Аз чак сега видях...

Форумът на рекламистите
Аватар
Monk
100+
100+

Аз чак сега видях...

Мнениеот Monk » 16 Дек 2007, 22:34

Аз чак сега видях, че има форум за дискусии на тема - реклама в електронни медии! Което е професия и поминък на много хора - така наречените рекламисти, рекламни консултанти, организатори реклама, специалисти маркетинг и реклама в медиите! Извинявам се, че на други места призовавах да се отвори такъв форум, а то е имало такъв! Ето тук ще можем да дискутираме по немалкото проблеми и парадокси, свързани с нашата дейност! :Band
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Re: Аз чак сега видях...

Мнениеот Miss_Smart » 17 Дек 2007, 17:24

Monk написа:Аз чак сега видях, че има форум за дискусии на тема - реклама в електронни медии! Което е професия и поминък на много хора - така наречените рекламисти, рекламни консултанти, организатори реклама, специалисти маркетинг и реклама в медиите! Извинявам се, че на други места призовавах да се отвори такъв форум, а то е имало такъв! Ето тук ще можем да дискутираме по немалкото проблеми и парадокси, свързани с нашата дейност! :Band

Благодаря за което :-X
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 20 Дек 2007, 22:08

Тук можем да обсъждаме тъпи, смешни, или оригинални реклами.
Пример за тъпа и дразнеща реклама - М тел нещо тама Прима - "Дзън дзЪн дзЪн.." :Shoot
пример за смешна- " (женски глас) Чух че имате неприлично голям... избор от дограми. (мъжки глас) Възможността да си тръгнете от тук неудовлетворена е равна на 0 "
пример за оригинална - някав кредит там за оня дет открил кламера :)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 22 Дек 2007, 10:12

Най смотаната реклама е тази в която цялото семейство седят и си мечтаят кой за стол, кой за бюро, кой за маса, и завършва с отвратителна песничка, мебели Арон ли е какво е, няма такава простотия. Вие стояли ли сте си така и да си мечтаете за МАСА :D
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 22 Дек 2007, 13:54

Pandjarov написа:Най смотаната реклама е тази в която цялото семейство седят и си мечтаят кой за стол, кой за бюро, кой за маса, и завършва с отвратителна песничка, мебели Арон ли е какво е, няма такава простотия. Вие стояли ли сте си така и да си мечтаете за МАСА :D

Това е най-тъпата реклама измисляна някога.
>:(
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 22 Дек 2007, 17:07

Най най-отвратителните реклами са тези с песните - до една !!! :Chair :Chair :Chair :Chair :Chair :Shoot :Wall Малии... така ме изнервят та знае ли са
Пример за най-тъпите и дразнещи измежду тях са - "Рама маргарин" "Шумка Никас" "Джет кредит" и една на някакви памперси с песен на Азис ...
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 22 Дек 2007, 17:50

Много ги има такива.
Прав си. :da:
Мразя такива реклами! >:(
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 23 Дек 2007, 10:45

georgi bancov написа:Много ги има такива.
Прав си. :da:
Мразя такива реклами! >:(

Да. Този проблем възниква, защото нито една от фирмите изготвящи рекламни клипове не си прави труда да проучи обстановката. Не може да продаваш продукт с едно и също послание на две абсолютно различни раси- както по манталитет, така и по потребителска култура....
Бая имам да кажа по този въпрос. Ще обобщя с едно- пускат ни вече готови клипове, които се въртят в Румъния или Италия напр. Лошото е,че те са направени изключително за тяхната аудитория. Не е нормално да искаш индиец и българин да харесват една и съща песен.
Би било безумство. Разбира се, при Кока- Кола или Бенетон не съществуват подобни полемики. Те се осланят на онова ,което обединява купувачите, а не всичко, което ги разделя...
Извинявам се, ако съм отегчила някого с лекцията ;)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 24 Дек 2007, 09:43

Ако една песен е направена като хората, ще се хареса и на мен и на пакитата. На кока-кола примерно тази "празниците идват, Коледа е тука..." е суперска песничка и се знае сигурно колкото джингъл белс :D Но едва ли някой ще си припява "Арон, мебели за мояяяя дом" :Wall
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 24 Дек 2007, 13:50

Pandjarov написа:Ако една песен е направена като хората, ще се хареса и на мен и на пакитата. На кока-кола примерно тази "празниците идват, Коледа е тука..." е суперска песничка и се знае сигурно колкото джингъл белс :D Но едва ли някой ще си припява "Арон, мебели за мояяяя дом" :Wall

Съгласна съм. Но за нас " като хората " означава едно. За унгарците друго. За румънците трето....Нужна е глобална реклама...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 28 Дек 2007, 00:16

Само някаквъ тъп американец би се кефил на "Слънчеев ден запОчва.. с РАма маргарин, РААма маргатин" :Shoot
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 02 Яну 2008, 14:10

Сурва весела година, през новата година нов форум или пък три, с плеър, камера, игри и камиони шоколади! :o
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 02 Яну 2008, 14:29

Pandjarov написа:Най смотаната реклама е тази в която цялото семейство седят и си мечтаят кой за стол, кой за бюро, кой за маса, и завършва с отвратителна песничка, мебели Арон ли е какво е, няма такава простотия. Вие стояли ли сте си така и да си мечтаете за МАСА :D

В тази реклама ли беше дето кака си чака матрака? Много палав таз кака да му се не види чак скапала матрака. ЦЦЦЦЦЦ. :acute:
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 02 Яну 2008, 19:14

dice написа:Сурва весела година, през новата година нов форум или пък три, с плеър, камера, игри и камиони шоколади! :o

Оооо да тази реклама ми бърка в мозъка.И тази новата на БТК която се отнася за намаление на цените до 6 януари за международни разговори!
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 02 Яну 2008, 22:08

Смотани рекламоиздатели или там как им се вика болни мозъци или олигофрени :Chair :Chair
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 03 Яну 2008, 00:22

BigBrother написа:
dice написа:Сурва весела година, през новата година нов форум или пък три, с плеър, камера, игри и камиони шоколади! :o

Оооо да тази реклама ми бърка в мозъка.И тази новата на БТК която се отнася за намаление на цените до 6 януари за международни разговори!

дас ис вечерята :D :D :D
много зле, а вижте реклами, които не са правени в България, като тази на Johnnie Walker, разликата е оттука до небето, е има и изключения като "пъпъпъпъпъпъпъпъпъпъпъ Райфайзен Банк" :Drunk
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 03 Яну 2008, 22:52

тия с банките и кредитите къртат :D "Ще го направим тук, на бюрото... :Love :Hump
А иначе има една по-стара реклама по фреш дет много ме ядосва ".. венереният хълм.. още миг и ще падне заветният хълм" не го ли е срам този които е измислил тая реклама. А и друго не знам кака може по сред бял ден по радиата да пускат разни еротични реклами и с пъшкания тва онова
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 03 Яну 2008, 23:55

Иначе преди имаше една реклама, на която май само аз се кефех:
"-Абе, шоконамазах ли се много?
- Направо се шоколизира!" :)
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 04 Яну 2008, 10:22

dice написа:
BigBrother написа:

много зле, а вижте реклами, които не са правени в България, като тази на Johnnie Walker, разликата е оттука до небето, е има и изключения като "пъпъпъпъпъпъпъпъпъпъпъ Райфайзен Банк" :Drunk

Тази реклама е правена в Румъния.
Безобразията в жанра край нямат.
Като свеж полъх са рекламите на Кока-Кола, 2 Ве, и новата на Бравия (ако не се лъжа)..
В света се работи за купувача, не за посредника (т.е.рекламната агенция). ;)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 04 Яну 2008, 13:53

Miss_Smart написа:
dice написа:
BigBrother написа:

Тази реклама е правена в Румъния.
Безобразията в жанра край нямат.
Като свеж полъх са рекламите на Кока-Кола, 2 Ве, и новата на Бравия (ако не се лъжа)..
В света се работи за купувача, не за посредника (т.е.рекламната агенция). ;)

Дам мис съгласен съм с теб,нали може на ти.Има едно Пазарджешко радио Деж което за съжаление ни залива всеки ден в рейса връщайки се от даскало с тъпите си реклами.
Там има такива бисери ,че може да си скъсаш акта за раждане.Простотии от рода на "Скъпи има толкова много момичета а ти по цял ден натискаш мишката и тн."
Мисля ,че също имаше една реклама на някаква марка прозорци която беше нещо "сега ще чуете алармата на вашият автомобил,тракането на собственото ви чене и тн."

Назад към