Re: 10 години Радио ОМЕГА

Форум за интернетските радистанции
Аватар
RADIO
500+
500+

10 години Радио ОМЕГА

Мнениеот RADIO » 27 Ное 2007, 11:15

След 7 години живот в сливенският ефир, единственото радио, наложило се с девиза 'Изберете и българското', спря да излъчва на 30 септември 2004 г. Радио 'Омега' излъчва от 27 ноември 1997 г. на 101.70 MHz, а през 2002 г. честотата бе променена на 102.80 MHz.
Очаквайте скоро обновената http://www.omegaradio.org  :Clap
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 27 Ное 2007, 15:33

Браво на тези, които са верни почитатели на едно радио, което вече го няма! Страхотна е идеята Ви  да направите сайт за историята на радиото! ОТ ПОЗНАТИ В Сливен съм чувал, че то наистина е било едно добро и обичано от хората радио! Дано поне някои от бившите кадри на Експрес или от феновете да си спомни, че ако беше "живо" радиото, то преди 26 дни щеше да стане на 15 години, и да направи нещо такова за историята на радиото, няма да е зле....
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Ное 2007, 19:30

И аз навремето имах възможността да се изявявам в това радио.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 27 Ное 2007, 21:41

а то какво предствляваше горе-долу  :)
Аватар
djpapy
100+
100+

Мнениеот djpapy » 27 Ное 2007, 21:53

Радио Омега ооо Радио Омега ти никога няма да умреш в моето сърце !
Това бе едно от най стойностните радио с България .. спомням си как се ширеше навред от Чирпн до Бургас и от Шумен до Хасково ... ТОва бе страхотно радио .. имаше невероятни водещи и предавания бе уникално ! Но за неговата история можете да прочетете на страницата http://omegaradio.org/history.html

:Clap Браво на RADIO които беше водещ на предаването HOT SPOT ееххх спомени , спомени ....  :Clap  :'(  :Lovers  :Music  :Punk  :up  :Confused :Drinks
www.tvoetoradio.net
The Best Dance Music From The 90's And Today!
World Server:
www.online.tvoetoradio.net
World Serve 64kbps:
www.mobile.tvoetoradio.net
BG Server: http://79.98.108.173:8010/radio.m3u
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Ное 2007, 00:17

djpapy написа:Радио Омега ооо Радио Омега ти никога няма да умреш в моето сърце !
Това бе едно от най стойностните радио с България .. спомням си как се ширеше навред от Чирпн до Бургас и от Шумен до Хасково ... ТОва бе страхотно радио .. имаше невероятни водещи и предавания бе уникално ! Но за неговата история можете да прочетете на страницата http://omegaradio.org/history.html

:Clap Браво на RADIO които беше водещ на предаването HOT SPOT ееххх спомени , спомени ....  :Clap  :'(  :Lovers  :Music  :Punk  :up  :Confused :Drinks

Радио ми е познат и не просто беше водещ на Hot Spot, а и режисьор на пулт на голяма част от предаванията.
Аватар
djpapy
100+
100+

Мнениеот djpapy » 28 Ное 2007, 01:50

Радио ми е познат и не просто беше водещ на Hot Spot, а и режисьор на пулт на голяма част от предаванията.
[/quote]
Е то и аз ги познавам Па**** но няма да му правим реклама сега  :Drinks Иначе бих да всичко за да се вазварне това!
www.tvoetoradio.net
The Best Dance Music From The 90's And Today!
World Server:
www.online.tvoetoradio.net
World Serve 64kbps:
www.mobile.tvoetoradio.net
BG Server: http://79.98.108.173:8010/radio.m3u
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 28 Ное 2007, 08:21

АЗ ПЪК ПОЗНАВАМ ЕДНА ОТ ВЕЧЕРНИТЕ ВОДЕЩИ НА РАДИОТО -ДИЛЯНА. СТРАХОТНА ВОДЕЩА ,ЩОМ ЕКСПРЕС СЕ СЪГЛАСИХА ДА ПРАВЯТ РАДИОМОСТ С НЕЯ, И ТО В НАЦИОНАЛЕН ЕФИР, ЗНАЧИ НАИСТИНА Е БИЛО СУПЕР РАДИОТО
solidat
Нов
Нов

Мнениеот solidat » 29 Ное 2007, 21:24

аз го слушах в Бургас на 102,8  Незнам как изльчваха но имаха страхотен силен сигнал,и самото радио мноо ме кефеше
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 29 Ное 2007, 22:56

Когато пътувах Свиленград – Хасково някъде около Харманли се хващаше, но нямам много впечатления от него. Все пак по 30 минути на седмица не е много. :Baby
Аватар
Nasko_Bs
100+
100+

Мнениеот Nasko_Bs » 29 Ное 2007, 23:08

solidat написа:аз го слушах в Бургас на 102,8  Незнам как изльчваха но имаха страхотен силен сигнал,и самото радио мноо ме кефеше
.. i az sum go sly6al v Burgas ama na 101.7 ... sled kato premestiha 4estota ... go izgybih ... naitina strahotno radio ... mnogo sujelqvam za nego
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 30 Ное 2007, 00:25

Ами, просто излъчваха от Карандила. 500 вата явно са им били достатъчни, за да стигнат до Бургас, при условие, че предавателят бе разположен на 1030 метра надморска височина, а от Сливен до Бургас е равно като тепсия. Спомням си даже, че навремето, като ходех на леля ми на гости в к-с "Славейков" се приемаха Канал 1 и bTV от Карандила, не само от Слънчев бряг. Антената й беше на покрива на блока.
Аватар
Nasko_Bs
100+
100+

Мнениеот Nasko_Bs » 30 Ное 2007, 10:55

UGLY_BOY написа:Ами, просто излъчваха от Карандила. 500 вата явно са им били достатъчни, за да стигнат до Бургас, при условие, че предавателят бе разположен на 1030 метра надморска височина, а от Сливен до Бургас е равно като тепсия. Спомням си даже, че навремето, като ходех на леля ми на гости в к-с "Славейков" се приемаха Канал 1 и bTV от Карандила, не само от Слънчев бряг. Антената й беше на покрива на блока.
... da te vse o6te se priemat i ne samo v slaveikov a v celiq grad ... kato ka4estwoto na nova ot Karandila e prosto strahotno ... ot Siven su6to se prima iz celiq grad i Darik radio na 101.2
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 30 Ное 2007, 23:58

Хм, пък аз си мислех, че на Нова им е най-слаб предавателят. Те май използват предавателя на ОРТ, който, доколкото разбрах, си е седял неизползваем в РРТС-то на Карандила в продължение на около 10 години до тръгването на третата национална телевизия. Друга информация, която имам е, че предавателят на ОРТ всъщност е бил старият предавател на Канал 1 (тогава Първа програма), който е функционирал, когато в Сливен е имало само ретранслатор, а след строежа на телевизионната кула са го подменили. По-късно, когато са решили да транслират Останкино, са го пуснали отново в експлоатация, а сега би трябвало именно той да излъчва Нова.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Дек 2007, 15:02

Не съм слушал много от радиото, но съм останал с впечатлението, че беше най-слушаното сливенско радио!
В Хасково се приемаше с нелошо качество на 102.8 МХц, впоследствие и като Фокус-Сливен, но откакто предавателят е свален от Карандила и се смени честотата, впоследствие не се приема вече!
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Дек 2007, 23:32

djpapy написа:Радио Омега ооо Радио Омега ти никога няма да умреш в моето сърце !

Ами не го знаех , но щом си казал аз съм съгласен.
Изображение
Аватар
Чичо Ники
Нов
Нов

Мнениеот Чичо Ники » 02 Дек 2007, 22:28

UGLY_BOY написа:И аз навремето имах възможността да се изявявам в това радио.
И как, по-точно?
Не съм слушал много от радиото, но съм останал с впечатлението, че беше най-слушаното сливенско радио!
Най-слушаното беше и според мен, но...конкуренцията в Сливен не беше малка.
Чичо Ники
LEVSKI ULTRAS
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2007, 23:35

Чичо Ники написа:
UGLY_BOY написа:И аз навремето имах възможността да се изявявам в това радио.
И как, по-точно?
Най-слушаното беше и според мен, но...конкуренцията в Сливен не беше малка.
Чичо Ники

Имах възможността да бъда гост на няколко пъти, а веднъж дори водих цяло предаване, но това е минало.
Аватар
docs76
Нов
Нов

Мнениеот docs76 » 03 Май 2011, 12:21

Хубаво радио беше Омега, но както винаги всичко хубаво в Б-я бързо бива премахнато и съсипано. Такива сме си селяндури и никога няма да се научим кое е добро и кое не. Защо е трябвало да бъде спряно това радио? Кому е пречело или пък тези които излъчват на тяхната честота сега Фокус, са по-добри ли? Мафия..... всичко в тая държава е мафия, а ние сме овце и оставаме да ни взимат всичко добро без да се съпротивляваме.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 03 Май 2011, 14:41

docs76 написа:Хубаво радио беше Омега, но както винаги всичко хубаво в Б-я бързо бива премахнато и съсипано. Такива сме си селяндури и никога няма да се научим кое е добро и кое не. Защо е трябвало да бъде спряно това радио? Кому е пречело или пък тези които излъчват на тяхната честота сега Фокус, са по-добри ли? Мафия..... всичко в тая държава е мафия, а ние сме овце и оставаме да ни взимат всичко добро без да се съпротивляваме.

Какво значи "да ни взимат?" Това радио да не е било държавно, че някой да го взима насила от държавата? Просто собственикът го е продал. Не мога да разбера защо винаги в България се разсъждава така, сякаш някой е дошъл и насила е купил нещо, без то да е било обявено за продан. "Омега" бе доста добро радио за времето си, но нито Христин Петков, нито бившият вече шеф на "Вини Сливен", които бяха собственици в различни периоди от съществуването на тази медия, биха се заинтересували от правенето на радио към момента.

Назад към