Повече ретро музика всеки час! Play FM България

Радио и телевизия по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, радио експериментите и програмите за стримване
simeonovall
Нов
Нов

Re: Повече ретро музика всеки час! Play FM България

Мнениеот simeonovall » 18 Ное 2018, 20:38

От няколко дни го слушам и ми допада.
awesome
100+
100+

Мнениеот awesome » 30 Ное 2018, 22:26

Много готино радио!
скоби за шарнири
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 12 Май 2019, 18:06

Радиото е много добро, на мен ми харесва.
Аватар
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Сеп 2019, 10:55

Дилян.Гелов написа:Сега видях тави тема.Послушах радиото и смятам че е много добро.Самэ звука трябва да се пипне още.Имам и въпрос.Възможно ли е радиото да тръгне ефирно

Вариант е на DAB+ да тръгне, когато се развие цифровизацията.

Аз няма как да го слушам онлайн.
Особено в кола, забравете онлайн. Няма как с телефон в колата да се приема. Нали знаете КАТ гледат и глобяват, ако се занимаваш с телефон по време на движение и шофираш.

Само ефирно.
игнорирани тролове: Stani, ЖОРО, BigBrother
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 15 Сеп 2019, 11:37

Джорджи™ написа:
Дилян.Гелов написа:Сега видях тави тема.Послушах радиото и смятам че е много добро.Самэ звука трябва да се пипне още.Имам и въпрос.Възможно ли е радиото да тръгне ефирно

Вариант е на DAB+ да тръгне, когато се развие цифровизацията.

Аз няма как да го слушам онлайн.
Особено в кола, забравете онлайн. Няма как с телефон в колата да се приема. Нали знаете КАТ гледат и глобяват, ако се занимаваш с телефон по време на движение и шофираш.

Само ефирно.

Не съм много съгласен, че няма как да слушаш в колата онлайн радио. Примерно ако има стрийм на 32 kbps или 48 kbps с кодек AAC+ би вървяло прилично където има що годе нормално покритие на мобилните оператори.

То ясно е, че бъдещето е DAB+, но доста време има според мен докато се случи, а и не знаем как ще се случи. Примерно за некадърно изпълнение е така наречената ефирна цифрова телевизия. Така, че онлайн радиото си остава вариант.
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 19 Сеп 2019, 10:48

Радиото и сега може да се слуша и в колата.... Няма никакъв проблем!
Аз лично съм го слушал и в София и по магистрала Тракия и магистралата за Гърция в колата в движение на 3Г и не съм имал никакъв проблем. Просто заредете сайта в мобилния телефон и пробвайте! :Clap :Happy
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 19 Сеп 2019, 15:01

Пробвах, при мен не тръгна. Май на работа само порт 8000 ми е разрешен. :o
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 19 Сеп 2019, 16:00

zlosten написа:Пробвах, при мен не тръгна. Май на работа само порт 8000 ми е разрешен. :o

От къде си пробвал? В смисъл от коя мрежа? Аз съм слушал от Виваком и Теленор 3Г
Аватар
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 19 Сеп 2019, 22:08

ilkobg написа:Радиото и сега може да се слуша и в колата.... Няма никакъв проблем!
Аз лично съм го слушал и в София и по магистрала Тракия и магистралата за Гърция в колата в движение на 3Г и не съм имал никакъв проблем. Просто заредете сайта в мобилния телефон и пробвайте! :Clap :Happy

А качеството на звука от телефона добро ли е или шуми колкото да се води, че изкарва някакъв звук?

Не съм съгласен, че трябва да се слуша радио от телефон в кола.
Аз слушам радио от музикалната уредба на колата в прилично качество.

Пък после някои разправят, че ДАБ+ изкарвал тенекиен звук... :Blink

А телефоните какво изкарват. Въобще звук изкарват ли? :Hmmm
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 19 Сеп 2019, 22:33

Телефоните изкарват по качествен звук от фм-а трабва ти едно блуту и го слушаш на уредбата в колата!
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 20 Сеп 2019, 12:26

Джорджи™ написа:А качеството на звука от телефона добро ли е или шуми колкото да се води, че изкарва някакъв звук?

Не съм съгласен, че трябва да се слуша радио от телефон в кола.
Аз слушам радио от музикалната уредба на колата в прилично качество.

Пък после някои разправят, че ДАБ+ изкарвал тенекиен звук... :Blink

А телефоните какво изкарват. Въобще звук изкарват ли? :Hmmm

Човек в кои години живееш? Просто си свържи телефона за уредбата на колата с блуту и си изкарай звук от нея. А ако нямаш блуту в колата си купи блуту колонка и си пускай музиката от телефона през нея. Звука от телефона през блуту колонка си е напълно ОК! Все пак радиото излъчва с 128 кбс! ;) И да добавя че бъдещето не е ДАБ+ а Интернет!
Аватар
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 20 Сеп 2019, 14:36

ilkobg написа:Човек в кои години живееш?

В бъдещето, където е ДАБ+.

ilkobg написа:Просто си свържи телефона за уредбата на колата с блуту и си изкарай звук от нея. А ако нямаш блуту в колата си купи блуту колонка и си пускай музиката от телефона през нея. Звука от телефона през блуту колонка си е напълно ОК!

ок може да е за теб. За мен е напълно неприемливо и никога няма да се заиграя с подобни глупости.

ilkobg написа:И да добавя че бъдещето не е ДАБ+ а Интернет!

Няма стандарти за интернет и няма да има. Не можеш да осигуриш стратегическа сигурност на радио излъчване през интернет.
ДАБ+ е бъдещето и ЕС ще го покаже по лошия начин на българските мутреси в правителството, дето само се зъбят на всички европейски добри практики.
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 20 Сеп 2019, 15:12

Приятелю, разбирам, че блуту и Интернет в колата не те устройва, но в БГ никога няма да има ДАБ+ така че за момента това е алтернатива за тези които търсят разнообразие от музикални канали.

И да БНР заради националната сигурност може вечно да си върви на ФМ (друг въпрос е кой ще го слуша там), но бъдещето на радиото е в Интернет!

Темата е за Play FM все пак.. а аз исках само да кажа, че съм го слушал в колата с 3Г без проблеми! :D
Аватар
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 20 Сеп 2019, 17:33

ilkobg написа:И да БНР заради националната сигурност може вечно да си върви на ФМ

Това няма как да стане, защото старите ФМ предаватели ще бъдат изключени. А всички приемници ще се правят да приемат ДАБ+.

Аз не знам от къде тази неадекватна злоба във вас към ДАБ+. Това си е съвсем нормална технология от ново поколение, която се използва вече във всички европейски страни без черната овца България.

Не виждам защо шепа некомпетентни старци в СЕМ България трябва да казват на целия Европейски съюз кое е правилно и кое не.

Трябва да се замислите за психолози/психиатри.
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 20 Сеп 2019, 19:03

Аз лично не съм против ДАБ+ просто мисля, че няма (скоро) да се случи в БГ... или преди да се случи ще излезе съвсем нова технология. Ако трябва да сме точни обаче, за сега ДАБ+ има някакъв успех единствено на Острова, Франция и в скандинавските страни! В другите страни в Европа за сега няма успех! И това ще е така докато едновременно се поддържа и ФМ... А в Германия например никога няма да спрат ФМ!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 20 Сеп 2019, 19:24

Не се занимавайте да му обяснявате, с дървен философ не се спори, ти му говориш оно рупа ли рупа! :D
Аватар
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 20 Сеп 2019, 19:55

ilkobg написа:Аз лично не съм против ДАБ+ просто мисля, че няма (скоро) да се случи в БГ... или преди да се случи ще излезе съвсем нова технология. Ако трябва да сме точни обаче, за сега ДАБ+ има някакъв успех единствено на Острова, Франция и в скандинавските страни! В другите страни в Европа за сега няма успех! И това ще е така докато едновременно се поддържа и ФМ... А в Германия например никога няма да спрат ФМ!

В Германия първи ще изключат ФМ, както направиха вече Норвегия и както вече потвърдиха Швейцария.
Малко повече време им трябва да свикнат хубаво с ДАБ+, критичната маса още не се е събрала, и ще видиш как всички други страни ще повлечат крак след немците.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 22 Сеп 2019, 11:15

Това с въвеждането DAB+ у нас е нещо доста интересно. За мен е важно първо да не се изключва FM радиото докато DAB+ няма същото покритие като до сега на FM или по-голямо и второ това да не оскъпява много лицензите за радиата. Защото ще се получи като при цифровата телевизия - ще загинат регионалните радиостанции. Иначе това с приемниците е голям филм като цяло. Говорим примерно за едно от най-слушаните места на радио - колата. Всеки да си купи нов приемник ли? Дали няма да загубят слушатели радиата така? Всеки ли ще си купи приемник? Все още има хора по селата, които слушат радио и нямат възможност за приемници и т. н. Сложен е процеса, но няма как да не се върви към това. Определено говорим за по-добро качество при DAB+ от FM което е голям плюс.

Иначе не мисля, че DA+ е по-добре от онлайн радиото и обратното. Това са две различни неща, Качеството което имаш при DAB+ може да се постигне и при интернет радиата. Вероятността да се подобри покритието на мобилните оператори е много по-голяма от това да се изгради DAB+ мрежа. После при слушане радиото чрез интернет имаш възможност да слушаш каквото си искаш. Българските ефирни радиа не предлагат чак толкова голямо разнообрази от към програма и музикални формат.

Бъдещето е и в двете технологии. Разликата е, че бъдещето е в онлайн радиата го слушам от 10 години като фраза, а DAB+ последните години почна да се коментира. Трябва да се работи и в двете направления според мен.

Назад към