Страница 1 от 1

Канал 5 - Общи дискусии

Публикувано на: 29 Сеп 2012, 16:43
от Macedonian.MK
Порталот „Плусинфо“ пренесува дека сопственикот на печатницата „11 Октомври“, Вања Гавриловски, е нов сопственик на Канал 5 телевизија.

Изображение

Откако во текот на вчерашниот ден излегоа информации дека Турчинот Сердар Синлак, кој во Македонија стана познат како новото момче на манекенката Натали Грубовиќ, ја купува телевизијата, довчерашниот сопственик Емил Стојменов ги демантираше тие шпекулации.

Според многумина, Гавриловски веќе има значаен удел во телевизијата и се споменува како близок на семејството Стојменови. Околу продажбата на Канал 5 се зборуваше веќе неколку дена, а причина за тоа е рокот кој СРД (Совет за радиодифуција) им го постави на сопствениците на Сител, Канал 5 и Канал 77. Според Законот за радиодифузија, телевизијата го кршеше членот 11, каде јасно стои дека носители на јавни функции и членови на нивни семејства не можат да вршат радиодифузна дејност.

Претходно Љубисав Иванов-Ѕинго се откажа од пратеничката фотелја и неговиот син остана сопственик на Сител телевизија.

(преземено од primetime.mk)

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Публикувано на: 08 Ное 2012, 08:59
от tonimak
ГЛЕДА ЛИ НЯКОЙ КАНАЛ 5 В БГ ПО САТЕЛИТ ИЛИ ПО ZULU.MK ?

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Публикувано на: 01 Фев 2014, 13:34
от reeta
Зборуваш за официjалното Македонско Радио (од МРТ) или за некое друго радио?

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Публикувано на: 01 Фев 2014, 15:54
от tonimak
tuka se zboruva za kanal 5 a ti shto imash vo predvid

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Публикувано на: 01 Фев 2014, 17:26
от Atlantique
Преди време гледах Канал 5 директно в браузара, а сега виждам, дека сайтот им е променен, и се гледа на http://www.kanal5.com.mk/vozivo.asp > ВО ЖИВО (горе в десно)
(Стартира се Windows Media Player)

Re: Канал 5 ТВ со нов сопственик

Публикувано на: 05 Фев 2014, 21:10
от tonimak
kanal 5 sa otkupili stolichani v poveche i e oshte po smeshen za gledane shtoto e preimenuvan v sasedki maitapi i artistite koito prevejdat na dublaja sa mnogo mnogo iaki

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Публикувано на: 18 Сеп 2018, 22:46
от nvr
Някой да знае линк за гледане на Канал 5 онлайн?

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Публикувано на: 23 Сеп 2018, 01:32
от tonimak

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Публикувано на: 23 Сеп 2018, 18:18
от nvr
Мерси брате.

Re: Канал 5 - Общи дискусии

Публикувано на: 23 Сеп 2018, 20:23
от pllb
И аз ти благодаря много!
подпорни стойки