РАЗНИ (тема за разговори извън тематичния план на форума)

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
Playbob
1000+
1000+

РАЗНИ (тема за разговори извън тематичния план на форума)

Мнениеот Playbob » 07 Окт 2010, 10:42

Нека всеки, имащ желанието да сподели, разкаже и покаже нещо, което е извън тематиката на радио, телевизията и телекомуникациите, се чувства свободен да го сподели в тази тема. За да не превръщаме в офтопик всички теми, нека всичко което не е по тях, бъде изнасяно тук.

Чувствайте се свободни да изразите себе си, но разбира се в рамките на добрия тон.

:Friends
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: РАЗНИ (тема за разговори извън тематичния план на форума)

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Окт 2010, 12:07

bubic написа:Покорно моля Плейбоб за това изключение, защото коментара на Ъгли е много добър ,много силен,като цяло,а нека да присъства и моя отговор-допълнение-корекция,сигурен съм,че никой няма да се разочарова.
1. По отношение на нискоквалифицирания и висококвалиф-я труд. Досега,където съм работил,никой не ми е казвал,ей Бубич,ти искаш да работиш на еди-коя си позиция,ОК, но на тази дллъжност,трудът ти се смята за нискоквал-ран,да не кажеш после,че не сме ти казали, виж,провери,консултирай се и ако трябва,откажи се и си търси висококвалиф-н труд. ОК,не са били коректни,не са ми казали,или аз съм се направил на разсеян,но хайде Ъгли,дай списък на ниско и висококвал-ните професии(труд). И задължително,кой и по какви критерии ги е обявил за такива и дали това е законно. Защото за теб даден труд може да е нискоквал-ран,а за мен да не е. И не можем ние с теб да импровизираме и да си правим каквото си искам с желаещите за работа.
2. Защо да не сравняваме труда на метача, с този на програмиста. Да, ,на последния,труда е умствен,много напрегнат,искат се много силни познания,ум и пр. Но кой вижда този труд,а когато ходим по улици,търотоари,тоалетни,зали,ресторанти,барове,стадиони и пр.,казваме,как не ги е срам,защо не са почистили както трябва....Недоволстваме,псуваме,чупим,хвърляме. И никой не е в сила да ни успокои,че труда на метача не е висококвалифициран и качеството на работата му е ниска. Ние искаме чистота и подреденост и хич не ни пука,какъв е труда му и каква е заплатата на чистача. Иди му кажи,че труда му е нискоквалиф-ран,той изобщо не го интересува това. Но може и да се опъне и да каже :"Ъгли,като е нискоквалиф-ран,я кажи еди-кой си вид мраморни плочки с какъв препарат се чисти. и всеки има право да смята труда си за квалифициран.
3. Идеологии вече няма и няма да има,оказа се,че живота е по-силен от всякакъв вид идеологии. А политически идеологии няма,както казваш. Тези ,които се смятат за истински политици,изобщо не се смятат за поклоници на каквато и да е идеология,те се занимават с политика. Последната управлява живота ни,а не идеологиите. Тези,които считаха,че служат на идеи,се оказаха пъни убийци и профани.
4. В политическия живот не съществува понятието "царист". Това е български жаргон.
5. Напълно невярно етвърдението ти за репресиите след комунистическия преврат. Казваш,че комунизма не е виновен,а вечната борба за кокал. Категорично се опитай да се коригираш,не е така. Просто комунистическата сган за пръв път взима властта ,при това с насилие и доказва на народа какво може и колкое силна. И действително е силна,силна е и днес.
В другите ти мисли изразявам твърда подкрепа,просто ,много си прав.

1. Бубич, нискоквалифициран труд е просто термин. Сещаш се, че в 90% от случаите в която и да е държава един метач не взима заплата, каквато би могъл да взима един програмист. Има си йерархия. Все едно да искаш този, който е на най-ниското стъпало в йерархията на една компания (метачът) да взима еднаква заплата с шефа на компанията, който е програмист. Не става въпрос за дискриминация на труда на метача, става въпрос, че държавата просто толерира човекът, който завършил висше образование и така стимулира образоваността на населението;
2. За термина царист си прав - моя грешка;
3. Да, след 44-а са извършвани много репресии, но те не са извършвани в името на комунистическата идеология. Те са били просто демонстрация на своеволна власт, която отключва животинските инстинкти у човека. В много държави много политически лидери, които не са се самоназовавали комунисти, са извършвали същото. Никой от тях не е вярвал в идеологията, всички просто са искали да демонстрират властта си по жесток начин, за да си осигурят безпрекословно покорство от страна на народа. Не само България и СССР, но и много европейски държави са преминали през такива жестоки режими (Германия, Италия, Испания) и без значение дали лидерите са се самоназовавали фашисти, комунсти или националсоциалисти, действията им, общо взето, са били идентични. Така че аз просто не вярвам, че тези хора са имали идеологии. Комунизмът, нацизмът, фашизмът са просто параван за пред обществото, оправдаващ действията на политика или лидера. Така че не мога да се съглася, че тези, които ни управляват, могат непременно да се нарекат комунисти. Че каква идеология изповядват те, освен тази на властимането и бъркането в кацата с меда?
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 07 Окт 2010, 19:03

Незнам защо си мислиш, че във България има някаква йерархия! Във момента във нашата държава, понятие като йерархия не съществува! Във тези времена, целият народ на нашата държава - от бизнесмена до метача, се приравнява със буклука! Не хората са виновни за това, а предишните управляващи, които откраднаха и малкото, което ни беше останало!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Окт 2010, 20:05

Сегашните управляващи по нищо не се отличават от всички предходни. Все пак, и сегашните са българи и не могат да избягат от националния ни манталитет. Иначе, да, йерархията е срината до нула, защото доста често се получава така, че нискоквалифицирани работници получават повече от кадри с висше образование. Но все пак е факт, че един програмист в MTel, да речем, не взима колкото чистачките. За такава йерархия говорех.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 08 Окт 2010, 08:25

Да, такава йерархия има, но във духовен аспект на йерархията, всички хора във момента са приравнявани със буклука, както казах във по-горният си пост!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Окт 2010, 10:48

programing122 написа:Да, такава йерархия има, но във духовен аспект на йерархията, всички хора във момента са приравнявани със буклука, както казах във по-горният си пост!

Ми, да, така е. Има си Терминал 1 и Терминал 2. През тях можеш да отидеш на място, където няма да те смятат за боклук. Аз може би следващата година ще го направя.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 08 Окт 2010, 10:54

Никога не съм подкрепял бягството от родината, но във днешните времена хората са принудени да го правят! Няма друго решение!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Окт 2010, 11:26

Програминг,няма такъв филм "бягство от Родината". Просто няма и не може да има. родина е емоционално,ако щеш национално,нациналистическо понятие,в добрия смисъл на думата. Но не се живее с емоции само. Дори и две-три Родини да имам,аз и всеки друг има много дебели мотиви,за да живее так,където смята,че ще му е по-добре и по-лесно. А емоциите за Родината си ги носи със себе си. препоръчвам ти да четеш Хегел и Кант. Ще поусмириш малко емоциите и клишетата. Никой ,от никого ня бяга,а от бедността,беззаконието наглостта и пренебрежението на основните човешки права и интереси. За какво ти е Родината,като живееш на нивото на средните векове,давах вече много примери. Къде е пенсия от 180-250лв,къде заплата от 32 000 лв. Да,в една и съща страна,която някой наричаше ЦККБ-цинично-комунистическа кочина българия.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 08 Окт 2010, 12:02

Това и казвам, че мотивите печелят битката със чувствата, особенно във днешно време! Хората са принудени да го правят, не са решили ей така да тръгнат из чужбина! Стандартът във нашата държава, както виждаме всички, е на нулата! Няма друго спасение, освен да я напуснем!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 09 Окт 2010, 12:27

bubic написа:Абе Вълчо,ами точно твоето обяснение е същността на определен вид мърсотия-правим нещо ,без да държим сметка за последствията на околните. И после има ответен номер,после ответен,на ответния и когато се види,че хептем нещата са сг......ли,ние се оправдаваме ,абе такъв е Балканския ни манталитет. А защо не го споменем този манталитет преди да правим мърсотиите ,или когато ги правим(правят). И всичко заспива,надути мощности,предавател върху предавател и никой нищо не прави. Ако някой се обади ,или протестира,няма какво да се притесняваме,имаме готово обяснение-ние сме Балканци бе,не го ли знаеш това,защо се правиш на ударен. И отново всичко заспива. Аз наричам всички мръсници,когато доказано и очевидно се правят мръсни номера,какво да направя,не обичам мърсотиите,безобразен съм към безобразията. Не страдам от никакви предрасъдъци,възраст,профеися,произход,образование,стандарт на живот,мърсотията е всеобща,световноразпространена. В наши условия, типично казано мърсотията се наложи на държавно ниво,със закони,със сила. Мърсотията стана обществена ценност. С мърсотията ,напред. Кое след Девети у нас не се налагало с мърсотия. Много пъти съм те връщал,задочно в годините след преврата,да речем ,декември 1947. Идвам с двама полицаи,взимам ти ключовете от офиса,ключовте от касатас долкументациятаи ценостите,ключовете от предприятиет(офиса) и ти казвам,че има нов закон,"закон за национализацията" и всичко твое,става собственост на "народа" и "държавата". Ако се противопоставяш,куршум,или затвор. Е,кой е мръсника,ти,или аз. Надявам се да определиш мен,основание ще имаш ,категорично ще си убеден,че аз съм мръсника. Ти не коментираш никога този вариант,знам защо,ама няма да казвам на никого. Точно сега е нужно комунистите да направят "национализация",да,ама не искат,защото ще трябва да окрадат себе си. И затова си строят тихичко новия строй,новия живот,този на капитализма и буржоазнта експлоатация,така го казваха,така го и спазват сега. Който се е хванал на въдицата,това сие негова вината,комунистите не лъжат.Лъжата е неприложима категория за тях. Те са от мръсник нагоре.

Едва ли някога бих се съгласил с тезата, че ония горе са идиоти и ни мачкат, а ние сме хрисими и невинни душици. Ние сме идиоти в зародиш и сме с изкривен манталитет. Мръсният политик е просто всеки от нас, тук долу, в низините, само че дарен с власт. Просто българин, дарен с власт. Комунистите не са ли българи? Защо довчера, когато са нямали власт са ти се стрували хрисими и мили и изведнъж, само за 2-3 години, когато идва комунизмът на власт, всички властимащи за отрицателен период от време става отвратителни, мръсни, долни. Това не са траснформации, които стават за две-три години, Бубич. За да бъде мръсник в управлението, човек трябва да е бил мръсник в обикновения живот, много преди да се издигне в йерархията на властта. Хайде, довечера вече ще ти разкажа историята, която ти обещах. Но ти гарантирам, че 2/3 от българите, вървящи по улицата (които ти определяш като бедни, нещастни и огрухани) биха крали и биха вършили същите мръсотии, ако ги дариш с власт. И то не защото довчера са имали бедни, а сега са се докопали до пари, а защото сме си такива в зародиш. Всички до един сме такива! И всеки от нас е обременен от балканската си простащина. Какъвто народът, такава и държавата. Не може нардните маси да са хрисими, мили и добри, а управляващите да са зли, долни и гадни. Такива взаимодействия не съществуват. Ако народът бе свестен, и държавата щеше да е наред.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 09 Окт 2010, 13:59

Днес нямаше какво да правя, и направих един клип против спирането на СВ предавателите, и по-точно ЗА пускането на вече замразените 3 средновълнови предавателя на територията на страната!

Клипчето можете да гледате тук!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 11 Окт 2010, 00:12

Ъгли,има доста верни неща в коментара ти. Но има нещо,което съм сигурен,че е така. Лично познавах хора,които бяха достойни честни,влязоха на ниско ниво във властта и се корумпираха,просто течението ги повлича,има и такива,които се отдръпнаха,но не са много. У нашия народ изглежда има заложени лоши стереотипи,които само при определни условия се проявяват. Онези,опткитите мръсници,са си такива,независимо от нищо. Но като цяло ДЪРЖАВАТА не добра,а тя е сила,тя е голяма сила и много хора се боят от силата. Знаеш ли какво нещо е да се изправиш срещу голяма сила и да не можеш да кажеш нищо,нито да се пребориш с нея.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Окт 2010, 12:37

Не знам, Бубич. Вярвам, че има и кадърни хора, необременени от нашия манталитет, но те никога не биха се занимавали с политика, и то не просто в нашата, а в никоя държава.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 11 Окт 2010, 18:51

Рядкост са такива хора!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Окт 2010, 19:51

programing122 написа:Рядкост са такива хора!

Кои хора са рядкост - тези, които не биха се занимавали с политика или тези, които не страдат от балкански манталитет?
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 11 Окт 2010, 21:47

Вторият тип!
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 24 Окт 2010, 13:01

Както ви обещах, сега ще ви покажа къщите, които се намират във непосредствена близост до кулата във нашият град! Имаше няколко къщи, които са доста модерни!
Най-голямо впечатление ми направи една красива къща, която беше на по-малко от 350 метра от кулата! :o
Не ми се мисли за хората, които живеят там!

Ето го клипа!
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 23 Дек 2010, 13:09

Пожелавам ви неповторимо изкарване на празниците, колеги. :Drunk
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 24 Дек 2010, 09:58

Весели празници на всички и леко с алкохола! :Drunk :D

Назад към