Online Radio InClusive™ - Забавление за ВСЕКИ.

Форум за интернетските радистанции
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Online Radio InClusive™ - Забавление за ВСЕКИ.

Мнениеот Playbob » 11 Дек 2010, 00:20

Аз викам да вземити да съ успукуити, че започна да става леку скучничку...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 11 Дек 2010, 01:24

Разбира се че каквото решите това ще е. Извинявам се че разводнявам темата, но има ли хора които нямат достъп до достатъчно скоростен нет за да слушат онлайн радио с добро качество? Питам от любопитство.
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 11 Дек 2010, 11:32

Да си призная попадал съм на такива потребители които се оплакват че им е бавен нета и поради тази причина немогат да слушат .... Точно поради тази причина битрейта е такъв.... знам че е нисък но ..... просто такава е българската реалност.
Online Radio InClusive™ - Забавление за ВСЕКИ
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Дек 2010, 01:02

Че в момента дори БТК, чийто ADSL сигурно е най-бавният интернет в България, предлагат 10 мегабита, които са напълно достатъчни за стрийм от 192 kbps.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 12 Дек 2010, 01:59

Аз за това пита щото съм на БТК. Може би в някое зачукано село наистина да имат само dial-up връзка. Нека не разводняваме повече темата на човека.
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 12 Дек 2010, 13:10

UGLY_BOY написа:Че в момента дори БТК, чийто ADSL сигурно е най-бавният интернет в България, предлагат 10 мегабита, които са напълно достатъчни за стрийм от 192 kbps.

Искам да подчертая че аз съм от Шумен а в града както и в околностите има доставчици които предлагат много по слаб нет от 10мегабита.....(говоря за нет от вида на до 2мегабита) Единственно в София и големите градове може да се каже че най слабия нет се предлага от БТК ;) но това си е мое наблюдение

Пийте инак от мене по едно :Drunk

Нека има повече потребители като ВАС ;)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Дек 2010, 21:45

Жалко, че все още има такива доставчици. Че тогава по-добре в съответните градове да се разчита на БТК.
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 15 Дек 2010, 19:36

:Whist ;D :Drunk
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Дек 2010, 21:10

UGLY_BOY написа:Жалко, че все още има такива доставчици. Че тогава по-добре в съответните градове да се разчита на БТК.

Всъщност, предполагам, че повечето доставчици имат ресурс и могат да си позволят да пуснат поне 10 мегабита интернет на клиентите си, но има неплатежоспособни потребители, които се включват на интернет доставчици, предлагащи евтини пакети от по 5 лева на месец. Съответно, срещу такава дребна сума интернетът е много бавен, но хората искат само да браузват и не им трябва нищо повече.
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 18 Дек 2010, 13:29

UGLY_BOY написа:
UGLY_BOY написа:Жалко, че все още има такива доставчици. Че тогава по-добре в съответните градове да се разчита на БТК.

Всъщност, предполагам, че повечето доставчици имат ресурс и могат да си позволят да пуснат поне 10 мегабита интернет на клиентите си, но има неплатежоспособни потребители, които се включват на интернет доставчици, предлагащи евтини пакети от по 5 лева на месец. Съответно, срещу такава дребна сума интернетът е много бавен, но хората искат само да браузват и не им трябва нищо повече.

За жалост народа в България е свикнал да плаща малко а да получава повече .... за жалост реалността е друга.... плащаш си според джоба и получаваш услуги или продукти според това колко си платил. Ако има някой който не е съгласен с мен.... съм готов да споря.... А колкото до това че доставчиците имат ресурс така е имат но няма да говорим за надутите цени спрямо това колко се плаща за същата услуга примерно в София... но не ми се говори по тая тема... че се изнервям повече от необходимото... >:(
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 18 Дек 2010, 15:15

Това радио ми изглежда като някакъв проект все още, а не като официален продукт. Аз разбирам, че искате да влагате малко финасови ресурси ама първо като погледнете сайта (хостнат в hit.bg) изглежда несериозно.
За музикаата нямам коментар тъй като го слушам от 10-15мин. и е само чалга. Ако е така значи е ОК, има си формат, нао ако се сменя разяко стила не е много приятно. Иначе няма да е зле малко автореклами да има и джингли, нали все пак е радио не някаква плейлиста, която съм си направил.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Дек 2010, 18:03

OnlineRadioInClusive написа:А колкото до това че доставчиците имат ресурс така е имат но няма да говорим за надутите цени спрямо това колко се плаща за същата услуга примерно в София... но не ми се говори по тая тема... че се изнервям повече от необходимото... >:(

Не забравяй, че по-голямата част от българските сайтове са хостнати в София, а софийските интернет доставчици могат да си позволят да изградят собствена инфраструктура, обхващаща целия град. Докато доставчиците в страната, дори и да изградят инфраструктура в градовете, в които предоставят тази услуга, си плащат на корпоративни провайдъри да им осигуряват връзка до София и де факто са риселъри на интернета на тези корпоративни компании. Това води и до по-високи цени.
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 18 Дек 2010, 23:10

chebaev написа:Това радио ми изглежда като някакъв проект все още, а не като официален продукт. Аз разбирам, че искате да влагате малко финасови ресурси ама първо като погледнете сайта (хостнат в hit.bg) изглежда несериозно.
За музикаата нямам коментар тъй като го слушам от 10-15мин. и е само чалга. Ако е така значи е ОК, има си формат, нао ако се сменя разяко стила не е много приятно. Иначе няма да е зле малко автореклами да има и джингли, нали все пак е радио не някаква плейлиста, която съм си направил.

ДА прав си все още си е проект.... защото чакаме да се съберат малко кадърни и сериозни хора които да водят защото сама птичка пролет неправи.... поне така мисля аз де.... а колкото до музиката ..... само през поздравителните блокове има чалга а през останалото време е всичко друго но не и чалга....
Колкото до Джингли и автореклами..... издирвам даже и в момента някой да запише.... такива .... ;)
Неискам да се оправдавам но пътя към славата е труден.... а за да успее едно радио 1-во трябва да има добър екип, добра музика и многобройси фенове(а на този етап може би само едното покриваме НИЕ)
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 01 Яну 2011, 12:53

Щастие и успехи на всички през новата 2011година от екипа на Радиото за което няма граници. НИЕ изпратихме старата и посрешнахме новата година с Микс от български :bg: песни....
:Yoji

Нека да си пожелаем успешна и изпълнена с много щастие година....
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 16 Фев 2011, 20:32

От 11 Февруари 2011 година излъчването на радиото става вече с по добро качество ... а именно 128kbs / 44100khz / Stereo . Надяваме се така да е по добре като качество ;) :Clap
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 17 Фев 2011, 00:44

На мнение съм, че преди да стартира каквото и да било, човек би трябвало първо да осмисли всичко в главата си от начало до край, дори и най-малката подробност. Създаването на една радиостанция е дълъг и продължителен процес, независимо дали тя е ефирна или онлайн. Защото повярвай ми, при наличието на толкова много на брой онлайн радиостанции, когато слушателят открие недостатък в продукта ти, лесно би те заменил за някой друг.

Ако ставаха така нещата, досега и аз да съм стартирал собствена онлайн радиостанция. :D
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 04 Мар 2011, 18:44

Някак си не ми се струва оместен коментара който направи ... но както и да е ... ти най добре си знаеш как да се изразяваш.

Радиото вече е на нов адрес за слушане... за повече инфо на страницата ни във Фейсбук :Clap
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 05 Мар 2011, 02:00

OnlineRadioInClusive написа:Някак си не ми се струва оместен коментара който направи ... но както и да е ... ти най добре си знаеш как да се изразяваш.

Много си му е Оместен коментара на Краси. Явно на теб ти е трудно да схванеш за какво става дума. ;)
Аватар
OnlineRadioInClusive
Нов
Нов

ОБЯВА

Мнениеот OnlineRadioInClusive » 21 Ное 2011, 22:42

Изображение

Стартира кастинг за водещи: за контакти пишете на емайла на радиото: [email protected] или на Skype: Radio-Inclusive

Изисквания към кандидатите: амбициозни млади хора на възраст не по малка от 15 години без значение на пола.

На кандидатите им е нужно да разполагат с работещ компютър, много музика и не на последно място да са сериозни в поетия ангажимент....

Ние Предлагаме: Добра реализация в областта на радиопредаванията. Популярност (сред познати и непознати)

НИЕ ЩЕ СЕ СВЪРЖЕМ СЪС ВСЕКИ ИЗЯВИЛ ЖЕЛАНИЕ

* радиото не е комерсиално и всеки член от екипа работи без заплащане
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 22 Ное 2011, 02:05

Аз не мога да разбера до кога ще има някакви измислени интернет "радия", които да излъчват от някакъв апартаемент или нещо подобно. Не може да правиш радио с микрофон за 2лв, един компютър и музика и някаква програма за илзъчване (Winamp, SAM и т. н. )

Спрете се бе хора. Като ще правите нещо, правете го както трябва!

Назад към