Re: TELEVIZIJSKE FREKVENCIJE U BUGARSKOJ, SRBIJI I RUMUNIJI

Радио и телевизија у Србији
MISKO BOR

TELEVIZIJSKE FREKVENCIJE U BUGARSKOJ, SRBIJI I RUMUNIJI

Мнениеот MISKO BOR » 02 Окт 2006, 00:29

EVO SPISAK TELEVIZIJA KOJE JA HVATAM U BORU(NARAVNO RAZLIKA JE KO JE KOLIKO UDALJEMN OD REPETITORA). DELI JOVAN MI JE BLIZU ALI POSTOJI JEDNO BRDO KOJE MI SMETA I ZATO SLABIJE VIDIM PROGRAME SA TOG REPETITORA. NARAVNO TO UKLJUCUJE I RUMUNSKE KANALE. NAPISITE I VI SPISAK TV KANALA KOJE MOZETE DA GLEDATE.

05 UHF RTS 1 JASTREBAC 100 KW
06 UHF AVALA, DELI JOVAN 10 KW DOSTA JE SLAB SIGNAL
06 UHF PINK ?
08 UHF TVR 1 ? DOSTA JE SLAB SIGNAL
10 UHF RTS 1 TUPIZNICA 35 KW
12 UHF BNT 1 BELOGRADCIK 10 KW
22 UHF FOX COKA VINJILOR(BOR) 1 KW OCEKUJE SE
23 UHF RTS 2 DELI JOVAN 50 KW DOSTA JE SLAB SIGNAL
24 UHF BTV ? DOSTA JE SLAB SIGNAL
25 UHF RTS 2 TUPIZNICA 500 KW
26 UHF ZAJECAR DELI JOVAN? DOSTA SLAB SIGNAL
27 UHF RTS 2 JASTREBAC
29 UHF TV5 JASTREBAC
30 UHF KOSAVA/HEPI JASTREBAC 35 KW OCEKUJE SE
30 UHF BTV BELOGRADCIK 20 KW
31 UHF AVALA TUPIZNICA 500 KW
33 UHF AVALA JASTREBAC 1000 KW
34 UHF FOX TUPIZNICA 20 KW OCEKUJE SE
37 UHF RTS 1 GAMZIGRAD? DOSTA JE SLAB SIGNAL
38 UHF FOX DELI JOVAN 3 KW OCEKUJE SE
40 UHF BOR ? DOSTA JE SLAB SIGNAL
42 UHF B92 JASTREBAC 35 KW
42 UHF PINK TUPIZNICA 20 KW
43 UHF ? DELI JOVAN 100 KW OCEKUJE SE
45 UHF FOLK DISK DELI JOVAN 300 W?
45 UHF PINK JASTREBAC 35 KW
46 UHF NOVA BELOGRADCIK 10 KW
46 UHF ? COKA VINJILOR(BOR) 1 KW OCEKUJE SE
48 UHF B92 TUPIZNICA 20 KW
49 UHF RTS 1 BRESTOVAC 25 W
50 UHF RTS 1 DELI JOVAN? 3 KW DOSTA JE SLAB SIGNAL
51 UHF PINK COKA VINJILOR(BOR) 1 KW
52 UHF BELLE AMIE ?
53 UHF RTS 2 BRESTOVAC 25 W
55 UHF ? BOR 1 KW OCEKUJE SE
57 UHF BOR COKA VINJILOR(BOR) 220 W?
59 UHF RTS 1 DELI JOVAN? ? DOSTA JE SLAB SIGNAL
60 UHF ? BRESTOVAC OCEKUJE SE
63 UHF KOSAVA/HEPI COKA VINJILOR(BOR) 1 KW OCEKUJE SE
64 UHF ? JASTREBAC 1000 KW OCEKUJE SE
65 UHF B-92 COKA VINJILOR(BOR) 1 KW OCEKUJE SE
66 UHF B-92 DELI JOVAN 10 KW OCEKUJE SE
69 UHF ? DELI JOVAN 3 KW OCEKUJE SE
69 UHF ZAJECAR TUPIZNICA?
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 02 Окт 2006, 23:19

MISKO BOR написа:24 UHF BTV ? DOSTA JE SLAB SIGNAL

Izgleda da si uhvatio televizijski signal sa vrha Botev :shock: . Cudno mi je samo kako mozes uhvatiti radio i TV-stanice sa ovog udaljenog predajnika, a sa puno blizeg Petrohana - ne.
MISKO BOR

Мнениеот MISKO BOR » 03 Окт 2006, 01:00

PA NIJE NI MENI JASNO ALI VEROVATNO DA JE SA VRHA BOTEV PREDAJNIK USMEREN PREMA ZAPADNOJ BUGARSKOJ (SRBIJI) PA SAM VEROVATNO ZBOG TOGA U MOGUCNOSTI DA IH UHVATIM. IMAM JEDAN DRUGI PROBLEM. NE ZNAM DA PRETVORIM dBW u W(KW). ZNAM RECIMO ZA 10 dBW, 20 dbW... ALI RECIMO NE ZNAM ZA 24.8dBW I TAKO NEKE STO NEMAJU ZGODNE BROJEVE. PA UKOLIKO RTS TI ILI NEKO DRUGI ZNA KAKO TO DA URADIM NEKA NAPISE.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 03 Окт 2006, 13:26

RTS написа:Izgleda da si uhvatio televizijski signal sa vrha Botev :shock: . Cudno mi je samo kako mozes uhvatiti radio i TV-stanice sa ovog udaljenog predajnika, a sa puno blizeg Petrohana - ne.

Не е толкова чудно, защото град Бор е по-открит към връх Ботев, отколкото към Петрохан, заради високия релеф на Западна Стара планина.
Възможно е да е приет сигнал от ретранслатора на село Яньовец до Белоградчик, който също предава на 24 к., макар, че той е с мощност едва 1 W.
MISKO BOR

Мнениеот MISKO BOR » 03 Окт 2006, 20:43

Dodacu jos 2 kanala koja sam slucajno pronasao sinoc. to su BNT na 6 VHF i televiziju NOVA na 32 UHF ali ne znam koji su predajnici(repetitori)? i Zaboravi sam da dodam RTS 2 na 47 UHF TAKODJE NE ZNAM KOJI JE REPETITOR.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 03 Окт 2006, 20:46

RTS написа: Cudno mi je samo kako mozes uhvatiti radio i TV-stanice sa ovog udaljenog predajnika, a sa puno blizeg Petrohana - ne.

За мен никак не е чудно, защото още в Раковица, Видинско(до Връшка чука) нема и следа от сигнал от вр. Петрохан - нито ТВ, нито радио.....

MISKO BOR написа: PA NIJE NI MENI JASNO ALI VEROVATNO DA JE SA VRHA BOTEV PREDAJNIK USMEREN PREMA ZAPADNOJ BUGARSKOJ (SRBIJI)

Није тако, тај предајник није усмерен - његов се сигнал поједнако прима и у источну и у западну Бугарску.

MISKO BOR написа: 08 UHF TVR 1 ? DOSTA JE SLAB SIGNAL

Тај је сигнал био први и једини румунски који сам могао ухватити у средини 80-тих у селу Раковица код Куле(Видински округ) - тада је емитирао само 2 часа дневно 20:00 - 22:00, и то само вести су биле у боји, остало(дневник, емисије о Чаушеску) су биле у срно-белој техници. Викендом емисије су биле 9:00 - 12:00 и 19:00 - 23:00.

Али ето данас како су се ствари промениле - данас Румуни имају више програма него ми, а ми више него ви. Видиш како је све релативно.... :wink:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
MISKO BOR

Мнениеот MISKO BOR » 03 Окт 2006, 20:59

GREGORI DA LI ZNAS ODAKLE SE EMITUJE I KOLIKA JE SNAGA TVR1?
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 03 Окт 2006, 22:20

Георги" написа:За мен никак не е чудно, защото още в Раковица, Видинско(до Връшка чука) нема и следа от сигнал от вр. Петрохан - нито ТВ, нито радио.....

Още по-чудно е това, като се има предвид че в румънския форум, четох че Хоризонт на 101,4 се хващал в Крайова, по Карпатите, та дори и в самия Букурещ, странно как тогава не може да преодолее някакви си 60-70 километра.
Георги" написа:Али ето данас како су се ствари промениле - данас Румуни имају више програма него ми, а ми више него ви. Видиш како је све релативно.... :wink:

Potpuno se sla?em da su se stvari promenile, ali mi smo opet u sredini …a nisam ni ba? siguran da imamo vi?e TV-programa nego ?to Srbi imaju, barem ?to se ti?e zemaljskih televizija.
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 05 Окт 2006, 19:58

Kod sestre u Zajecaru (blizu Bora) sam nasao jedan kanal na 21 UHF ali mislim da je Ruski kanal ima oznaku 1. Ukoliko neko moze da mi kaze da li sam u pravu za taj kanal, gde mu se nalazi taj predajnik i koje je jacine. Secan se da sam ga pre jedno 7, 8 godina i ja mogao gledati u Boru.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 05 Окт 2006, 21:36

MISKO BOR написа:GREGORI DA LI ZNAS ODAKLE SE EMITUJE I KOLIKA JE SNAGA TVR1?

Незнам тачно, али из Раковице смер је ИстокСеверИсток 50 градуса, ако ти та информација уопште помаже....

Поздрав!

Misko Bor написа:Kod sestre u Zajecaru (blizu Bora)

Добра ти је та фора.... :rofl:

Колико ја знам на 21к. УХФ је ТВР1 :idea:
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 05 Окт 2006, 22:19

JA sam kod sestre na tom kanalu nasao taj ruski kanal. A rumunski TVR1 sam nasao na 8VHF ali ne znam koji je predajnik i kolika mu je snaga?
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 05 Окт 2006, 23:22

[quote=""MiskoBor""]Kod sestre u Zajecaru (blizu Bora) sam nasao jedan kanal na 21 UHF ali mislim da je Ruski kanal ima oznaku 1. Ukoliko neko moze da mi kaze da li sam u pravu za taj kanal, gde mu se nalazi taj predajnik i koje je jacine. Secan se da sam ga pre jedno 7, 8 godina i ja mogao gledati u Boru.[/quote]
Moze li se stalno gledati, ili samo ponekad? Valjda je to neki sporadicni-E. Inace, prvi kanal ruske televizije bio je emitovan u mnogim gradovima Bugarske sve do pre desetak godina. Ako me pamcenje ne vara imao je cak i nacionalno pokrivanje, tako da je moguce da si ga nekada uhvatio sa nekog bugarskog repetitora. :idea:
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 06 Окт 2006, 00:12

Mislim da se stalno vidi, ali ne mogu da garantujem da je tako.
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 20 Окт 2006, 00:20

Kod nas u Srbiji je uglavnom polarizacija za televiziju horizontalna, postoje samo na 2 predajnika vertikalne polarizacije i to u Subotici i na planini Maljen za koje ja znam. Kakvo je kod vas stanje; ima li kod vas vertikalne polarizacije? Da li je u Bugarskoj pocelo digitalno emitovanje televizije?
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 20 Окт 2006, 08:22

Мишко,

код нас су све ТВ станице у HOR.
А што се тиче ДВБ-Т можеш да погледаш овде на сајту интерактивну мапу предајника - тренутно у дигиталној техници се емитује само БНТ...

Поздрав!
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 20 Окт 2006, 17:46

Kako se u Bugarskoj hvata televizija FOX na 55 UHF preko predajnika Jastrebac? Kod mene u Boru je odlicna slika.
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 20 Окт 2006, 19:13

[quote=""MiskoBor""]Kako se u Bugarskoj hvata televizija FOX na 55 UHF preko predajnika Jastrebac? Kod mene u Boru je odlicna slika.[/quote]
Kod nas u Sofiji je na 55. kanalu lokalna televizija CTN sa odlicnom signalom, te nema sanse da se uhvati ikakav signal sa Jastrepca.
Pozdrav iz Sofije!
Последна промяна 1 на DX-er, променена общо 26 пъти
thomson60

Мнениеот thomson60 » 20 Окт 2006, 21:29

[quote=""MiskoBor""]Kako se u Bugarskoj hvata televizija FOX na 55 UHF preko predajnika Jastrebac? Kod mene u Boru je odlicna slika.[/quote]
Zdravo, MiskoBor ! Интересува ме с каква антена ,колко елемента и използваш ли усилвател за приемането на гореспоменатите ТВ програми
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 20 Окт 2006, 22:17

[quote=""thomson60""][quote=""MiskoBor""]Kako se u Bugarskoj hvata televizija FOX na 55 UHF preko predajnika Jastrebac? Kod mene u Boru je odlicna slika.[/quote]
Zdravo, MiskoBor ! Интересува ме с каква антена ,колко елемента и използваш ли усилвател за приемането на гореспоменатите ТВ програми
[/quote]

Posedujem roto antenu koja ima za VHF pojacanje od 15 dB a za UHF pojacanje od 20 do 25 dB. Antenu cesto okrecem, mada mi je okrenuta ili prema TUPIZNICI, JASTREBCU ILI DELI JOVANU( UKOLIKO HOCU DA GLEDAM TVR1.
MiskoBor

Мнениеот MiskoBor » 23 Окт 2006, 22:41

Zanima me da li se na 51 UHF vidi televizija Pink u Belogradciku ili Vidinskom delu? Repetitor se nalazi u Boru a snaga mu je 1 KW.

Назад към