Как да си направим собствено Интернет Радио :

Форум за интернетските радистанции
Аватар
djbobbyd
100+
100+

Мнениеот djbobbyd » 16 Фев 2006, 02:40

Благодаря ти много, справих се ! :lol:

Тук : PAL.WaitForTime('XX:00:00'); , ако се промени на ('XX:00:10') на 10 минути ли ще се зарежда песен от тази папка ?
Изображение
Никога не е късно да откpиеш себе си , стига да опиташ от другото !
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 17 Фев 2006, 12:48

Формата на времето там е от типа:
HH:MM:SS тоест през 15 минути ти трябва 00:15:00
Ето аз какво ползвам за да ми върти реклами на 15 минути

Код за потвърждение: Избери целия код

PAL.Loop := True;
PAL.WaitForTime('+00:20:00');
Queue.AddFile('d:\puflet\jing\ad_2.wav',ipTop);
Queue.AddFile('d:\puflet\jing\drkucho audio spot.mp3',ipTop);
Queue.AddFile('d:\puflet\jing\ad_1.wav',ipTop);
LZ1PUF
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 17 Фев 2006, 12:56

[quote=""djbobbyd""]Благодаря ти много, справих се ! :lol:

Тук : PAL.WaitForTime('XX:00:00'); , ако се промени на ('XX:00:10') на 10 минути ли ще се зарежда песен от тази папка ?[/quote]

Формата е PAL.WaitForTime('часове:минути:секунди')

BTW Puflet твоя скрипт не е ли да върти на 20 мин. :D
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Мнениеот MasterBoy » 17 Фев 2006, 14:23

Да ! Точно за 20 минути е тоя script !
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]
Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
Gimikk

Мнениеот Gimikk » 22 Фев 2006, 10:49

Здравейте!
Отскоро се ровя в форума. Имам познати в едно радио и искат да го пуснат и в Интернет, но нямат време и познания да четат и занимават как да стане това. Затова и търся при вас информация и съвет.
Доколкото знам, не ползват Winamp или друга подобна програма за миксиране на песни и джингли и глас. Имат си специална платена програма за тази цел. Тук повечето от инфото беше как да се направи радио именно с winamp доколкото усетих.
Ако приемем, че те имат реално IP, добър ъплоад, хубав компютър за сървър, искам съвет с каква програма да стане това. Т.е. сигнала от тяхната DJ-ска програма да отива в програмата "Х" която е радио-сървър в случая и оттам да се транслира на реалното им IP през някой порт.
И още два въпроса: 1. Транслирането на радио в Интернет е безплатно нали? Т.е. няма такси за ефир и т.п. Това го предполагам, но искам за всеки случай да попитам. 2. После това радио как се добавя в базата данни на predavatel.com?
Аватар
ценител
100+
100+

Мнениеот ценител » 22 Фев 2006, 10:57

[quote=""Gimikk""]Здравейте!
Отскоро се ровя в форума. Имам познати в едно радио и искат да го пуснат и в Интернет, но нямат време и познания да четат и занимават как да стане това. Затова и търся при вас информация и съвет.
Доколкото знам, не ползват Winamp или друга подобна програма за миксиране на песни и джингли и глас. Имат си специална платена програма за тази цел. Тук повечето от инфото беше как да се направи радио именно с winamp доколкото усетих.
Ако приемем, че те имат реално IP, добър ъплоад, хубав компютър за сървър, искам съвет с каква програма да стане това. Т.е. сигнала от тяхната DJ-ска програма да отива в програмата "Х" която е радио-сървър в случая и оттам да се транслира на реалното им IP през някой порт.
И още два въпроса: 1. Транслирането на радио в Интернет е безплатно нали? Т.е. няма такси за ефир и т.п. Това го предполагам, но искам за всеки случай да попитам. 2. После това радио как се добавя в базата данни на predavatel.com?[/quote]
Да, безплатно е, а за техния случай най-подходяща е програмката Jetcast (Тя се съдържа в плейъра Jetaudio, така че трябва него да инсталират) - тя има опция да излъчва "What u hear", тоест всички звуци, без значение от кой плейър идват, а освен това е и най-лесна за използване.
Последна промяна 1 на ценител, променена общо 22 пъти
url=http://soulfm.stationplaylist.com]Music For The Soul[/url]
Beautiful Music
10000+ Oldies
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 22 Фев 2006, 11:16

Мерси за информацията!
Ще опитам вкъщи с този вариант. Ако някой има и други предложения, ще се радвам да ги чуя.
Така си и мислех за безплатното. А за базата на Предавател ?
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 22 Фев 2006, 20:34

[quote=""Anonymous""]А за базата на Предавател ?[/quote]
Koгато всичко е готово, пишеш до админа и чакаш :)
LZ1PUF
Gimikk

Мнениеот Gimikk » 26 Фев 2006, 02:55

Здравейте, отново!
Имам голям напредък но стигнах и до някои проблеми!
Качих си JetAudio и с JetCast към него си пуснах радио без проблем.
После си изтеглих Jetcast Server 2. Сега имам следните въпроси:

1. Как да свържа DJ JetCast със сървърната програма? (Пробвах мн начини има си external server и там уж правя каквото трябва но не става)
2. Kъде е тази опция "what u hear"? Не я видях и в двете програми!
Аватар
ценител
100+
100+

Мнениеот ценител » 26 Фев 2006, 08:03

[quote=""Gimikk""]Здравейте, отново!
Имам голям напредък но стигнах и до някои проблеми!
Качих си JetAudio и с JetCast към него си пуснах радио без проблем.
После си изтеглих Jetcast Server 2. Сега имам следните въпроси:

1. Как да свържа DJ JetCast със сървърната програма? (Пробвах мн начини има си external server и там уж правя каквото трябва но не става)
2. Kъде е тази опция "what u hear"? Не я видях и в двете програми![/quote]
Този server2 не знам какво точно представлява, но не ти трябва - достатъчна е самата програмка Jetcast, която си върви с Jetaudio-то.
Значи, за да я настроиш да излъчва каквото чува, отиваш на preferences-microphone, там слагаш отметка на "When microphone is turned on..." и от падащото меню на "device" избираш "What U hear". След това като натиснеш копчето за излъчване, не трябва да забравяш и да натиснеш копчето за микрофона, за да го включиш, или както е в случая - да пуснеш входящия звук (Разбира се, внимавай и да не е намален - вторият плъзгач отгоре-надолу). Това е всичко. :da:

Beautiful Music

10000+ Oldies
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Фев 2006, 10:20

Ами да ти кажа, май този Сървър ще върши работа ако искам от един компютър да пускам песните а от няколко да излъчвам (cluster server както те го наричат), за да има по-голям ъплоад. В моя случай май няма нужда от него прав си.
А за "What U Hear" нещо не става :( Виж тази картинка. Това е, което излиза при мен:

http://img96.imageshack.us/img96/7669/radio2nl.jpg

В About на програмата ми пише че е версия 2.0.4.1109. Може ти да си с по-нова и това да е причината.
Аватар
ценител
100+
100+

Мнениеот ценител » 26 Фев 2006, 10:37

[quote=""Anonymous""]Ами да ти кажа, май този Сървър ще върши работа ако искам от един компютър да пускам песните а от няколко да излъчвам (cluster server както те го наричат), за да има по-голям ъплоад. В моя случай май няма нужда от него прав си.
А за "What U Hear" нещо не става :( Виж тази картинка. Това е, което излиза при мен:

http://img96.imageshack.us/img96/7669/radio2nl.jpg

В About на програмата ми пише че е версия 2.0.4.1109. Може ти да си с по-нова и това да е причината.[/quote]
Не е от версията, моята е абсолютно същата - по-скоро явно има значение с каква sound карта си (Аз съм със SB live! и ми дава съвсем различни опции). Нещо не мога да се ориентирам в твоя случай - пробвай тогава евентуално с това "Stereo mix", друго не виждам какво може да е.

Beautiful Music

10000+ Oldies
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 26 Фев 2006, 17:00

Stereo Mix ще свърши работа. Зависи от звуковата карта, някуде е What U hear, или Stereo Mix или Wave Out. Но при всички положения ства въпрос за едно и също - да прихваща звука от изхода на свуковата карта.
LZ1PUF
dj_vanka

радио

Мнениеот dj_vanka » 04 Мар 2006, 16:48

искам да питам нещо човека който е написал как точно сатав това да си направиш собствено радио:
ако аз искам да си направя,но нямам 2 писи,но имам нет ще станели пак и до колко писито ще забива,а също да питам по какъв начин ще се намира това радио от тези които са в нета

http://www.vivatel.bg
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 08 Мар 2006, 19:22

Няма абсолютно никакъв проблем сървъра и плеъра да са ти на една машина. A за забиването... зависи от машината все пак. Аз карам един SAM 3.4.1, Icecast, като има перманентно включени StrongDC и Azereus, и не забива, освен ако някой от "разбиращите" съквартиранти не реши да прави нещо на компа :mad:
LZ1PUF
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Re: радио

Мнениеот MasterBoy » 08 Мар 2006, 20:46

[quote=""dj_vanka""]искам да питам нещо човека който е написал как точно сатав това да си направиш собствено радио:
ако аз искам да си направя,но нямам 2 писи,но имам нет ще станели пак и до колко писито ще забива,а също да питам по какъв начин ще се намира това радио от тези които са в нета
[/quote]

Puflet е много прав в това отношение, няма особено голямо значение дали сървъра от който ще се разпръсква и програмата която ще пуска музиката дали ще е на един компютър, аз лично на един лаптоп съм пуснал SAM Broadcaster 3.2.1 и MySQL Server и един Icecast сървър и въобще не се товари толкова много машината, но ако се базика много по нея наистина ще забие, все пак тези програми взимат някаакъв ресурс !
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]

Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
Митко

Re: радио

Мнениеот Митко » 05 Апр 2006, 10:20

Здравейте, от 1-2 дни реших да се занимавам с идеята за радио по интернет :) . Успях да запусна със shoutcast под Linux радио, което възпроизвежда моята .mp3 листа. Идеята ми е да се пробвам да relay-на примерно Радио 1 за хората в мрежата в която съм (тъй като повечето са на трафик и не могат да си позволят да го слушат), някой ще има ли желание да ми помогне малко, че гугълчето ми изплю прекалено много инфо и се оплетох :lud: А и си е друго българче да ти помогне :) Благовдаря ви предварително
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 05 Апр 2006, 16:08

Такамм, ми то в документацията си го пише.

<relay>
        <server>80.72.68.217</server>
        <port>80</port>
        <mount>/radio1.ogg</mount>
        <local-mount>/local.ogg</local-mount>
        <relay-shoutcast-metadata>0</relay-shoutcast-metadata>
    </relay>

Проблема е, че ще ти трябва IceCast2, тъй като Shoutcast не може да предава IceCast сървър
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Митко

Мнениеот Митко » 06 Апр 2006, 00:09

[quote=""the_heaven""]Такамм, ми то в документацията си го пише.

<relay>
        <server>80.72.68.217</server>
        <port>80</port>
        <mount>/radio1.ogg</mount>
        <local-mount>/local.ogg</local-mount>
    </relay>

Проблема е, че ще ти трябва IceCast2, тъй като Shoutcast не може да предава IceCast сървър[/quote]

Благодарско за инфото :)
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 06 Апр 2006, 11:53

Здравейте запуснах този Ice Cast 2 сървър, но при relay-ването ми изкара една грешка..ето го лог-а

[2006-04-06  11:31:15] INFO main/main Icecast 2.3.1 server started                                                           
[2006-04-06  11:31:15] DBUG yp/yp_recheck_config Updating YP configuration                                                   
[2006-04-06  11:31:15] INFO fserve/fserv_thread_function file serving thread started                                         
[2006-04-06  11:31:15] INFO stats/_stats_thread stats thread started                                                         
[2006-04-06  11:31:15] INFO yp/yp_update_thread YP update thread started                                                     
[2006-04-06  11:31:15] INFO auth/auth_run_thread Authentication thread started                                               
[2006-04-06  11:31:16] DBUG slave/_slave_thread checking master stream list                                                 
[2006-04-06  11:31:16] DBUG slave/check_relay_stream Adding relay source at mountpoint "/radio1.ogg"                         
[2006-04-06  11:31:16] INFO slave/start_relay_stream Starting relayed source at mountpoint "/radio1.ogg"                     
[2006-04-06  11:31:16] EROR slave/start_relay_stream Error from relay request: Forbidden                                     
[2006-04-06  11:31:16] DBUG source/source_clear_source clearing source "/radio1.ogg"                                         
[2006-04-06  11:31:17] DBUG slave/_slave_thread rescanning relay lists                                                       
[2006-04-06  11:31:17] DBUG slave/check_relay_stream waiting for relay thread for "/radio1.ogg"

Аз ли съм объркал нещо в настройването? Ето конфигурационните редове за relay-а:

<relay> 
<server>80.72.68.217</server>                                                                                        <port>80</port>                                                                                                      <mount>/radio1.ogg</mount>                                                                                           
        <local-mount>/radio1.ogg</local-mount>                                                                               
        <on-demand>0</on-demand>                                                                                             
    </relay>                                                   

Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен :oops:

Назад към