Как да си направим собствено Интернет Радио :

Форум за интернетските радистанции
Enabl3-

Мнениеот Enabl3- » 09 Юни 2006, 03:19

dobre az moje li da pitam SAM ima li opcia da prikazvam po mikrofona ?
Аватар
az.com
100+
100+

Мнениеот az.com » 09 Юни 2006, 20:22

[quote=""Enabl3-""]dobre az moje li da pitam SAM ima li opcia da prikazvam po mikrofona ?[/quote]

ЕСТЕСТВЕНО! :alabala:
4 часа модерен фолк и супер хитове - ХИТ РАДИО УЛТРА

http://www.radioultra.biz ..:::::...... http://www.radiovega.biz
>>> http://radioultra.tk/ <<<

Слушай новото РАДИО3 Хитове и евъгрийн!
RADIO3 - http://www.radio-3.net
Enabl3-

Мнениеот Enabl3- » 10 Юни 2006, 13:13

Aide kajete mi kade e taq opcia pls !
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 20 Юни 2006, 11:41

[quote=""Enabl3-""]Aide kajete mi kade e taq opcia pls ![/quote]
Изображение
Надявам се виждаш розовото квадратче :)
LZ1PUF
Maniac
Нов
Нов

Въпрос?

Мнениеот Maniac » 17 Авг 2006, 10:14

Някой би ли ми помогнъл с Shout cast-а, защото когато paste този код който е изписан,изтривам българските букви, защото на Icecast така се правише и като дам File > Savе и сървъра неще да тръгне, изключвам и пускам програмата на ново после пускам Winamp, но отново нестава :( може ли да ми кажите защо, в IRC може да ме намерите под ник VesO__G__ Благодаря предварително.
an`t Run...Can`t Hide...JUST DIE!
Enabl3-

Мнениеот Enabl3- » 22 Авг 2006, 15:02

Fsi4ko mi e izqsneno ne pravq radio 4rez sam broadcaster samo tova ne mojah da razbera kak stava !

Puflet az oshte na denq razbrah ot kade se govori na dsp_sam_encoders (SAM v3.8.3) i polzvam Ice Cast za serv .
март0о

Мнениеот март0о » 05 Сеп 2006, 22:42

[quote=""krassyo""]Ако искаш радиото да е професионално плащаш за RASystem или някой друг комерсиален софтуер.[/quote]

Задължително ли е ползването на софтуер. За мойто радио съм си напрвил програма която да избира музиката която се пуска. Направил съм и джингли да се пускат през определено време. Общо взето всичко си звучи както трябва.
mart0o

Мнениеот mart0o » 05 Сеп 2006, 23:30

И още един въпрос. Ъплоуда ми е 256к това означава ли че максималния брой слушатели на радиото ми ще са .. 4 :(
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 06 Сеп 2006, 16:39

Тези 256 килобайта или килобита са? След какъв битрейт мислиш да пуснеш?
Изображение
март0о

Мнениеот март0о » 06 Сеп 2006, 18:37

ами скоростта ми е 256kbps и ще излъчвам на 64kbps.

също така ми е интересно радията които имат по 150 - 200 слушателя и няколко канала на излъчване на каква скорост трябва да са.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 07 Сеп 2006, 22:47

Ако е 256 кбпс и ще излъчваш с 64 кбпс значи точно 4 души ще могат да слушат едновременно.Иначе големите радиа не ги гледай въобще.Те имат ресурси и подържат няколко стрийма с различна скорост за да могат и хора с много слаб нет да слушат.
Изображение
VEnco

online radio

Мнениеот VEnco » 16 Сеп 2006, 14:30

iskam da si napravq moe radio
3 puti 4etox na4ina na pravene na tukova radio no nerazbiram mnogo ot komputri :focus:
ako nqkoi moge da mi obesni da si napi6e SKYPE-a si na [email protected] za da mu zvunna i da mi obesni :lol: :da:
djhitme

Мнениеот djhitme » 20 Сеп 2006, 16:07

Прочетох подробно цялата тема, но въпроса ми е: на БТК съм , ИП-то ми не е реално, но има ли някакъв начин въобще да се подкара радио с БТК доставчик?
djhitme

Мнениеот djhitme » 20 Сеп 2006, 16:07

Прочетох подробно цялата тема, но въпроса ми е: на БТК съм , ИП-то ми не е реално, но има ли някакъв начин въобще да се подкара радио с БТК доставчик?
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 20 Сеп 2006, 18:01

[quote=""djhitme""]Прочетох подробно цялата тема, но въпроса ми е: на БТК съм , ИП-то ми не е реално, но има ли някакъв начин въобще да се подкара радио с БТК доставчик?[/quote]

Обаждаш се на Хелпдеска и казваш да ти пренасочат порт 8000, или който ти трябва. След това ще може да се зарежда радиото отвън, но не очаквай да правиш нещо сериозно - първо, че ще могат да го слушат най-много 5-6 човека наведнъж и второ модема допълнително ще пречи за качествено слушане на радиото:)
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 21 Сеп 2006, 08:34

[quote=""the_heaven""][quote=""djhitme""]Прочетох подробно цялата тема, но въпроса ми е: на БТК съм , ИП-то ми не е реално, но има ли някакъв начин въобще да се подкара радио с БТК доставчик?[/quote]

Обаждаш се на Хелпдеска и казваш да ти пренасочат порт 8000, или който ти трябва. След това ще може да се зарежда радиото отвън, но не очаквай да правиш нещо сериозно - първо, че ще могат да го слушат най-много 5-6 човека наведнъж и второ модема допълнително ще пречи за качествено слушане на радиото:)[/quote]
Благодаря ти....
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 18 Окт 2006, 01:03

[quote=""Anonymous""]Здравейте запуснах този Ice Cast 2 сървър, но при relay-ването ми изкара една грешка..ето го лог-а

Код за потвърждение: Избери целия код

[2006-04-06  11:31:15] INFO main/main Icecast 2.3.1 server started                                                           
[2006-04-06  11:31:15] DBUG yp/yp_recheck_config Updating YP configuration                                                   
[2006-04-06  11:31:15] INFO fserve/fserv_thread_function file serving thread started                                         
[2006-04-06  11:31:15] INFO stats/_stats_thread stats thread started                                                         
[2006-04-06  11:31:15] INFO yp/yp_update_thread YP update thread started                                                     
[2006-04-06  11:31:15] INFO auth/auth_run_thread Authentication thread started                                               
[2006-04-06  11:31:16] DBUG slave/_slave_thread checking master stream list                                                 
[2006-04-06  11:31:16] DBUG slave/check_relay_stream Adding relay source at mountpoint "/radio1.ogg"                         
[2006-04-06  11:31:16] INFO slave/start_relay_stream Starting relayed source at mountpoint "/radio1.ogg"                     
[2006-04-06  11:31:16] EROR slave/start_relay_stream Error from relay request: Forbidden                                     
[2006-04-06  11:31:16] DBUG source/source_clear_source clearing source "/radio1.ogg"                                         
[2006-04-06  11:31:17] DBUG slave/_slave_thread rescanning relay lists                                                       
[2006-04-06  11:31:17] DBUG slave/check_relay_stream waiting for relay thread for "/radio1.ogg"

Аз ли съм объркал нещо в настройването? Ето конфигурационните редове за relay-а:

Код за потвърждение: Избери целия код

<relay> 
<server>80.72.68.217</server>                                                                                        <port>80</port>                                                                                                      <mount>/radio1.ogg</mount>                                                                                           
        <local-mount>/radio1.ogg</local-mount>                                                                               
        <on-demand>0</on-demand>                                                                                             
           <relay-shoutcast-metadata>0</relay-shoutcast-metadata>                                                               
    </relay>                                                   

Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен :oops:[/quote]
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 06 Ное 2006, 23:26

dobre pi6e mi 4e ima encording i mi ot4ita vreme (s sama) a kak da pratq link i vob6te da razbera 4e raboti
Ivailo

Ето моя вариант

Мнениеот Ivailo » 15 Ное 2006, 00:07

Ако искате радио и да го водите обаче( тогава е радио за мене) иначе е музика само) правите следното.Купувате си като мене един пентиум 2 на 350 за 25 лева, забождате му една ОС каквато и да е и слагате VLC. първия плеър кодира това което "чува" от LINE IN - прави файл с каквито настойки му кажете - аз съм направил МП3 на 128к- за мен качеството като за радио е идеално. Втояи плъе също VLC го излъчва. Пробвано тествано и е идеално направо трепач - тънката част тука е че аз имам пулт Ямаха, студиен микрофон и имам уменията да си направя кашовете за радиото, както и мога да кажа две думи накрът- и накрая става истинско радио- като капак ще кажа че излъчвам и собствената си продукция защото всичкокоето е на моето радио аз съм го записвал - така че е ЛЕГАЛНО аз имам правата ва свичко коетоизлъчвам :-) За разнообразие има няки парчета които не са легални, но те са за цвят! Е и само едно да е то се води пиратско= ама няма да е интересно ако всичко е легално и е законно І хи хи хи хи хи аре дерзайте- Аз имам един въпрос към ЗНАЕЩИТЕ- не мога да си настроя мета стиима на VLC. Я някой да даде акъл как става?
Ivailo

и още нещо

Мнениеот Ivailo » 15 Ное 2006, 00:11

СЛЕД ТОВА ПОСЛВАХ ОТТУК ОТТАМ ДА СИ НАПРАВЯ НТМЛ КОДА... сега моята страница прост се зарежда и почва да свири..

Назад към