Кде са хората от форума?

Predavatel.com / Predavatel.eu
bubic
1000+
1000+

Re: Кде са хората от форума?

Мнениеот bubic » 09 Май 2008, 19:23

Още една подкрепа за Радиатора,прав си,че медийния сектор е монотонен,защо ли ,защото и живота е монотонен,а той е такъв,защото неговите компоненти не са основани на истината и закоността.Ето още един пример,който е характерен не само за нас,а за света ,изобщо,особено за С.Съюз.Празнуват хората 9-ти май-Денят на Победата срещу нацизма,празнуват десетилетия,ще празнуват и в бъдеще. И тръбят-това е края на борбата срещу нацизма!!! Ура,слава на великия,непобедимия и нерушимия Съветски Съюз(който го няма и никога няма да го има),слава и на Червената Армия(която също е в небитието)-спасителка на света от тази черна чума(нацизма). НО,НО,НО,никой не казва кога Съветския Съюз е започнал борбата си срещу този нацизъм,не казвам ,че го е нямало,само казвам,че С.Съюз никога не е воювал срещу нацизма,защо ли,защото никога не е обявявал началото на тази борба,който не е съгласен,нека престваи документ. Да,за края има документ-капитулацията на Германия,спор няма. Но не може да съществува нещо в живота,което има само край...
Мнението ми е,че Втората Световна война приключи с победа на Съветския Съюз и неговите съюзници срещу Германия и нейните съюзници.Всичко останало е демагогия,имам пред вид чисто военно-политическата страна на този период(събитие)-ВСВойна. Идеологията,господствуваща в Германия и Съветския Съюз е съвсем друга тема,свързана е неминуемо с войната,но не е основен фактор.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 09 Май 2008, 21:37

bubic написа:Още една подкрепа за Радиатора,прав си,че медийния сектор е монотонен,защо ли ,защото и живота е монотонен,а той е такъв,защото неговите компоненти не са основани на истината и закоността.Ето още един пример,който е характерен не само за нас,а за света ,изобщо,особено за С.Съюз.Празнуват хората 9-ти май-Денят на Победата срещу нацизма,празнуват десетилетия,ще празнуват и в бъдеще. И тръбят-това е края на борбата срещу нацизма!!! Ура,слава на великия,непобедимия и нерушимия Съветски Съюз(който го няма и никога няма да го има),слава и на Червената Армия(която също е в небитието)-спасителка на света от тази черна чума(нацизма). НО,НО,НО,никой не казва кога Съветския Съюз е започнал борбата си срещу този нацизъм,не казвам ,че го е нямало,само казвам,че С.Съюз никога не е воювал срещу нацизма,защо ли,защото никога не е обявявал началото на тази борба,който не е съгласен,нека престваи документ. Да,за края има документ-капитулацията на Германия,спор няма. Но не може да съществува нещо в живота,което има само край...
Мнението ми е,че Втората Световна война приключи с победа на Съветския Съюз и неговите съюзници срещу Германия и нейните съюзници.Всичко останало е демагогия,имам пред вид чисто военно-политическата страна на този период(събитие)-ВСВойна. Идеологията,господствуваща в Германия и Съветския Съюз е съвсем друга тема,свързана е неминуемо с войната,но не е основен фактор.

Боже, колко глупости могат да се изговорят в такъв кратък текст! Е не може хем туй в онуй, хем душата в рая Бубич!
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Май 2008, 23:00

Драги Вълчо,не можеш ли веднъж,ама само веднъж,не два пъти,да кажеш, ей пич,това не е верно ,което казваш,не съм съгласен с него,ето чети еди-къде си ,ако не ми вярваш.И двамата не сме съвременици на тези събития,и двамата не сме историци,и двамата не разполагаме със секретните архиви,и следователно не сме последна инстанция на истината.Ние само сме чели навремето "официалната история" на КПСС и БКП.А сам, ти много пъти си я оборвал,искаш ли да ти припомня твои постинги,към които и една дума не може да се прибави и аз винаги съм те подкрепял,защо ли ,ами защото пишеш неоспорими истини и никой не може да те обори...Бих те посъветвал,да не вярваш на нищо и на никого и сам ще стигнеш както до непознати въпроси,така и до непознати отговори. Нека да направим следния експеримент,вместо аз на теб,ти на мен задаваш следния въпрос:"Владо,я ми кажи кога Съветския Съюз започва борбата срещу нацизма(фашизма,ако щеш),посочи ми факти,документи,спомени от комунисти,нацисти и нормални хора,които са съвременици на тези събития или знаят със сигурност истината". Аз ,например няма да мога да ти отговоря,ще ти кажа неща,които сме учили и обсъждали,но такъв въпрос не ни е поставян и ние не сме поставяли. А нали не виждаш нищо особено или обидно,ако щеш провокационно в него.Ето,поставям го още веднъж,по-сбито:"Кога Съветския Съюз започва своята борба срещу нацизма,в частност срещу Германския нацизъм ???" Кълна се,че не виждам нищо неестествено в него,дори и ти да го поставяш. Ето,още едно предложение,имаш свои познати,съседи и пр.,задай им го въпроса,ако трябва и писмено,но ги помоли да не бързат да ти отговарят и да не квалифицират веднга въспроса ти за глупост. Кажи им,абе може да е глупав,ама я ми отговорете,то не може все умни въпроси да се задават. Я си предстваи,възможно ли е в този разнообразен и противоречив живот всички въпроси,които задават хората да са "все на място" поставени. Смятам ,че въпросът е точен и недвусмислен. Ако искаш,помисли си върху него самостоятелно, дай си отговор само на себе си,пък ако искаш,сподели го после и с нас,ако не искаш,нека си остане само за твоя консумация,не си длъжен на никого да правиш еваллах. А съм сигурен,че твоята ерудиция ще даде съответен отговор. Ето и една от последните ти приказки пак е верна,тази за Магадан,ама кой освен мен я акцентира,засега никой,а съм сигурен ,че не си я казал без мотиви, просто ей така,дошло ти изневиделица....
Е,за последното ти изречение се смях ,наистина разбрах за какво говориш,имаш несъмнено чувство за хумор. Но,на тази основа,ето и допълнителен въпрос:"Хем има край на борбата срещу Германския нацизъм,хем никой не посочва началото на тази борба".Поне аз нямам отговор,който го има ,нека да бъде любезен и да ни го предостави,явно имам пропуски в знанията си по историята на ВСВойна.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 11 Май 2008, 23:23

И тук партията нареди на лошия модератор да заключи темата. Не че сме в бесен офтопик, просто комунистите така решиха.

Назад към