Профон и Музикаутор

Форум за интернетските радистанции
dertiq
Нов
Нов

Профон и Музикаутор

Мнениеот dertiq » 01 Ное 2017, 11:11

Здравейте ! Някои знае ли дали след като сключиш договор за уеб кастинг (интернет радио) с музикаутор и профон можеш да си сваляш свободно песните за плейлист или трябва да си ги купуваш ,защото в един от договорите пише ,че имат право да ти идват на гости веднъж годишно ? :)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Re: Профон и Музикаутор

Мнениеот ЖОРО » 01 Ное 2017, 11:47

ти в ролята на какъв си подписал договор. ?
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 01 Ное 2017, 11:48

Мисля че няма значение от къде взимаш музиката, но по започнатите да кажат.
dertiq
Нов
Нов

Мнениеот dertiq » 01 Ное 2017, 12:35

ЖОРО написа:ти в ролята на какъв си подписал договор. ?

Не съм подписал още ,но ще подписвам ? Ще подписвам за уеб кастинг ,тоест ще създавам интернет радио. Повечето от музиката ми е теглена ,която ми отнема доста време със софтуера за автоматизация с който ги обработвам. Ако трябва да се купуват всичко се обърква с пълна сила :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Ное 2017, 13:16

Драснина лични да ти кажа една работа ..
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 04 Ное 2017, 15:29

А аз да ти драсна ли? ;)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Ное 2017, 20:27

radioMW написа:А аз да ти драсна ли? ;)

да но си обръсни краката .. :D :D
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 04 Ное 2017, 20:53

че то там е еротиката! :D
baiko
Нов
Нов

Мнениеот baiko » 09 Ное 2017, 00:45

dertiq написа:Здравейте ! Някои знае ли дали след като сключиш договор за уеб кастинг (интернет радио) с музикаутор и профон можеш да си сваляш свободно песните за плейлист или трябва да си ги купуваш ,защото в един от договорите пише ,че имат право да ти идват на гости веднъж годишно ? :)

Не подписвай договора, има начин да се разминеш без него. И няма проблем с музика теглена от нета.

ЖОРО написа:Драснина лични да ти кажа една работа ..

Аз ще я драсна тук - кака С. не може да ти направи нищо, ако излъчваш от където трябва, дори с един VPN.

Авторски, сродни че и лиценз не ти трябват.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 09 Ное 2017, 07:31

Байко ли си ,Зайко ли си ходи се скрии че да не усетиш тежката ръка на ГДБОП . А относно репертоара не всичко може да се излъчва Профон не покриват 35 лейбъла както и 6 представителя са с блокиран каталог .т,е искат сключени директни договори между ползвател и лейбъл .
А и един каталог е при мен така че .. Ходи се скрии някъде на тъмно пиратска гадино !
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 29 Ное 2017, 15:57

Здравей,

подписването на договор с Профон и Музикаутор НЕ дава право за сваляне на песните от интернет. С него е уредено сам правото да бъдат излъчвани чрез уебкаст.

И тъй като стана на въпрос да допълня, че изцяло онлайн радиата НЕ се регулират от закона за радио и телевизия поради което такова радио може да бъде създадено и от физическо лице. Разбирай, договор с Профон и Музикаутор може да сключи И физическо лице. :)

Поздрави
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Ное 2017, 16:05

ilkobg написа:Здравей,

подписването на договор с Профон и Музикаутор НЕ дава право за сваляне на песните от интернет. С него е уредено сам правото да бъдат излъчвани чрез уебкаст.

И тъй като стана на въпрос да допълня, че изцяло онлайн радиата НЕ се регулират от закона за радио и телевизия поради което такова радио може да бъде създадено и от физическо лице. Разбирай, договор с Профон и Музикаутор може да сключи И физическо лице. :)

Поздрави

Има един друг договор в Музикаутор за Даунлоуд !!! който е по 0.003ст без ддс на песен . подписва го и него и всичко е точно . иначе и другото е вярно .
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 29 Ное 2017, 16:19

Здравей,

аз не съм чувал за такъв договор. Но дори и да го има, той би трябва да се сключи с Музикаутор И с Профон, тъй като Музикаутор защитават правата само на автори и текстописци а Профон на продуценти и изпълнители. Тоест ако договорът е само с Музикауто то правото на даунлоуд пак не е уреден изцяло... Аз бих внимавал много с такъв договор и най-малкото бих се посъветвал с юрист.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Ное 2017, 22:24

ilkobg написа:Здравей,

аз не съм чувал за такъв договор. Но дори и да го има, той би трябва да се сключи с Музикаутор И с Профон, тъй като Музикаутор защитават правата само на автори и текстописци а Профон на продуценти и изпълнители. Тоест ако договорът е само с Музикауто то правото на даунлоуд пак не е уреден изцяло... Аз бих внимавал много с такъв договор и най-малкото бих се посъветвал с юрист.

http://www.musicautor.org/images/docs/T ... _Music.pdf

приятно четенее
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 30 Ное 2017, 12:54

Аз не съм юрист за да мога да кажа доколко този договор наистина има смисъл защото според мен без подобен договор и с Профон, той няма как да бъде валиден защото пак казвам, Музикаутор защитава само правата на автори и текстописци... Логично е да има и разрешение и от изпълнителите и продуцентите..

Виждам, че в него е посочено определението Тарифа за авторски възнаграждения, дължими от доставчици на даунлоуд което според мен не се отнася за интернет радио, тъй като радиото не е доставчик на данлоуд!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 30 Ное 2017, 15:39

ilkobg написа:Аз не съм юрист за да мога да кажа доколко този договор наистина има смисъл защото според мен без подобен договор и с Профон, той няма как да бъде валиден защото пак казвам, Музикаутор защитава само правата на автори и текстописци... Логично е да има и разрешение и от изпълнителите и продуцентите..

Виждам, че в него е посочено определението Тарифа за авторски възнаграждения, дължими от доставчици на даунлоуд което според мен не се отнася за интернет радио, тъй като радиото не е доставчик на данлоуд!

Продуцентските се уреждат с агрегатора . който го е качил . т.е той си ги взима . както аз си ги взимам продуцентските през агрегатора а авторските през Музикаутор !
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 30 Ное 2017, 15:49

Значи говорим за съвсем различни неща.., посочения от теб договор е за платформи които предлагат легално сваляне на музика срещу заплащане.. А въпроса от началото е дали договорът с Музикаутор

можеш да си сваляш свободно песните за плейлист

което аз разбирам да си ги дърпаш от където искаш без да плащаш за това..
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 30 Ное 2017, 17:54

ilkobg написа:Значи говорим за съвсем различни неща.., посочения от теб договор е за платформи които предлагат легално сваляне на музика срещу заплащане.. А въпроса от началото е дали договорът с Музикаутор

можеш да си сваляш свободно песните за плейлист

което аз разбирам да си ги дърпаш от където искаш без да плащаш за това..

Ти не няма за какво да плащаш ..

Назад към