Кде са хората от форума?

Predavatel.com / Predavatel.eu
MR1

Кде са хората от форума?

Мнениеот MR1 » 06 Май 2008, 13:42

Кде са хората от форума дали е форума напуштен?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Кде са хората от форума?

Мнениеот radiator » 06 Май 2008, 13:47

Кои хора имаш предвид, МR?

Предполагам по-рехаво е положението, защото като една истинска соц. страна, сме се преработили и правителството е дало на "народа" много почивни дни, които някои тарикати с 2 дни отпуск превърнаха в 11 дневна ваканция. Е, няма друга такава държава :-)

Ето ти справка за почивните дни:

Почивни дни по Великден: след уикенда на Великден - 28-ми април. 29-ти и 30-ти бяха работни дни, но аз не познавам човек, освен 2-3 приятели, който да отиде на работа. След това 1-ви и 2-ри май - почивни дни, последвани от уикенд. След това 5-ти и 6-ти май - отново почивни дни. ХАХАХАХАХА

Утре е работен ден и предполагам ще се завърнат почиващите, преяли с агнешко и препили с всякакви субстанции, моля се само да не се пребият по пътищата...

:Happy

Има и по-големи тарикати, които си взеха 4 дни отпуск, което значи че са си дали "почивка" от "преработване" от 25-ти април до 11-ти май. МR, никога не ставай българин, моля те! :-) Ще вземеш да се преработиш... ;D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 06 Май 2008, 16:52

"Кога най ми се доработи, легам и чекам да ми мине"
Шопска мъдрост
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
MR1

Мнениеот MR1 » 06 Май 2008, 19:38

1ви мај и Велигден поминаа, аз зборам за днес, вчера...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 06 Май 2008, 21:48

MR1 написа:1ви мај и Велигден поминаа, аз зборам за днес, вчера...

Днес е Георгьов ден, ядат се печени агнета на зелена поляна. :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Май 2008, 01:33

MR нали точно това ти писах, вчера и днес също са официални неработни дни в България
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Май 2008, 08:33

Бих изразил едно общо усещане,което се наложи от последното изтриване на някои постинги.Въпреки несъмнените достойнства на форума,неговите създатели (собственици по всяка вероятност),въпреки многобройните коментари на всички участници и пр.,има нещо гнило,нещо нагло,безцеремонно,безпардонно,някакво ненужно на никого властничество и демонстрация на сила,не голяма,но я има. Чета и други български форуми,там е страхотна бруталност и цинизъм,пълна деградация.Явно в България има вече съвсем различни от общоприетите норми на обществен живот и общуване. Не ми се иска да припомням силните анализи и изводи на поне една дузина колеги,които директно и индиректно потвърждават мнението ми.Колкото и наивно да изглежда,има някой,който следи тотално интернет-пространството и се опитва да заглушава нашите мисли. Може и мен да е обхванала шпиономанията,но има нещо,какво е,не знам,тайно и невидимо,но го има.... Сигурен съм,че нашите по-интуитивни колеги може да го разгадаят,а може и да са го разгадали вече....
Никога няма да забравя думите на един от пишещите :"Отговорих ти,буквално няколко секунди,преди да бъде изтрит последния ти постинг...." Това е вече страшно, това е толкоз разобличаващо,това е диагноза,поне за мен,това е нов похват в посткомунистическа България,това си е чист комунизъм ,или негова метаморфоза. В друга страница,трима подред изказаха същата диагноза. Ако и тези мои думи са достойни за изтриване,пожелавам на другаря джелатин, приятно изтриване!
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 07 Май 2008, 09:31

Това че си параноик не значи че не те следят :SOS
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Май 2008, 15:20

До Миро,
В интернет вече излязоха анализи, че посещаването на форуми вече не е голямата мода на мрежата. Нормално е да се отрази и тук.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 07 Май 2008, 16:24

Не, просто големия интерес към всяко нещо е в началото му, а и медиите не са имали голямо развитие напоследък.
Иначе тези дни имаше отлив заради дългите празници.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 07 Май 2008, 16:51

bubic написа:Бих изразил едно общо усещане,което се наложи от последното изтриване на някои постинги.Въпреки несъмнените достойнства на форума,неговите създатели (собственици по всяка вероятност),въпреки многобройните коментари на всички участници и пр.,има нещо гнило,нещо нагло,безцеремонно,безпардонно,някакво ненужно на никого властничество и демонстрация на сила,не голяма,но я има. .....

Повечето от тези, дето не пишат са вече в Магадан с еднопосочен билет, а казват, че там имало проблеми с Интернета... :D
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 07 Май 2008, 17:29

Другарю, моля Ви не издавайте партийните тайни ! Току виж се е разкрила цялата конспирация !
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 07 Май 2008, 20:18

не наистина е станало малко безлично. Аз преди висях нонстоп тука и бях на всяко гърне мерудия, сега по слабо
а относно празниците, добре че се яви тая ваканция, че заради "даскалите" и стачките им нямахме пролетна ваканция ;)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Май 2008, 22:19

Колеги, аз ще се върна към темата малко...

Ако тръгнем в насоката, която Миро посочи - според мен, медийният сектор в момента е монотонен, което е обяснимо. Нищо не се случва, динамиката е много слаба. Естествено, в един такъв форум, основната тема са именно медиите, като в тях е умряла работата, както да се дискутира? Айде, има в държавата 40-50 човека, които ще намерят какво да дискутират, има вътрешни истории... но те така и така си ги дискутират в лични срещи.

А когато евентуално се случи нещо, целият кейс се превръща в - "бе на майка ти в курабийката", "мани ги тия, ние не знам си кво" и т.н, където част същите тия хора, споменати по-горе, скрити зад никовете си изкарват понякога тонове с помия.

И ето 2 причини да има отлив на мека аудитория (онези обикновени минувачи, които не знаят, че в радиото се слагат слушалки, че плейва плей-аут, а няма човек в 3 през нощта и т.н.) :-) Те минават и попадат на липса на някакви супер грабващи теми или на постинги, навлезли дълбоко в лично пространство, което рядко касае повече от двама или трима души.
MR1

Мнениеот MR1 » 07 Май 2008, 22:51

MIRORUSE написа:Според мен въпросът на МR1 е зададен, в съвсем друга насока! Тя не касае актуалната ситуация с почивните дни в България, а факта, че в сравнение с предходни години, форума на предавател се посещава от по-малко форумци и гости. Останахме само редовните, но за жалост, все по-малко време му отделяме.

E така мислех. Ме интересира колко сме ние што сме наиредовни
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Май 2008, 09:53

Радиаторе,прав си с тези си мисли,но има според мен основна нишка при всеки един контакт на хората.Тази нишка е надежда за постигане на по-добри неща от съществуващите.Похвала получават положителните ,а упрек отрицателните.И понеже хората сме такива,че много пъти критериите ни са различни,стигаме до несъгласие. И тук идва вододела в общуването. Тези,които смятат,че само в тях е истината скачат,без дори да се опитат да те разберат,ето сам ти цитираш общи,заучени фрази по-горе и вместо някой да те разбере за какво говориш,той още по-люто ти се зъби,да не говорим и за обиди и цинизми. Възпитаните и толерантни хора реагират по начин,който се оказа "демоде" в България.Струва ми се дори,че ако някой се държи вежливо,става обект на присмех,"тоя пък кво ми се прави на не знам какъв". Ето,аз казвам нещо,без да визирам никого,хото пък любезния Г-н Панджаров,но момчето не си поплюва и веднага ми поставя психиатрична диагноза и е убеден хиляда на сто,че това е начина на отговор. Но по-лошото е ,че в такива случаи никой не се осмелява да му подшушне нещо от рода на "Ванка(примерно име),верно оня далечния дава някаква критика,може да си съгласен с него ,може и да не си,но чак пък на параноик да го правиш,не е много достойно..." Аз написах кратък отговор по повод на обидата му,но той веднага я изтри,а тя продължава да си стои гордо на страницата. И това форумаджиите го смятата за напълно нормално.Не е важно,че става въпрос за мен,говоря по-принцип.Това е голямата загадка у нас,какъв вирус е влязъл манталитета на хората,защото както се пише тук,така и в медиите,никаква разлика. Не съм сигурен дали ще прочетеш този постинг,но какво да се прави,сега в България,вместо радиозаглушители има бутони-лесно,бързо и практично.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 08 Май 2008, 15:12

Съжалявам, но освен с шега няма как да отговоря на упреците за конспирация и намеса на партията майка в триенето на постове.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Май 2008, 18:05

Г-н Панджаров,в никакъв случай не визирам Вас и хората около Вас,нито форума като цяло,имах предвид нещо общо в страната ,в начина на общуване.За да участавам тук, близо две години,не съм толкова отвратен или засегнат,точно обратното,форума ми отвори очите по много въпроси,защото давате свеж материал....
Не говоря и за конспирация и партии и пр. Говоря за ограничения и самоограничения,наложили се неусетно в много хора и живота въобще,затова дадох примера с границата. Точно налагането на граници дърпа нещата назад и вкарва хоратав заблуди и мисля,че някой нарочно го прави ,с определени цели.Навремето беше така,но защо и в 21-век да има такива неща,това ми беше постановката. А самия Вие и др.коментатори давате безброй примери на такива случаи,но както и да е,никой не може да спре течението, в това се убедих...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 08 Май 2008, 22:48

Радиатора е прав, а и точно това че доста хора тук се знаеме и не си общуваме само чрез форума
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Май 2008, 19:23

Още една подкрепа за Радиатора,прав си,че медийния сектор е монотонен,защо ли ,защото и живота е монотонен,а той е такъв,защото неговите компоненти не са основани на истината и закоността.Ето още един пример,който е характерен не само за нас,а за света ,изобщо,особено за С.Съюз.Празнуват хората 9-ти май-Денят на Победата срещу нацизма,празнуват десетилетия,ще празнуват и в бъдеще. И тръбят-това е края на борбата срещу нацизма!!! Ура,слава на великия,непобедимия и нерушимия Съветски Съюз(който го няма и никога няма да го има),слава и на Червената Армия(която също е в небитието)-спасителка на света от тази черна чума(нацизма). НО,НО,НО,никой не казва кога Съветския Съюз е започнал борбата си срещу този нацизъм,не казвам ,че го е нямало,само казвам,че С.Съюз никога не е воювал срещу нацизма,защо ли,защото никога не е обявявал началото на тази борба,който не е съгласен,нека престваи документ. Да,за края има документ-капитулацията на Германия,спор няма. Но не може да съществува нещо в живота,което има само край...
Мнението ми е,че Втората Световна война приключи с победа на Съветския Съюз и неговите съюзници срещу Германия и нейните съюзници.Всичко останало е демагогия,имам пред вид чисто военно-политическата страна на този период(събитие)-ВСВойна. Идеологията,господствуваща в Германия и Съветския Съюз е съвсем друга тема,свързана е неминуемо с войната,но не е основен фактор.

Назад към