Как да си направим собствено Интернет Радио :

Форум за интернетските радистанции
Аватар
chebaev
500+
500+

Re: Как да си направим собствено Интернет Радио :

Мнениеот chebaev » 16 Мар 2007, 22:06

perony ами щом си рещил да даваш пари и ги имаш ще ти кажа няколко основни неща, за които ще ти трябват пари.

1. Изграждане на студио, което наистина трябва да е добре изолирано, ако няма да павиш нещо голямо 1-2 стаи ще ти стигнат.

2. За студиото ще ти трябва техник. Ако ползваш твой компютър за сървър ще ти е нужен един компютър за сървър и още един от където да излъчваш. Един микс пулт и няколко микрофона.

3. Лицензиран софтуер. Говорим за операционна система, радио програма и вече други програми, които са ти нужни.

4. Лиценз за музиката. Тук се обръщаш към PROPHON и Music Autor

5. Пари за реклама (все пак хората трябва някакси да разберат за твоето радио)

6. Сметки - това са стандартните, ток, телефон, интернет и т.н.

7. Персонал към радиото, на който съответно ще се заплаща.

Това са едни от основните неща. Има още много, но всичко си ива в процеса на работа. 

DjBS това за стартирането за различната музика в различно време може да стане да с някоя по-професионална радио програма. Примерно Instudio, RAsystem, SAM Broadcaster, Zara Radio и т. н.
Аватар
FeRaL
Нов
Нов

Мнениеот FeRaL » 06 Апр 2007, 15:37

Здравейте,
на скоро си направих Онлайн Радио и имам 2 въпроса:

1. На моето ПЦ  е направен сървъра и искам да се включат още няколко човека за да пускаме радиото заедно. Ще съм много благодарен, ако обясните как става.

2. Как мога да сложа "Play List" от радиото в направен от мен сайт.

Благодаря предварително!
                                                  :Wave
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 06 Апр 2007, 21:52

FeRaL написа:Здравейте,
на скоро си направих Онлайн Радио и имам 2 въпроса:

1. На моето ПЦ  е направен сървъра и искам да се включат още няколко човека за да пускаме радиото заедно. Ще съм много благодарен, ако обясните как става.

2. Как мога да сложа "Play List" от радиото в направен от мен сайт.

Благодаря предварително!
                                                   :Wave

Относно първия ти въпрос до колкото разбрах искаш и други хора да се закачат да водят към твоя сървър. Това е лесно. Просто ти трябва да си откачиш програмата, с която водиш в момента. По втория въпрос малко дай информация с какъв софтуер правиш това радио и може да ти помогна :)
Последна промяна 1 на chebaev, променена общо 6 пъти
Аватар
FeRaL
Нов
Нов

Мнениеот FeRaL » 06 Апр 2007, 22:41

Shout Cast - Winamp

------------------------

П.П. Обясни малко по-подробно за 1-вия ми въпрос, че не разбирам точно, как някои ще се свърже към моя сървър т.е. какво трябва да направи той...

PS- сори за тъпите въпроси, ама съм още начинаещ в тази област. ;)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 07 Апр 2007, 07:06

FeRaL виж ся тоя, който ще се закача към сървъра ти също трябва да има инсталиран Winamp и съответния Plug-in. Прави си настройките, които си правиш и ти когато се вързвъш към сеървъра ти. Това ще стане само обаче ако имаш реално IP, ако нямаш няма да стане. След като си е направил настройките като твоите просто има два варианта:

1. Ти да си спреш Winamp-а и той да се закачи на сървъра;
2. Да се kick-неш от сървъра ти, демек Shoutcast-а или някой друг да те kick-не
Аватар
MasterBoy Люлин
100+
100+

Мнениеот MasterBoy Люлин » 07 Апр 2007, 22:03

Отговорът не е много прост, за да си правиш плейлиста през WEB, наеми си Shell Account на някоя машина и инсталирай software като Tunez, с правилната настойка ще бачка с Icecast. За няколко слушателя може да опиташ с fallback mount.
Изображение
Аватар
FeRaL
Нов
Нов

Мнениеот FeRaL » 09 Апр 2007, 16:33

Благодаря ви и на 2-мата ;)  :Drinks
Аватар
DJ KaLiFeR
Нов
Нов

Мнениеот DJ KaLiFeR » 25 Апр 2007, 18:20

Здравейте!!!Имам интернет радио но не знам как да си разбера как ми е паролата и името за да вляза в "Admin Login".Значе писах парола в сървъра на shoutcast но името не знам кое!Не трябва ли някъде да пиша името ако се пише някъде кажете ми къде точно се пише?! :) :) :)
DjBS
Нов
Нов

Мнениеот DjBS » 30 Апр 2007, 22:28

Имам проблем със SAM Broadcaster 4.2.2. Значи незнам под какъв порт ми е нагласен линка на радиото. Пускам го през 8000 но излиза [connecting to host] и това е... Също сайта не ми отваря (error 404 file...) как да го оправя много ще се радвам ако ми помогнете.

И още едно да ми помогнете. Значи разбрах че може да се наглася някакъв код който може през определен интервал от време да ми пуска песни от различни папки.
Пример: от 07.00 до 14.00 - Хаус - D:/Mp3/House
            от 14.00 до 20.00 - Денс - D:/Mp3/Dance  и т.н.
и ако е възможно да кажете каде се въвежда самият код...
Също сигурно слага песните в Queque и как да ги пуска на Shuffle(Разбъркано).

Моля помогнете ми.. Много ще сам ви благодарен.. реших да мина на нещо по преофесионално (до сега бях с Winamp + Sam Encoder + Shoutcast server monitor). Благодаря предварително!
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 19 Май 2007, 15:40

DjBS пиши ми на ЛС ако искаш да ти драсна как точно става тоя номер с плейлистите. Иначе някой може ли да каже някъде точно има ли описано как се пише тоя PAL Script. Малко ми мяза на Pascal ама не ми е точно ясно.
DjBS
Нов
Нов

Мнениеот DjBS » 21 Май 2007, 02:23

бе то да драсна... ама нито картинка с кода ми показва нито звук неще да тръгне... е от тия смотани защити по днешно време... как да изпрата ЛС
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 21 Май 2007, 12:35

DjBS виж ся това за плейлистите става от Event Sheduler-а, намира се на Desktop B. Там вече си настройваш кое кога да се пусне. И трябва да се появи като задача отдолу, ако не се появи значи имаш проблем с версията на SAM. Можеш при Event Sheduler-а да позлваш категориите на SAM, файлове от компютъра ти и PAL Script естествено
rado86

Мнениеот rado86 » 03 Юни 2007, 18:04

Здравейте! Използвам RadioDestiny Broadcaster. Да ми кажете дали програмата я бива. А и IP адреса ми започва с 91. Дали има някакъв проблем така?
Аватар
djpapy
100+
100+

Мнениеот djpapy » 18 Юни 2007, 19:41

rado86 написа:Здравейте! Използвам RadioDestiny Broadcaster. Да ми кажете дали програмата я бива. А и IP адреса ми започва с 91. Дали има някакъв проблем така?

Do kolkoto sam zapoznat stava vapros za "PIrate radio" i moite vpe4etleniq ot komentarite bqha, che za da pravish on-line radio s tozi soft trqbva i slushatelite ti da razpolagat s nego. Sire4 s Pirate radio moje da te slushat hora koito imat takava programa. Za vsi4ki drugi e nevazmojno (winamp; win media pl; real-a it.n).
Ako iskash da sezanimavash s radio po internet si pregotvi tlasta sumi4ka ot kam 100-150 lv. na mesec i sof ot sortana SAM Broadcast4. Tova samo moga da ti pomogna. :) Ako nqkoi drug znae neshto .... po vaprosa da pishe ... :Drinks
www.tvoetoradio.net
The Best Dance Music From The 90's And Today!
World Server:
www.online.tvoetoradio.net
World Serve 64kbps:
www.mobile.tvoetoradio.net
BG Server: http://79.98.108.173:8010/radio.m3u
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 19 Юни 2007, 11:46

Pirate Radio е смотана работа. Няма смисъл от него да се ползва. Както казаха ако сикаш да се занимаваш сериозно си приготви пари, че трябва да се плаща на ПРОФО. За софтуера може се намери и безплатен.
rado86

Мнениеот rado86 » 20 Юни 2007, 20:11

Оставих Destiny-то, сега съм със SAM, но не се занимавам сериозно с него. Просто исках да разбера дали е възможно и аз да го направя. Иначе за Destiny-то, единият вариант е да имаш такъв плейър, а другата се нарича WebStream.
А и не знаех, че за Интернет радио трябва да се плащат такива суми, защото едва ли някой ще те слуша ( може и да те слушат, ако ти знаят IP-то ).
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2007, 23:47

Ти може си пуснеш радиото и да си излъчва докато те разберат от ПРОФОН и тогава да решиш кво ще правиш. Или пък локално само за една мрежа да е, тогав да не се раздува много много в целия интернет за него, а само за определена група от хора.
Dj_vasko
Нов
Нов

Мнениеот Dj_vasko » 03 Юли 2007, 19:32

winamp e na skacanata  programa za  radio  izlachvane  ne    q hvalete  nishto ne stava  ot neiaa 
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 04 Юли 2007, 19:42

:)

Назад към