska, warwarska" dyrjawa. A...6to sa gi izgonili welikomorawskte knqze!? 6toto togawa sa bili frankski podlogi, sega ruski...i predi wsi4ko, 6toto sa bili slavqni. SSamo za sprawka - kogato bylgarite idwat na Balkanite, sa imali pismenost, makar i slabo izpolzwaema - runi4esko pismo. Slavianite dali sa imali pismenost nqkakwa!? Edwa li!? Ili pyk sa stroeli krepostni steni po 3 metra, kakwite e stroql Kubrat wyw Welika, Stara Bylgariq, otatyk Cherno more.
Golqma rabota ste, srbite! Nai-welikite! Nai-qkite! To zatowa de 6to e narod, koito be6e nasilstweno wyweden w edna dyjawa s was izbqga, kato dqwol ot tamqn.
Haide sys zdrawe i prati mnogo pozdrawi na Hrvatite, Slovencite, Bosnencite i hercegovcite i Chernogorcite!
I predi wsi4ko - ne ni pipaite istoriqta! Bylgarskata dyrjawa e bila evropeiska sila powe4e ot 700 godini! Towa e dokazano ot istoriqta, priznato ot cql swqt!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Май 2007, 23:06

Ljubicu,vrlo pogresna ti je pocetna pozicija(pravilo),da "biti Srbin,znaci da volis Srbiju i narod i t.d." Ovde mi pricamo bez obzira dali smo Srbi ili Bugari,ili Grci.Mi pricamo o istoriji,a istorija je nauka,jedna od prvih u razvoju ljudskog zivota.Valjda znas da nauka i tehnika nemaju neku nacionalnu obojenost,bar bi trebalo da je tako.Istoriska dostignuca pripadaju svima-i tebi i meni ...Moj stav je,kad govorimo i vodimo neku diskusiju da se ponasamo kao ljudi,koji citaju,govore,tumace i stizu do dodeljene zakljucke,bez obzira dali smo mi Srbi ili nismo.Ne treba da padamo na takvom tlu,kao sto ti, i da vodimo taj disput,znaci ne treba mi ,niti da volimo,niti da mrzimo NIKOGA.Mozemo postovati,ili ne postovati,ali da mrzimo,to je nemoguce,ali to je druga tema.Ne valja da se covek izbori za svoj stav putem osecanja,posto je osecanje nesto,sto se menja,a razum i faktologija se ne manjaju.Ja stvarno neznam gde si ti citao,to sto pises,ali smatram da nisi u pravu.Sloveni na Balkanu su skoro isti ljudi kao poreklo,nacin zivota,mentaliteta i t.d.Oni su se podelili na cetiri "grane"-Srbi,Bugari,Hrvati i Slovenci.Nemoj da lutas,da Bugari nisu sloveni.Ime je ostalo stvarno od prabugarskih plemena,ali samo ime.Ceti to,sto pise Ico-pol,da ti ne ponavljam.Predlazem ti da sam stignes do istine.Ne veruj ni sebi,ni meni,ni drugima.Kako uvek kazem,pisi se "vanzemaljac".Stizes na Balkan i idi u neku biblioteku i trazi sta to znaci na grckom jeziku "vulgaroktonos".Pitaj i coveka,koji govori grcki,idi u bilo koju zamlju Balkana,idi u Moskvu,Atinu,Solunu i t.d.Jednog dana naletices na ljude,koji dobro razume tvoje pitanje i usmeri ce te tamo,gde bi ti samostalno stigao do odgovora na moje(tvoje)pitanje.Ako ti to ne uradis,nikad neces da saznas kako da otkrijes "zesku vodu".Ne ljuit se,ne zuri se da das neki odgovor,a se potrudi malo.Onako samo gubis svoje vreme i sam sebe mucis.Znas sta kazu Rusi,prema tome,sasvim zvanicno.Oni zstupaju stav,da su Ciril i Metodija Grci???Jeste,rodjei su u Solunu,ali kako su dobro naucili nekog od slovenskih jezika i da naprave azbuku na osnovu grcke(tadasnje),oni ne kazu.Drugo,ta dva braca su zvanicno sluzili Vizantiji kao misioneri.Trece,postoji,tzv.staroslovenski jezik,pa onda Srpski,Bugarski i t.d.Svi Evropski jezici su pretrpeli puno promena i simbioza,uklucujuci u tom broju i sve Slovenske jezike.Tako,da tvrdis,da su braca stvorili direktno Srpski jezik pre .....godina,to je neistinito i naivno,pa i kako sam ti kazes glupo.Ako nije tajna ,reci,molim te koje istoriske izvore ti koristis,ako uopste koristis,ili se samo oslanjas na nenaucne price.Ne vidim nista uvredljivo da to meni kazes.Ja sam pre par meseci gledao na drugom programu RTS-a,kako jedan srpski istoricar-pravi naucnik,objasnjavao dokle su stigle granice Bugarskog Carstva za vreme vladavine njihovog Cara Borisa Prvog-da i Beograd i B.tvdjava su pripadali na odredjene godine,pa posle se situacija vratila.A jedan deo Srbije je vladao i Car Simeon Prvi.To je istina,kako sto su neke delove Bugarske bile u sastav Srbije.Prema tome,taj naucnik to kaze kad ne postoji vec ni komunizam,ni nacizam.Mozes li ti da okrivis tog istoricara da nije on pravi Srbin,samo i samo sto kaze nesto od istorije i pokazuje izvore,koje koristi,ma nemoj, molim te...Tada nista pogresno nije bilo da neka zemlja napadne na neku susudnju i da savlada neki deo te zemlje.Svi su ratovale protiv svojih komsija.Ali o tome,po tome,naravno ako hoces.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Май 2007, 23:19

Ico,moze li da te pomolja,ako e vuzmozno da polzvas bukvata "v",vmesto "w".Susto,kogato kazvas napr.Janko,t.e. "j".predi "a","u" i t.n.Smjatam,ce moeto predlozenie ne te obizda,prosto za udobstvo pri cetene,nisto povece ne vlagam v molbata si.Kazvam,ako mozes.Blagodarja...
Ljubic

Мнениеот Ljubic » 07 Май 2007, 01:07

Dokle ces da pricas te besmislice?
Kao prvo, ti pricas rastiman srpski jezik, a to znaci da ti nisi nikakav Srbin. Mozes lagat ostalih, ali ne i mene. Isto tako, vidim da i veoma tesko razumes. Ja kazes jedna stvar, a ti pricas o sasvim trece. Eto, i Ico_pol je rekao da Bugari nisu bili Sloveni:
ico_pol написа:Ako bylgarite bqha kato was, sega nqma6e da gi ima, za6toto gyrcite 6tqha da ni pretopqt sled 1018 godina. Samo, 4e towa sa bylgari...ne slavqni! Bylgarina ne tyrpi 4ujda wlast!

Da si bio Srbin, odgovorio bi ha sve ove uvrede koje je izrekao Ico prema Srbiji. Al, eto, ti nisi odgovorio. Mozes da pricas sta god hoces, al svima je poznato da Bugari nisu bili Sloveni i da oni nisu pricali slovenski jezik. To je potvrdio i Ico. U vreme svetih braca Cirilo i Metodiji, tadasnji Bugari nisu govorili slovenski jezik. Cirilo i Metodija su sirili svoju misiju medju slovenima u Bugarskoj, Makedoniji, Srbiji, a ne medju pravim neslovenskim Bugarima. "Bugarin" kao etnonim oznacavajuci slovenski narod i slovenski "bugarski" jezik javlja se u 19 st. Rusi su stvorili tu tvorbu "bugarski narod" pripisujuci im slovensko poreklo, a s time je i tadasnji srpski dijalekat koji se govorio u Bugarskoj, oni su narekli "bugarski jezik". Kakva veza ima naziv "Bugar" sa Slovenima? Nikakva. A danasnji "Bugari" tvrde da su Bugari, al ne govore bugarski jezik (kao njihovi predci: Asparuh i ostalih) vec govore slavjanski jezik, t.j. dijalekat srpskog jezika koji nazivaju "bugarskom jezikom". To je apsurd!
Svi koji zive na prostorima danasnje Makedonije i Bugarske i koji govore slovenski dijalekat su deo srpskog naroda i ne mogu biti niti Bugari, niti Makedonci.
Pravi Bugari, kao i pravi Makedonci odavno su isceznuli i vise ne postoje. Bugari mogu biti jedino Gagauzi i neki ostali narodi.
Srbija i srpstvo treba da povezuje sve nas jer svi smo jedan te isti narod - srpski.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 07 Май 2007, 10:33

Абе хахо.Ти друга работа нямаш ли та измисляш историята.Ето това ви е проблема на вас.Все не си знаете мястото.Факт е, че когато българите са имали империя нито вас, нито руснаците сте имали държава.Факт е и, че руснаците са взели от нас азбуката.Факт е и, че вие сте подли и не веднъж сте ни нападали в гръб, а уж сме братя славяни.Въобще какво племе сте вие бе?Я гледай си твоята история и не се бъркай в нашата!
Изображение
Иван

Мнениеот Иван » 07 Май 2007, 10:37

Любич, първо научи падежите, пък после се прави на сърбин. Дори и да не съм учил задълбочено този език - руския ми е достатъчен, за да открия куп грешки от рода на "Cirilo i Metodija su sirili".
Желим ти све найубаво инак!
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Май 2007, 11:07

Любич, ти явно не правиш разлика между "прабългари" и "българи". Първите действително не са славяни. Другите са смес от "прабългарите и славянските племена в българската държава. Самият факт, че от прабългрсклия (неславянски) език не :) е останало почти нощо, говори, че славянското население е били значително по-многобройно. Да говориш и, че съвременните българи са сърби е несериозно. най-малкото поради факта, че съвременният български език е единственият славянски език без падежи (ако не броим т.нар. "македонски", който обаче за мен е един изкуствено създаден език). :)
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 07 Май 2007, 18:18

LJubi?u, stvarno ne znam ?ta ho?es posti?i ovom nepotrebnom provokacijom, ali svakako - nisi na dobrome putu...  :Confused Sa ovim na?inom razmi?ljanja i Srbija nije na dobrom putu, i ako to nisi razumeo tokom zadnjih 15 godina, onda stvarno ne znam ?ta da ka?em... Mislio sam da su ljudi kao tebe odavno izumrla vrsta, ali o?igledno da jo? uvek postoje.  :Crazy Samo nemoj posle da te ?udi ?to je "Srbija do Tokija" postala "Srbija ko Nokia" - svake godine sve manji model.
I, mada nisam srbin, eto na kraju jedne male ispravke sa moje strane : ne znam ko si i odakle si i ?iji je jezik "ra?timan srpski", ali kad izabere? jednu varijantu izgovora jata (ekavski, ijekavski ili ikavski) treba biti konzistentan, osim naravno ako doslovno citira? nekoga ko govori drugom varijantom.  :Idea

Zdrav mi bio, veliki porastao!
Ljubic

Мнениеот Ljubic » 07 Май 2007, 18:45

:o Smesno! Usudjijete se da negirate moj srpski identitet?! Ne mogu da verujem sta se sve ovde pise. Javljaju se neki Bubici Subici Dubici koji pise rastimane propagandne tekstove. I sta sada, hocete mi reci da Cirilo i Metodija nisu bili Srbi i da nisu sirili srpsko slovo?! Svasta! Znate li kakav su jezik tada pricali vasi "Bugari"? - Turkijski! To je svima nama jasno ko dan.
Jekavski, ijekavski...  ??? Pa to su srpski dijalekti. Trudim se da pisem tako da bih bio razumljiv za ostalih koji pise tu i nadam se da razume to sto pisem. Moj lokalni dijalekat je jekavski i ima odredjene razlike u padezima, al to nije bitno.
RTS, kako mozes napisati to da ""Srbija do Tokija" postala "Srbija ko Nokia"" ??? Sta si ti, Srbin ili neki Madjar ili neki Sop? ???

I kazete da ja ne razlikujem Bugare i Prabugare? Pa, te Prabugare ste izmislili vi. Nikada nisu postojale "Prabugare". Oni su se zvali "Bulgari" i oni su bili pravi Bugari. A vi samo koristite njihovo ime. Kako je moguce da vi danas pricate slovenski jezik i imate slovenske crte lica, a kazete da ste Bugari. To je apsurd! Bugari su bili turkojezicni narod koji je imao mongoloidan izrazaj lica. Treba vam dokaz? Pogledajte slike vasega Asparuha. Oni su bili Bugari i tako su sebe nazivali. Oni nisu se sebe nazivali "Prabugarima". To ste vi i vasi stvorioci Rusi ismislili. Vi ste Srbi i govorite srpski dijalekat, a ne govorite turkijski dijalekat da bi bili Bugari. Ja koliko vidim na ovaj forum ovde vi pisete na srpski, t.j. rastiman srpski dijalekat, a ne pisete na turkijski jezik kakav je bio pravi bugarski jezik. Danasnji tako zvani "Bugarski" kao i "makedonski" jezik su stvorili Rusi. Dokle cete da negirate vase srpsko poreklo?! ???
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 07 Май 2007, 18:56

Сърбино! Наистина, днешните българи едва ли са 100% чисти българи, но дори немците не са 100% чиста нация, въпреки, че са горд народ и не се смесват много с други народи. България е на кръстопът и е напълно нормално тук да има както хора, които да приличат на славяни, така и такива, които приличат на татари. Но има и хора, които не приличат нито на едните, нито на другите! Аз съм 1.85 метра, 95 килограма, с кестенява коса, кафеви очи. На славянин ли ти приличам!? А, на дребен татарин с монголоидни черти!? Да, може да има славянско в мен, може би татарско, дори гръцко, но това е нормално, на кръстопът сме. И все пак...не съм типичен славянин, както и повечето българи.
България НЕ Е славянска държава! Проумей го това! В нея живеят славяни, но живеят и турци, както и потомци на татарите, които са били нахлули в българските земи по времето на Второто българско царство и които са били покорили за известно време българския владетел. Днес България е един конгломерат, една смесица на балканските народи, но преди всичко българското начало е над всичко. Явно не си бил в България, явно не си живял с българи. Начинът на живот на българина дели от този на гръка, сърбина и т.н. балкански народи. Защо ли!? И защо се казва България, а не Българославянска държава, да речем!?
И след като българския е толкова близък до сръбския, руския ако щеш, защо едвам отбирам какво ми говориш. Работата е там, че българския, като самия народ, е смесен - преобладава славянското, но не може да се каже, че е идентичен със сръбския или пък с руския. Но най-вече със сръбския, нали ако България е славянска държава трябва да е от групата на южните славяни.
За Кирил и Методий - най-вероятно са славяни, пък и все по-често се говори, че са именно такива. И да са...защо семето на славянското слово не покълна във Великоморавия!? Защо франкските подлоги, на които си потомък са изгонили с камъни Кирило-методиевите ученици и са горили книгите им на клада!? Какво са направили предците ти, за това слово!? Отговора е само един - нищичко! И затова до ден днешен си пишете на латиница.
В дъното на руската култура стои именно Борис Първи, ЦАР Български! И ако не е бил тоя далновиден владетел, сега едва ли щеше руснаците да пишат на кирилица. На руската политика не им отърва това да се пропагандира! Шовинисти са до дъното на душата си, дори и да не са прави. Завиждам им, че са горди с историята си, нищо, че я изопачават.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 07 Май 2007, 18:58

Ljubic написа: :o Smesno! Usudjijete se da negirate moj srpski identitet?! Ne mogu da verujem sta se sve ovde pise. Javljaju se neki Bubici Subici Dubici koji pise rastimane propagandne tekstove. I sta sada, hocete mi reci da Cirilo i Metodija nisu bili Srbi i da nisu sirili srpsko slovo?! Svasta! Znate li kakav su jezik tada pricali vasi "Bugari"? - Turkijski! To je svima nama jasno ko dan.
Jekavski, ijekavski...  ??? Pa to su srpski dijalekti. Trudim se da pisem tako da bih bio razumljiv za ostalih koji pise tu i nadam se da razume to sto pisem. Moj lokalni dijalekat je jekavski i ima odredjene razlike u padezima, al to nije bitno.
RTS, kako mozes napisati to da ""Srbija do Tokija" postala "Srbija ko Nokia"" ??? Sta si ti, Srbin ili neki Madjar ili neki Sop? ???

I kazete da ja ne razlikujem Bugare i Prabugare? Pa, te Prabugare ste izmislili vi. Nikada nisu postojale "Prabugare". Oni su se zvali "Bulgari" i oni su bili pravi Bugari. A vi samo koristite njihovo ime. Kako je moguce da vi danas pricate slovenski jezik i imate slovenske crte lica, a kazete da ste Bugari. To je apsurd! Bugari su bili turkojezicni narod koji je imao mongoloidan izrazaj lica. Treba vam dokaz? Pogledajte slike vasega Asparuha. Oni su bili Bugari i tako su sebe nazivali. Oni nisu se sebe nazivali "Prabugarima". To ste vi i vasi stvorioci Rusi ismislili. Vi ste Srbi i govorite srpski dijalekat, a ne govorite turkijski dijalekat da bi bili Bugari. Ja koliko vidim na ovaj forum ovde vi pisete na srpski, t.j. rastiman srpski dijalekat, a ne pisete na turkijski jezik kakav je bio pravi bugarski jezik. Danasnji tako zvani "Bugarski" kao i "makedonski" jezik su stvorili Rusi. Dokle cete da negirate vase srpsko poreklo?! ???

А, славяните са били земеделско племе, което е живяло в наколни жилища или землянки! Българите са исторически факт, човече! Македония е географско название! Това е също исторически факт! Като не ти изнася твоя си работа!
az
500+
500+

Мнениеот az » 07 Май 2007, 19:00

Абе Любич. Изгледа да у апотекама у Србии има дефицит на хапчета. :Laugh
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Май 2007, 21:27

Ljubicu,stvarno neznam sta da ti kazem,uprkos moje tolerancije,stigao sam do zakljucak da si ti manje ili vise bolestan covek.Ja sam stavio pravo moje ime na forumu,ne krijem se i ako bi ti hteo, da cu ti sve podatke o meni-gde zivim,gde sam se rodio ,sta radim ,broj fiksnog i mobilnog telefona i mozemo pricati licno koliko god hoces-i sve to na moj racun.Preko 99% od ucesnika se kriju.Ja sam se izjasnio koje je moje poreklo,verujem i tebi da si srbin,ali tesko tebi,ako stvarno smatras da su Rusi stvorili Bugare i Makedonce.Ja vrlo obazrivo citam sve sto pises,ali ti izlgleda ne citas to,sto ja pisem.Ja te pitam vec nekoliko puta,koje udjbenike ili knjige citas da mogu i ja da procitam,a ti cutis,znaci ti nesto krijes.Sto se tice nekih uvreda sa strane nekih ucesnika,jeste,u pravu si,ali ti takodje vredjas Bugare,tvrdeci to sto vec pises u nekoliko navrata.I tebe neko da kaze ,da je neko stvorio Srbe,sa strane,sta ces ti njemu...?Rekao sam,reci cu ti ponovo,povezi se sa nekim istoricarom iz SAN-ka i onda ce da stignes do istine,ako nikome ovde ne verujes.Stvarno izgubi neki dan i videces ko je kriv i ko nije.I ne ljuti se na pravopis,svi mi gresimo...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Май 2007, 06:00

Evo jos jedan cin sa strane Bugarskih komunista.Danas pretsednik  Bugarske vlade izjavio u Moskvi da on i Bugarska vlada podrzavaju secesiju Kosova i da na taj nacin se oduzima jedan deo susednje zemlje,koji je uvek pripadao njoj.To je u sklopu sa mentalitetom bugarskih komunista tokom njihovog ponasanja za vreme postojanja te crvene bande,kako kaze Bora Corba.Oni su predali namerno celu citavu teritoriju(deo Bugarske) posle Drugog svetskog rata,a zasto da indirektno ne predaju dostojanstvo svoje susednje zemlje(i integriteta).Unistili su preko 30000 svojih drzavljana,gurnuli u logore preko 200000 i t.d. i t.d. Sad su se suprostavili i Rusima-svaka cast  vama," drugovi komunisti".Nadam se iskreno da pravi Bugari,koji postuju svoje dostojanstvo i dostojanstvo svojih suseda ne bi se slozili sa tim korakom.Nadam se da nijedan Bugarin nikad ne bi prihvatio secesiju bilo kojeg regiona svoje zemlje,bez obzira dali tamo zive ljudi,nebugarskog porekla.Svi narodnostne manjine,koje zive u Bugarskoj su  samo deo od celokupne Bugarske nacije i niko nema prava na to,sto se radi sa Kosovom.Ali ,sve u svemu,niko nezna sta ce jednog dana zasija iznad Balkanskih prostora,pa...idemo dalje,mi smo obicni,beznacajni objekti slovenstva i ko hoce,on nas ........Svaki ucesnik moze da nastavi kako njemu odgovara.Izgleda smo mi,na Balkanu neka sasvim razlicita ljudska kategorija!!!

Назад към