Радио 1, БГ Радио, NRJ и Нова - вече и онлайн!

Форум за интернетските радистанции
dani

radio 1

Мнениеот dani » 21 Мар 2006, 17:26

ne samo v chujbina ne raboti link-a za radio 1 i v bulgaria e sushtoto :wink:
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 21 Мар 2006, 17:33

Щербак, аз съм в чужбина и не мога да ги слушам.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 22 Мар 2006, 23:21

[quote=""predavatel""]Причината за предаване само за България е, че Метромедия заплащат авторски права за всяка песен, която излъчват. Коефициентите за световно излъчване са в пъти по-високи ...[/quote]
Това прочете ли го?
Изображение
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 23 Мар 2006, 10:28

А не би ли следвало ако става въпрос за права, то и излъчването по сателит да не е общодостъпно (и да е кодирано)?!
Аз не виждам логиката да можеш да си пуснеш радиото свободно ако си в Германия и имаш сателит примерно, но по и-нет да не можеш, защото не са били платени правата...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 23 Мар 2006, 10:54

Принципно не можеш - плащат се права за всяка държава. Затова радиата в сателитните пакети съвсем скоро ще се криптират - плащат се права само за България, не за контитентална Европа. Такива са правилата. Т.е. това, че в момента всички наши радиа, които са на спътниците не са кодирани представлява нарушение. При DTH операторите е прието, че целият пакет е за дадена държава и радиата, които са при DTH операторите просто ще трябва да си минат към пакетите, а не FTA, какго е сега с Витоша, Хот ФМ, FFM и Лиани. Другите на Теленор и те ще трябва да криптират.
А за интернет излъчването на радиата - предполагам причината е много проста - доставчиците, които правят тази услуга предоставят без проблем на смешна цена канал за пииринг, като заговорим за чужбина цените коренно се променят.. и който каквото да Ви говори от колегите за права и т.н. истината е, че което и да било радио, може би с изключение на Дарик няма да извади 2000 лв за един грамотен и гарантиран канал навън. Давам Ви пример със стриймовете но Хот ФМ, защото за другите колеги не знам - от България Хот ФМ може да се слуша от над 1000 човека едновревенно, разпределени на 3 сървъра, от чужбина обаче могат да се качат не-повече от 200 човека и каналът увисва. Не че слушат толкова хора едновременно, но тестовете дават такива резултати.
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 23 Мар 2006, 11:04

Да разбирам, че и вие в момента сте в нарушение с излъчването за чужбина по и-нет?
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 23 Мар 2006, 19:35

[quote=""radiator""]Принципно не можеш - плащат се права за всяка държава. Затова радиата в сателитните пакети съвсем скоро ще се криптират - плащат се права само за България, не за контитентална Европа. Такива са правилата. Т.е. това, че в момента всички наши радиа, които са на спътниците не са кодирани представлява нарушение. При DTH операторите е прието, че целият пакет е за дадена държава и радиата, които са при DTH операторите просто ще трябва да си минат към пакетите, а не FTA, какго е сега с Витоша, Хот ФМ, FFM и Лиани. Другите на Теленор и те ще трябва да криптират.[/quote]
Значи излича, че сумата му германски, италиански, френски, английски норвежки и др. радиа са в разрез с закона за авторски и сродните права?
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 23 Мар 2006, 20:23

Вече си имам Радио 1 и по локалната мрежа на интернет доставчика ми :wink: :lol:
Това е сайтът! http://www.linkbg.info
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 24 Мар 2006, 07:49

До Spoken: Не, нито Хот ФМ нито Енерджи...Обясних юридически случая, що се отнася до спътниковите програми. Все още няма регурация и събиране на такси за програми по интернет. Това се отнася и за въпроса на Краси - няма международен документ, който да регулира стриймването на радио или поне на мен не ми е попадал.
Ако си чел внимателно това, което написах трябва да си разбрал, че според мен проблемът със слушането на дадено радио навън в момента е по-скоро финансово-технически, но след определено време и юридически. Със сигурност някоя умна глава ще реши, че иска пари и от тази ниша. В момента обаче обяснение от рода с правата за интернет излъчване е по-скоро много умела мисловна еквилиблистика, предназначена за незапознат събеседник.
За спътниковите програми - всички са в принципно нарушение, защото са FTA, въпреки че пък в договорите за права никъде не е споменато за спътниковото разпространение на дадено радио, т.е. - нарушение, но не съвсем... За Витоша и Хот ФМ е най-лесно криптирането, защото те така или иначе са на клик от DTH-пакет.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 24 Мар 2006, 18:04

Ами то аз визирах сателитните радио канали а не онлайн стриймовете. Извинявам се, че не бях точен.
То и за останалите радиа е лесно, защото могат да бъдат криптирани в Conax CAS5 на момента. Нали са в Теленор BG Mux-а ;)
Друг е въпроса, че ако някой ги задължи да го направят, трябва същото да направят още редица радиостанции от държавите, които визирах и не само :)

Назад към