Обновление на форума

Predavatel.com / Predavatel.eu
am ster...

Re: Обновление на форума

Мнениеот am ster... » 16 Дек 2007, 11:52

ne si vlizam s nik i parolata a vie ;D >:(
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 16 Дек 2007, 17:18

Дизаина на новия форум е по хубав и подреден самоче трябва да се побългари като стария всичко да си пише на български
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 16 Дек 2007, 17:41

Bobi MW написа:Дизаина на новия форум е по хубав и подреден самоче трябва да се побългари като стария всичко да си пише на български

виж тук
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 16 Дек 2007, 19:06

Възможно най-скоро ще преместим потребителския панел от ляво.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 19:16

Готово, преместих потребителския панел от ляво. Бял ром Хавана без лед + кола :Drunk
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 19:54

Много хора споменават някакво кално кафяво. Може ли да получа скрийншот, кое точно кафяво ви дразни, защото поне на моя монитор всичко е бледо розово и се вързва с останалата част от сайта. Благодаря ви предварително.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 19:58

DX-er написа:Новият дизайн на форума не е толкова голям проблем - слад няколко седмици ползване се свиква. По-скоро ме смущават някои структурни промени по форума.

Най-напред, не е много практично девет подфорума да бъдат "сбутани" по този начин в "Български Ефир". Защо не помислите за някакъв по-нагледен (да не кажа user friendly) начин на представяне, например подфорумите да бъдат един под друг, не просто разделени от запетайки...

Второ, не намирам за съвсем удачно подфорум "Къде какво се приема" да е част от "Български ефир". Най-напред, в тази част на форума далеч не се обсъждат само впечатления от България, но и такива от доста други места по света. Освен това, със своите 4000 мнения "Къде какво се приема" се нарежда по активност на трето място веднага след форумите "Радио" и "Телевизия", и смятам че заслужава да бъде обособен в отделен раздел подобно на тях. Сигурен съм, че по-голямата част от редовите потребители на подфорум "Къде какво се приема" ще подкрепят тази идея.

Трето - има проблем с цитатите в по-старите мнения. Вместо да се появи цитат в отделен "прозорец", просто се изписва кодът
"user" написа:
. Ето пример : viewtopic.php?f=2&t=1469#p17016 .

И накрая - емотиконите отдясно (а и в отделния прозорец) изглеждат много смачкани. Няма ли начин това да се оправи?

Благодаря

Проблема с цитатите за съжаление няма как да се реши. Това е следствие на некачествено конвертиране преди години от phpBB2 към SMF. Дублирането на кавичките е бъг в доста такива системи. За съжаление не мога да направя нищо по темата, ако Ви се занимава - имате правата едитвайте мненията на потребителите с коректно излизащи цитати. По структурните промени на форума мнение може да даде Мишо, аз съм все още по техническата част :Cylon
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 21:06

Проблема със смайлитата е отстранен. Само ми е интересно има ли нужда от цялата тази менажерия или да преместя по-големите във "Виж всички усмивки" :Hmmm
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 22:48

Може ли на лично да го пратите, защото явно не сме настроили правилно изпращането на mail-и :-) Мерси за дебъга де :-) хихихи
Аватар
modulator
Нов
Нов

Мнениеот modulator » 16 Дек 2007, 22:53

am ster... написа:ne si vlizam s nik i parolata a vie ;D >:(

И при мен е същото....пратих мейл на [email protected], защото системата за забравена парола ми изписваше че няма такъв мейл в базата данни...регнах се на ново, но ще е добре да си ползвам стария профил. След като вече оправихте изгледа на форума, бих се радвал да се заемете с това ;)
Аватар
modulator
Нов
Нов

Мнениеот modulator » 16 Дек 2007, 22:55

Pandjarov написа:Може ли на лично да го пратите, защото явно не сме настроили правилно изпращането на mail-и :-) Мерси за дебъга де :-) хихихи

оо ясно, значи мейлите ми не са получени, сега и аз ще пиша на личен
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 22:59

Пишете лични съобщения на мен. Ще проверя дали има такъв потребител. По принцип няма логика да има липсващи потребители, защото цялото конвертиране мина успешно и друг не се е оплакал, най-вероятно сте забравили парола или нещо такова, ще я сменя ако ми кажете как е бил предния юзър.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 16 Дек 2007, 23:18

Само да вметна, че форума просто показва e-mail адресите ни и ползва личните ви програми за изпращане на писма като просто ги отваря и попълва полето TO или КЪМ... Нарочно е изключена функцията да се пращат директно писма от тук от съображения за сигурност. :rtfm

Аз си чакам скрийншота с кафявото :Constr
Аватар
just listen
100+
100+

Мнениеот just listen » 16 Дек 2007, 23:30

Благодаря за съдействието и най вече за бързата реакция :Horray
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 17 Дек 2007, 00:55

modulator написа:
am ster... написа:ne si vlizam s nik i parolata a vie ;D >:(

И при мен е същото....пратих мейл на [email protected], защото системата за забравена парола ми изписваше че няма такъв мейл в базата данни...регнах се на ново, но ще е добре да си ползвам стария профил. След като вече оправихте изгледа на форума, бих се радвал да се заемете с това ;)

И при мен го имаше това, понеже името ми за вписване е HalfDead с голямото D, а по някое време го бях сменил да се показва с малко. Не можах да се впиша във новия форум, но се осетих на време и пробвах да си се логна с името, което се виждаше на профила ми. т.е. Halfdead с малко d. 8) Стана си и нямам проблеми. Ако някой си го е сменвал като мене да пробва и с двете. Би трябвало да се логне с едното. :Beer
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 17 Дек 2007, 12:26

Получих снимките с "кафявото". Според мен просто имате мнооого тъмни монитори, при мен този цвят е едно бледо розово, което не уморява окото и е приятно за гледане. Ако може вижте как изглежда сайта на друг компютър, кафяво няма.
Аватар
Тони
100+
100+

Мнениеот Тони » 17 Дек 2007, 19:52

Честито за форума. Харесва ми. Приятни цветове и добре подредено :Happy 8)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 17 Дек 2007, 20:31

Въпреки, че според мен "проблема е във вашия телевизор" до няколко дни ще ви направя още няколко цветови гами между които може да избирате :dirol Да не кажете после, че администраторите не ви угаждат само :D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Дек 2007, 22:04

Относно цветовите гами, г-н Панджаров, моят монитор е 21-инчов DELL тринитрон, на който би трябвало цветовете да излизат нормално. Това само донякъде ми прилича на розово - абе и аз не мога да го определя какво е. На вас мониторът ви сигурно е LCD и ви излиза по друг начин. А да - може ли тази функция (Notify me when a reply is posted) да не е по default, че само тъпче имейлите на юзърите и едва ли на всички им се играе да я untick-нат. На когото му е кеф да му пращат notify, да си го слага сам.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 18 Дек 2007, 09:59

UGLY_BOY написа:Относно цветовите гами, г-н Панджаров, моят монитор е 21-инчов DELL тринитрон, на който би трябвало цветовете да излизат нормално. Това само донякъде ми прилича на розово - абе и аз не мога да го определя какво е. На вас мониторът ви сигурно е LCD и ви излиза по друг начин. А да - може ли тази функция (Notify me when a reply is posted) да не е по default, че само тъпче имейлите на юзърите и едва ли на всички им се играе да я untick-нат. На когото му е кеф да му пращат notify, да си го слага сам.

User Control Panel > Board preferences > Edit posting defaults > Notify me upon replies by default: избираш NO > submit :P И като пишеш мнения няма да е маркирано полето за получаване на мейл при отговор.

Назад към