imagini din bucuresti/roamnia

Emițător România - Radio și televiziune în România
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

imagini din bucuresti/roamnia

Мнениеот zvartoshu » 13 Сеп 2008, 15:26

antena de la radio 21 / europa / 35X zoom

Изображение

luciul sticlei de pe brd

Изображение

vizibilitatea de la bd marasesti pana la motesti-luica+blcocurile din oltenitei /35X

Изображение

aceeasi vizibilitate la 55X , se vad si geamurile de la blocuri si antenelele

Изображение

antena de la activ cu zoom 25X

Изображение

antena de la sport total / city /mitzi bitzi . zoom 12X

Изображение

solnitza actualitati .. zoom 6X

Изображение

tot ea cu zoom de 4x dar focalizare exacta pe fire de curent .. loooale

Изображение

si un ecranaj ce se pregati sa ii ia din mutra srr-ului .. bartai blocu

Изображение

ce e pe lifitiera partea 1 zoom 40X zona parcare carrefour grozavesti

Изображение

jumate de liftiera , partea cu antene , zoom 55X treapta inferioara de calitate ,zoom si mai puternic

Изображение

iata si one love fm cum se vede din grozavesti la 40X

Изображение

pe final campus pro de unde emite mai nou .. de langa ciurel , cu ochiu nu se gineste , cu camera la 48X se vede perfect

Изображение
Последна промяна 1 на zvartoshu, променена общо 16 пъти
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Re: imagini din bucuresti

Мнениеот zvartoshu » 13 Сеп 2008, 16:51

releul de la big , vazut de pe casa de la mine cu zoom 40x mod 2 ala naspa

Изображение

releul big in fatza 3X

Изображение

releul vazut de langa libertatii 45X

Изображение

daca e so dam in diverse , uite aici stil fm de unde emite si voces
zoom 2X distanta cca 250m

Изображение

si ce antene are sus , zoom 48X

Изображение
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Re: imagini din bucuresti/roamnia

Мнениеот zvartoshu » 17 Сеп 2008, 06:05

iata ca se sfarsi o zi extraordinar de placuta pentru dxerul zvartoshu de la dxfm romania , cunoaste adevarata romanie vazuta de prin campie !
fusei pe pavarani la o intalnire , eh dom elgordados de le fedd creeps nu sosi , eh de acolo nici nu plecai bine la buza pavaranilor la elevatie 87m ca vazui muntii ! eh , hai ca asta e inceputul , decat sa incep de la mijloc incep cu raul SABAR si cu BATZU bulgaresc infipt in deal ce se vede de la mai bine de 52km in diagonala peste tutracan de lutkov , deh , cu oki ma staduiam sa vad , cu 55x am adus aproape releu lu peste , oricum si fabrica de caramizi am vauzto cea de dupa turtucaia de pe pavarani deci vizibilitatea a fost extrema in sud de romania !
hai sa incepem cu inceputu ..

vizibilitate excesiva .. de la SABAR pana la HERESTI - distanta exacta 11.6km in fatza , dealu pavarani se vedea ca local .. eh .. asta este prima imagine cu care m-am intalnit Изображение .
bun , dupa ce am belit camera la maxim .. nici nu m-am gandit pana nu scot releu lu peste .. ce arata asa Изображение bineteles spre dreapta se vede si varfu la turtucaia vag ! sunt peste 2 randuri de dealuri ! data trecuta le numarasi e de data asta le-am apropiat ! bun .. mersei mai aproape de pavarani si incepui smotru !
prima poza de la falastoca vazuta prima bucata Изображение cea de langa calnesti . mersei si la zona "izvoru dulce de calnesti " si facui o poza de genu Изображение bun si clar ca de aici ma intartat o amintire gen rvic ca nu poate focaliza releul de la mironesti de gsm .. bun daca nu poate lasa ca ma chinui eu cu lentila mea . Изображение deci .. aici a fost punctu de intalnire la bifurcatie , cca 25min , daca nu a venit am luato spre pieptis si dai si urcal .. bun .. acolo incwepu sa apara surprizele :
1. pima oara cand sui pieptisu la ciulini , acolo vazui una tare , prea multe comune dea latu .. adica peste colibasi varaesti si frumusani se mai vedea una si o bucata de munte departe . arata de genul Изображение
2. la o alta viziune in est , pana mea , se vedea la heresti peste case pomi ce imi aduce aminte de dx facut pe timpuri cu rvcu .. Изображение oricum pana acolo s vreo 12km si peste ei se mai zarea ceva .. vag .. budesti !
3. mai hacana la sudezt se vedea de la tutucaia spre silitstra lutcovu .. ma uitam cu 4 oki si cu 3 bale dupa ca nu imi venea sa cred ca se poate vedea asa ceva .. asta adica Изображение boon
de aici se rupe filmul ca dadea sa apara soarele , spre nord apare ceva ciudat , adica in parnorama daca ma uitam exact in nord vedeam vag printre ceatza de la umezeala cum apar contrururi .. asta crededeti-ma ca nu baseam ca sunt de muntzi . credeam ca e eraoare vizuala .. adica ceva ce arata asa Изображение .. dupa 1 min .. ma uitam ca bou la poarta noua .. oare sunt treaz sau asta e vis .. vedeam anormal , de la dopreni , drumu spre oltenita , in departare cu camera case .. ma uitam ca la fel4 .. oare ale cui or mai fi alea , in fine consultand gps auto .. am gasit afumati voluntari in perependiculatritate exacta cu valea calugareasca ce vedeam eu cu benoclu meu .. adica poza asta care ma uimea din 2 in 3 secunde ca nu stiam ce comuna mai apare in panorama Изображение .. uitati-va si voi ca eu sunt cu okiu cat ceapa acu .. vad casa de la frumusani aia de 2 etaje prima rosie dupa care 3 raduri de pamant , comnuna departata si muntii de la valea calugareasca Изображение .. eh de acu incepe caterica .. rasete .. amintirea .. bunicamiu imi povestea ceva de genu .. bai dane .. acu 40 de ani ma suiam pe creasta si vedeam fabrica de caramida de la bulgari .. e acu in 2008 ma sui pe aceeasi creasta si spre sud sud est vad si eu ceva cool .. Изображение deci .. miracole din bunic in nepot sa vezi ceva ce nici nu te asteptai .. e acu ce ma trece , sa scad din compresia mare si sa fac poza cu calitate mai ridicata la muntii de la valea calugareasca vazuti .. pe gps indica exact peste campuri 86.23km .. deci ceva la babord bun .. Изображение deci , acu sa vedeti vana de balamuc , poza cu zoom la calitate , 55x la calitate , eh si nitzel noroc .. nitzica vizibilitate mai mare , case si mai departate si mai clar vazute Изображение . ma uitai imediat spre silistra si vazui realitatea .. tutucaia silistra si mai clare .. mai ceva ca un film de vis .. oricum sunt 36km in diagonala paana la dealu lor Изображение in fine .. acu trecem la adevaraciuni .
iata de pe dealu bulgaresc de dupa turtucaia un releu .. acelasi cu sabaru .. hehehehe , iata ca vizibilitatea mil baga printre depresiunile pavaranilor de la mironesti ciumati .. Изображение .. trecui argesu si trasei si aici o poza mistoaica cu compresie mica sa vad luciu apei .. Изображение .. dupa atata calmitate ce la luciu .. incepui sa fac iar pe binoclistu .. vazui un releu bengos .. exact la cuca macaii de deal peste camp .. Изображение ..
.. de aici am luato la calcaie spre HESRESTI unde nea rvic zicea c.. tzin minte .. de pe releul de pe deal nu emite RRA .... hehe .. exact de pe snr emite rra si tvr ce alimenteaza oltenitza ! uite poza cu jucaria de pe dealu greaca - hotarele - pavarani coata - Изображение deci conu rvc , poti za zici orice acu .. ai in fatza minisolnitzele de pe dealu curului stufos .. binenteles si tvereu sus an varf .. , poza realizata exact in hotarele la primarie .. sa vedeti cat de inalt e dealu pavarani acolo la 92m .. se mai vede o laie in coata releu .. am mers si accolo exact unde incepe urcusu spre greaca .. aici adica Изображение .. se vede si coama de la casoaiele alea de 2 etaje de pe langa coata .. hehe , la 2km de el se vad antenele de pe el si culorile originale .. hehe coool .. in fine .. acu ne intorseram si mersei expre cu cracu podu de la heresti hotalele cel modern special conceput cu 2 benzi .. uan masini si una pietoni si carutze .. asa nene pe sistem .. Изображение bun nene .. acu sa vedem de la 3.3 km releul cum se prezinta de pe pod stiind ca elevatia era de 72m Изображение .. hehehehe .. amintire pentru odinioara .. parca , pe stanga rvic puse masina si pe dreapta faceam dx si fulgera peste camp .. hai victore adutzi aminte ... Изображение .. bun .. deci travel dx romania a ajuns la final .. va multumesc pentru atentie .. mai ne vedem cand mai ies la binoclat ;) zvartoshu !
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Мнениеот zvartoshu » 24 Сеп 2008, 22:09

hear, the issue here ROMANIA latest news from Oltenita 91.1Mhz, the broadcaster is not in the area Oltenita, the issue of borders, an area on the hill pavarani, an elevation, elevation from 83M :Horray
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Мнениеот zvartoshu » 20 Апр 2012, 16:04

Изображение

Изображение

muntii vazuti din ciajna buc - 20-04
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Мнениеот zvartoshu » 25 Сеп 2014, 00:25

Ziua de 24 septembrie 2014 a fost o zi cu umiditate de 52% intre bucuresti si Ploiesti, iar factorul de particule in aer mai mic cu 26% fata de normal, asadar putem vorbi de o vizibilitate dupa linia orizontului de pana la 140KM.

Iata cateva poze realizate la nivelul solului, Platoul bucegi zona Valea prahovei
[url="http://servimg.com/image_preview.php?i=1230&u=12170546"]Изображение[/url]

Iata si zona de la Stoienesti
[url="http://servimg.com/image_preview.php?i=1231&u=12170546"]Изображение[/url]

Iata si vizibilitate spre Maneciu
[url="http://servimg.com/image_preview.php?i=1232&u=12170546"]Изображение[/url]

Iata zi valea prahovei plus costila cu zoom digital
[url="http://servimg.com/image_preview.php?i=1233&u=12170546"]Изображение[/url]

Iata si Zona stoienesti - Valea prahovei si partial Maneciu ca panorama

[url="http://servimg.com/image_preview.php?i=1234&u=12170546"]Изображение[/url]

Si un filmulet
https://www.youtube.com/watch?v=42W8bp2Nqgo
Аватар