За необходимостта от раздел "Дъра Бъра"

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
Lupus
1000+
1000+

За необходимостта от раздел "Дъра Бъра"

Мнениеот Lupus » 20 Фев 2008, 08:55

Предлагам на Админа да открие нов раздел на форума за общи приказки, политика, коментари на новини или интересни събития - всичко несвързано пряко с тематиката на форума.
Раздела може да бъде кръстен както намерите за добре - "Общи приказки", "Точка разни", "Дъра Бъра" или каквото оригинално ви хрумне.
Какво го налага?
Отскоро преглеждам от време на време форума и пиша по нещо. Направи ми впечатление следното: Почти всяка тема бързо се отклонява от първоначалния си замисъл и хваща по посока на общи приказки и безкрайни разсъждения някъде много далече и в страни. Има хора, които целенасочено и системно поставят едни и същи въпроси, които може да са интересни за тях, но които нямат нищо общо както с конкретното питане, така и с тематиката на раздела. Други им отговарят и започва една безкрайна говорилня.
Нямам нищо против да се обсъжда всичко, което е интересно за хората тук, да се водят спорове, да се защитават тези или политически убеждения. Но нека това да става в страни от основните теми на форума. Така се прави във всички уважаващи себе си тематични форуми, така предлагам да е и тук. И нека Админите и модераторите чистят темите от спама и офтопиците, за да остане в тях наистина ценното и полезното.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: За необходимостта от раздел "Дъра Бъра"

Мнениеот BigBrother » 20 Фев 2008, 19:24

Съгласен!
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 20 Фев 2008, 20:51

Ставаме трима :)
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 21 Фев 2008, 08:53

И според мен има нужда от (форум или под-форум) Chit-Chat където да отива цялата "дандания" извън радио и телевизионните теми. :da:
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 21 Фев 2008, 12:32

Ето моето предложение от преди известно време viewtopic.php?f=3&t=4866

И не на последно място бих предложил темата СРЕЩА НА ФОРУМА ДА СТАНЕ ЕДНО ЛАЙФСТАЙЛ МЯСТО,т.е да обсъждаме и пишем неща,извън сериозността на медиините случки,т.е. всичко което ни вълнува,като например-''вървях си аз из Мола и видях една чанта/обувки,техника/ и реших да събера пари/да я купя/да я покажа на приятел и т.н. обикновени житейски случки. По този начин тук ще бъде една приятна (може би) и непрекъсната СРЕЩА НА ФОРУМА/-ците.
И нека тези,които наистина се видят на срещата НА ЖИВО :Drunk да ударят и една чаша за всички,които не са дошли(защото и на мен в момента ще ми е трудно да дойда) и нека празника им се пренесе и тук... ВЪВ Ф О Р У М А :Happy
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 21 Фев 2008, 12:59

Позволете ми да дам едно "ПРОТИВ". Аргументите ми:

В много форуми съм забелязал такива под-форуми, които на пръв поглед са логични, но идва едно НО.

Полезните хора в професионално ориентираните форуми обикновено нямат супер много време да браузват. Те са научени да четат по диагонал също така. Много често (което и е нормално в разговорите между интелигентни хора с широк поглед върху темите на ежедневието) разговорът се отклонява от първоначално зададената тема, но именно в такива отклонения се раждат интересни мисли и идеи.
Конституирането на форум ДъраБъра и преместването на така нареченото от някои колеги свободно говорене автоматично ще отблъсне част от интересните за форума потребители от въпросния под-форум, защото те по подрабзиране не четат дъра-бъра, което значи, че се създава вероятност много интересни теми за дискусия да бъдат непогледнати от една голяма група интересни хора.

Смятам, че една форум- или интернет-култура е достатъчна - няма лошо в отклоняването от тема, въпросът е отклонението да не е тъпанарско.

Поздрави.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 21 Фев 2008, 13:51

Няма смисъл от форум дъра бъра ала бала. Спама идва в следствие на някакъв коментар. Много по-полезно би било повече потребители да ползват бутона "!" за всеки пост, съдържащ спам. Въпреки всичко ако Мишо одобри ще направим съответната категория.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 21 Фев 2008, 18:33

radiator написа:Позволете ми да дам едно "ПРОТИВ". Аргументите ми:
......
Конституирането на форум ДъраБъра и преместването на така нареченото от някои колеги свободно говорене автоматично ще отблъсне част от интересните за форума потребители от въпросния под-форум, защото те по подрабзиране не четат дъра-бъра, което значи, че се създава вероятност много интересни теми за дискусия да бъдат непогледнати от една голяма група интересни хора.

Поздрави.

Наистина нещата се определят от това какъв е форума и кой за какво влиза в него.
Прав сте, че ако някой се интересува от тематиката му, а не от общите разговори, той няма да влиза в този раздел. Което автоматично определя, че той скоро ще се откаже въобще да влиза във форума, ако всяка тема след третия пост "забива у лево" и вече не можеш да отделиш зърното от плявата в следващите 5-10 страници с постове. Същевременно е гарантирано, че ако в един общ раздел се водят интересни дискусии, с интелигентни участници и без простотии, той ще е най-посещавания раздел. Въпрос на преценка на собствениците на форума къде са решили да го позиционират - в тематичните форуми, посещавани от специалисти и заинтересовани от дадена област или в многото форуми тип "говорилня" с много малко ядро и много приходящи случайно хора.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 22 Фев 2008, 12:14

Така по-бива май, а :P
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 24 Фев 2008, 11:13

Относно този бутон "!" наистина е с добра функция, но не бях се загледал за какво служи. Ако се смени и да пише примерно с тест "Докладвай за СПАМ" мисля, че повече хора ще го използват.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 24 Фев 2008, 12:26

По-скоро "Докладвай за нарушение" тъй като той не е само за спам. Но пък на мен и така си ми харесва.
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Фев 2008, 00:28

Ето и моето мнение,аз съм един от оф-топик-съпортърите.
Подкрепям предложенията и на Вълчо и на Радиатора,по простата причина,че и двете са абсолютно логични.За съжаление или не,животът не е само логика,наука,професионализъм и подобни. В живота има достатъчно разочарования,които водят до протести,до надежда,един ден истината ,доброто,човешкото и пр.да победи.В много неща сме на едно мнение,в много, на различно,но обратното не е възможно!!!Ето ,аз споря с Вълчо с неща,с които не съм съгласен,той пък не е съгласен с мои виждания,добре е някой трети,пети ,десети и т.н.да вземе отношение и тогава някой от нас двамата ще каже:"Момчета,май аз не съм догледал нещата,сори,грешката е в мен..."
Предлагам ,ама само предлагам,да се спре с тези заплахи за спам и подобни,това са инструменти от миналото,а нали много хора си спомняме какво ни се забраняваше и как страдахме от тези забрани. Нека отговорните лица изтриват само цинизми и обидни мнения,от друго никой няма да пострада и нищо няма да се промени.Който види нещо,което не го интересува,нека го подмине,поне аз така правя,малко са хората,които се интересуват от всичко...
Друго,има чисто префесионално-технически коментари,които за да се обяснят по-пълно ,се налага да се споменат странични,дори исторически факти.Смятам,че всеки,който сподели нещо,което друг не знае,все ще е от полза за някого,така че прав е и другия колега,нека нещата останат такива,каквито са засега.Ако някой сметне,че е силно обиден от някого,нека протестира и тогава Г-н Панджаров да вземе позиция и не само той,всичко може да се оправя с добра дума... Но смятам,че съществува у някои колеги ненужно честолюбие,някаква камерност и чувство на непогрешимост,това пречи понякога в споровете ни.
Аз съм доволен от всички,ама от абслолютно всички,без значение,дали подкрепят моите тези или са против тях и дали ме обиждат или ми правят комплименти.Всичко ми говори нещо,всичко помня и ще помня докато съм жив.Може ли да забравя такива препоръки и думи от хора като Миро,Ъгли и др.това са силни думи,от силни хора,а аз обичам екзотиката,особено словесната.Нещо напоследък Ъгли не го срещам,къде се запиля този човек,но поне Миро е налице,само дето пише много по-елегантно,но затова сме хора ,да се променяме,я си представете,че всичко стои замръзнало,Миро ти да не вземеш сега да ми се разсърдиш,нужно е помалко и шега,какво става с Могиляне,може ли да се изпрати някаква парична помощ за децата,какво стана с твоята инициатива?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Фев 2008, 18:13

Миро,сега видях твои постове към мен,които съм пропуснал,те са многозначителни и много интересни,разбира се ,ще ти отговоря и на тях,само прояви поне веднъж спокойствие и остави емоциите на по-заден план,както ти,така и аз, знаем ,че си много емоционален. Бързам за работа и само ще ти отговоря на подмятанео за "дребни подаръчета". Аз изпращам, някои неща на хора,които смятам че са действително радиолюбители и имат нужда от такива дребни неща,аз бих изпратил и на теб и на Ъгли нещо,от което бихте могли да се ползвате,защото сте запалени радио и тв-любители,за мен това е по-важното,а това ,че ме ругаете,за мен това няма стойност,дори и ЦИА и убийства,това са толкоз смешни и детски неща,че просто създават допълнителна екзотока на форума.Явно ти е трудно да разбереш,че мен не ме интересува дали си Миро и дали си от Русе,и дали си на 30години и дали си учил в Букурещ и дали говориш Румънски,мен ме интересува човекът-радиолюбител под никнейма Мирорусе.Никога няма да се видим,но какво пречи да обменямме мисли и да спорим,и да спорим и крещим дори,но да се псуваме,това го смятам за недостойно.Ти,на тази възраст като харчиш толкова емоции,какво ще стане на 40-50 и повече години? Има, изглежда някаква параноя,търсиш у всяко нещо ,което казвам някаква дълбока секретност,дейност,както казваш манипулативност.Това ,твоето изглежда по-скоро на манипулативност,но дори и да е така,мен не ме е страх от нея и от теб,манипулирай си колкото искаш,това не може да засегне никого.Като ме определяш на манипулатор,ти с какво се манипулира от мен?-с нищо ,държиш си на твоите принципи и хич не ти пука за другите ,и правилно,така трябва.Я попитай някого дали се е манипулирал от теб или от мен.Всеки си гледа себе си и така трябва... А за случая с децата,изразявам съжаление,грешката е моя,че останах с впечатление,че инициативата е твоя.Но това не е важно,важното е ,че имаш хуманно отношение по случая,впрочем май ти се подмазах отново,извинявай за подмазването,но това е свързано изглежда с моята манипулаторска дейност,какво да се прави ,болест,впрочем професия,според теб...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 25 Фев 2008, 18:39

Малко офтопик, но последното посещение на Ъгли е било преди 5 дни, което значи, че той все пак чете. Нека го приканим да се върне.

Съгласен с Бубич!
Специално за Миро съм с впечатление, че е свестен пич, просто нека отдадем необходимото и на това, че при писмена комуникация понякога стават обърквания. Интонацията не може да се предаде точно, затова и някои юдъри се обиждат и са необходими допълнителни обяснения.
Има и някои младежи, изпълнени с много завист, злоба и болни амбиции, които освен да псуват друго не са постигнали в живота си, те трябва да си отидат от форума. Но понеже сме демократи, просто ще отминаваме с усмивка глупостите им. :Happy
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Фев 2008, 09:10

Радиаторе,последните ти две изречения са много силни и аз реших да визирам някоя личност в техния обхват,но колкото и да се напъвах,не открих никого...Ако все пак някой прояви доблест и познае себе си в техния смисъл,в никакъв случай да не обвинява теб,ами да насочи упреците(изстрелите ) си към мен,аз поемам отговорността за тях!!! Защо ли,много просто,защото много успешно съм те манипулирал с моите манипулации.Засега ти си единствената ми жертва,но аз ще продължавам в същия дух,докато не се увеличи броя,но ти не казвай на никого как стана това,за да не ме рзконспирираш,че вече не остана какво да крия.Както се изрази наш колега,"ясно,разконспириран си,колко и да се криеш" и се радва ли радва човечецът...Ами да се радва,все пак и това е резултат,малко скромничък,ама ние сме демократи,както казваш и т.н. Какво нещо е природата ,човешка...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Фев 2008, 09:43

Много сме малко манипулираните, Бубич...

Ако бяхме една идея повече, поне на нивото на румънците щяхме да сме...
ОТВРАТЕН

Мнениеот ОТВРАТЕН » 26 Фев 2008, 13:05

Бубич вече прекаляваш. Само пфтопици от теб и нищо свястно. Защо не кажеш на хората дали си агент или не. Гледаи Миро колко конкретно те пита. Пък ако не си Миро може и да ти се извини по мои наблюдения той не е вируглав и се е извинявал тука в тоя форум. Радиатора е прав че Миро е пич. Ама ти само с тоя комунизъм си се хванал и дразниш наред. Слагаш определения на хората а не искаш на теб никои да не ти слага. Всяко мнение което се различава от гледната ти точка го смяташ за обида. Притеснявам се да не си трагне и Миро от тука че ако още двама трима като Миро и Ъгли си тръгнат савсем никой няма да влиза в този форум. Сега и с Вълчо се чепкаш. Мис Смарт и тя вече все по рядко пише.Стегни се не ти ходи на пенсионата възраст да се държиш така не те ли е срам от белите ти коси?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Фев 2008, 13:35

Колеги,

Бубич е абсолютно прав за всичко, което пише. Просто вероятно някои от Вас сте прекалено млади и няма как да ги знаете тези неща и че те продължават да са реалност, но не знаете къде да гледате. Всичко това е далеч от имагинерните книжки за световната конспирация, а са нещо които се случват всеки ден около нас.
Аз лично имам някои съображения към мис смарт, тя е от типа хора, които подражават на модела "аз не мисля така". Определено е интелигентно момиче, но негативизмът много често е над позитивизма.
И може Би защото истинските демократи в България сме много малко, понякога се реагира остро срещу хора, които за някои неща не искат да си отворят по-широко очите... просто реакция...

Така, че не се сърдете на Бубич, той ви казва адски много истини, като имате време отворете независими информационни източници и ще си сглобите картинката.

Ако сме толерантни един към друг, когато някой ни дразни, просто няма да се занимаваме с него, за да не си нарушаваме взаимно пространството. Пример, мен Мис Смарт не ми е приятна, сдърпахме се в няколко дискусии, не можем да си сближим възгледа, респективно аз не искам да я дразня с присъствието си, което прави превенция и тя да дразни мен. Има потребители, с които изразяавме симпатия и коментираме темите. Това са нормални човешки неща.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 26 Фев 2008, 14:03

@radiator,
И мен ли ме причисляваш към младите? Ако е така - мерси за комплимента! В противен случай сигурно ме причисляваш към "дъртите комунисти". И в двата случая не се вписвам в демократите:
И може Би защото истинските демократи в България сме много малко,

Демокрацията обаче не предполага позицията: "Щом не си с мен, си против мен".
Да, съгласен съм, че bubic e прав за някои неща, за други не. Но означава ли това, че във всяка тема трябва да се пише само това? Означава ли, че защитата на някаква позиция ти позволява манипулиране на думите на събеседниците, ваденето им контекста, слагане на опонентите в устите им думи и твърдение, които те не са правили? Това одобряваш ли го като начин да се води една дискусия?
С тези похвати можеш да заблудиш някое хлапе, което не познава живота, не и хора на моите години и с моя житейски опит. Това са жалки похвати на един болен човек, с увредена психика. Жалко е за него, ако живота му в България при "комунизъма" го е довел до това му състояние, но живота си тече....
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Фев 2008, 19:54

ОТВРАТЕН написа:Бубич вече прекаляваш. Само пфтопици от теб и нищо свястно. Защо не кажеш на хората дали си агент или не. Гледаи Миро колко конкретно те пита. Пък ако не си Миро може и да ти се извини по мои наблюдения той не е вируглав и се е извинявал тука в тоя форум. Радиатора е прав че Миро е пич. Ама ти само с тоя комунизъм си се хванал и дразниш наред. Слагаш определения на хората а не искаш на теб никои да не ти слага. Всяко мнение което се различава от гледната ти точка го смяташ за обида. Притеснявам се да не си трагне и Миро от тука че ако още двама трима като Миро и Ъгли си тръгнат савсем никой няма да влиза в този форум. Сега и с Вълчо се чепкаш. Мис Смарт и тя вече все по рядко пише.Стегни се не ти ходи на пенсионата възраст да се държиш така не те ли е срам от белите ти коси?

Др.Отвратен,
Няма лошо да си отвратен от мен и подобни на мен,приемам го за нещо нормално,не си съгласен с мен,отвращаваш се,имаш причина,така да се каже,НО не виждам причина да се държиш отвратително...
Ето и отговорите ми на твоя коментар:
1.С кое прекалявам,не казваш,бъди по-конкретен.Ако с офтопиците и ,че нищо свястно не казвам,тогава ми става ясно.Но пък абсолютно ли нищо свястно,нормално,верно и пр. не казвам,ето виждаш,че се намира някой наивник,манипулиран от мен и не се отвращава толкоз от моите постинги,какво мислиш по този въпрос???
2.Питаш ме дали съм агент.Ама ти сериозно ли задавш този въпрос или само да си в тон с шпиономаните.Ако го задаваш сериозно,ето отговора ми: Не съм нито офицер от никаква явна или тайна разузнавателна организация от никаква страна . Не съм агент и доверено лице също на никаква разузн.,информационна,мафиотска и пр. мрежа,нито имам подобно образование,нито имам намерение да уча тепърва,нито подобна организация би приела в редовете си хора като мен.Аз съм със съвсем други възможности и интереси.Плюс това,обърнал си внимание на възрастта ми,плюс това съм имигрант,плюс това,че не съм със добро здраве и пр. И най-важното,казах го няколко пъти,но сега само за теб.Хора като мен(и като теб),които евентуално са от такива институции не стоят в публичното пространство,на тях им е забранено по правило!!!,плюс това самодисциплината на такива лица не допуска да се появяват никъде,дори под псевдоним или никнейм. Ако аз съм агент,а ти си ми началник,след като разбереш че съм на нет-пространството,имаш право да ме предложиш за наказание,уволнение,дори съд!!! Нали ме разбираш добре,ако не съм ясен,кажи,ще се доизясня.
След като априори допускаш,че съм служител на някаква шпионска служба,кажи накъде си се ориентирал,кажи горе-долу за коя става въпрос,или за коя страна...Иначе ,това са сериозни неща и не бива да се подхожда аматьорски и обидно за стоящия от другата страна.Не ти ли прави впечатление,че от няколко стотици участника,само 3-4-има сте шпиономани или нещо подобно.Ето, Вълчо ме ругае понякога,не се съгласява с мен по много въпроси,но никога не ме е наричал агент или че работя против страната.Явно вие сте по-млади момчета от нас и скоро сте чели шпионски романи и сега търсите да откриете истински шпиони.Ами ако е така,това не са истински шпиони,които се разкриват от дистанция и от обикновени хора,каквито сте вие с....да не казвам. Какъв шпионин съм аз,след като Миро разкри произхода ми и пр. Ще ме търпят ли шефовете в този случай???
3.Ще те помоля, поне ти да не споменаваш Миро,много си далеч от неговото ниво,има още много вода да изпиеш за да го стигнеш,я му прегледай постигите и ги сравни с твоите ,дума не може да става за сравнение,изчакай,продължавай в същия дух и може някой ден да се обозначиш за Миро 2,засега по-скромно...Ето, сам казваш,Миро може да ти се извини,той не е вироглав.....Не ,в никакъв случай,не снижавай нивото му,ти можеш да ми се извиниш,съдейки по думите ти,но такива силни хора като Миро никога.Питай го ,ако греша.
4.Не се поясняваш защо дразня хората с тоя комунизъм,поясни се и ще ти отговоря. Ако говорим за турското владичество и жертвите,които Българския народ е дал,това досада ли е? А каква е разликата невинни хора да бъдат убивани 5 века и 45години. Не може и не бива да се забравя комунистическия терор над Бълг.народ,не е човешко,не етично.Убити са достатъчно невинни хора и по най-зверски начин,дори много по-жестоко от убийствата,вършени от турските поробители.Ако не ми вярваш на мен,отвори книгите и ще се убедиш.
5.На кого и кои определения слагам,а не искам на мен да ми се слагат,я кажи по-конкретно,моля те много??? Ами аз съм с най-много определения,епитети и пр. Аз си позволявам да обозначавм тези като комунисти или подкрепящи българските комунисти,които не признават техните престъпления или ги омаловажават.Абе,Др. Отвратен,не знаеш ли че има над 30 000 българи убити след преврата от 9.9.44г.От всички възрасти,професии,религии,социално положение и пр.Има убити 17-годишни момчета,ти къде си живял,какво си учил,не ги знаеш тези неща,така ли? Ами питай твои близки,по-възрастни от теб.То е неловко да се говорят очевидни неща след толкова години.Българското село е унищожено завинаги,не виждаш ли ,е ако си от някой голям град,може и да не знаеш,така съм съгласен.
6.Злоупотребяваш,никога не съм смятал,че ако някой не е съгласен с мен,го смятам,че ме обижда.Обидни за мен са само цинизмите и обидните думи.Ето,твоето мнение не съвпада с моето,но не казвам ,че ме обиждаш,даже не мога и да се сетя за такова нещо.
7.Ето,последното ти изречение е много язвително и обидно към мен,но аз няма да те обиждам ,бих те "похвалил" за възпитаното ти отношение към един непознат с бели коси.Е,допускаш малка неточност за цвета на косите ми,те не са бели,но няма да обръщам внимание на дребни,технически подробности,както казва Радиатора,ние сме демократи.
Накрая ти препоръчвм да четеш по-внимателно мислите на Радиатора,Боро,Мис,дори ги научавай наизуст и после ги разучавай,ползата ще е само твоя. Те казат нещата с по няколко изречения и са много по-силни от моите повествования,обаче,пък те не са в чужбина и ти, и такива като теб не им обръщате внимание.А думите им са толкоз силни,че би могло есета да се напишат по тях.Засега само аз им обръщам внимание,вие дисциплинирано мълчите.Защо ли,много просто,на тях няма да можете да спорите,те са на място и с пресна информация. До скоро...

Назад към