Administration and Moderation

Predavatel.com / Predavatel.eu
bubic
1000+
1000+

Re: Administration and Moderation

Мнениеот bubic » 31 Авг 2008, 05:55

Категорична подкрепа на Вълчо,последната му реплика е абсолютно уместна ,адекватна и за голямо съжаление всеобхвтна. Репликата на Г-н Панджаров е също логична,но частично насочена против тази на Вълчо,което не може да се счете за толерантно. Г-н Панджаров,понякога не е нужно да се репликират колегите,особено когато са изключително прави и не засягат пряко или косвено абс. никого от форума. Както знаете,ние с Вълчо сме спорели много пъти,но винаги съм признавал повечето от неговите тези за достойни,същото съм правил и към вас и към други колеги. Дори,когато някой не е напълно съгласен с някои неща,по-добър вариант е да се запази взаимна толерантност. Вие понякога реагирате много спокойно,дори и шеговито,а понякога малко нервно и леко заплашително. Верно,млад човек сте ,сигурно имате достатъчно лични и служебни ангажименти и емоции,но мястото Ви е достатъчно отговорно и не бива да избързвате. Надявам се, че не се сърдите на моя коментар,той е по-скоро принципен,въпреки,че е провокиран от размяната на реплики между Вас и Вълчо, считайте го като една приятелска забележка,нищо повече.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 31 Авг 2008, 05:58

5:30 сутринта е, 7ми час на работа, може и да съм реагирал малко по-остричко :)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 31 Авг 2008, 09:42

Pandjarov написа:5:30 сутринта е, 7ми час на работа, може и да съм реагирал малко по-остричко :)

@Pandjarov,
Проблема не е в тона, а в същността на нещата, в диагнозата.... Чел съм доста по-остри реплики на мои изказвания, както и аз съм писал понякога доста солени неща. Все пак това е форум, а не пансион за благородни девици. Аз наистина недоумявам защо след като този въпрос се поставя в продължение на една година не само от мен а и от много от активните участници тук, след като се направи анкета и резултатите бяха в полза на откриването на раздел за общи, несързани с тематиката въпроси и обсъждания, след като се изтъкнаха куп аргументи за ползата от такъв раздел и за вредата във всички теми да се пише за всичко това продължава. И което е по-лошото - да не се допуска даже дискусия по въпроса, системно да се трият аргументите. Ако винаги замитаме боклука под килима, дали от това къщата ни става по-чиста? И не е ли време вместо да се трият аргументите "ЗА" такъв раздел, да се изтъкнат логично и систематизирано аргументите "ПРОТИВ"? Тоест като ще стоят плявата и зърното винаги омешани поне да знаем в името на какво се прави.
Хайде като си отспиш от нощната смяна, опитай да помислиш и дадеш разумен отговор.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 31 Авг 2008, 15:03

Lupus,по-добре не рови в тази тема,че видиш ли,взели,че те изяли :D А и един страничен въпрос - какво е "благородни девици"?Аз такова нещо досега не съм срещал :-\
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 31 Авг 2008, 17:36

Миро,нали се сещаш,че и това твое мнение ще бъде изтрито.Ама нали не е за сефте да ти трият мнения,не ти пука :D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 31 Авг 2008, 20:36

>>> FM STEREO <<< написа:Миро,нали се сещаш,че и това твое мнение ще бъде изтрито.Ама нали не е за сефте да ти трият мнения,не ти пука :D

Нормално е за демократичните общности. Когато нямаш силни аргументи, ползваш силата за аргумент. :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 31 Авг 2008, 21:11

Абе кога някой ви е изтрил някое свестно мнение??? Сега вече аз малко повишавам тон, и то не като модератор, а като прост посетител на този сайт...

Трие се когато:
1. има наличие на линкове към нелегално съдържание
2. не се спазват елементарни правила на етика, морал и общоприетото схващане за добър тон.
3. издребняване по дадена тема, явно заяждане и т.н.

Искам да чуя кога ви е изтрито някое мнение?!?!?!?!

За гуугълването по даден параметър:
Миро, това че ти излиза предавател.ком най-отгоре означава, че Мишо си е свършил брилянтно работата. Мислиш ли, че ако имаш толкова ореваната тема "общ форум", "говорилня" или някоя подобна щуротия, като напишеш FM-антена и ти излезе резултат от форума пак няма да ти даде разни теми, които не са много на антенна тема?!?!?

Това е форум! Не енциклопедия. Сайтът има страхотна справочна част, гледаш резултати от там и готово.

Има кой да следи и трие простотиите, група хора са се ангажирали да помагат на този сайт, все някой ще намери време. Не е изобщо в това въпроса...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 31 Авг 2008, 21:30

Така...г-н Радиатор,нека по-спокойно да приемаме нещата.Не бива да си хабим нервите.Защо си късаш нервите?Не бива така!Иначе,Lupus,нямаш дори и най-малка представа колко си прав...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 31 Авг 2008, 22:08

Колега,

Нервите ми не се опъват от години, не ме мисли мен. Почти нищо не може да ме изкара от спокойствието ми. Чудя ви се просто на акъла и от къде намирате време да тия щуротии..
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 31 Авг 2008, 22:33

radiator написа:Колега,

Чудя ви се просто на акъла и от къде намирате време да тия щуротии..

А аз се чудя кое точно е щуротията? Това, че се защитава определена идея? Вярно, че в днешно време това не е модерно, няма пари в това...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 31 Авг 2008, 22:37

Радиатор,чудя се,абе млади хора сте още,какви са тези приказки за щуротии,които сме правели.Та,не намирате ли време и вие да ги правите?
Lupus,ние не се борим за пари,а за слава,така,че няма значение дали се изкарват пари от това.Важно е щуротията да е на ниво. Къде сме се родили такива щурави :D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 31 Авг 2008, 22:52

>>> FM STEREO <<< написа:Радиатор,чудя се,абе млади хора сте още,какви са тези приказки за щуротии,които сме правели.Та,не намирате ли време и вие да ги правите?
Lupus,ние не се борим за пари,а за слава,така,че няма значение дали се изкарват пари от това.Важно е щуротията да е на ниво. Къде сме се родили такива щурави :D

„Не щем ний богатство, не щем ний пари, а искаме свобода, .......
Ст. Стамболов
Ох, заболя ме стомаха от смях..... :Clap
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 01 Сеп 2008, 06:05

И каква е святата идея за която оревахте форума като малки деца господа улегналите, възпитани потребители ?

Да има офтопик форум. Страхотна цел в живота. Заслужава си да пишеш по 500 думи есета в защита на темата.

В такъв форум като има тема "Купих си нов фолксваген" дали няма да излиза в гугъл, под думата фолксваген ? Това според някои май ужасно много ще навреди на реномето на сайта и на форума. Явно на някои хора им липсва социалния живот. Разберете едно - форума не може да ви замести живота. Не може в един форум да намирате място за всякакви душевни утехи както и за всеки разговор който ви мине през главата и бихте желали да водите.

Вълчо, ще помоля да не ми определяш диагнози. Едва ли си на положение от което може да си го позволиш. Дори и да си има една малка подробност - не ме познаваш. Тази малка подробност автоматично прави иначе привидно оригиналните ти опити за анализ на хората смешни.

Аргументите за това да няма оф топик форум бяха изказани и преди, нямам намерение да ги повтарям. От много години съм в ИТ сферата и поддържам форуми още от първите такива излезли по света и у нас. Всеки един форум с такава тема или категория в крайна сметка заприличва на едно голямо нищо. На една говорилня в която темата офтопик е най-коментираната и същевременно най-ненужна и безсмислена.

Пак ви казвам. Ако имате нужда да говорите с някой, да направите някакъв социален контакт - има заведения, има телефони, ай си кюта и скайпове.

За последен път ви казвам. Тема офтопик няма да има. Нямам и намерение да я коментирам повече.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Сеп 2008, 07:01

Г-Панджаров,този път критиката ми към Вас е сположителен знак,съгласен съм с почти всики мисли от посл.Ви постинг,но ето някои допълнения:
1.Неопровержим факт е,че въпреки,че не се познаваме,ние се знаем и сме свикнали едни ,с други,въпреки многото различия в тезите си. Абс. сте прав,че форума не може да замести релния ни живот,но форума пък е част от реалния ни живот,поне за мен. Ето,нали имаше хора,които се отказваха,а после пак се приобщаваха тук.
Форумът е един малък социум,не е ли така.. Ето,има грубости,има спамове,но пак ви четат,занчи не могат да ви забравят,не могат да се откъснат от вас,точно затова аз Ви призовавам специално Вие да проявявате максимална толерантност и търпимост. Само по този път ще се увеличи респекта към Вас(вас). Нали осъзнавате поста си,той е достатъчно сериозен.
2. Много хора на форума търсят вид спасение,лечение, рахабилитация и пр. точно във Вашия форум, не бива с лека ръка да ги парирате,дори когато грешат. Когато грешат,това съвсем не означава,че не Ви уважават . Точно затова няколко пъти Ви призивавах да не триете постинги,дори и псувни,даже ако някой Ви нагруби,помолете го да измисли още ругатни,по този начин той ще стане за смях,а не Вие.
3.За поставянето на диагнози,тука сте 100% прав и не може да се добави нищо,аз много пъти съм молил колеги да не поставят диагнози , особено лични. НО,НО,НО,има един факт,предпоставка традиция ,ако щете,че в България е наложена такава практика в последните 60г. Тази практика не е наложена с молби и пожелания,а със бой,убийства, грабежи и т.н. На хиляди невинни хора им бяха поставени диагнози като "враг на народа", "фашист,предател,ревизионист,троцкист,,буржоазен търтей,царски офицер, империалистическа подлога "и десетки подобни. На партийни и комсомолски събрания, на всяко и всички се даваха диагнози,диагостиката е дълбоко загнездена в душите на хората,те не може да живеят без нея. Аз се "гордея" например,че на мен са поставени най-разнообразните , най-тежките и обидни диагнози,но не се сърдя на никого. Когато някой много често поставя диагнози на другите,накрая той неусетно поставя диагноза самия за себе си,така че не се сърдете,ще проявите малко усилие и ще преодолеете и това,сигурен съм.
Има една толоз силна мисъл в постинга Ви,че е просто тема за цяло есе,но друг път....
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 01 Сеп 2008, 07:58

Г-н Панджаров,кучетата лаят,керванът си върви..Тази тема ще продължи да бъде обсъждана,колкото и да се плюнчите по нея.
Диагноза много лесно може да бъде поставена на този или онзи от форума,ПРОСТОТИЯТА си личи отдалеч и тя ,дори и през монитора,те блъска в съзнанието и няма как да не я усетиш.
А по въпроса за социалния контакт,този форум не е ли също такъв.Прагматиката често се изгубва в първите два-три отговора на някоя тема и след това се продължава с офтопици.Добре,тема OFFTOPIC няма да има,повече работа за вас,модераторите и администраторите :D
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 02 Сеп 2008, 23:35

Щом на радиатор са дадени модераторски права значи му е гласувано доверие, че ще се справи с тази работа. Както казах в предишния си пост тази дискусия приключи. Всъщност, въобще не е имало дискусия след като веднъж се реши вече че тема офтопик няма да има. Ако някой има някакви проблеми с работата на който и да е било от модераторския екип може да ми пише лично съобщение.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 02 Сеп 2008, 23:40

MIRORUSE написа:Типично по български, правилата са едни фактите други. Някои хора пък, не искат да ги приемат и си заравят главите като щрауси в пясъка. Продължаваме напред по същият начин. Следващата тема, която бих отворил, ще е в раздела / предаватели,приемници антени / , ще бъде озаглавена /Повече за транзистора SGA-8343Z /, но вместо за него, ще си поговорим за пошлостта в българският ефир, малоумието на риалити предаванията и други вълнуващи ни неща :Bounce щом така им харесва на админите... :Bounce

И следващите такива теми ще са ти точно 2.

Последните 15 мнения по темата са изтрити от мен.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 25 Окт 2008, 01:37

Много се радвам, че от известно време няма спам във форума както и офтопик :) Няма и репорти за модериране. Общо взето колкото по малко пиша аз, толкова по-добре :) Ако има някакви проблеми, знаете - бутончето с удивителната и ще взема отношение по въпроса :)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 25 Окт 2008, 01:49

Събота, 25.10.2008 в 2:00 сутринта направих оптимизацията на базата данни на форума. Моля за извинение, ако някой потребител е изпитал затруднение с ползването на форума през това време.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 25 Окт 2008, 10:04

Десетина изтрити теми, толкова мнения и един баннат потребител - katrigradio.

Довечера, 25.10.2008 най-вероятно ще ъпгрейдвам форума, за това може временно да е недостъпен. Предварително се извинявам за причиненото неудобство.

Назад към