Правила на форумите - Обсъждане

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Re: Правила на форумите - Обсъждане

Мнениеот georgi bancov » 09 Мар 2008, 17:56

Много от моите тези се потвърждават и от елегантните думи на Банков,какво толкоз сложно има да се спазва молбата му...

Благодаря , Бубич! :)
Отново доказа колко добредетели има в характера ти и отново си прав!
Мисля , че трябва да се подражава на Бубич!
А и всички , които участват във тази дискусия са добри хора , имат голям интелект , и ясно изразена позиция! ;)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 09 Мар 2008, 20:45

Има си свобода но няма да има свободия. Баста по темата.

Молитва - Булат Окуджава
Господи, мой Боже, зеленоглазый мой!
Пока Земля еще вертится, и это ей странно самой,
пока ей еще хватает времени и огня.
дай же ты всем понемногу... И не забудь про меня.
1963
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Мар 2008, 23:44

Е,Г-н Панджаров,с изключение на финалното Ви изречение,изразявам пълна подкрепа с тезите Ви.Аз имам обаче предложение към вас,отговарящите за форума-правила , достойнство и др....Когато някой явно сбърка,явно не подържа добър тон,да го оставите сам да осъзнае това,както с ваша помощ,така и с помощта на останалите участници,които смятат,че колегата греши с нещо.Но всичко в живота учи,както негативите,така и позитивите.Ето аз още съм под впечатлението на приказката на Вълчо за крушата,даже есе написах по неговите думи и съм му много благодарен и никога няма да забравя това нещо,дори не му се сърдя за някои думи към мен,за чревни смущения и пр.,това на шега,разбира се.Човек се изпуска,така да се каже ,но нали затова сме колеги и приятели,някой да ни каже:"Абе пич,ти малко се поизпусна,поуля се,не би ли могъл да се усетиш какво говориш...".И така нещата се изглаждат.
Принципен въпрос.След като форумът е съществуващ факт в нет-пространството,което пък е съществуващ факт в публичното пространство ,(от своя страна),няма ли практика,или не би ли могла да съществува такава,за протест.Да се протестира някъде,за неща,които форумаджиите смятат,че имат основание да протестират,смятат че нещо не е наред,да проявят гражданска позиция,да афишират принципност и ангажираност за неща,за които имат отношение и биха могли да помогнат на по-незапознатите,дори незнаещите??? Все пак, в този форум има много важни неща,валидни не само за радиолюбителите,а за цялото общество.Вдигане на глас,така да се каже.Не е нужно да се чака,само медиите да протестират,ако въобще протестират.Знам че е трудно,но не невъзможно.
Към Вълчо.Пак уместно припомняне на поезия,така трябва...Понеже се справяш с руски език,бих те помолил да провериш в нета за името на един Руски историк,казва се Марк Салонин.Дали е познат в България и има ли издадени книги там. А също някой руски сайт.Разбира се, ако имаш възможност,балгодаря...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 10 Мар 2008, 03:30

Бубич, това е като да създадете синдикат в частна фирма - няма как да стане, не виждам и от какво има да се протестира, има правила които като не се спазват се предприемат съответните действия. Колкото до Лупус, съжалявам по мое време не се учеше задължително руски в училище, явно тази мъдрост ще остане неразбрана от меня. За последен път казвам, че всякакви нецензурни мнения, както и мнения засягащи само личните битиета на двама души ще бъдат трити. Който иска да си коментира личните проблеми, може да се възползва от широко достъпни услуги като скайп и ай си кю. Разбирам удоволствието, което някои може би изпитва, изпъквайки пред тринадесет годишния Банков, но нека моля да си тежим на мястото и да спазваме някакви норми за да не се налага да водим подобни безсмислени спорове. В момента дори трябва да се самоизтрия защото не виждам кой друг го засяга всичко изприказвано тук освен двама-трима души.
Банков е баннат

Мнениеот Банков е баннат » 11 Мар 2008, 14:37

За рекламата на форума, не съм се замислял че нарушавам правилата, но каквото решите вие, това е.
От мен - чао 8)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 11 Мар 2008, 18:31

Пак заповядай след една седмица. През това време може да пробваш да прочетеш правилата на форума и за разнообразие да ги спазваш.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Мар 2008, 06:32

Г-н Панджаров,имало ли е изтриване на мой постинг през последните 4-5 дена,че не можах да го намеря,може и да не съм го изпратил правилно...?
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 17 Мар 2008, 10:07

Май само едно леко политическо анализче забърсах, че след това щеше да се обади и Лупус и трябваше да сменяме форума на ЯворДачков.ком/форум.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 17 Мар 2008, 10:57

Pandjarov написа:Май само едно леко политическо анализче забърсах, че след това щеше да се обади и Лупус и трябваше да сменяме форума на ЯворДачков.ком/форум.

:Clap :Shoot
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Мар 2008, 17:11

Pandjarov написа:Май само едно леко политическо анализче забърсах, че след това щеше да се обади и Лупус и трябваше да сменяме форума на ЯворДачков.ком/форум.

Ясно,вече сте разконспириран,както казваше един колега,не сте случаен човек,добре се грижите за "чистотата" на форума,друго си е човек да може,да иска и да му казват да изтрива.Потвърждава се тезата ми за непобедимостта на героите от "На всеки километър".Не звучи сериозно,като изтъквате претекст за действието си с личността на Вълчо.Той е хиляда пъти по-достоен човек от тъмните и маскирани субекти,казва си открито мнението и толкоз.Не може всички да сме еднакви-едни знаят едни неща,други -други.Едни се оказват прави,други грешат,но мърсотиите са вечни,те не стареят,няма давност за тях,впрочем спирам,за да не се наложи да Ви създавам излишни движения по тестатурата. Интересно е все пак, как съчетавате уважението си към Борис Виан със служебните си задължения,да не би в неговото творчество да има нещо,което Ви инспирира към посочената дейност.Коментара ми е принципен,изследователски,а не дребно заяждане,подробен съм,но не дребнав!Възможно ли е да ми препратите изтрития ми постинг,иска ми го един приятел,ако технически е възможно,обещавам да не го поствам тук,за да не Ви притеснявам.Нали сте съгласен,че всеки греши,така е и с мен...Малко са безгрешните и цензорите,също...Все пак ,екзотика е млад човек,живеещ в 21-ви век да трие мнения за неща ,ставали преди 60 и повече години.Вие от давност ли се водите,или от "политическа целесъобразност",готина фраза,нали?????? А ,че някой пише и за политика,не е страшно,животът на нас,дребните човечета се определя от политиката и политиците,ако ни няма нас,наивниците,няма да има политици,така че ,добре си правите,желая и успех!!!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 17 Мар 2008, 19:58

Бубич т.3.1 от правилата чел ли си я? Само по нея може да бъдем наказани почти всички потрбители във форума. Това обаче още не е правено, така че явно над форума няма чак такава цензура каквато ти се струва. Пък и само по тази точка може да се трият всякакви мнения без предупреждение и усведомяване.
Изображение
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 18 Мар 2008, 01:17

bubic написа:

Ясно,вече сте разконспириран,както казваше един колега,не сте случаен човек,добре се грижите за "чистотата" на форума,друго си е човек да може,да иска и да му казват да изтрива.Потвърждава се тезата ми за непобедимостта на героите от "На всеки километър".Не звучи сериозно,като изтъквате претекст за действието си с личността на Вълчо.Той е хиляда пъти по-достоен човек от тъмните и маскирани субекти,казва си открито мнението и толкоз.Не може всички да сме еднакви-едни знаят едни неща,други -други.Едни се оказват прави,други грешат,но мърсотиите са вечни,те не стареят,няма давност за тях,впрочем спирам,за да не се наложи да Ви създавам излишни движения по тестатурата. Интересно е все пак, как съчетавате уважението си към Борис Виан със служебните си задължения,да не би в неговото творчество да има нещо,което Ви инспирира към посочената дейност.Коментара ми е принципен,изследователски,а не дребно заяждане,подробен съм,но не дребнав!Възможно ли е да ми препратите изтрития ми постинг,иска ми го един приятел,ако технически е възможно,обещавам да не го поствам тук,за да не Ви притеснявам.Нали сте съгласен,че всеки греши,така е и с мен...Малко са безгрешните и цензорите,също...Все пак ,екзотика е млад човек,живеещ в 21-ви век да трие мнения за неща ,ставали преди 60 и повече години.Вие от давност ли се водите,или от "политическа целесъобразност",готина фраза,нали?????? А ,че някой пише и за политика,не е страшно,животът на нас,дребните човечета се определя от политиката и политиците,ако ни няма нас,наивниците,няма да има политици,така че ,добре си правите,желая и успех!!!

Съжалявам, че ще ви разочаровам, но конспирацията, на която се смятате за жертва не съществува. С радост бих испил 2-3 до 13 бири с Вас за да видите, че не съм "тъмен маскиран субект". Освен това никой не ми казва какво да трия и тн. Много съжалявам, ако сте разочарован от този факт. Ако това Ви притеснява до толкова, че да пречи на нормалното Ви форумно съществуване, мога да помоля някой да заформи една конспирацийка против Вас, в която аз ще взема някакво участие, с цел всички да са щастливи и да изпитват наслада от ползването на милия ни форум.

Относно триенето на темите и мненията се водя предимно от това дали се спазва тематиката на разговора и дали има профанщина в тях.

Впрочем, не смятам, че съм длъжен всеки път да Ви давам подробен отчет когато трия някое мнение, което сметна че заслужава да бъде изтрито.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Мар 2008, 06:47

Не бе Мишо, в никаква конспирация не вярвам,не те визирам и като някакъв субект,не ти личи да си такъв,само те провокирах малко,приятелски,очудва ме все пак тази предпазна броня,която демонстрираш към някои истини ,свързани с мародерите на източноевропейските страни.Това са болшевиките и техните приятели от тези страни.Никой ли не чете,освен Вълчо на руски,никой ли не се интересува какво става в страната на "двойните освободители",толкова ли стана безинтересна Русия за българите.Аз ,като славянин продължавам интереса си към Русия и руското общество,интересувм се както от живота на хората там,така и от живота на болшевиките,те все още са голям брой,намаляват,но не бързо.Убеден съм също,че е от полза българите да се интересуват повече от живота в Русия,по много причини,ти как мислш???Похвално е,че пускаш всеки ден снимката на френския писател,но не заслужават ли да се видят и снимките на Александър Солженицин,Борис Пастернак,Андрей Амалрик,Андрей Сахаров,Йосиф Бродски,Ирина Ратушинская,Игор Бунич,Пьотър Григоренко,Вл.Матусевич,Марк Солонин,В.Афанасиев,спирам да не прекаля и този път.Толкова ли не си забелязал някой достоен Руснак на небосклона на нашия живот,само комунизма им ли ще помним.Видя ли захласнатите физиономии на българските болшевики,при посещението на Руския президент,как изговаряха собственото и бащиното му име....Стоп,спирам!!!
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 18 Мар 2008, 12:38

Не съм Мишо. Снимката на Борис Виан ми е на подпис, а интереса ми към Русия или липсата на такъв си е лично мой проблем, ок ?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Мар 2008, 05:43

Извинявай,няколко пъти срещах няколко колеги да те наричат с това име,но явно е станала грешка.Не,никакъв проблем не е ,някой да се интересува или не, от дадена страна.Както при западните страни има голяма близост в културно отношение,такава е съществувала и между славянските страни и народи,но всичко се обърка,няма да казвам този път кой е главния герой...За народ като българския ще е много полезно да общува с достиженията на народите от неговата група,условно казано.Съществува по-голяма емоционална и др.вид близост.Аз съм русофил не в политическо отношение към най-голямата славянаска страна,а в културно,религиозно и пр.отношение.Разбира се, световните достижения са също от значение за всички. Г-н Панджаров,аз на няколко пъти се опитах да покажа,че новата история на България е много силно свързана с руските работи,това не може да се отрече и збрави,в никакъв случай!!! И не бива!!! Но не се търси истината, или е налице част от нея.Ето един дребен пример,за да бъда разбран по-добре,но направи компромис и не го трий,поне два-три дена,после може,благодаря...
Знае се кога е Националния празник на страната,празнува се винаги,но за да я има тази дата,има "главен виновник",има личност,която е допринесла за това.Коя ли е тази личност???-да познахте веднага,това е Царя-Освободител,чийто паметник в центъра на столицата си стои непокътнат.Това е Руският Император Александър.По негова заповед,под негово ръководство Руската войска побеждава турците и натам е ясно.Но,но,но,колко са българите,които поднасят цветя пред неговия паметник,при това има дата,много близка до 3-ти март,а тя е 1-ви,същия месец.Точно на тази дата нашият Освободител е убит,само три години след Освобождението на българия-през 19881г. Убит е при поредния атентат от хора,които са били много влюбени в народа и са преценили,че трябва да бъде убит техния Цар....и го правят. Ти,ако предположим,че си Българин,как мислиш,редно ли е и на тази личност да му се отдаде почит,поне веднъж на много години,поне на тази дата? Но ,както казваш много пъти,"не съм длъжен да...",т.е.,може и да не отговаряш...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 19 Мар 2008, 07:55

@bubic,
Без да съм абсолютно сигурен, че разбирам какво искаш да кажеш точно в доста объркания ти пост, но фактологически грешиш. На Трети март на паметника винаги има цветя! И това е защото той се почита като Царя-Освободител на България, като символа на тази освободителна война. Останалите събития едва ли се познават от мнозина, те са част от руската, а не от българската история и са си проблем на руснаците. Това има и друго обяснение, свързано с българския бит и традиции - българина почита деня на смъртта само на най-близките си хора.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Мар 2008, 19:30

Lupus написа:@bubic,
Без да съм абсолютно сигурен, че разбирам какво искаш да кажеш точно в доста объркания ти пост, но фактологически грешиш. На Трети март на паметника винаги има цветя! И това е защото той се почита като Царя-Освободител на България, като символа на тази освободителна война. Останалите събития едва ли се познават от мнозина, те са част от руската, а не от българската история и са си проблем на руснаците. Това има и друго обяснение, свързано с българския бит и традиции - българина почита деня на смъртта само на най-близките си хора.

Вълчо,действително не си ме разбрал,постингът ми не е толкоз объркан,впрочем,може и да е объркан,само комунистите не бъркат,признавам им тази черта. Исках да кажа,че е приемливо,дори препоръчително да се почита паметта и на Руския император,по същия начин,който комунистите почитат Сталин.(освен самия 3-ти март,нац-я празник).Това е чисто от формална гледна точка.Какво смущаващо има хората да си спомнят за тази историческа личност(нали не оспорваш че императора на Русия е такава личност,или пак манипулирам),също както комунистите си спомнят за Сталин ,Хрушчов и Брежнев.И те,и Царя-Освободител са били Държавен глава на Русия(СССР).И по времето на Александър и по времето на Сталин са влизали войските на тази страна в България,в нашата Родина.НО,НО,НО, има малка разлика,драги Вълчо,първото влизане е да освободят страната,изгонвайки турците,а второто е да я окупират(никого не гонят,защото страната просто не е окупирана от никого),което комунистите пак наричат освобождение.Ето малка интерпретация-Русия официално обявява война на Турция(десетата поред) и побеждава нашите поробители ,а СССР обявява война на самата България(свободна и независима,подържаща дипл.отночения със Съюза).Ако ти кажеш,че не си чел дипломатическата нота на Съветското правителство ,предадена от Вячеслав Михайлович Молотов-м-р(комисар) по външните работи ,на Българския посланик в СССР Стаменов,не мога да приема ,че си българин-патриот,ако щеш националист,в позитивния смисъл на думите.Това е един от най-важните документи в Българската история.Ако пък кажеш ,че не си чел и Обръщението на Командващия Трети,Украински фронт,маршал Толбухин,който окупира България,съвсем ти пада нивото по отношение на историческата истина за собствената ти страна.
Току-що препрочетох постинга ти и намерих дребна неточност.Трети март е деня на примирието между двете воюващи страни,тук България не присъства,защото още не я е имало.А Първи март е денят на убийството на Царя-Освободител.Не си прав като казваш,че това си е проблем от руската история.Ами Г.Димитров, нали и той беше убит в СССР,на чия история е проблем смъртта на най-големия български комунист-диктатор. На чия история е проблем убийството на Тр.Костов от страна на съветските гадове,с помощта на българските им побратими.При това,споменавам за убиствата на най-видните комунисти,какво остава за погубването на хиляди хора...На чия история е проблем убийството на Кръстьо Раковски,Петър Искров и стотици български комунисти-политически емигранти СССР,за заточените да не говорим...В никоя страна ,извън България няма убити(без вина) толкоз българи,колкото в Съюза,и това ли не е вярно??? В цялата Българска история!!! Добре,не ми вярваш,отиди в някоя библиотека или на "Позитано" и поискай броя на в-к "Работническо дело" от края на 89 или началото на 90г.,където са публикувани непълните списъци на убитите и починалите при мъчения ,студ и глад в Гулага на болшевиките.Нали не допускаш,че печатния орган на българските комунисти е с десни позиции,поне през тези години,ако сега има промени,ти по-добре ги знаеш... Добре,манипулирам и интерпретирам,защо не се срещнеш веднъж с Бойко Костов,сина на Тр.Костов,много интелигентен и свестен човек,помоли го да ти разкаже как невръстен се е оказал без баща,а малко по-късно и без майка(как е преживял всички унижения) и тогава ме наричай както си поискаш.Изглежда ,че не се интересуаш много от истинската история на Б-я и когато някой каже някой,факт,който не си го знаел(пък и аз),ти веднага скачаш-интерпретатор,десен,лев и пр.
За последното ти изречение си абс. прав,почитат се най-близките,НО и най-заслужилите в историята ни.Или Руския император не е заслужил,или не чак толкова.Абе, убили го неговите поданици,какво ни интересува,това си е проблем на руснаците,звучи много отговорно,нали... Направи един експеримент,питай някого кои войски са освободили България от турците.Всеки нормален Българисн ще каже,че това са Руските войски.Питай тогава,кой им е наредил да освободят България,или просто така,генералите,офицерите и войниците тръгват случайно към Балканите и между другото са напердашили турците и освободили един близък народ от игото(цели пет века). Малко хора ще ти кажат,че това Главнокомандващият на руската армия и Цар на Русия.Но,ако все пак,някой ти каже,без да се замисля,попитай го,дали и той Императора заслужава почит от Българския народ.Ако някой ти каже,че не заслужава,вдигам ръце и се предавам,казвайки че нищо не знам и нищо не разбирам!!!Но,ако някой ти каже,че тази личност заслужава поне малко внимание,тогава ти се замисли...

Специално за теб ето една мисъл,казана от руснак:"Если понимать под историей совкупность,состоявшихся в прошлом собьйтий,то собьйтия ети,естественно,изменить уже невозможно. Но вот,для <истории>,как одной из общественхьйх наук,ставящих своей задачей понять смьйсл и направление развития государства и народа,рассмотрение нереализованньйх альтернатив имеет огромное значение,ибо часто позволяет точнее и глубже понять суть того,что произошло в действительности". Да виждаш нещо манипулативно в тази мисъл? Аз,не... (съжелявам,но нямам руска азбука и съответно"еръй").Ако знаеш,кажи как да я изтегля,а също и руско-български речник).Мисля,че не би се противил на молбата ми за тази услуга,въпреки разногласията ни.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 19 Мар 2008, 21:23

Фактологически може да правиш съпоставка между Сталин, Ленин, Брежнев и т.н. комунистически лидери и Александър I, но само дотам, че са ръководили велика империя и армия. В паметта на обикновения българин мога да ти гарантирам, че Александър I и остналите стоят на съвсем различни места.

Иначе Мишо не е Pandjarov. Мишо е Михаил Щербак ;)
Изображение
Аватар
ВивaХитТроян ФМ
Нов
Нов

Мнениеот ВивaХитТроян ФМ » 19 Мар 2008, 21:46

Бубич, Панджаров си мисля, че не е Мишо, Мишо е админа
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Мар 2008, 22:54

Момчета,съжелявам за досадната грешка,още веднъж се извинявам на Г-н Панджаров,но не съм го направил нарочно.Плюс това,не знам кой е Михаил Щербак,можете ли да кажете две-три думи за него.

Боро,ами точно това искам да кажа и ти правилно си ме разбрал,точно тази формална съпоставка правя,за която ти говориш. Ако отгатнеш,защо в паметта на повечето българи Александър Първи е непознат или слабо познат,ще те призная,че имаш добра интуиция,но недей да мислиш,че това е случайно.При това,аз смятам,че Руско-Турската война е по-достойно ,значимо и велико дело от Съветско-Българската война. Както съм убеден,че Руският император е по-достойна личност от Сталин,както по отношение на България,така и по отн-ие към Русия и др.страни.
По отношение на думите ти,с които оприличаваш и Съветската империя като велика,бих изразил дълбоки резерви,ако желаеш,ще ти кажа защо.Но ,от морална гледна точка,империите,особено диктаторските,не са нещо добро. Докато "нормалните" империи грабят и убиват чужди страни,територии,население и т.н.,Съветската първо изби 24 милиона собствени граждани,първо тях ограби и измори в гладните години между 33-39г. Тя провеждаше почти до края си геноцид към собствения си народ. Никога,никъде не са имигрирали толкоз хора по света,както руснаците след болшвишкия преврат. Така,Съветската империя се наточи,закали се да завлдява още близки и далечни страни.Нали помниш Държавния герб на СССР,ако не ,ще ти кажа...

Назад към