Как да си променя айпи адреса на радиото че да стане с букви

Радио и телевизия по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, радио експериментите и програмите за стримване
kobra
Нов
Нов

Как да си променя айпи адреса на радиото че да стане с букви

Мнениеот kobra » 16 Мар 2010, 10:26

Здравейте на тези които искат да ми помогнат.
Въпроса ми е как да си сменя айпи адреса на радиото да не е **.***.***.***:8000 да кажем а да е нещо с букви.Мисля че беше от shoutcast sc_serv.ini но не мога да се оправя и затова пуснах тази тема.Благодаря предварително. :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Как да си променя айпи адреса на радиото че да стане с букви

Мнениеот radiator » 16 Мар 2010, 11:39

Чакай чакай... ти домейн имаш ли си твой? От типа moetoradio.com там както ти се казва радиото. Ако нямаш, трябва или да си регистрираш и да си направиш съответните настройки после в конгролния панел или динамичен някакъв свободен в dynalias или no-ip.org. Отвори един от тези сайтове, там пише как става.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Re: Как да си променя айпи адреса на радиото че да стане с букви

Мнениеот m3gab0y » 16 Мар 2010, 11:43

Ми няма как да го настроиш от там.
Значи купи си домейн, или си регистрирай безплатен поддомейн. Малко безплатни поддомейни има тук: http://freedns.afraid.org/ (става и за динамични IP-та с програма)

Регистрираш се, влизаш в subdomains, даваш "Add", избираш името на subdomain-а и основния domain и най-отдолу на Destination попълваш IP-то до което искаш да ти "смени".

Ако искаш да си купиш собствен domain трябва да му създадеш / насочиш "A" записа на него (или на поддомейна) към това IP което искаш да "смениш".
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.

Назад към