Ново Професионално Интернет " Радио Галактика "

Форум за интернетските радистанции
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Ново Професионално Интернет " Радио Галактика "

Мнениеот radiator » 17 Сеп 2009, 09:23

Едно уточнение искам да внеса: "професионално" означава да си изкарваш прехраната с нещо, т.е. занимаваш се с него професионално.
Когато това интернет радио изкарва достатъчно пари, че да си покрива разходите, включително и възнагражденията на хората, които се занимават с него - тогава може да се говори, че е про. На този етап е проект с някакви сериозни (уж) намерения.

Относно "техниката" - звуковата карта не би могла и няма как да се изтъква като предимство. Просто без "звукова карта" (Боже, не мога да повярвам, че пиша това), няма как да имаш радио, някак си. Второ - АКГ-то - ОК, става. Шурът, може спокойно да го изхвърлите. Kabel original какво е точно? :o
Това, че се работи с wav, също нищо не значи. Може да работите с mpeg 1 или mpeg 2 и пак да сте на ниво. Относно шумоизолацията - като си направите професионална шумоизолация (около 100 лева на квадратен метър) - обадете се, ще дойдем да поцъкаме от завист :psycho По коя формула изчислихте поставянето на паната? Измерихте ли акустичните параметри на помещенията?
И един МНОГО важен въпрос. Пишете за "техниката" на радиото, а уебсайта? Не може една интернет станция и то с претенцията да има жива програма да няма достатъчно добър наистина интерактивен проект. По това трябва да поработите.

Какъв е изводът за мен - стига с тия "професионални" работи. 2009-та година сме. Напишете нещо по-човешко. Тази стилистика е много изтъркана вече и е по-вероятно да ви се смеят хората, отколкото да се вържат.

Колегата Чебаев е изключително прав в констатацията си, така както и хот-фен. Всеки прави нещо си, слушат ги по 50 човека или по 100 човека и вече уааааау. Изобщо всичките wannabe интернет радиа, и "рейтинговите" и "нерейтинговите" са гола вода, като имате предвид за какви бройки слушатели говорим.

За какво говорим изобщо? Смях.
paparakadr
Нов
Нов

Мнениеот paparakadr » 17 Сеп 2009, 09:29

Колегите, които се занимават с това от много години, са ме разбрали правилно :) Като т игледах сайта за бившето твое радио, вдях че си бил ди джей, не си мисли че е същото :Horray
За да направиш Радио трябва много време и стотици хиляди :)
А за да се подържа, ти трябва много повече отколкото си мислиш :) :Drunk
Поздрави, успех Ви желая, и ще се пробвам след 6 месеца да Ви открия в интернет пространството, но малко се съмнявам :Icecream
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 17 Сеп 2009, 13:29

Доста интересна тема сте подхванали значи да инвестираш в интернет радио е най малкото безмислено незнам така си мисля, както се казваше в една тема тук из форума "всяко дете с повечко разбирания от компютри може да подкара един шоуткаст" и точно това е проблема. Остави го процесването това е бял кахър, въобще като цяло има ли смисъл от такова "радио" да не говорим, че след известно време ще те надушат от профон - плащай. Щом ще е проф. би трябвало да ги знете таксичките и като удариш накрая чертата незнам какво ще се получи, като имаш предвид че някой да се занимава професионално с това радио трябва да му заплата и т.н и т.н. Незнам как стои въпроса при вас с хостинга ама тук има интересни неща на скромни ценички http://skycast.ru. DJ Стоил??? ти не работеше ли в Ултра?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 17 Сеп 2009, 14:01

Ето на какво "професионално" фоемулирано изречение попаднах в "професионалния" сайт на Радио Галактика
Стоил Димитров написа:Добре дошли на честотата на вашата любима онлайн радиостанция - Начало 17.09.2009г. 18.00 часа

Въпроса ми е следния. Каква е честотата на едно ОНЛАЙН радио, по дължината на Лан кабела ли се определя? Като гледам май и вие не сте много наясно какво правите, но както казва един приятел "щом ви влече.." :tooth
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 17 Сеп 2009, 14:10

hot_fan написа:Ето на какво "професионално" фоемулирано изречение попаднах в "професионалния" сайт на Радио Галактика
Стоил Димитров написа:Добре дошли на честотата на вашата любима онлайн радиостанция - Начало 17.09.2009г. 18.00 часа

Въпроса ми е следния. Каква е честотата на едно ОНЛАЙН радио, по дължината на Лан кабела ли се определя? Като гледам май и вие не сте много наясно какво правите, но както казва един приятел "щом ви влече.." :tooth

Няма значение сега ги слушам важното е че го правят с мерак ;) :P като го слушам Стоил как се набира на микрофона може и в Китай да го чуят, айде Стоилеееееееее ти си как беше ония лаф "Удри мецо...." :D :D :D
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 17 Сеп 2009, 18:20

Абе то хубаво, ама професионалният водещ да научи основните думи в английския език поне.... Как може да твърдиш, че си професионалист и да казваш "ливе" (live)... :Slap
Да не говорим, че има много готин брум (вероятно от професионалните кабели)... Двама приятели са с кабели за 5 лева и имат по-добър звук - това трябва да ти говори нещо ;) .

п.с. Пич, ако не беше натъртил това ПРОФЕСИОНАЛНО , сега нямаше да пада такава дискусия и хората да се смеят... ;)

No offence...

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 19 Сеп 2009, 18:53

На мен ми няза на клонинг на радио Ултра в аматьорски варянт. И според мен тоя стрийм е далеч от "професионално" радио.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 20 Сеп 2009, 19:56

Каква му е програмата на това радио, че нищо не пише на сайта. Пращаме в някакъв форум да се регистрирам, което е тъпо
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 21 Сеп 2009, 18:59

chebaev написа:Каква му е програмата на това радио, че нищо не пише на сайта. Пращаме в някакъв форум да се регистрирам, което е тъпо

Не си в крак с "професионалните" течения. Програмата се пази в тайна, да не вземе някой по-голям от тях чук да им я открадне. :tooth
paparakadr
Нов
Нов

Мнениеот paparakadr » 23 Сеп 2009, 09:16

Схемата е ясна, водещия като изтрезнее, започва да вика отново на "профисионалния" си микрофон. Следва няколко часово надвикване :Happy и така в кръг до припадък:)
Тя нали техниката е "профисионална" и сама си знае работата :Baby
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 24 Сеп 2009, 15:13

За мен това не е professional radio, а е все още някаква beta version, като стане final version ще го чуем за какво иде реч, но не мисля, че има смисъл да се пускат теми с рекламна цел на нещо което не е и на 50% готово.
rado_shumen
Нов
Нов

Мнениеот rado_shumen » 16 Окт 2009, 19:45

Яяя, че ми стана интересно за това, кое Интернет радио наричате професионално?

Според мен са по два параметъра - технически и програмен (това би трябвало да важи за всички радиостанции, де). Нашето студио е с 10 канален пулт, аудиокомпресор, два CD дека + един MC дек. Два кондензаторни микрофона със стойка тип "жираф". Използваме Jazler Simple Pack, с песни във формат .wav. Излъчваме обаче на ниска скорост - 128kbit/s. А, имаме и специална зелено/червена лампичка за ефира.

В програмно отношение... Ами това е студиото на Радио ORV в Шумен. Така че ако искате да чуете в програмно отношение - http://www.orvmedia.com .

Според мен това би било достатъчно, за да наречеш едно Интернет радио - професионално.
rado_shumen
Нов
Нов

Мнениеот rado_shumen » 16 Окт 2009, 19:54

slimi написа:Ами то с този професионален код няма как да стане... : content="text/html; charset=1251" :-[

Що да не стане? MTV ползват пък jhtml :P
Аватар
GrandMixer
Нов
Нов

Мнениеот GrandMixer » 19 Окт 2009, 16:12

rado_shumen написа:Яяя, че ми стана интересно за това, кое Интернет радио наричате професионално?

Според мен са по два параметъра - технически и програмен (това би трябвало да важи за всички радиостанции, де). Нашето студио е с 10 канален пулт, аудиокомпресор, два CD дека + един MC дек. Два кондензаторни микрофона със стойка тип "жираф". Използваме Jazler Simple Pack, с песни във формат .wav. Излъчваме обаче на ниска скорост - 128kbit/s. А, имаме и специална зелено/червена лампичка за ефира.

В програмно отношение... Ами това е студиото на Радио ORV в Шумен. Така че ако искате да чуете в програмно отношение - http://www.orvmedia.com .

Според мен това би било достатъчно, за да наречеш едно Интернет радио - професионално.
Ти си тотален смешник 8) Кво ми фалиш това радио ОРВ след като постояно влизате на другите радия на сърварите и чрез тях си пускате вашето измислено радио :-[ Как нете беше страм дасе обадиш незнам :D
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 19 Окт 2009, 18:10

GrandMixer написа:Ти си тотален смешник 8) Кво ми фалиш това радио ОРВ след като постояно влизате на другите радия на сърварите и чрез тях си пускате вашето измислено радио :-[ Как нете беше страм дасе обадиш незнам :D

Я "професионалиста" се появи :tooth Оправихте ли брума от "оригиналните" кабели? :Drunk
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 19 Окт 2009, 18:40

Ще ме извинява GrandMixer kabel original, но аз лично съм слушал какво прави Радо Шумен и искам да ти споделя, че отвсякъде погледнато тяхната програма има някакво средно ниво... стараят се момчетата. Догато kabel original radio e :psycho :psycho

Малко несериозно е да наричаш смешник някой, който определено има мнооого по-добра представа за какво става дума изобщо.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 20 Окт 2009, 09:27

Едно радио за да бъде професионално трябва много неща да са на високо ниво. Ей сега посетих сайта на Радио Галактика. Еми какво да кажа, то някакви бели петна там само. Една каринка сложена (кой знай от къде е открадната) и всичките други линкове не работят. Единственото което работи е някакъв стрийм с някакви песни. Според мен щом е интернет радиото най-малкото човек първо вижда сайта и тогава решава дали да си го пусне. Не е важно да е някакъв изгъзен сайт, ама просто малко вид да има да работят линковете няма да е зле.

Ще дам един прост пример за елементарна интрнет страница, но работеща. Става въпрос за Радио Ултра. Преди да си направят сайта имаха точно един HTML, в който в прав текст си пишеше всичко - ак да пуснат поздрави, колко човека ги слшат и линкове за слушане. Може да беше някакъв текст и едно лого но поне работеше. Сега тук на това "професионално" радио и това май не виждаме.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 20 Окт 2009, 12:34

chebaev написа:Едно радио за да бъде професионално трябва много неща да са на високо ниво. Ей сега посетих сайта на Радио Галактика. Еми какво да кажа, то някакви бели петна там само. Една каринка сложена (кой знай от къде е открадната) и всичките други линкове не работят. Единственото което работи е някакъв стрийм с някакви песни. Според мен щом е интернет радиото най-малкото човек първо вижда сайта и тогава решава дали да си го пусне. Не е важно да е някакъв изгъзен сайт, ама просто малко вид да има да работят линковете няма да е зле.

Ами поредната група дечица, които си играят на радио, ако може да се нарече такова изобщо. Мен ме издразни факта, че освен технически неграмотни са и страшно нагли. Интересно ми е да видя "развитието" на това "професионално радио" :tooth
rado_shumen
Нов
Нов

Мнениеот rado_shumen » 20 Окт 2009, 22:48

[/quote] Ти си тотален смешник 8) Кво ми фалиш това радио ОРВ след като постояно влизате на другите радия на сърварите и чрез тях си пускате вашето измислено радио :-[ Как нете беше страм дасе обадиш незнам :D[/quote]

Ооо... Имаме си професионалист във форума - човек, който през целия си съзнателен живот се е занимавал с радиопрограмиране и радиотехника, а мистър GrandMixer!?

Много ми е интересно как би ми обяснил, как става номера с прикачването към чужди сървъри? Че трите, дето използваме не ни стигат...

Не знам кой е смешника в случая, обаче... върви се прегледай на нужното квалифицирано място, а?
Аватар
GrandMixer
Нов
Нов

Мнениеот GrandMixer » 05 Ное 2009, 18:06

Сайта на Радиото с леки промени -> http://www.radiogalaktika.com/ :o Вече Може да Слушате и на 93 фм Радио Неврокоп Съвместна Продукция 8)

Назад към