Administration and Moderation

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: Administration and Moderation

Мнениеот Lupus » 22 Юни 2009, 23:37

idiot_91 написа:
Pandjarov написа:Изтрих я.

Тая тема само това заслужаваше.

Напълно те подкрепям!
Радиатора започва да стопля полека-лека какво се получава, ама продължава да се заиграва на тема "колко сме демократични"....
Разбрахте ли най-сетне, че село без куче не може?
Само че нещата ги направихме по български - вместо да утрепем бълхата, подпалихме я с юргана.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 23 Юни 2009, 08:14

Lupus написа:вместо да утрепем бълхата, подпалихме я с юргана.

Да и тази крайно тъпанарска постъпка определено дразни.
Не смятам, че толерантността на Радиатор е минус. Явно не сме дорасли все още (след 20 години!?!) за демокрация дори в един форум.
Изображение

Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Юни 2009, 05:07

Защо ми се струва,че толерантността не е много на почит в нашия форум...?
Каквото и да е направил Миро,не може ли да се допусне,че е сбъркал,или се е увлякъл,защо е нужно чак такава разправия,не може ли да се приложи метода ,който Вълчо споменава. Толкова години сме заедно и не може никакъв компромис да се направи,така ли? Забрани,наказания и пр. и това всичко през 21век. Успокойте се момчета и направте нещо,което е над грешките,знаете,че и аз греша ,но се извинявам,хайде да подсетим и тези,които биха имали желание да се извинят,да го сторят,нищо страшно няма,не боли,не сърби... А Миро е определено положителен и полезен форумаджия,в това съм напълно убеден !
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 24 Юни 2009, 15:22

Приключихме с темата за Миро и моля да я приключим наистина! Дали е полезен - ДА, дали е положителен - не бих казал. Не може да е положителен човек, който изпада в такава злоба... и то перманентно... спрямо всякакви хора, които не познава.
Всеки греши и трябва да умее да се извинява. Аз не чух един път Миро да каже, ей момчета, абе малко преиграх. А преиграванията му бяха много! Никой на никого не се сърди, поне аз не се сърдя, въпреки всичките глупости, които Миро изписа специално за мен. Но за да има нормална комуникация, след като са казани глупостите, хората трябва да кажат - ами, малко се оплескахме. Това съм го чувал от всички, защого всички сме изплисквали в някакъв момент, но Миро си кара по неговата, което явно дразни.

Останалите неща - има си лични съобщения. Хайде стига с тия "инстанции". Ако мислите, че и Мишо не чете и ако види нещо нередно в писане или пък в модерация, няма да вземе отношение, много жестоко се лъжете. И точно защото Панджаров е читав човек, направете си сметка колко трябва да са му опънати нервите, за да предприеме такова решение...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 24 Юни 2009, 21:17

Zen написа:
radiator написа:дали е положителен - не бих казал. Не може да е положителен човек, който изпада в такава злоба... и то перманентно... спрямо всякакви хора, които не познава.

E kakvo iskash da kazhesh, che go poznavash po-dobre ot men li? Neka ne zabravyame tova, che dori ne ste se vizhdali s MIRORUSE. Izkliucheno e da imash vpechatleniya za edin chovek sudeyki samo po virtualnoto mu "az".

Зен,
Нека не забравяме, че във форума всеки присъства с "виртуалното", а не с реалното си "Аз". И за него другите съдят по написаното от него, а не по това как изглежда, колко му е дебел портфейла или кои са му приятелите. Съгласен ли си?
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 24 Юни 2009, 22:50

Зен,

Айде край на инсинуациите, защото именно аз ви говоря за разграничаване на виртуалното и реалното. Недей да вадиш от контекста, защото точно за това се разправях с Миро... Никой няма право да свързва виртуалното с реалното, ако и двата субекта не са изразили съгласие. А за помията на Миро специално по мой адрес ако не помниш - мога да помогна с блистер Пирамем. Странните му изказвания са се срещали и преди и след гореописаната случка спрямо други потребители, бил е предупреждаван за подклаждане на разпри.

Какви клевети точно се отравят? Негативен ли беше МИРОРУСЕ в този форум? Говоря за МИРОРУСЕ във форума на ПРЕДАВАТЕЛ.ком и винаги съм говорил за него, а не за физическото лице (не му знам името, не ме интересува и не ми е работа да го знам и да ме интересува). Ако си спомняш, след като Ъгли, Миро и ти започнахте да си говорите с някакви странни имена... спомням си за обръщението "Владо", не помня кой е Владо вече, ви казах - момчета, използвайте си никовете... Хората тук едва ли знаят кой е Владо, всеки тук е ника си.

За последен път моля русенската групичка, при това най-учтиво! Ако толкова сте премаляли за този форум, толкова ви е мил - просто престанете с тези неща, защото вие ги започнахте и в момента продължавате (в твое лице) да ги поддържате. И това няма да продължи дълго. Толкова години съществува това място, не сме имали такива проблеми!! Откакто някои хора станаха много активни извън темата за предавателите, започнаха разправиите и историите.

А ако случайно на МИРОРУСЕ аз съм му с нещо крив - е, съдба. Радиаторът винаги е бил част от този сайт, възнамерява и такъв да остане, именно защото както ти познаваш човека зад МИРОРУСЕ, така собственикът на този сайт познава човека зад Радиатор и много добре знае Радиаторът чии интереси защитава - тези на сайта и неговото бъдеще.

Точка по въпроса.

Edit: и... чудя ти се, защо това старание да пишеш на латиница? Какво доказваш с това? На мен не ми пречи, на Панджаров също (както разбра). Нищо не постигаш. Въпросите са реторични, както разбираш. Панджаров ще прецени какво да прави с темата.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 28 Юни 2009, 12:26

Темата е Administration and Moderation и съм я направил за да поствам в нея нашите решения.

Потребителя mishok1825 беше баннат по всички възможни критерии, а мненията му - изтрити. Причината за това са безсмислени мнения с цел реклама в подписа.

Тук искам да добавя, че през следващата седмица ще направя така, че всички линкове от подписите на хората във форума да са с rel="nofollow". Това го пиша на вниманието на всички "сео специалисти" които са се регистрирали тук за да пишат безсмислени мнения и да си дигат PR-а на измислените сайтчета.

Зен, няма да влизам в спор. Казвал съм и преди, че основната ми задача е сайта и форума да няма технически проблеми, както се видя проблема с хака беше оправен за под 3 минути и то защото имах грижи с логването. Другата ми задача - да няма спам във форума, мисля, че с нея също съм се справил добре - вече никой не ми репортва.

За това кой потребител преминава границите на доброто възпитание и правилата на форума съм се доверил на radiator. Верно е, че работата винаги ми е била свързана с PC-тата и Интернет и съм администрирал и модерирал не един и два форума. За това ми е пределно ясно, че прекомерната толерантност към хора, чиято единствена цел е да си водят малката безсмислена революция срещу някакви измислени "тирани" води до лоши резултати.

Направил съм си дъмп на базата с постове на МироРУСЕ, ще ги прегледам един по един дори да ми отнеме 1 седмица, ще изтрия ВСИЧКИ мнения които съдържат най-малък намек за обида към който и да е потребител и ще ги върна във форума. Бях малко в чужбина иначе до сега да съм свършил и това.
tedy
Нов
Нов

Мнениеот tedy » 30 Юни 2009, 21:59

Zen написа:Eto tova veche e dobra novina. Prosto temite, v koito MIRORUSE e otgovaryal na tehnicheski temi izglezhdat izkliuchitelno stranno taka.

Krassi, ne me poznavash, no az poznavam Miro, kato 5-te si prasta.
Novinata ne e dobra. Toi otkazva da govori za tozi sait. Obiden e mnogo! Miro poznava mnogo hora ot tozi sait. Te shte dadat obektivna ocenka na lichnostta mu ili nikneima mu. Toi vinagi e bil edin i sacht, bez znachenie dali e vuv virtoalnoto ili realnoto. Niama da zastavam na nichia strana, zachtoto ne sam zapoznata sas sluchaia. Znam samo tezata na Miro. Koi e kriv, koi e prav ne e ot znachenie. Tupoto e, che saia zagubi edin svoi podrajnik. Ako mislite, che mu e leko...greshite, daje mnogo sardechno go prejivia i kato kavzam prejivia, tova e v bukvalen smisal, zashtoto mojeche i da ne go prejivee!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 30 Юни 2009, 22:35

Zen написа:Znaya. Eto za tova mislya, che mneniyata na MIRORUSE tryabva da budat vurnati obratno.
Zapoznat sum i az s tezata i otnovo ne zaemam strana kato cyalo. Ako byah zael - tya shteshe da e - napuskane na foruma (i koy pecheli ot tova?). Shte buda tuk i shte trovya pone az s prisustvieto si dokato neshtata ne se promenyat.
Az vyarvam, che te shte se promenyat nyakoy den.

Kum gornoto bih dopulnil. Osven, che iskam na MIRORUSE mneniyata da se vurnat obratno, a imam mechta da mu se izvinyat vinovnicite za zalichavaneto na mneniyata nakup i prichinenite moralni shteti po tozi nachin.

Аз също реагирах на това, да се трият всички мнения на един участник, независимо с какво се е провинил. Има си други мерки. Но имам усещането, че преиграваш, с единствената цел да се създават раздори във форума. Панджаров обеща да възстанови мненията на Миро:
Pandjarov написа:.....
Направил съм си дъмп на базата с постове на МироРУСЕ, ще ги прегледам един по един дори да ми отнеме 1 седмица, ще изтрия ВСИЧКИ мнения които съдържат най-малък намек за обида към който и да е потребител и ще ги върна във форума. Бях малко в чужбина иначе до сега да съм свършил и това.

Имаме ли основание да не му вярваме?
И умишленото писане на латиница в български форум за мен е проява на лошо прикрити комплекси - демек "вижте ме колко съм надживял българската простотия". Ами не си, просто не намираш друг начин за изява, затова го правиш... По-добре пиши на английски, френски или немски, ако ги владееш - поне ще е читаемо.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 30 Юни 2009, 22:45

Lupus написа:
(...) И умишленото писане на латиница в български форум за мен е проява на лошо прикрити комплекси - демек "вижте ме колко съм надживял българската простотия". Ами не си, просто не намираш друг начин за изява, затова го правиш... По-добре пиши на английски, френски или немски, ако ги владееш - поне ще е читаемо.

БРАВО ВЪЛЧО !!! Много добре казано - подкрепям това мнение напълно !
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 30 Юни 2009, 23:10

Вълчо имаше предвид умишленото писане на латиница, което изключва проблеми с кирилизация, браузър, OS и т.н. ;)
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
tedy
Нов
Нов

Мнениеот tedy » 30 Юни 2009, 23:29

I pri men problema s kirilicata e podoben. Principno mazq da picha vav forumi do skoro smqtah, che tozi e edin ot malkoto svestni, no shtom tova koeto se sluchi se sluchi s moi mnogo dobur priqtel znachi sym se lagala.
Krassio, Miro niama da se varne v tozi forum-katrgorichen e. Ima si i zdavoslovni problemi. Pomoli me da vlqza (vupreki, che ne sym go pravila poveche ot godina), za da vidq dali e iztrit akaunta mu. Celenasocheno mi kaza i v koq tema sa mu poslednite nqkolko posta. Zatova sam tuk. Izvinqvam se za latinicata.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 30 Юни 2009, 23:35

@Zen,
Аз никъде не твърдя, че нарушаваш правилата. Писането на кирилица е въпрос на операционната система, а не на браузера. И пак ще повторя - писането неграмотно, с грешки е въпрос на сериозни пропуски в образованието. Умишленото писане на български тест с латиница вече казах на какво е проява. На админа (както вече се каза) му е през оная работа дали ще пишеш на кирилица или латиница. Ти наказваш четящите твоите постове и те намаляват. Ако това ти е идеята - до тук имаш успехи. Обърни внимание, че на последните ти постове почти никой не отговаря.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 30 Юни 2009, 23:41

Zen написа:
Lupus написа:Обърни внимание, че на последните ти постове почти никой не отговаря.

Imenno obratnoto zabelyazvam. Vsushtnost kakvo e znachenieto na kakva azbuka shte se pishe edin smislen posting?

Въпрос на принцип е. А защо мислиш, че всички трябва да четат добре латиница? Предполага се, че след като се пише на български, разбираемо за всички е да се пише на кирилица. Със същия успех мога да пиша на еврейската или на арабската азбука нали?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юли 2009, 01:16

Лупус, това е като спор с радиото или като действие за привличане на вниманието от страна та 14-годишна госпожица.
Щом му харесва да пише така на колегата, нека така да е.

И искам да уверя Зен, че ако е решил да "трови", това няма да продължи дълго. Миро ако толкова преживява, да вземе да се извини за глупостите, които направи. Ние ще се извиним също и да си стискаме ръцете като мъже. А не да се държим като госпожици. Ще влиза някаква дама да му адвокатства.... Какво става тук изобщо? Колеги, имаме ли стабилна психика? Това е просто сайт в Интернет.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юли 2009, 13:05

А ти хайде да не се ежиш, защото както казах, няма да се разберем по този начин. It's not about the IT stuff here, you know? Тук пишем, не програмираме, администрираме мрежи и системи, още по-малко инжинираме.
Говоря за твоето поведение тук. И преведи за останалите, моля, IT illiterate person.

Ако присъствието ти е във форума по теми, свързани с радио и телекомуникации - ОК. Но като ти гледам активнстите в последно време, струва ми се, че основната ти дейност тук е да подклаждаш едни и същи спорове, умишлено писане на латиница (не казвам, че е против правилата), но как пък в един момент ти се скапа кирилицата на МАК-а и как точно стана невъзможно да се пише на кирилица? Отново и отново едни и същи неща. И на това ако му викаш добронамерено поведение на хора които, "милеят", "толкова им е болно" за този форум?

На никой от нас не пречи това, но вреди на форума. Пиши със задните си части на хибру, ако искаш... все ми е тая. Ако е на азбука, която чета - ще ти прочета мислите, ако не е - жив и здрав.

Но такова отявлено поведение на контра срещу елементарни неписани правила - вЕрвай ми, няма да продължи дълго... или ако щеш ми вЕрвай.

Между другото, гледам че и на Теди й се е счупила кирилицата, а е писала преди. Да не би в Русе някакъв проблем да има с тази азбука? Ако човекът зад Мирорусе наистина е болен, желая му бързо възстановяване.
Панджаров, дай да направим една секция "Предавател Русе" и там да се пише на латиница... :Baby
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 01 Юли 2009, 16:51

Ай баста вече с детските изпълнения. Почвам да се дразня супер много и накрая ще забърша всички страни по всички критерии ако ще и на сто хиляди мнения да имат. Успокойте се малко и си намерете друго занимание да си убивате свободното време което явно ви идва в повече.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 01 Юли 2009, 17:10

Зен, много пъти съм писал в този форум, че не понасям шльоковицата, ако и да е транслитерирана по правилата. Пиши си, ако искаш на нея, никой няма да те чете, ясно е.
Искам да те питам едно нещо, което ми се набива напоследък на очи. Непрекъснато надуваш тромбона какъв IT пич си, абе да ти се невиди и майстора, толкова ли не можеш да си оправиш компютъра да пише на български?!? Ако е така за нищо не те бива, приятелю. Ако не е, значи наистина Радиатора е прав и само се заяждаш безсмислено.
Темата се приключи, когато панджаров призна че не е прав (макар и не директно) и ще върне смислените постове на Миро (което е добре, защото те не са малко).
Изображение

Изображение
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 01 Юли 2009, 18:18

Аз му обясних на Zen/Krassyo или там какъвто е или е бил, че позицията му е незащитима и който иска намира начин, който не си намира причина. Същият човек може да стане за смях и ще стане в чужд форум като му видят шльокавицата. Ама човечеца си е навил на пръста едно и също и не заслужава цялото ви внимание. Нека си живее там с идеала, че е прав, защото не го пишело в правилата.... Смешна работа ;)
А да се правиш на IT разбирач във форум в който не познаваш хората е смешно и жалко. Да да не си ги мерим става ли ;)
Изображение
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 01 Юли 2009, 19:12

За случаи като този един приятел казва:
"Ти му думаш, оно рупа ли рупа зелено тикве" :D

Назад към