Адм. промяна

Predavatel.com / Predavatel.eu
bubic
1000+
1000+

Re: Адм. промяна

Мнениеот bubic » 26 Юли 2010, 01:16

РРП,ама ти четеш ли каквото пиша,или не четеш. Здравеопазването тук е планина от разнообразие,важното е да си информиран кой е най-оптималния начин за теб. Да,може би е по-добро в Англия и др. Европейски страни,но не можеш ли все още да вденеш,че еднаквост няма в живота,не може и да има,не бива и да има. Половин милион млади и сравнително малади българи са избрали Щатите за място на своя живот,числото им расте постояно, ако не вярваш,питай някой консул в Щатите,имат почти пълна информация. Е,допускаш ли,че половин милион българи са толкоз заплеснати. Най-многобройната българска емиграция е в Щатите,поне така съм чул,ако не е така,кажи,може и да съм се заблудил. В Канада също има десетки хиляди емигранти,а разликата с Щатите е малка. При това, работата,следването и живеенето в Европа има доста разлики с тукашните. Едно е да си на три часа път ,или да ходиш до Германия с кола да се връщаш когато си поискаш, съвсем различно е да имаш виза за Америка или зелена карта. Аз не съм нито адвоакат на Америка,нито прокурор,за да съдя,само споделям каквото виждам и чувам,не иронизирам никого къде живее,учи ,или работи,но съм убеден,че в Щатите има най-големи,най-лесни варианти за добър живот. Ти и такива като теб,не допускате никакъв вариант да пожелаете да посетите Щатите,а сте толкоз категорични за нещата. Как поне веднъж за пет години не каза,абе Бубич,няма да е лошо да видя тази страна,за да преценя какво знам и какво не знам. Не,не допускаш ,че нещо не знаеш,е разликата с мен е ,че аз знам,че не знам много неща.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 26 Юли 2010, 09:57

Миро(потребителят MIRORUSE) ме помоли лично да постна неговото мнение по въпроса,след като е част от засегнатата страна,мисля че е удачно.Ето какво ви е написал :

"…Наскоро гледах едно театрално представление с участието на Милена Маркова Невена Бозукова и Асен Блатечки, та там в самото начало Асен Блатечки каза една фраза и си я записа на диктофона, а те беше “Човек не се хвали с това което умее” – Може би това беше главната грешка на досегашната администрация. Прибавяме и авторитаризма, безбройните забележки за офтопик, арогантното държание и липсата на раздел “Общи приказки”...и стигаме до днешното положение в което се намира форума. Ще се върна отново на пиесата, за да спомена още една фраза, която колкото и да е клиширана е травиална и много истинска: а именно;
” Защо простичко не си казваме какво искаме един от друг? ”
И макар, че въпросната пиеса няма нищо общо като контекст с форума е важно да се отбележи, че тези на вид елементарни неща са препъни камъчето на всичко, което се случва в отношенията между нас, пък било то дикусионни, форумни или секслуални! Нямам за цел с това отворено писмо да се оправдавам или извинявам на някого, защото просто не съм направил нищо нередно!!! Безбройните подхвърляния от страна на радиатора, за арогантност от моя страна, за обиди и.т.н. са АБСОЛЮТНО необосновани! Проблема на радиатора е, че рядко приема чуждото мнение, че не винаги води конструктивен диалог, че се държи властнически и.т.н. докато виновен за всичко това излиза MIRORUSE. Опитвам се да се сетя, кога с него сме били на едно мнение – да защото е имало и такъв момент. Сещам се за две неща:
В разделите за програминг имаше една тема в която говорихме за най-брилянтният звук “извлечен” от звуконосител- там и двамата казахме:
Да грамофонната плоча все още е ненадмината и все по-трудно се намира на данлоуд.
Другият такъв момент беше в техническият раздел в който за първи път в този форум, аз заговорих за КСВ (коефициент на стояща вълна), тогава той каза, че приветства тази тема, защото КСВ е възлова в радиопредаването и радиоприемането. За други моменти на единомислие не се сещам. От тук насетне всичко прерастваше в див офтопик и заяждания на дребно от рода:
”” Така като гледам съм сигурен, че MIRORUSE никога не е виждал и не се докосвал до предавател””” Не личи ли тук уважаеми читателю нежеланието на събеседника радиатор, да поведе разговора в конструктивна насока? Не е ли ясно, че се демонстрира авторитаризъм, надмощие, снобизъм, за да се стигне до там, че да спорим за точни физични закони, които той се опитва да набори, само защото MIRORUSE ги цитира във форума!?
Питате се читатели какво имам предвид:
Аз твърдях, че най-добрата емисия ще се осъществи, когато КСВ-то ви е 1 до 1,5, от там насетне топлим кабела, транзисторите и нямаме реално излъчена мощност в ефир. Твърдях, че всички радиолюбители си настройват така КСВ-то, че да могат да се чуят с минимални мощи надалеч на 144 мегахерца примерно, да отпушат рипитери и да отидат още по-далеч с покритието си. Изразих съмнение в “компетентността” на значителна част от хората поддържаща предавателите в нашата страна обясних, че една значима загуба на покритието на УКВ предавателите ни се дължи на малките мощности, лошите локации на които се намират предавателите ни и сумирането на същите, а радиатор ми отговори, че никой няма да ми направи антена за съответната честота със съответното КСВ, че по цял свят има сумиране и.т.н., но се досещате, че тона беше неколегиален меко казано. Това дразни, но махам с ръка и продължавам. Опитах се да обясня, че е така, да уточня, че говоря за физични принципи, да се съглася и с неговата теза и да посоча, че тя е обвързана със законови уредби със регулации с посочени от регулатори локации и.т.н, но от чиста физична гледна точка, моите твърдения са истинските от гл. точка на физиката. В отговор, пак получих шамар с крак!
Другият момент в който нещата в “отношенията” ни ескалираха, беше момента в който радиатор твърдеше, че за да се слуша стрийм на радио по интернет трябва да се плаща! Аз казах не, не е нужно, нека има свободни стриймове. Изразих съмнение, какво повече ще ни предложи платеното радио от това което е безплатно в нета!? Така уважаеми читатели нагазих в бизнесинтересите на FFM. Не след дълго ровене в нета ми стана ясно, че под ника радиатор преди години се е представял Иван Ласков в други форуми. Започнах да го наричам “Иване” той твърдеше, че “Иван” му е непознат! В по-късен период сподели, че седял на бюрото в съседната стая, но не бил той. Дреме ми, приех факта, че това не е той или, че под този ник може би пишат двама души и.т.н. Така в продължение на месеците и годините се оформиха два лагера радиатор, срещу MIRORUSE. Към единият лагер се присъединиха едни хора, към другия други. Останаха и такива, които се “лашкаха” в двете крайности. Всички мои поддръжници в безумният офтопик по време на споровете и обидите, които водих с радиатора ме подкрепяха, дали защото ме познават лично, дали защото смятат тезата ми за по-достоверна или защото са на същото мнение – не е от значение. Факт е обаче, че тези хора рано или късно бяха баннати или самоволно решиха да напуснат форума в един по-късен етап, когато аз изразих съмнение в компетентността на радио 999. Споделих, че юзъра Райнов го “прехвалва” – обосновах се! Казах, че аудиото му е ужасно, че водещите “мякат”, че има много да се трудят, докато се ориентират в обстановката и.т.н. докато един ден осъмнах с изтрити над 1700 поста, понеже съм “засегнал” достойнството на г-н Панджаров – как и до този ден не знам. Заформи се една много люта дискусия в раздела administration and moderation в която аз бях “разпнат на кръста” и убит с камъни. Така да е!!! Раната си седи (само уточнявам, за интересуващите се) приех факта, че съм persona non grata и си заминах с високо вдигната глава и запазено достойнство, обвинен в некомпетентност в арогантност склонност към обиди, абе с една дума хулиган.После радиатора и Панджаров не проумяха, че по-нелепа постъпка от тази да затриеш над 1700 мнения за един форум – НЯМА. Да не говорим, че и такава санкция в правилата на форума не е предвидена. Абсурден е и факта, че се окепазиха десетки, може би стотици теми, които в момента представляват безумен монолог между хора задаващи въпроси, неполучаващи отговори (понеже моите постове ги няма) и завършващи с благодарности към MIRORUSE. Подобно “админско” поведение, няма как да не бъде осъдено от мнозинството потребители, особено от най-активните и знаещите. Те самоволно напуснаха форума. Това беше втората вълна от “преселението на народите” или точно казано след тази случка си тръгнаха още хора от форума, но искам да ДЕКЛАРИРАМ, че не съм молил никого да напуска форума. Напротив в този период от време се случиха някои негативни неща с моето здравословно състояние и реших, че най-добре е да не се ядосвам за глупости а да махна с ръка и да кажа – майната му, така да е! Някъде по това време "спря да влиза" и господин Панджаров! Скоро не сте го забелязвали - нали, но за това вина MIRORUSE- НЯМА. Но нали знаете как става – Гузен негонен бяга. Радиатор реши, че Zen, m3gab0y, UGLY_BOY и.т.н. са вече лошите и срещу тях се обърна целият негативизъм на администрацията. UGLY_BOY самоволно в знак на моя подкрепа изяви желание да напусне форума, веднага след изгонването ми, Zen остана за да продължи “борбата” (макар, че аз не възприемам нещата, като война и борба) и в крайна сметка САМ по свое собствено желание реши да си изтрие постовете и да си тръгне скандално. м3gab0y беше банван след това по различни причини, но тях не мога да ги коментирам, защото вече бях престанал да следя форума. Аз продължих да поддържам връзка с повечето юзъри от Русе и не само, от тях знам, че вече не влизат в предавател, къде защото са отвратени от администрацията, къде защото вече няма какво да се чете там... Сериозните останали юзъри бяха Лупус, bubic и др. (може би пропускам някой, но знам, че няма да ми се сърди), та като казах bubic, трябва да отбележа, че с него бяхме заформили един луд офтопик преди 2 години в който аз твърдях, че е агент на ЦРУ и такива неща, но за разлика от радиатор bubic разбра тезата ми, доказа ми че не съм прав, осъзна, че срещу него седи достоен за комуникация човек, докато се стигна до там, че въпреки факта, че не се познаваме ме помоли един ден да отида в определен час на летище Otopeni в Букурещ за да посрещна негов багаж. Услужих му, получи си човека багажа без никакви проблеми! И като заговорихме за такива отношения, няма как да не отбележа, че за радиатор такива не може да има, защото всички вие за него сте инкогнито – само едни ник нейми и нищо повече. Душички които той умело манипулира и успешно успява да насажда омраза в тях, спрямо неговите опоненти. Рано или късно това което се е случило щеше да се случи. Преди 1 година след арогантно държание от страна на радиатора, който ми предлагаше “да наплюя президента, щото ми било така хорошо” помолих чрез мой пост Мишо да му отнеме правата. Поста ми изчезна в следващият половин час, за щастие имам скрийншот и го прилагам тук. Тогава Мишо не реагира! Не знам защо реакцията му дойде 1 година по-късно, но аз нямам пръст в цялата работа – ЗАЯВЯВАМ ГО КАТЕГОРИЧНО!!! Тук не става въпрос за както го нареча радиатора “преврат”, а за нещо друго – не знам какво е, но този ми пост беше първото и последното нещо, чрез което отправих призив да бъде сменена администрацията! Нещата така са ескалирали, че докато четях темата “адм. промени” ме побиваха тръпки, след като 1 година след изгонването ми администраторите (вече бивши) се оправдават с MIRORUSE & c.o . Обръщам се към потребителя АTi, HotMusicFan и всички останали с които никога не съм общувал на ЛС или по друг начин с молба да ми обяснят, защо съм по-черен от дявола за тях? Защо HotMusicFan цитира пост на радиатора от който “ставало ясно” , че MIRORUSE провали форума? Ами защото на MIRORUSE постовете му ги няма, а радиатора тръби навред, че той е виновен! И защото HotMusicFan едва ли е следил из основи нашите “търкания”.
Благодаря Ви, че изчетохте дългата ми теза!

PS: Прилагам линк със скрийншот от мое мнение в предавател!

http://dox.bg/files/dw?a=9d8b7f0528
"Aici,Yambol,Radio 999 - Nu tine deloc pasul cu viata"
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 26 Юли 2010, 11:15

@fmstereo,MIRORUSE,или който и да е:
Господине,цитирал съм поста на radiator,защото в него той е изложил своята гледна точка относно проблема,както и Вие в този пост-вашата.Също-цитирал съм този пост,заради нещо,което самият аз наблюдавам-никъде другаде не съм виждал подобни "войни" с модерацията на един форум.Просто такова нещо като тук никъде го няма!Какви са тия лагери,какви са тия неща?!?И,има едно нещо,с което сам си противоречите:
И като заговорихме за такива отношения, няма как да не отбележа, че за радиатор такива не може да има, защото всички вие за него сте инкогнито – само едни ник нейми и нищо повече. Душички които той умело манипулира и успешно успява да насажда омраза в тях, спрямо неговите опоненти.

Именно поради факта,че за него всички сме със своите nicknames тук,той няма как да манипулира когото и да било.radiator не ме и познава,както и аз не познавам Вас.Няма и как да говорите за отношения в такъв случай,ако смятате,че някой има такива към Вас.В тази връзка,абсолютно пресилени са изказвания от рода,че Вие ми изглеждате "по-черен от дявола".Един въпрос:за Вас да не би да е забранено моята гледна точка (като част от наблюденията и дискусиите във форума),да съвпада с тази на radiator?Или този user просто винаги ще си остане "лошият"?Разберете,аз НЯМАМ ОТНОШЕНИЯ нито с Вас,нито с който и да било от този форум.Просто и аз изразявам гледната си точка.
Последна промяна 1 на HotMusicFan, променена общо 26 пъти
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Юли 2010, 11:17

ъъъъ как точно и чии интереси е накърнил?!? Миро, нали не го мислиш сериозно това? Най-малкото търговската политика на въпросната фирма не е моя работа и ми дреме на шапката някой какво е написал в интернет срещу платеното радио изобщо...

Да да, те другите хора не са способни на такива отношения... опдерелено. На тях им липсват тия работи. Съгласен съм. Миро Миро, това да отидеш до Отопени не е за хвалене. Това е нещо лично, което си направил за приятел. Това си е ваша, приятелска работа. Няма как да се изтъкнеш с това, защото ВСЕКИ има приятели. Аз ходя редовно на Хиитроу да върша услуги на познати и непознати. И Хиитроу не е на 20 минути от центъра, а на почти 60 мили от мен, аз по-голям герой ли съм? Или по-човек?!? Що за скала на оценяване? Еми естествено, че ще отидеш, ако считаш някого за приятел и искаш да му свършиш работа. Говоря за хора, с които се познавам от Интернет и не съм се виждал никога или един-два пъти. И кой си ти, че да даваш мнение за останалите в живота и на какви отношения са способни?? Какво, ще се надцакваме кой е по-човек или? Ми да взема аз да изброя колко щастливи семейства съм събрал, примерно... Въпросът е да прекрачиш границата, когато и двамата участници са ОК с това (както сте направили ти и bubic). Няма да крия, аз така познавам hot_fan и prassyo например (на последният също му писна от форума и зачезна, но това не пречи да поддържама връзка). Решили сме, че можем и имаме желание да прекрачим тази граница, обменили сме си друга информация, виждали сме се. Нямаш право да прекрачваш границата на прайвъсито на интернет, а още по-лошо - догадки, ако другата страна не е съгласна. Това си е чиста проба виртуално изнасилване, ако мога така да се изразя... малко малоумно го казах, сори.

Говори за форума. Всичко, в което аз те упреквам е свързано с твоята дейност във форума. Единственото, с което съм си позволил да те критикувам извън това е пиратството ти, защото смятам, че пиратството е неправилно. Или това не е хубаво?
Позволих си за Ъгли да кажа пред всички, че е алкохолик, защото все още ми стоят в мейлбокса едни безумни, направо страшни неща, които човек е написал или под въздействие на алкохол или ако е в сериозно нарушено психическо здраве. Понеже не е моя работа да определям психическото здраве на хората, прецених че вероятно е алкохол. Не знам как да нарека мейли, изпратели в малките часове и с такова съдържание. Ако Ъгли не е алгохолик, то моля най-искрено да бъда извинен. Явно е ставало дума просто за серия от тежки нощи.

Едно нещо не можа за разбере Миро... и това няма нищо общо нито с коментарите му, нито с познанията му. В този форум НЯМА човек, който да е изгонен заради това, което мисли или е писал по същество!
Аз продължавам да мисля, че той е умен човек.

Решението на Панджаров да те ОГРАНИЧИ (а не да ти изтрие постовете) беше правилно защото:
1. Никой няма право да набеждава никой в модериран форум, особено за това кой кой бил. Без значение дали става дума за радиатор, Иван, Пенчо, Миро, Драган или който и да било. Ако другият потребител не е съгласен, а първият продължи да настоява - не бе, ти си еди си кой, то това си е чиста проба abuse. И президентът има право да пише в този форум и негово суверенно право е той да си се представя с ник-нейма си. Ако той прецени друго - това отново е негово право. В случай с модериран форум какво очаква Миро? Когато потребител бива набеждаван и натискан за нещо, съответно се взимат някакви мерки. Нали сме интелигентни хора уж, ама не можем да се разберем с 2 думи. Че Миро ако е Админ тук и остане словесно безпомощен срещу някой, та да вземе да види кой е, или да си помисли евентуално кой може да е, че то война ще настане в медиите, чистки може да започнат на някои места... И ходи после да доказваш, че нямаш сестра. Много колеги пишат тук зад ник-нейм и те имат правото да си стоят зад този ник. За какво говорим изобщо?!? Това са принципни въпроси. Или той Миро не е такъв, той само срещу радиатора така реагира... може и така да е.
2. Организиране на масови прояви срещу модерацията - първо срещу Панджаров и после срещу мен? Какво очаква Миро? Ако това беше в някой от по-големите форуми нямаше нито един от "групичката" да може да влезе тук. Единственият който е ограничен е Миро. Недей да лъжеш за МНОГОТО баннати. Наскоро ограничих и Ъгли Бой, защото той нарегистрира 100 ника и след като 3-4 дни пише нормално, започва с щуротиите. Ако си спомня Ъгли, дори обменяхме лични съобщения през неговия ник iliev или нещо от сорта. Да съм го нагрубил с нещо, докато се държеше нормално? Говорихме си за неща, свързани с радио.
Недей да манипулираш и СПЕКУЛИРАШ за Панджаров и защо се е махнал, от поста ти личи, че НЕ ЗНАЕШ причината.
Причината е много много много проста, питай Мишо. Не е моя работа да казвам защо Панджаров спря да се занимава, не би било коректно... и това няма нищо общо нито с теб, нито с въпросните събития. Панджаров е много коректен и безпристрастен ПРОФЕСИОНАЛЕН администратор...
3. Миро така и не асимилира, че аз навремето не бях администратор, както той си мислеше и поради което изсипа 100 тона лайна как се притеснявал за личните си данни... и аз трябваше да му обяснявам не знам колко пъти, че нямам достъп до тези данни. Е, аз не пазя скрийн шотове за черни дни, защото го намирам за безумно. Някой на Миро да му е откраднал самоличността евентуално, или да го е притеснявал по мейла? Най-малкото пък аз. Просто нямаме пресечни точки и за какво да се притесняваме.

Ще те помоля да не ми приписваш изтриването на постовете ти. Това го беше решил Панджаров, аз разбрах постфактум и принципно не одобрявам това, което е направил. Мисля, че дори съм го казвал. И каква рана бе Миро, това е форум? Събрали сме се да говорим, спорим, дискутираме по някаква тема... точно защото много насериозно се взимате някои хора и остават "рани". Ами пиши си, спори, ама спори с думи. Не с някакви организирани групи. Като някой е остър - влез му в стила... аз никога не съм те нарекъл простак или подобно. Възможно е да съм окачествил някои твои думи като глупави или наивни... некомпетентни - не бих казал. Както написах по-горе, моето мнение е, че не познаваш детайлно комерсиалното радио, а не радиофизиката и радиото като такова.

Много е кофти да се вкараш във филм, ама много!

И искам нещо по темата да кажа (темите, която Миро вкара).
За антените... както казах, те дъпжа скрийнове за лоши дни, но съм убеден че съм ти казал, че има огромна разлика между радиолюбителите и комерсиалното радиоразпръскване и вероятно съм направил препракта към аматьорите, които произвеждат предаватели в България.. което вероятно те е подразнило. А съм на мнение, че радиолюбителите са си радиолюбители, професионалистите са си професионалисти. Да съм спорил с теб за физиката като такава? Оспорих това, че е нереално и загуба на време да коментираме как някой на една кула с 10 предавателя не ги бил сумирал така, че да връща, все едно сме в лаборатория. Затова и вметнах, че едва ли си пипал предавател, защото ако си виждал реално как става работата няма как да го твърдиш. Ако си се обидил - еми, извини ме. Един професионалист никога няма да се обиди за такова нещо. Сега може пак да ми се обидиш, но ако идеш на Кулата при чичо ти Пешо (той може и да е пенсия вече), там постоянно си говорят на "глупак" и "идиот" и "туристически изпълнения", когато спорят. Още един пример, че просто не си навлязъл в тая индустрия. Аз останах с впечатление, че си вътре... поне така меродавно говориш.
И това със съгласуването на антенните системи до професионализма на поддържащите или проектиращите ги, а просто техниката до преди 2-3 години беше масово некачествена, отделно всеки си има по един разбирач, дето обяснява кое как ставало и всеки ходеше по нощите да пипа. Също така, както съм казал (според твоя цитат), антените се произвеждат да определен диапазон - например 87.5 до 94 МХц и после от 94 до към 101 и нагоре. Това, че един радиолюбител може да си позволи да си направи къстъм антена, по никакъв начин не важи за комерсиалното радио... нали се сещаш, че и антените трябва да са "одобрен тип" и да имат сертификат, производителят им също. Просто трябват мощности и по-добро планиране, но и операторите да разберат, че лицензия за Пловдив значи лицензия за Пловдив, а не и за Пазарджик и Стара Загора.

За онлайн радиото:
Преди година и нещо писах, че интернет станциите ще започнат да спират една по една, просто защото ще ги подгонят да плащат. Някои хора много ми се смяха. Какво стана сега?
Писах, че и тези които ще започнат да си плащат ще изкарат за кратко, защото никой разумен човек няма да плаща 100 лв за минимален брой слушатели на едната организация и още например 50 на другата, за да го слушат има-няма 30 човека и то макс. След това ще останат 3-4 сериозни проекта и ще дойде времето на платеното радио. Изключвам "радия", излъчващи за 3 дни, после с прекъсване от 20 и после още 3 дни.
Ще поговорим отново след година и половина. Да видим какво ще има освен Тангра, Джой и ЕИЛО. До тук да съм излъгал с нещо? Говорим за тези просто...

Който има време за губене, може да проследи тук. Линкът подхваща темата от по-рано, за да влезете в "джаза". Тряба ви търпение, за да изчетете едни около 3-4 страници. viewtopic.php?f=3&t=6615&start=160#p78830
Това е част от дискусията за изтираването на мненията на Миро. Моля следващия път да не ми се приписват неща и да се тиражират откровени лъжи!! Както многоуважаемият Миро ще забележи, не съм изтрил мненията му в тази тема, защото е писал с нормални изразни средства.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Юли 2010, 08:37

Подкрепям психологическия анализ на Миро,за такива разговори съм се застъпвал и аз. Подкрепял съм и безброй коментари на Радиатор,всеки може да потвърди това,но неговите нерви са по-опънати и влезе в ролята си на джелатин. изтриването на постове е безсилие,или цензура,от друга гл.точка. Миналото говори много...милиарди левове за заглушите4ли,ама станциите си останах,а заглушителите ги изключиха,та кой е победителя радиоефира-западните станции,или комунистите,всеки знае.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 27 Юли 2010, 11:04

Не разбирам какво имаш против Русия? :-\
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юли 2010, 13:25

bubic, понеже по принцип твоите нерви се опъват повече от моите, нека ти пусна следния фишек. Да, заглушители имаше, но в момента нито VOA, нито BBC излъчват на български, радио Свободна Европа не съществува изобщо. РФИ спря да излъчва на български също...
Мисълта ми е, че това време си ОТИДЕ!! Няма го! Няма ги заглушителите, няма ги и западните станции. Събуди се! Wake up!

Да правиш аналогии между някакъв форум и заглушителите по време на комунистическата диктатура е меко казано несериозно.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Юли 2010, 15:49

Добре,аз се събудих,а ти ще се събудиш ли. Защо ги няма тези станции ,с предавания на български,ами много просто,комунистическата диктатура беше победена,това беше и мотото на Радио Свободна Евопа, нейната борба да се увенчае с успех,а успеха е в закриванена радиото. То се бореше точно срещу комунизма,а той умря,срещу кого да се бори. Аз ,ако духна на попа в ръкава,на кого ще казваш да се събуди. Втората причина за закриване на много редакции е,че запада видя,че нищо не става от нас,ние си останахме е дна комунистическа кочина, с крадци-управляващи и това се показва във всеки доклад на европ.парламент. Досега няма доклад,в който да се твърди,че България е културна,сериозна и честна държава,поне аз не зная,дай по-различна информация,ще я приема.Радио С.Европа имаше за емблема камбана, кмабаната удряше по заспалите ни глави,но всичко излезе без полза. Сега също е необходимо такова радио,но ефекта ще е нулев,не ставаме за крив чеп,затова загиваме много успешно.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Юли 2010, 15:56

ФМ,ама какво значи това "против Русия". Такова нещо не същесвтува в живота,нито против(или за САЩ),нито притив Албания,нито за Афганистан,нито Брега на Слоновата кост. Откъде ги вадиш такива ирационални въпроси. Русия е когломерат от власт,политика,индустрия,култура,наука,техника,природни богатства,кой може да обобщи всичко това една дума "против". Или против България. Е,аз твърдя,че съм против цинизма и мерзостта в България,против управниците,съсипали толкоз народ,принудили един милион млади не само млади хора да емирират и пр.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 28 Юли 2010, 11:36

Беше задал въпроса защо никой не ходел в Русия :-\ Според мен,овечето предпочитат да отидат някъде другаде,понеже такива като теб им насаждат глупости,че там всичко е зле,комунизъм и т.н.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 28 Юли 2010, 12:12

FM Stereo, между другото, освен Москва и основно Санкт Петербург, друго няма кой знае какво да се види в Русия... другото са бедни градове със сев пейзаж, с тъжни хорица и много алкхол... а Питерът е строен по западноевропейски подел общо взето, прекрасен град, трябва да се види. Дворецът на Петър I също е там наблизо.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 28 Юли 2010, 18:31

FM, отговоръа на Радиатор го счети и за мой, лаконично и достатъчно образно го е казал,моя отговор би бил по-обширен. Русия не предлага нищо ,което е нейна "запазена марка" е живота,,тя е съсипана в това отношение от болшевизма,водеща е само в оръжията,балета,литературата. Чул ли си някой да каже,е,купих си страхотна руска кола,мобифон,лап-топ,маратонки,дънки,самобръсначка, костюм,мотор и др. Няма такова нещо, няма и а имат скоро. Такова е развитието на тази страна,виновниците ,дето я разориха ги няма,техните наследници са недостигаеми,но това са други теми.Никой нищо не насажда,нито посажда,нито скубе,такова нещо няма,ако си чел какво пиша за Русия,неби могъл да кажеш,че насаждам глупости,аз съм учил там и предполагам,че познавам поне частично страната ,много по-добре от теб. Прочети още веднъж поста на Радиатор,всяка е една дума е верна,
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 29 Юли 2010, 11:14

В Щатите положението е абсолютно същото.Освен 5-6 големи града,останалото е селяния.Там контрастът е по-убийствен.Заради повечето холивудски продукции,излъчвани в България,всеки тук си мисли,че в Америка всичко е като в Ню Йорк.Ами,не е!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Юли 2010, 11:33

Ами чак да е по-убийствен, същото е. Аз затова досега спорих с bubic, че реално САЩ представлява няколко мегаполиса, където е бъкано с имигранти и другото си е провинция. Във всяка голяма по територия държава е така. Другата разлика е, че в САЩ не са 5-6 града, ами да кажем 30-40 града.
По отношение на възможностите за отделния човек, не бих сравнил Русия и САЩ, обаче... В Русия възможности няма, системата е такава, олигархията е навсякъде.

Ако питаш мен, Ню Йорк е най-гадното нещо в Америка, като изключим няколко много яки джаз бара... константният шум, който е нещо от сорта на "бмммммммммммм", чува се винаги, по всяко време, отвсякъде може просто да си изпили мозъка.

Така или иначе, не намирам никакъв резон да се сравняват Русия и САЩ... просто няма база за сравнение. Русия е голяма страна с велики имена в много области, но аз твърдя че не е добро място за живеене... поне за мен.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 29 Юли 2010, 11:37

Всъщност,колкото по - развито е дадено населено място,толкова по-голям е контрастът между отделните класи в него.Именно затова казах,че той е убийствен в Америка.А това "бммммммммм" е чарът на големия град,той не може да бъде спокоен.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Юли 2010, 12:45

Това "бмммм" не е онова "бммм", което знаеш от София или която и да било друга столица в Европа. Дори в Лондон, който е 15 милиона няма такова "бммммм".... говорим за наистина нещо неприятно. В една държава, където най-малката кола е с безумната кубатура от 4 000, можеш да си представиш за какво става въпрос.

А неща, които можеш да видиш в Русия като ужаси, другаде наистина няма къде да ги видиш... говорим от уж развитите държави.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 29 Юли 2010, 17:48

radiator написа:Ега ти офтопика... честно :Slap :Slap :Slap

Няма две мнения, да не говорим, че bubic продължава вманиачено да пише ''кратки разкази''. Очудвам се на ентусиазма му и щедростта да отделя време за такива задълбочени и дълги размисли, които отнемат време и за оформянето си. Друга е темата не е ли по-добре да го прави по-кратко, да не говорим дали някак този стил пасва на ''детската градина''?! Въпреки че определено е на почтена и улегнала възраст, bubic също се явява продукт на демокрацията, макар че - убеден съм - бунтарското у него е пламнало в годините преди 10-ти.
Крайно време е да спрем антикомунистическата култура, видя се че е една креатура, на именно тоталитарни чеда... Какъв антикомунизъм, когато т.нар. буржоа ръководи левицата?! Това безумно противопоставяне сини-червени, запад-изток и т.н. нищо добро не доведе и както се вижда няма да доведе - това е един угоден спектакъл за твоите любими западни сили, докато на сцената този или онзи сипе интриги и противопоставяне - големите играчи зад паравана умело настъпват и налагат интересите си...
И понеже доста хора наложиха, руслото на офтопика, а и аз откровено пиша странична тема, нека попитам bubic: Не е ли тоталитарно поведението на нашите отвъдокеански ''приятели и партньори''?!? Нима тяхната намеса във вътрешните ни работи (апропо външна политика ние нямаме от години), чрез разговорливия и ''угрижен'' Уорлик (някак върнал духа на Пардю) е уместна? Какво направиха те за нас, когато имахме отвлечени моряци в Сомалия? По-абсурдна е гробната тишина на душеприказчика Уорлик и сащ, по случая с изчезналият в американската легация Петър от Попово???
Добре е, да прочетете и този добър аналитичен материал - с препратка към част от по-горе казаното- Глобалното Бойково лято.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 30 Юли 2010, 11:14

Aбсолютно съм съгласен с Бестрадио.Бубич,каква е разликата,след като преди 89та са ни управлявали СССР,а сега САЩ?Има ли демокрация?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Юли 2010, 11:43

FM Stereo, то не е до това кой те "управлява" от дистанция. И Великобритания да управлява България (а на Острова има работеща демокрация), в България пак няма да има демокрация. Проблемът си е вътре.
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 30 Юли 2010, 11:55

Именно,че няма разлика,т.е. проблема наистина е вътрешен,но не съм сигурен,че Бубич разбира това :-\

Назад към