Правила на форумите - Обсъждане

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: Правила на форумите - Обсъждане

Мнениеот Lupus » 02 Мар 2008, 17:13

Pandjarov написа:...............
Предлагам ви за напред до водите споровете изключително на лична основа лично, а да не занимавате аудиторията на форума със собствените си проблеми. Аз заключих темата и ще се процедира така с всяка нова отворена в този стил. Дори трябва тези дни да я изстрия.

Аз пък друго не разбирам и моля да ми се обясни логиката на нещата.
Предложих откриването на раздел за общи приказки, именно и само поради това, че такива спорове, несвързани с конкретната тема се водят в много от темите. Те развалят цели смислени теми и ги превръщат в говорилня. Вместо да се трият от модераторите такива безсмислени постове, които пораждат само флейм, те се оставят. А когато се предлага начин, как да се реши този въпрос, темата се затваря да няма обсъждане. Как да го разбирам - като Ваша целенасочена политика във този форум ли? Да се чувствам ли свободен да пиша където и каквото ми хрумне на момента? Имам чувството, че и аз като Алиса съм попаднал в огледалния свят.
И пак ще го подчертая дебело - няма форум, било то и най-професионалния, в който да не се разискват общи въпроси - политически, морални или просто приказки. Всички сме хора, със своите слабости и пристрастия. Останах обаче с впечатлението, че господин Админа се обиди от това предложение за нов раздел. От какво?
От предложение за вкарване на малко ред? Дано не е останал с впечатлението за изграден "Идеалният форум", който всяка промяна би развалила....
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Мар 2008, 17:39

Трябва да ти кажа, че има форуми в които дори има месечна квота за регистрации и дори да искаш, не можеш да влезеш там. За такъв ред и уважение към правилата става дума. А при наличие на просташки език просто те погват и бан.
Щото повечето теми тук свършват с някой идиот, които или пише офтопик нарочно, или се заяжда с някой друг и ако му видиш историята на постингите ще намериш само такива, заяждащи, офтопик писания. Сещам се за няколко такива потребителя, които си имат един сикуънс от фрази и теми, които дискутират и се включват като черни станции, я с някоя лична нападка, тотално извън контекста или просто с офтопик. И тогава темите умират, щото кво за си говориш с очевидно прост и нещастен човек.
Това с раздел за общи приказки няма да се оправи... поне такова е моето мнение.
Последна промяна 2 на radiator, променена общо 2 пъти
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 02 Мар 2008, 21:34

Lupus нямам намерение да коментирам едно или друго решение относно правилата на форума. Казано е, че няма да има такъв раздел - няма да има такъв раздел. Няма да се позволяват и подобни битови драми да се водят във форума. На никой не му е интересно и никой не се е регистрирал в този форум да чете кой на кой е симпатичен. Тези теми ще бъдат заключвани и в последствие трити.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Мар 2008, 21:47

Pandjarov написа:Lupus нямам намерение да коментирам едно или друго решение относно правилата на форума. Казано е, че няма да има такъв раздел - няма да има такъв раздел. Няма да се позволяват и подобни битови драми да се водят във форума. На никой не му е интересно и никой не се е регистрирал в този форум да чете кой на кой е симпатичен. Тези теми ще бъдат заключвани и в последствие трити.

Твой си е проблема, на мен ми е все тая. Аз просто се опитах да бъда полезен с опита си. Ако не се лигавиш, трябва да изтриеш стотици постове "offtopic". Другото са хлапашки изцепки.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 02 Мар 2008, 22:02

Аз проблем нямам. Като вида сериали в стил вдовицата в бяло просто ги трия. Трия каквото забележа и каквото ми се репортне другото са хлапашки изцепки и лиготии.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Мар 2008, 07:12

Г-н Панджаров,благодаря Ви за искрения отговор,честен човек сте изглежда... Има нещо очудващо ,все пак,изключително неразбираемо за съвременен начин на комуникация,спор,дискусия и пр. Аз ,един от субектите на противопоставяне съм категорично недоволен от Вашата постъпка,но един от моите главни опоненти е недоволен по същия начин,въпреки,че с него не сме постигнали съгласие по много важни въпроси от дискусията Може да сме вложили повечко емоции,може да сме смутили някого,но никого не сме обидили,не сме засегнали ничие достойнство,особено Вашето,не сме засегнали и обществения статус в която и да е среда в страната,не сме обидили с нищо Вашия форум и собствениците му,както и неговите служители.Аз съм категоричен,че нито Вълчо,нито аз сме имали за цел да оронваме престижа на когото и да е,поради простата причина,че сме анонимни,а споровете ни са до голяма степен в област,която не е свързана директно със същността на форума. Така,че Вашият жест не би могъл да се определи като толерантен,това го потвърждавате с арогантния си коментар на последния постинг на Вълчо,който е определено много толерантен и вежлив.Аз твърдо подкрепям неговата позиция,тя е валидна не само към нашего брата радиолюбителя,а към обществените отношения въобще.Значи може да се наложи извода,че грешката не е в нас,ако може да се използва тази дума.
Аз Ви попитах за мотивите за стопирането на двете страници,но Вие не отговорихте,бихте ли желал да отговорите поне, дали това решение е лично Ваше или е инспирирано и от други фактори. Ако въпросът ми е прекалено досаден,не се чувствйте задължен да отговорите.Също така,ако отговорът Ви би разкрил нещо,което не е за нас,обикновените форумаджии.. Накрая изразявам мнението си,че въпреки всичко ограничаването на мненията на хората,не е най-приемливия жест в съвременния начин на общуване,лъха на архаизъм и т.н.,досещате се за какво говоря,нали. Много пъти,ние,хората не усещаме ,че сме болни,докато не ни стане лошо,така е и в обществения живот,пациентите му се усещат,чак когато е вече късно,симптомите са вече наяве и много често,нелечими.Може ,и да греша,нали...?
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 03 Мар 2008, 22:18

Не знам какъв точно отговор очаквате. Темата беше заключена и изтрита защото личните ви спорове не са интересни никому. Ако имате желание сменете си icq-та и skype-ове и си говорете. Ако имате желание да споделяте личните си тревоги с по-широка аудитория този форум не е мястото където да го правите.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 04 Мар 2008, 06:40

Добре,не са интересни,но защо Вие и много други ги четете и коментирате.Не са интересни,не ги четете,не ги коментирате и толкоз,но чак да ги изтривате,май това не означава да са безинтересни,просто,казаното от нас явно пречи на някого,ако не пречи, никой няма да му обръща внимание,даже Вие изобщо не бихте обърнали внимание,но явно някой е обърнал достатъчно внимание и се стигна до тази забрана. Прав сте в следващите си мисли,но ако направите сметка колко неща са се казали,несвързани с темите,край няма да имат,но както и да е,връщане назад няма. Наивно беше отварянето на страницата:"за и против мненията на Б-ч",без нито един да ме опровергае,в непочтеност и неистиност.Няма смисъл,впрочем,не става,както РРП каза веднъж,карайте си по старите,изпитани методи,защо да рискувате...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 05 Мар 2008, 00:17

И как по точно сте ме засегнали мен лично с тези си лични драми, че чак да предприемам специални действия ? Дори не съм изчитал всичко. Лични дразги няма да се толерират - тези разговори си ги водете на лична комуникация. Никому ненужните мнения ще бъдат трити. Нямам намерение да коментирам повече темата.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 05 Мар 2008, 07:01

Да,крайно време е да се привършва,като за довиждане,бихте ли ми отговорил кой и как определя "никому,ненужните мнения".Благодаря Ви...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 05 Мар 2008, 14:25

Мисля, че е двустраничен личен спор може от всеки освен двамата участници да се определи като никому ненужен спор.

В момента се получава същото между мен и вас. Мислите, ли че тази тема сега трябва да се вижда от всички останали потребители и, че ги интересуваме ние двамата.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 05 Мар 2008, 14:56

Проблемът е, че прекалено много се увеличиха политическите коментари и личните нападки от някои потребители, а форума е за радио и телевизия и не допуска лични отношения. Така се нарушават правилата на форума.
Затова не може да става въпрос, дали тези политически коментари и лични отношения представляват интерес от другите потребители или не и дали е "демократично" да се заключват теми с такова съдържание.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 05 Мар 2008, 22:06

Всъщност във всеки по-голям форум, който посещавам модераторски и адмиснистраторски решения не подлежат на коментар, а пък правилата най-малко. Те се пишат от тези, които създават форума, с;едователно този ,който е създал и поддържа даден форум има властта да определя кое и как да става. Това е! Даже това, че в момента даден човек продължава до обяснява действията си е голям жест. По принцип не е длъжен. ;)
Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 06 Мар 2008, 15:27

borosport написа:Всъщност във всеки по-голям форум, който посещавам модераторски и адмиснистраторски решения не подлежат на коментар, а пък правилата най-малко. Те се пишат от тези, които създават форума, с;едователно този ,който е създал и поддържа даден форум има властта да определя кое и как да става. Това е! Даже това, че в момента даден човек продължава до обяснява действията си е голям жест. По принцип не е длъжен. ;)

И не се позволяват такива работи!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Мар 2008, 19:42

Pandjarov написа:Мисля, че е двустраничен личен спор може от всеки освен двамата участници да се определи като никому ненужен спор.

В момента се получава същото между мен и вас. Мислите, ли че тази тема сега трябва да се вижда от всички останали потребители и, че ги интересуваме ние двамата.

Принципно сте прав,но не съвсем.На вашия(Вашия) форум има изключително много страници,изключително много информация , много идеи,много въпроси и пр.,просто не е възможно да бъде обхваната от мнозинството от участниците,има във всяка страница водещи фигури,блестящи с изключително големи способности,това си е напълно нормално... Има и въпроси,които се следят само от няколко човека ,а повечето дори не отврят тяхната страница,те си коментират,спорят и леко всичко заглъхва. Има цяла страница и за свободата на словото в Б-я,и това е хубава идея... И на фона на тази идея,хоп,забрана,след като се е водила дискусия доста време.
На последното Ви изречение: ами ние говорим,коментираме,който се интересува от нашия разговор,да го прочете и коментира,който не желае,има десетки страници,да заповяда.Ние с Вас правим нещо,абсолютно нормално,можем да си коментираме каквото си искаме,въпреки,че името на форума не предполага това,но нима всички въпроси,повдигнати от колегите стриктно са в тон с това име.Има страници,отворени и угаснали с по две-три мнения и край,никой не ги помни дори. В много теми се налага да се подаде по-обща информация,по-странична и пр.Никой няма да остане ужилен,ако прочете нещо,допълващо знанията му. Но В Б-я се формира манталитет на ограничението и самоограничението,демонстрация на силата.Навремето само бандитите го правеха това и иникой не можеше да им каже нищо,сега това може и се прави по-масово,по-разнообразно.Ето,всеки ден по ТВ-предаванията се демонстрира арогантно държане към зрители,обаждащи се в студиото и така се насажда този манталитет и това се счита за абс.нормално.Думата толерантност не се знае въобще ,тя е демоде!!! На вашия форум имаше такива убийствено-обидни реплики,че просто се съмнявам че в други страни може да се получи нещо такова...Вие никога не реагирахте на такова недостойно поведение. Не казахте:"Абе колега,ти чуваш ли се какво говориш,какви са тези думи,какви са тези обиди,я коригирай речниковия си фонд,иначе.......". Натам е ясно какво правите... Мисля,че е задължително да има вежливост и добър тон,ако извадя цинизмите и обидите на едно място,ще се очудуте самия Вие.И накрая,изразявам тезата,че каквото и да се случва на форума,каквито и теми да се обсъждат, по-добър вариант от всички други е толерантността,нали затова се бореха хорат,да им се чуе думата,иначе старите филми,на нов,палзмен екран...
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 08 Мар 2008, 19:54

Ами ако питате мен , тези мнения не трябва да се трият! ;)
Споровете не са само между 2 - ма човека , защото в тях участват и Радиатор и Лупус и аз искам да ги виждам , за да мога понякога да взимам страна в тях! :)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 08 Мар 2008, 21:23

@bubic,
Този път мислим еднакво. Подобен тест бях написал и аз, но се отказах да го постна. Няма смисъл да се друса крушата, ако тя още не е узряла. Падат стипчиви плодове. :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 08 Мар 2008, 21:47

Респект към Бубич!

Лошото е че си адски прав, приятелю. Писах в една друга тема аз да Нокиите за 1000 лв и ваучерите за 5 лв...
Много ми хареса финалната ти реплика за стария филм на плазмен телевизор.

Същото е с толерантността - много сме голямата работа, но сме си Ганьо, Алеко го е казал преди колко много години! И е бил толкова прав! Този манталитет не може да се изкорени от българите, поне от една част от тях. Много теми замират наистина и както споменах на Лупус преди малко в темата за цифровизацията, аз специално вече избягвам да пиша точно заради 2 такива категории умни глави - едните тотални хейтъри, които по такива важни теми не знаят какво да напишат и се включват само по разни деградирали теми и някой цинизъм или лична нападка и ако им прегледаш постингите, те са включват само за да пишат такива неща. Другата категория са такива, които пишат без никакъв бекграунд, но със страхотно непокрито самочувствие.
Но трябва да сме толерантни към това, иначе нас ще изгонят... :-)))
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Мар 2008, 04:44

Вълчо,не се отказвай от нищо бе човек,каквото мислиш,напиши го,все ще се намери някой ,който ще те разбере(най-малко),все би могъл да отвориш очите на някого,все може някой да се замисли поне.Нито някой те вижда,нито чува,значи не би могъл да му досадиш толкоз много.Ако не е за него това,което пишеш,той спира четенето и прескача към друг материал.А нека някой да остане недоволен от метафората ти за крушата,страшно силна е,както казва Радиатора ,адски си прав,тя може да се приложи навсякъде за всичко,удоволствие е да се четат такива материали,лошото е ,че такава приказка-правило,като казаното от теб много често се прилага за обяснение,но е по-добре,защото ни става ясно-плодове,стипчиви,друсане,много,много готино и не се замисля чпвек да търси отговор.навярно си спомняш книгата на Джоузеф Хелър ,"Праграф 22". прилагаш този параграф и не се замисляш,всишко ти светва пред очите.
Радиаторе,и твоята финална мисъл е много силна,не съм сигурен,че много хора са я разбрали,но дръжте здраво с Вълчо,не сте в грешна посока,сигурен съм...
Много от моите тези се потвърждават и от елегантните думи на Банков,какво толкоз сложно има да се спазва молбата му...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 09 Мар 2008, 13:38

Много силни финални мисли. Да вземем да организираме литературен конкурс, току виж сме дали начален старт на някой нобелов лауреат за литература.

Нека да уточним нещо. Аз не съм радио маниак, аз се грижа този форум да работи правилно и колкото е възможно трия ЯВНИТЕ простотии, цинизми и тн. По всичко което ми е репортнато съм взел отношение, всяка обида която съм намерил съм предупредил с лично съобщение, човека, който я е казал. За такова отношение Банков е с последно предупреждение, както и още редица хора. Не си мислете че имам някакво специално отношение към вас или пък гледам да се правя тука на модерен и власт имащ. Просто искам да се води един културен диалог в този форум на тема радио и всичко свързано с него, не някакви дребнави караници в стил вечер в кръчмата. Казах го и преди, някой като обижда -> бутончето с удивителната (!) и ще го разгледаме модераторите, има толкова много теми не мога веднага да видя всяка профанщина написана и да я изтрия. И нека не се сравняваме с бандите и глупави клишета, не мисля че някои действа мутренски. Има си свобода но няма да има свободия. Баста по темата.

Назад към