Administration and Moderation

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: Administration and Moderation

Мнениеот Lupus » 06 Юли 2010, 17:46

HotMusicFan написа:
BoskoIgic написа:Вече има нови спамер - МК Предавател.

Report,приятелю,report...натискаш си триъгълничето с удивителната,и нямаш грижи ;) 8)

Човека е модератор и той получава рапортите "приятелю"!
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 14 Юли 2010, 12:44

Voev-d, UglyBoy, FreakyGreek и всички имена на потребителя, известен като Владо са блокирани.
Въпросният потребител няма да получи достъп до форума за срок от 6 месеца поради:

1. Неуважение правилата на форума.
2. Набеждаване на двама членове на Администрацията.
3. Подклаждане на оф-топик спорове и разпри.
4. Системно писане с различни ник-неймс, като основната цел на всяко от тях е заяждане с Администрацията на сайта.
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 14 Юли 2010, 13:57

radiator написа:Voev-d, UglyBoy, FreakyGreek и всички имена на потребителя, известен като Владо са блокирани.
Въпросният потребител няма да получи достъп до форума за срок от 6 месеца поради:

1. Неуважение правилата на форума.
2. Набеждаване на двама членове на Администрацията.
3. Подклаждане на оф-топик спорове и разпри.
4. Системно писане с различни ник-неймс, като основната цел на всяко от тях е заяждане с Администрацията на сайта.

Ама още ник-неймс ли има той??
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 14 Юли 2010, 14:02

Добавям и "Нова Генерация" към списъка.
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 14 Юли 2010, 14:16

radiator написа:Системно писане с различни ник-неймс

Той сигурно разполага с 10 скайп адреси,15 icq номера и 38 фейсбука :D :D
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 18 Юли 2010, 21:50

radiator написа:Voev-d, UglyBoy, FreakyGreek и всички имена на потребителя, известен като Владо са блокирани.
В

Питам аз как се разбра за тази работа, просто от любопитство.
Изображение
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Юли 2010, 23:48

Ами много лесно, ЪглиБой ми изпращаше лично съобщение при всеки нов ник :D Да каже, че е той и че иска да го "мразя".
Освен това, моята работа през по-голямата част от кариерата ми е да управлявам хора. Малко ми трябва, за да разбера кое писание от кого е писано. Тези умения се учат, не е нещо световно... изисква малко тренинг и четене.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 08 Авг 2010, 23:20

jorko написа:
radiator написа:Системно писане с различни ник-неймс

Той сигурно разполага с 10 скайп адреси,15 icq номера и 38 фейсбука :D :D

38 фейсбука, брейй :D
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 26 Авг 2010, 17:03

Пичове, да знаете, че вече не гледам форума редовно и няма много смисъл да ми пишете. Разбира се ако има някакви проблеми глобални каквито е имало преди Мишо ми звъни едно телефонче и идва големия багер да чисти вируси спамери и тн :Drunk
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Сеп 2010, 19:19

Pandjarov написа:Пичове, да знаете, че вече не гледам форума редовно и няма много смисъл да ми пишете. Разбира се ако има някакви проблеми глобални каквито е имало преди Мишо ми звъни едно телефонче и идва големия багер да чисти вируси спамери и тн :Drunk

Пич, за какви пичове става въпрос, че нещо недоразбрах ?
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 03 Сеп 2010, 01:10

Явно има предвид, нас потребителите на форума...
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 03 Дек 2010, 18:11

Бих желал да задам един въпрос на администраторите и глобалните модератори на форума. С един приятел, който не е запознат с форумите, спорим дали на екипа се заплаща за тяхната работа или не. Аз му обясних, че не е възможно, при положение, че това е Интернет общество на анонимни хора, тоест няма как, но той е твърдо решен, че той е прав в спора. И това е питането ми - дали да си член на екипа на един форум е професия, или просто задължение или приятно занимание.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 03 Дек 2010, 19:02

Meloman № 1 написа:Бих желал да задам един въпрос на администраторите и глобалните модератори на форума. С един приятел, който не е запознат с форумите, спорим дали на екипа се заплаща за тяхната работа или не. Аз му обясних, че не е възможно, при положение, че това е Интернет общество на анонимни хора, тоест няма как, но той е твърдо решен, че той е прав в спора. И това е питането ми - дали да си член на екипа на един форум е професия, или просто задължение или приятно занимание.

Първо, не мисля че някого трябва да го интересува особено дали се заплаща.
Второ, защо твърдиш, че е невъзможно, като на практика няма какво да пречи някой да превежда по банков път сума на някого, за да му върши такава работа (казвам го теоретично).
Трето - НЕ. Помагам в този форум абсолютно доброволно без да очаквам, искам и да ми се заплаща нещо, защото не е необходимо. Харесва ми идеята на форума и сайта, и помагам с идеална цел. Така че му кажи на твоя приятел, че в момента греши, че се заплаща, но пък не греши в това, че може да има възможност тази дейност да бъде възнаграждавана.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 03 Дек 2010, 19:04

Благодаря за подробното разяснение!
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 05 Дек 2010, 06:57

Изобщо не ми е работа да се меся в тази тема,но понеже и аз съм задавал същия въпрос в други форуми,ще споделя какво са ми казвали на мен относно заплащането на модераторите и администраторите във форумите.
Meloman № 1,playbob го е обяснил доста добре,но имам какво още да добавя - когато попитах дали на модераторите се плаща,ми обясниха,че има едно принципно положение във всички форуми - всичко е на доброволни начала.
Предстaви си,че собственика на един форум(обикновено това е човек(физическо лице),а не фирма(юридическо лице)) трябва да плаща на модераторите си заплата всеки месец ... какъв трябва да е този форум и каква трябва да е посещаемостта му,за да може от рекламата(защото няма от какво друго!) да идват достатъчно приходи,с които да се плащат заплатите.
А и за да се платят едни заплати ще трябва да се сключат трудови договори,да се издават документи за изплатените пари,да се плащат здравни и пенсионни осигуровки,да се дават пари на държавата под формата на данък,да се плаща на банки за преводите ...
Освен това как точно биха се пресметнали едни модераторски заплати?!?
На базата на махнатите спам,флууд и нeправилно публикувани съобщения?!Не става!
Или може би на прекарани човекочаса време във форума ... но е възможно един модератор за един час да свърши толкова работа,колкото друг модератор би свършил за два часа,но с два пъти по-бавно темпо.Пак не става!
Или ако заплатата е фиксирана спрямо минималната заплата за страната ... примерно една модераторска заплата да е равна на мин.заплата по две(по три).Още по-зле!
Ами ако модератора се разболее и не влезе няколко месеца във форума възниква друг проблем - в болнични ли е,в платен или в неплатен отпуск?
И трябва ли да му се плащат вредни,ако получи хемороиди,увреди му се зрението или получи дископатия от много стоене пред компютъра,докато е модераторствал?!? :Laugh
Аз не знам форум(където и да е по света),в който да се плащат заплати. :Noex
Е,ако някой собственик на сайт има излишни пари,сигурно(да бе!) би платил на екипа си от администратори/модератори(това би бил някакъв уникален случай),но обикновено се плаща на програмистите или на системните администратори,който поддържат сайта(сървърите) в изправност(махат бъгове,обновяват софтуера,чистят вируси,подобряват спам-защитата и т.н.).
Понякога е възможно и програмното обслужване да е безплатно - например,когато сайта е с некомерсиална цел и всичко е на доброволни(приятелски) начала.
Малко са сайтовете в българското Интернет пространството,от които се печели пари - от реклама или от продажба на стоки/продукти/услуги.
Затова,дори и в най-големите форуми в България,няма заплащане.
99 % от администраторите/модераторите или имат собствен бизнес,или са на ръководни длъжности в софтуерни/хардуерни компании,или са програмисти/системни администратори на компании/организации/сайтове.
Ето един конкретен пример от Предавател.ком - сис.админа на сайта е логично да се грижи и за поддръжката на форума му.
Ако някой е решил да се издържа от модераторство ... примерно,да стане модератор в два-три форума и с паричките от заплати да си гледа кефа ... то плановете му са направени без кръчмаря ... защото модераторството е по - скоро сериозно хоби,отколкото несериозна работа.
Аз лично винаги съм искал да стана модератор,за да мога да надникна "зад кулисите" на някой форум и да видя скритите за обикновените потребители опцийки,но с времето осъзнах колко голяма е отговорността на плещите на един модератор,а малко са хората,който могат да носят "царската корона" без да си счупят вратовете от тежестта й.
Затова ако ти се отдаде шанс да бъдеш модератор - опитай(от опит глава не боли!),но не се вземай много на сериозно.
Както казват американците:"Take it easy!". ;) :D
Гледай си кефа и да не ти пука от нищо! 8)
Надявам се,Meloman № 1,че това,което написах донякъде отговори на въпроса ти?!? Изображение Изображение
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 07 Дек 2010, 16:13

Е, това не е въпрос, който ме интерсува лично, просто исках да обясня достатъчно добре на моя приятел защо не се плаща. Попитах косвено и благодаря за отговора.
Аватар
Macedonian.MK
Нов
Нов

Мнениеот Macedonian.MK » 16 Дек 2010, 20:25

Едно прашање до администраторите во врска со „Предавател Македониjа“. Зошто слабо се ажурира? Има телевизии кои повеќе не постоjат (К-15, МакСпот, ТВ4) но и многу нови како: 24 Вести, Пинк 15, Канал5+, АБ Канал, ТВ Сонце, HBO, HBO Comedy, FOX Life, FOX Crime, Da Vinci Learning, MTV Adria, KidsCo, National Geographic, E! Entertainment, AXN Adria, Discovery Channel (Travel&Living), Animal Planet кои се со македонски титлови. Ставете ги и тие, поздрав.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Дек 2010, 00:44

@Macedonian.MK,
Предполагам, че човекът, който поддържа този раздел, отдавна не влиза тук.
Аватар
Macedonian.MK
Нов
Нов

Мнениеот Macedonian.MK » 17 Дек 2010, 01:39

R.I.P до него :(
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Дек 2010, 00:51

Macedonian.MK написа:R.I.P до него :(

Не знам кой е модерирал този раздел. Иначе, R.I.P. >>> FM STEREO <<< е част от подписа ми, защото един от колегите, влизащи тук, преди няколко месеца ни напусна, но той никога не е бил модератор. Просто това съобщение се изписва под всяко мое мнение.

Назад към