Обновление на форума

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
just listen
100+
100+

Re: Обновление на форума

Мнениеот just listen » 18 Дек 2007, 17:33

Halfdead написа:И при мен го имаше това, понеже името ми за вписване е HalfDead с голямото D, а по някое време го бях сменил да се показва с малко. Не можах да се впиша във новия форум, но се осетих на време и пробвах да си се логна с името, което се виждаше на профила ми. т.е. Halfdead с малко d. 8) Стана си и нямам проблеми. Ако някой си го е сменвал като мене да пробва и с двете. Би трябвало да се логне с едното. :Beer

дам, точно там е бил проблема. И аз наскоро си сменях ника, а гледам при "новия" форум я няма тази опция да сменяш....ако пък аз не я намирам споделете как става? :)
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 18 Дек 2007, 17:39

Аха, защото явно сте въвеждали вашето display name вместо log-in name (това с което сте се регистрирали)
При phpbb системите само админ (или модератор със необходимите права) може да преименува username, или освен ако изцяло не разреши от ACP-то опцията потребителя сам да си сменя името когато и колкото иска. ;)
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 18 Дек 2007, 20:14

Enchev написа:
Bobi MW написа:Дизаина на новия форум е по хубав и подреден самоче трябва да се побългари като стария всичко да си пише на български

виж тук

БЛАГОДАРЯ :Clap
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Дек 2007, 21:05

Enchev написа:Аха, защото явно сте въвеждали вашето display name вместо log-in name (това с което сте се регистрирали)
При phpbb системите само админ (или модератор със необходимите права) може да преименува username, или освен ако изцяло не разреши от ACP-то опцията потребителя сам да си сменя името когато и колкото иска. ;)

Че в phpbb3 има опция за Display Name и може да не ти се изписва username-а, а само с него да си влизаш, така ли? Това явно е като при повечето месинджъри. Иначе, да, има опция, при която смяната на имената може да бъде разрешена от администратор или модератор. Аз в моя форум съм я разрешил.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 19 Дек 2007, 11:09

Виждам обаче все още в раздел "Онлайн радио/ТВ", че не могат да се публикуват нови теми и искат одобрение от администратора. Т. е. видях, че има публикувана нова тема, но аз когато реша да се публикува нещо и не може. Пробвах вчера и до днес нищо. Сега пак пробвах и пак нищо за сега :)
Гост

Мнениеот Гост » 19 Дек 2007, 13:04

Pandjarov написа:Пишете лични съобщения на мен. Ще проверя дали има такъв потребител. По принцип няма логика да има липсващи потребители, защото цялото конвертиране мина успешно и друг не се е оплакал, най-вероятно сте забравили парола или нещо такова, ще я сменя ако ми кажете как е бил предния юзър.

AAAXAXA KA 6E PI6EM LI4NI KATO NE SME LOGNATI BEEEE ;) :D ;D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Дек 2007, 19:30

Ох, може ли да забраните писането на мнения от нелогнати потребители?
Аватар
Чичо Ники
Нов
Нов

Мнениеот Чичо Ники » 19 Дек 2007, 21:38

Ето и моите забележки(някои от тях вече са споменати от други потребители, но аз да акцентирам отново в/у тях):
1)Цветовата гама според мен не е подходящо подбрана.
2)Smile-тата са отдясно.
3)Няма толкова функции при писане на съобщение, колкото преди.Имаше възможност за вмъкване на таблици, диаграми, анимации и др.
4)Шрифтът е малко по-ситен от нормалното.
5)На заградените места би трябвало да има някакви малки изображения нали?...Очевидно има някакъв проблем с тях.

Чичо Ники
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 19 Дек 2007, 22:24

През уикенда се надявам да изчистим всички тези проблеми както и да добавя за избор още цветови теми.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 20 Дек 2007, 08:15

Сигурно е от Internet Explorer, защото направо иска да зареди изображението от директорията, а Firefox показва alternative text при наличност във изображението.
С лисицата се вижда ето това:
Изображение
Трябва да се зареди примерно images/ranks/star.gif ама... явно липсва.
А като разредиш изображението във отделен прозорец (tab) показва това:
Not Found
The requested URL /images/ranks/star.gif was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 20 Дек 2007, 17:42

MIRORUSE написа:
UGLY_BOY написа:Ох, може ли да забраните писането на мнения от нелогнати потребители?

Да , добре ще е !

Защо? Тъкмо сложихме защитна графика и вече няма спам ??? ::)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 21 Дек 2007, 12:43

Махнах дразнещия Save/Записване бутон, който никой не ползваше и мен лично адски ме дразнеше >:D
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 21 Дек 2007, 13:11

Проблема със звездичките за ранковете също е оправен.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 21 Дек 2007, 17:36

Добавих бутон за смяна на езика. Дори и да сте на компютър, който няма кирилица, може да пишете на Bulgarian Phonetic както и на БДС :Icecream
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 22 Дек 2007, 09:56

Подфорумите се показват всеки на нов ред за по-добра четимост.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 22 Дек 2007, 14:13

chebaev написа:Виждам обаче все още в раздел "Онлайн радио/ТВ", че не могат да се публикуват нови теми и искат одобрение от администратора. Т. е. видях, че има публикувана нова тема, но аз когато реша да се публикува нещо и не може. Пробвах вчера и до днес нищо. Сега пак пробвах и пак нищо за сега :)

И аз чакам три дни одобрение от администратора и.... Нищо!
Така и не направих нова тема. >:(
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 22 Дек 2007, 16:15

Проблема е оправен, администратора си заби два шамара ритуално, надявам се всички са доволни.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 23 Дек 2007, 20:57

Направих възможните отговори в анкетите да бъдат 60 - дерзайте. Утре смятам да пусна вече новите цветови гами, но не обещавам нищо, защото версията на форума е още доста нова и някои неща не са разучени как точно работят напълно. Най-вероятно ще има цветова гама по подразбиране (тази, която е в момента) и който не му харесва ще има възможност да превключи на друга от потребителския си панел, като смятам да направим нещо в меки зеленикави и синкави тонове. Благодаря ви за търпението, надявам се разбирате, че една цяла цветова гама отнема доста сериозно количество време и модификации и ще проявите търпение към мен. Все пак да погледнем навън - всичко е киша и лошо време, може да го възприемате като зимен пловдивски скин :D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 26 Дек 2007, 14:47

Мисля, че сега е момента да се създаде и подфорум "Дъра Бъра" ("Бла-Бла, "Общи приказки", "Размисли и страсти") където да се пише по теми, несвързани с тематиката на форума. Забелязвам, че много теми се отклоняват далеч от началния замисъл, а понякога "продължението" е даже по-интересно от основната тема.
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 26 Дек 2007, 17:32

Ето още две чисто технически забележки от моя страна :

1. При получаване на лични съобщения, аватарът на изпращащия потребител покрива част от полученото съобщение.

2. В частта "Predavatel Europa" има немалко правописни и граматически грешки, които не биха направили особено добро впечатление на евентуалните чуждестранни посетители на форума :
- В частта за Франция - не е правилно да се напише "Radio ? France", а по-скоро "La radio en France"
- В немския раздел би трябвало да пише "H?rfunksender Deutschlands", а не "Deutschalnd H?rfunksender", което не звучи добре.
- В сръбския раздел е порпуснато едно "ј" в "Радио и телевизија у Србији".
- В швейцарската част има най-много грешки. Ето как би било правилно да се напише "Радио в Швейцария" на всеки един от езиците : H?rfunksender in der Schweiz / La radio en Suisse / Radio in Svizzera.

Това са грешките, които аз откривам в езиците, които владея - възможно е да има такива и на други езици. :NewRuss

Назад към