НАЙ КАЛПАВИЯТ ДОМАШЕН ИНТЕРНЕТ

Радио и телевизия по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, радио експериментите и програмите за стримване
Аватар
Stani
1000+
1000+

НАЙ КАЛПАВИЯТ ДОМАШЕН ИНТЕРНЕТ

Мнениеот Stani » 20 Сеп 2019, 17:34

Нека опишем най лошият интернет доставчик, номер едно е VIVACOM, прекъсване през няколко минути и как няма да е така, като върви по телефонната линия, която не е оптична в повечето райони!
Вие сте наред.
Аватар
nvr
1000+
1000+

Re: НАЙ КАЛПАВИЯТ ДОМАШЕН ИНТЕРНЕТ

Мнениеот nvr » 20 Сеп 2019, 21:42

А1 имат най-лош интернет!
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 21 Сеп 2019, 10:08

А1 са е*ахти мошениците. Вчера във Варна на входа на 2та блока на общежитията към ИУ-Варна ми застанали някакви от А1 и питат всеки който се опитва да влиза/излиза: "Ей ти! Имаш ли интернет?" Като им кажеш НЕ и почват да те кандърдисват. "Имаме такъв и онакъв план за еди-си колко лева, безплатен рутер, бла-бла-бла...." Една позната на приятелката ми ползваше техния интернет. И лятото по принцип не го ползва, ама и за летните месеци я карат да плаща, при положение че не го ползва. А представете си когато става въпрос за смяна на рутера. Там те дръстят яко. Иначе казват че "сами не можем да си го сменим". "Трябва да дойдат специално техниците за да свършат тая работа". Не че някога през живота си съм ползвал техните услуги (GSM/Net/TV), но научавайки и пишейки това си казвам да не се занимавам въобще с тях! И вие не го правете!
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 21 Сеп 2019, 10:21

500 лева ме караха да им плащам неустойки!Във Варна нали имате МСАТ и там ли общежитията са подписали с А1?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Сеп 2019, 11:06

Сава въпрос за домашен, не за мобилен, една позната също сподели, че на А1 бил ужасен.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 22 Сеп 2019, 10:57

Аз имам малко по-различно мнение за интернета на A1. Ползвам го от времето още когато беше на Spectrum Net, може би някъде от около 10 години. Като цяло съм доволен от интернета. Рядко прекъсва, поддържа си скоростта. Слабото им място е wi-fi-я. Ако си сложиш собствен wi-fi рутер или някакво друго устройство за безжичен интернет ще се оправят нещата. A1 освен за домашен интернет ги ползвам и в офиса - там е перфектен, никакви забележки нямам. Препоръчвал съм A1 на много хора и повечето са доволни от интернета. Искам да уточня, че говоря само за интернет. Доста често в пакетите си включват и телевизия. Не е чак много зле телевизията, но определено има и по-добри от тях. Има какво да се желае много. Иначе като всеки друг голям доставчик извиват ръце от към договори, неустойки, пакети и т. н. Мисля, че ако отидете във VIVACOM, Bulsatcom и др. подобни ситуацията по тази тема ще е същата.

Относно общежитията във Варна преди имаше някакъв локален интернет, не знам как стоят нещата вече, дали съществува.

Живея във Варна и мога да дам малко мнение от моята гледна точка за интернет доставчиците, които съм ползвал или имам наблюдения над тях.

TCV (бившите INTERBILD) - ТОВА Е НАЙ-КАЛПАВИЯ ИНТЕРНЕТ ВЪВ ВАРНА. Като цена биха ви предложили нещо не лошо, но качеството е ужасно. Много често прекъсва. Най-голямата набутвация там е да си пуснете към тях и IP телевизия, защото когато ти е кофти интернета и телевизията и тя е така. При тях може би далаверата е да си пуснете цифрова телевизия. Тя по различна мрежа от тази на интернета и идва по коаксиален кабел и мисля, че е ОК. Цената и е 10 лв. което е добре според мен, но ИНТЕРНЕТА ИМ Е УЖАСЕН.

MSAT CABLE - Интернета им не е кой знай колко бърз. Зависимост в коя част на града сте е различно. Може и да прекъсва, може и да не прекъсва :) Не бих го препоръчал за хора, които искат качествен интернет. За тези, които искат да спестят някой лев и биха го ползвали с телевизия е ОК. Добра цена ще ви предложат. MSAT Cable бих препоръчал за бизнес услуга. Съответно там говорим за съвсем друго отношение, качество и т. н. Там са си ОК. При MSAT Cable е далавера цифровата им телевизия ако се интересувате от спортни неща. Има доста чуждестранни спортни канали и самата им телевизия си е добре.

Bulsatcom - на тях според мен им е най-добра офертата за интернет. Примерно 13 лв. - 50 mbps или 15 лв за 100 mbps си е доста добра цена и това е без обвързваш договор. Не съм ползвал лично услугата, но имам доста приятели, които са я ползвали и са доволни. Относно телевизията там нямам представа ОК ли или не. Щом говорим само за интернет мисля, че това е една от най-добрите оферти.

VIVACOM - ако ползвате ADSL няма как да сте доволни, но оптиката им е ОК. Мисля, че това също е добър вариант и дори в комбинация с телевизия.

Във Варна има още доста доставчици, но нямам наблюдения над тях. Може би VarnaLan също са ОК до колкото знам. Сега има едни, които навлизат в града - DC Corporation, но нямам информация за тях. Иначе са им добри офертите.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 08 Окт 2019, 19:12

chebaev написа:Относно общежитията във Варна преди имаше някакъв локален интернет, не знам как стоят нещата вече, дали съществува.

Все още съществува. Миналата седмица даже ходихме да плащаме интернета за октомври. Мисля, че се водеха БГ Зоун. Плащаме си на календарен месец, мисля че 12 лв. Без договор или нещо подобно. Плащаш само тогава, когато ще го ползваш. Не знам каква е скоростта на сваляне или качване, но за момента го ползвам на телефона си и съм доволен.

nvr написа:500 лева ме караха да им плащам неустойки!Във Варна нали имате МСАТ и там ли общежитията са подписали с А1?

Някои хора бяха подписали с А1 за интернет. Между другото и в нашата стая има навит оптичен кабел (може би на същите мошеници), но не се ползва, седи си навит. Не знам какви са им впечатленията, не съм говорил с тях, но засега се радвам, че не сме се поддали на техните "вързанки", които са се опитвали да ни направят.
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)

Назад към