Цифровизация в БЮРМ.

Радио и телевизија во Република Македонија
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 13 Юни 2013, 10:41

Кой казва? ??? Къде пише? :Book
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+
Мнения: 1843
Регистриран на: 14 Юли 2008, 19:03
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот LZ2GPB » 13 Юни 2013, 13:50

Е, явно нашият колега и адаш Георги е проверил и както всички виждат е написал. Не смятам македонските вестници за много по-достоверни от неговата информация, така че не е лошо да му се доверим. :)
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 13 Юни 2013, 21:30

Като чета какви бисери и неистини публикува досега фиромската преса относно тамошната дигитализация, и то без никакво притеснение или скрупули, мога лесно да си представя какво би могъл тогава да напише тук на форума всеки един анонимен участник от Вардарска.... :down
Да не се окаже и тази неделя, че хващам на планината МТВ 1,2 и 3 на няколко различни честоти, точно както и преди ???
Всъщност, това последното е доста вероятно още повече поради факта, че адаша ни от "Люлката на цивилизацията*" не цитира досега нито линк, нито статия, нито негов или чужд скорошен скен...

* = какво имам предвид под "Люлка на цивилизацията":
Изображение
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 16 Юни 2013, 15:36

Две седмици минаха от началото на дигитализацията. Какви са отзивите за нея? :Wall

Црн екран и прекини во ТВ програмата - што донесе дигитализацијата

По стартот на дигитализацијата, голем број граѓани не само што не заблежуваат промена во квалитетот на сликата, туку и се жалат на одредени прекини во програмата.
Замрзнување на сликата, па дури и црн екран по неколку часа, се главните поплаки на граѓаните за првиот месец од дигиталната ера. Еве што велат граѓаните корисници на некои од телевизиските оператори.
Експертската јавност упати дека дигитализацијата се спроведе со нејасно дефинирани правила на игра. Голем дел од граѓаните не беа навреме информирани дека:
„Операторот ОНЕ има обврска да ги пренесува македонските канали во некодирана форма и тие се целосно бесплатни за граѓаните. Но, во исто време ОНЕ ја наплаќа услугата и за пренос од Телевизиите“.
„15 проценти од граѓаните кои немаат рисвер, преку антена можат да ја гледаат само МРТ, јавниот сервис кој тврди дека целосно се прилагодил на дигитализацијата и дека го исклучил аналогниот сигнал“.
Во меѓувреме, надлежните односно Агенцијата за електронски комуникации најави засилени контроли и постапување по жалбите на граѓаните за квалитетот на сигналот.
Не само во главниот град, се жалат и граѓаните од другите градови.
Пред почетокот на дигитализацијата, надлежните уверуваа дека земјава е подготвена за воведување на новата технологија. Операторот ОНЕ, што го доби тендерот, тврди дека ја исполнил обврската, иако посочи дека има и ќе има прекини во сигналот со изговор дека станува збор за прилагодувања. 11 отсто од поплаките на адреса на Оне се токму за ТВ пакетот.

Източник: http://www.24vesti.mk/crn-ekran-i-preki ... lizacijata :Book
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Георги01
Нов
Нов
Мнения: 99
Регистриран на: 09 Ное 2008, 22:33

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги01 » 16 Юни 2013, 19:34

Ова не е вистина, до сега немам видено прекин во сигналот кој го емитува ОНЕ и МРД. Од друга страна сите аналогни предаватели се сопрени, на антена нема никаков аналоген сигнал.
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 16 Юни 2013, 20:40

Лъжци са се събрали по медиийте в "древната държава" и пишат неистини.... :Fool
Що се отнася до "отсъствието" на аналогов сигнал едно видео, което ще бъде заснето на 29-30.06. ще покаже дали това е така или не е. :Fishing
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Георги01
Нов
Нов
Мнения: 99
Регистриран на: 09 Ное 2008, 22:33

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги01 » 23 Юни 2013, 18:50

денес направив уште еден скен и видов дека нема повеке аналогни телевизиски сигнали! Кој што сака нека каже и нека лаже!
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 23 Юни 2013, 21:32

Изпитваш големи затруднения да запишеш своя скен с телефона си и после да го цитираш тук на форума за да можем да го видим и ние, или? ???
Ако не знаеш как се записва видео с телефон, как това видео се слага в интернет и как се взима линка на това видео за да може и някой друг да го види - казвай, ще помагаме! :Wave
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот tonimak » 23 Юни 2013, 22:01

Georgi 01 ,dali imas informacija dali od vrv Turtel,zraci digitalen signal i dali veke analogoviot i od tamu e ugasen.toj predavatel e mnogu vazen za nas vo Bugaria,fala odnapred
Георги01
Нов
Нов
Мнения: 99
Регистриран на: 09 Ное 2008, 22:33

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги01 » 24 Юни 2013, 20:31

Не, за жал немам информации за предавателите од источна Македонија, ниту за регионот на Битола
megara
100+
100+
Мнения: 394
Регистриран на: 31 Май 2009, 14:56

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот megara » 29 Юни 2013, 19:56

Цифровизацията в Македония: http://cem.bg/download.php?id=4580
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 29 Юни 2013, 20:46

Цитат от последната 11 стр.:
...."на 1ви юни 2013 г. процесът по цифровизация беше успешно завършен"...
:Gath :Laugh :Drunk
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Георги01
Нов
Нов
Мнения: 99
Регистриран на: 09 Ное 2008, 22:33

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги01 » 05 Юли 2013, 02:05

Георги написа:Що се отнася до "отсъствието" на аналогов сигнал едно видео, което ще бъде заснето на 29-30.06. ще покаже дали това е така или не е. :Fishing

има ли нешто от контра аргументите или не?
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 05 Юли 2013, 16:34

Нема нищо засега, отлага се за по-късно.
На 29.06 не можах, отложих за следващия ден - 30.06. но тогава валеше целия ден нонстоп... :Snorkle
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот tonimak » 05 Юли 2013, 21:14

georgi,ako skanirash,pak li shte bade nad hija selimica?
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 05 Юли 2013, 22:21

Да, най-вероятно ще бъде пак там, защото точно от там излизат най-много ваши предаватели. :da:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот tonimak » 06 Юли 2013, 15:35

blagodaria za otgovora.ako e udobno moga i az da doida ,da ti asistiram,ili pone da nabludavam skeniraneto,stiga da e den nedelia,sabotite sam na rabota,
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 08 Юли 2013, 10:26

За съжаление в повечето случай възможността за скениране излиза в последния момент и затова се съмнявам да мога да смогна да ти сигнализирам от рано. Този уикенд нема да стане със сигурност, (както и последния) защото съм в Гърция. Тук, на Халкидики приех с отличен сигнал нашата цифрова ТВ от предавателя Снежанка на Пампорово/153 км. :Fishing
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот tonimak » 08 Юли 2013, 20:15

predpolagam che signala ot halkidiki si go hvanal s obiknovenata logoperiodi4na antena,ako imash vazmojnost obarni antenata kam gevgelia ili doiaranskoto ezero da vidish dali i ot tam ima cifrov signal,Az v4era biah na osogovska planina ,na chestotite na grackite drajavni radia vseo6te niama programa,
Аватар
Георги
1000+
1000+
Мнения: 2578
Регистриран на: 16 Ное 2005, 21:03
Местоположение: Locator: KN12PP78
CONTACT:

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Мнениеот Георги » 10 Юли 2013, 22:55

Да, с обикновена антена се лови без проблем, ето едно видео по въпроса, който тук е сериозен :Offtopic
Радио и ТВ сигнали от предавателите 'Мързенски рид' до Гевгелий и 'Боския' до Дойранското езеро е невъзможно да бъдат хванати където и да било на Халкидикическия полуостров.
От гръцките държавни радиостанции в момента работи само Втора програма на 94,8 от предавателя Пилион до Волос в Тесалия, а 'нашата' пл. Кушница и предавателя там не излъчват нищо, нито само носеща и РДС, както е навсякъде другаде из Гърция.
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение

Назад към

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 1 и 0 госта