Канал 5 - Общи дискусии

Радио и телевизија во Република Македонија
Аватар
Macedonian.MK
Нов
Нов
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2010, 20:16

Канал 5 - Общи дискусии

Мнениеот Macedonian.MK » 29 Сеп 2012, 16:43

Порталот „Плусинфо“ пренесува дека сопственикот на печатницата „11 Октомври“, Вања Гавриловски, е нов сопственик на Канал 5 телевизија.

Изображение

Откако во текот на вчерашниот ден излегоа информации дека Турчинот Сердар Синлак, кој во Македонија стана познат како новото момче на манекенката Натали Грубовиќ, ја купува телевизијата, довчерашниот сопственик Емил Стојменов ги демантираше тие шпекулации.

Според многумина, Гавриловски веќе има значаен удел во телевизијата и се споменува како близок на семејството Стојменови. Околу продажбата на Канал 5 се зборуваше веќе неколку дена, а причина за тоа е рокот кој СРД (Совет за радиодифуција) им го постави на сопствениците на Сител, Канал 5 и Канал 77. Според Законот за радиодифузија, телевизијата го кршеше членот 11, каде јасно стои дека носители на јавни функции и членови на нивни семејства не можат да вршат радиодифузна дејност.

Претходно Љубисав Иванов-Ѕинго се откажа од пратеничката фотелја и неговиот син остана сопственик на Сител телевизија.

(преземено од primetime.mk)
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Мнениеот tonimak » 08 Ное 2012, 08:59

ГЛЕДА ЛИ НЯКОЙ КАНАЛ 5 В БГ ПО САТЕЛИТ ИЛИ ПО ZULU.MK ?
reeta
Нов
Нов
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2014, 12:08

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Мнениеот reeta » 01 Фев 2014, 13:34

Зборуваш за официjалното Македонско Радио (од МРТ) или за некое друго радио?
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Мнениеот tonimak » 01 Фев 2014, 15:54

tuka se zboruva za kanal 5 a ti shto imash vo predvid
Аватар
Atlantique
100+
100+
Мнения: 368
Регистриран на: 28 Яну 2013, 22:27
Местоположение: София / Сандрово, Sofia / Sandrovo
CONTACT:

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Мнениеот Atlantique » 01 Фев 2014, 17:26

Преди време гледах Канал 5 директно в браузара, а сега виждам, дека сайтот им е променен, и се гледа на http://www.kanal5.com.mk/vozivo.asp > ВО ЖИВО (горе в десно)
(Стартира се Windows Media Player)
PhonoStar.com

tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Мнениеот tonimak » 05 Фев 2014, 21:10

kanal 5 sa otkupili stolichani v poveche i e oshte po smeshen za gledane shtoto e preimenuvan v sasedki maitapi i artistite koito prevejdat na dublaja sa mnogo mnogo iaki
Аватар
nvr
1000+
1000+
Мнения: 1316
Регистриран на: 06 Яну 2013, 22:02
Местоположение: Дупница/София

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Мнениеот nvr » 18 Сеп 2018, 22:46

Някой да знае линк за гледане на Канал 5 онлайн?
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
tonimak
100+
100+
Мнения: 210
Регистриран на: 15 Окт 2012, 09:38

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Мнениеот tonimak » 23 Сеп 2018, 01:32

Аватар
nvr
1000+
1000+
Мнения: 1316
Регистриран на: 06 Яну 2013, 22:02
Местоположение: Дупница/София

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Мнениеот nvr » 23 Сеп 2018, 18:18

Мерси брате.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
pllb
Нов
Нов
Мнения: 81
Регистриран на: 16 Ное 2017, 11:54

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Мнениеот pllb » 23 Сеп 2018, 20:23

И аз ти благодаря много!
подпорни стойки

Назад към

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 2 и 0 госта