Аз чак сега видях...

Форумът на рекламистите
Аватар
Monk
100+
100+

Re: Аз чак сега видях...

Мнениеот Monk » 04 Яну 2008, 20:02

"Ей това чукане чаках...!"
после женски задник на екрана - стига с тези задници, показвайте предници! :Bounce :Clap :o
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 04 Яну 2008, 23:08

Или пък пловдивска радио реклама отпреди година или две:
"-Вратиии, вратиии, вратиии...
-Аре стига с тия врати
-Вратиии, вратиии..."

"Ставай момко да ходим в Домко"

Чува се скърцане на врата,
"- Защо влизаш тук инкогнито?
Фолк Клуб Инкогнито..." :Blink
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 05 Яну 2008, 11:39

dice написа:Или пък пловдивска радио реклама отпреди година или две:
"-Вратиии, вратиии, вратиии...
-Аре стига с тия врати
-Вратиии, вратиии..."

"Ставай момко да ходим в Домко"

Чува се скърцане на врата,
"- Защо влизаш тук инкогнито?
Фолк Клуб Инкогнито..." :Blink

Хахахаха...Голям смях пада понякога :Happy
За съжаление ни подценяват с абсурдни послания и до гуша омръзнали римички...
Ама то единствения начин да реагираме май е да не купуваме продукта. ;)
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 05 Яну 2008, 11:41

BigBrother написа:
Miss_Smart написа:
dice написа:
BigBrother написа:
dice написа:Сурва весела година, през новата година нов форум или пък три, с плеър, камера, игри и камиони шоколади! :o

Оооо да тази реклама ми бърка в мозъка.И тази новата на БТК която се отнася за намаление на цените до 6 януари за международни разговори!

дас ис вечерята :D :D :D
много зле, а вижте реклами, които не са правени в България, като тази на Johnnie Walker, разликата е оттука до небето, е има и изключения като "пъпъпъпъпъпъпъпъпъпъпъ Райфайзен Банк" :Drunk

Тази реклама е правена в Румъния.
Безобразията в жанра край нямат.
Като свеж полъх са рекламите на Кока-Кола, 2 Ве, и новата на Бравия (ако не се лъжа)..
В света се работи за купувача, не за посредника (т.е.рекламната агенция). ;)

Дам мис съгласен съм с теб,нали може на ти.Има едно Пазарджешко радио Деж което за съжаление ни залива всеки ден в рейса връщайки се от даскало с тъпите си реклами.
Там има такива бисери ,че може да си скъсаш акта за раждане.Простотии от рода на "Скъпи има толкова много момичета а ти по цял ден натискаш мишката и тн."
Мисля ,че също имаше една реклама на някаква марка прозорци която беше нещо "сега ще чуете алармата на вашият автомобил,тракането на собственото ви чене и тн."

Може на "ти". То тука сме си повече от семейство ::)
Наистина копирайтърите понякога се оливат. Толкова се напъват да ни привлекат вниманието, че буквално се пос.рат...
Pardon my French ;D
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 06 Яну 2008, 11:58

"Здравей шампионе!" х 3 ;D

Пловдивска Обществена Телевиазия:
"Не сменяйте канала, програмата на Пловдивската обществена телевизия продължава, най-интересното предстои", следват 5 минути нищо и след това реклами :D
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 06 Яну 2008, 18:51

dice написа:"Здравей шампионе!" х 3 ;D

"Не сменяйте канала, програмата на Пловдивската обществена телевизия продължава, най-интересното предстои", следват 5 минути нищо и след това реклами :D

Хахахахах...Дано не дойде скоро времето, в което рекламите ще са най-интересното в програмата... :Bounce
bodil4e
Нов
Нов

Мнениеот bodil4e » 07 Яну 2008, 13:00

Здравейте!
Чета форумите често, макар че не съм писала до сега.
Та, по темата: има една телевизионна реклама, която си признавам, че гледам с удоволствие ::) андроидът на Jhonie Walker. Мое скромно мнение: това е най-доброто, което върви в момента.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 07 Яну 2008, 23:38

Miss_Smart написа:
dice написа:"Здравей шампионе!" х 3 ;D

Хахахахах...Дано не дойде скоро времето, в което рекламите ще са най-интересното в програмата... :Bounce

Рекламите са по-яки от Ася в страната на талантите :Crazy :Yikes :SOS
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 07 Апр 2008, 14:51

Miss_Smart написа:
georgi bancov написа:Много ги има такива.
Прав си. :da:
Мразя такива реклами! >:(

Да. Този проблем възниква, защото нито една от фирмите изготвящи рекламни клипове не си прави труда да проучи обстановката. Не може да продаваш продукт с едно и също послание на две абсолютно различни раси- както по манталитет, така и по потребителска култура....
Бая имам да кажа по този въпрос. Ще обобщя с едно- пускат ни вече готови клипове, които се въртят в Румъния или Италия напр. Лошото е,че те са направени изключително за тяхната аудитория. Не е нормално да искаш индиец и българин да харесват една и съща песен.
Би било безумство. Разбира се, при Кока- Кола или Бенетон не съществуват подобни полемики. Те се осланят на онова ,което обединява купувачите, а не всичко, което ги разделя...
Извинявам се, ако съм отегчила някого с лекцията ;)

Аз лекция не видях, но глупости на кило - да :Baby . Също така и вътрешни противоречия.
Естествено, че може да продаваш продукт с едно послание на различни раси. Зависи от продукта. Сама си дала примера с Кока-кола. А същото и за Найк, Мерцедес, Нокиа и т.н. Почти всички глобални брандове с изкл. праховете за пране всъщност. Да не говорим, че думата раса не е професионална в случая, да не говорим за политически коректна.
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 10 Апр 2008, 22:09

Adv написа:
Miss_Smart написа:

Да. Този проблем възниква, защото нито една от фирмите изготвящи рекламни клипове не си прави труда да проучи обстановката. Не може да продаваш продукт с едно и също послание на две абсолютно различни раси- както по манталитет, така и по потребителска култура....
Бая имам да кажа по този въпрос. Ще обобщя с едно- пускат ни вече готови клипове, които се въртят в Румъния или Италия напр. Лошото е,че те са направени изключително за тяхната аудитория. Не е нормално да искаш индиец и българин да харесват една и съща песен.
Би било безумство. Разбира се, при Кока- Кола или Бенетон не съществуват подобни полемики. Те се осланят на онова ,което обединява купувачите, а не всичко, което ги разделя...

Аз лекция не видях, но глупости на кило - да :Baby . Също така и вътрешни противоречия.
Естествено, че може да продаваш продукт с едно послание на различни раси. Зависи от продукта. Сама си дала примера с Кока-кола. А същото и за Найк, Мерцедес, Нокиа и т.н. Почти всички глобални брандове с изкл. праховете за пране всъщност. Да не говорим, че думата раса не е професионална в случая, да не говорим за политически коректна.

Ако четеш внимателно какво съм написала, ще го схванеш... Пробвай пак, а? ;) Думата раса е общовалидна.
Рекламата не е отделна планета, драги.. Освен може би в твоето съзнание 8)

Язвителния тон го запази за домашните. Тук сме възпитани и пораснали хора. 8) В това число слагам и сладура
Банков :D
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 10 Апр 2008, 22:24

Miss_Smart написа:
Adv написа:
Miss_Smart написа:

Ако четеш внимателно какво съм написала, ще го схванеш... Пробвай пак, а? ;) Думата раса е общовалидна.
Рекламата не е отделна планета, драги.. Освен може би в твоето съзнание 8)

Язвителния тон го запази за домашните. Тук сме възпитани и пораснали хора. 8) В това число слагам и сладура
Банков :D

Благодаря , благодаря! :)
Аз теб те смятам за добър и сериозен човек! :Horray
Изображение
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 10 Апр 2008, 22:48

Бе аз dumb & dumber го схванах, ама явно ти си извисила нивото :Crazy .

Искрено ти пожелавам да отидеш в Комптън и да обясниш на обитателите му, че те са negro, а не blacks. Е, тогава може и да станеш смарт, ама уви, ще бъде за кратко и болезнено. Не е нужно, да си мега смарт, за си наясно с тази проста истина, но е нужно да си мега обратното, за да не я осъзнаваш. Ето ти малко домашно и спокойно, не е срамно възпитаните и пораснали хора да си учат пропуснатите уроци.

The notion of race is nearly as problematic from a scientific point of view as it is from a social one. European physical anthropologists of the 17th and 18th centuries proposed various systems of racial classifications based on such observable characteristics as skin color, hair type, body proportions, and skull measurements, essentially codifying the perceived differences among broad geographic populations of humans. The traditional terms for these populations—Caucasoid (or Caucasian), Mongoloid, Negroid, and in some systems Australoid—are now controversial in both technical and nontechnical usage, and in some cases they may well be considered offensive. (Caucasian does retain a certain currency in American English, but it is used almost exclusively to mean "white" or "European" rather than "belonging to the Caucasian race," a group that includes a variety of peoples generally categorized as nonwhite.) The biological aspect of race is described today not in observable physical features but rather in such genetic characteristics as blood groups and metabolic processes, and the groupings indicated by these factors seldom coincide very neatly with those put forward by earlier physical anthropologists. Citing this and other points—such as the fact that a person who is considered black in one society might be nonblack in another—many cultural anthropologists now consider race to be more a social or mental construct than an objective biological fact.
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 19 Апр 2008, 13:55

"anthropologists now consider race to be more a social or mental construct than an objective biological fact"

Думата "раса", няма абсолютно нищо общо с думата "НЕГРО" или "НИГЪР". В Бронкс например , правото да наричат един-друг НИГЪР имат право единствено афро-американците. В противен случай става въргал.
Горното изречение доказва единствено, че думата "раса" е общоприета. Аз никъде не съм казвала, че е биологичен факт. Тоест, за пореден път ти доказваш, че се заяждаш без причина.
Няколко пъти вече съм писала, че се гордея с факта, че не зная всичко. Именно умните хора го осъзнават и признават. За разлика от хора като теб, които разкостват всяко едно изречение, с надеждата да се хванат за дума и ДАНО да изпъкнат. Дотук не изпъкна с нищо, освен с дребнавост. Защитавай тезите си аргументирано, без да атакуваш лично. Това издава слабост, MY MAN ! ;)

P.S. Благодаря за вниманието, което ми отделяш. Но вземи и попътувай малко. Очевидно четеш научни статии. Не е зле и да се убедиш в правотата им on the field.

Keep smiling :D
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 19 Апр 2008, 21:19

Що ли не те оставя да си се гордееш с невежието, че си толкова зле, че единствено голям смях будиш. А и тая параноя, че някой те преследва да се заяжда с теб?!? Да не говорим, че да обърнеш отрицателните си черти в поводи за гордост е добре проучен и известен в психологията компенсаторен механизъм. :Baby

Както е казал един от тия дето ти не ги знаеш - Моят жребий не е да бъда бръскалка за мухи. И все пак ще се опитам да те светна по 1-2 много фрапиращи въпроса, дано се получи сцепление където трябва.

Думата "раса", няма абсолютно нищо общо с думата "НЕГРО" или "НИГЪР". В Бронкс например , правото да наричат един-друг НИГЪР имат право единствено афро-американците. В противен случай става въргал.

Благодаря за пояснението за въргала, мисля че това се подразбираше от моето писание, но ти явно си достигнала твърде късно и след упорита борба до простия и постен извод и сега го предлагаш като свой.
Да, думата раса няма общо с НИГЪР, защото последното е обиден термин за човек от Афро-американски произход. Може да си се поотнесла с латинското значение на niger - черен, но не ми се вярва непознанията ти да се простират дотам. Думата НЕГРО, обаче, което при теб очевидно се явява буквален (и съответно погрешен) превод на терминът negro от моя текст се отнася точно за хора от Африкански произход, но с черен цвят на кожата, т.е. на български - негри. Това е расов термин, напук на твоето твърдение. И е необходим, за да разграничи белите африканци - White African & North African, които също са африканци, но не са негри.

Пътуването обичам да го правя по моя си начин, а именно - да пребивавам по-дълго на дадено място (понякога с години ::) ) и да се смесвам с околните (When in Rome...), за да избегна наивната вяра, че съм опознал една страна и нравите й от тридневно спане в някой хотел на брега. Това, както може би ще забележиш, макар че няма да разбереш, е изключително полезно, за да забиеш в кучи гъз някоя кифла, която се мисли за кроасан ;)

nothing personal just business as usual
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 20 Апр 2008, 01:57

Adv написа:Що ли не те оставя да си се гордееш с невежието, че си толкова зле, че единствено голям смях будиш. А и тая параноя, че някой те преследва да се заяжда с теб?!? Да не говорим, че да обърнеш отрицателните си черти в поводи за гордост е добре проучен и известен в психологията компенсаторен механизъм. :Baby

Както е казал един от тия дето ти не ги знаеш - Моят жребий не е да бъда бръскалка за мухи. И все пак ще се опитам да те светна по 1-2 много фрапиращи въпроса, дано се получи сцепление където трябва.

Благодаря за пояснението за въргала, мисля че това се подразбираше от моето писание, но ти явно си достигнала твърде късно и след упорита борба до простия и постен извод и сега го предлагаш като свой.
Да, думата раса няма общо с НИГЪР, защото последното е обиден термин за човек от Афро-американски произход. Може да си се поотнесла с латинското значение на niger - черен, но не ми се вярва непознанията ти да се простират дотам. Думата НЕГРО, обаче, което при теб очевидно се явява буквален (и съответно погрешен) превод на терминът negro от моя текст се отнася точно за хора от Африкански произход, но с черен цвят на кожата, т.е. на български - негри. Това е расов термин, напук на твоето твърдение. И е необходим, за да разграничи белите африканци - White African & North African, които също са африканци, но не са негри.

Пътуването обичам да го правя по моя си начин, а именно - да пребивавам по-дълго на дадено място (понякога с години ::) ) и да се смесвам с околните (When in Rome...), за да избегна наивната вяра, че съм опознал една страна и нравите й от тридневно спане в някой хотел на брега. Това, както може би ще забележиш, макар че няма да разбереш, е изключително полезно, за да забиеш в кучи гъз някоя кифла, която се мисли за кроасан ;)

nothing personal just business as usual

I rest my case. The man needs treatment.... :o

Единственото, което забиваш, е кърфичка в дупето на носорог. Ако го забиваше наистина едва ли щеше да си толкова язвителен.
Аман от импотентни (духовно) мъже...

Be grateful I am not making you my business. 8)
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 20 Апр 2008, 14:33

Работа ми отваряте, а ? Неделя! На Цветница! Браво, браво...
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 20 Апр 2008, 18:04

Pandjarov написа:Работа ми отваряте, а ? Неделя! На Цветница! Браво, браво...

Хахахахах.... Искренно се извинявам, г-н Панджаров ;)
Желая ви цветя и рози, при това красиви да съпътстват Вашето ежедневие! ;D
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 20 Апр 2008, 19:48

Мерси :D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 21 Апр 2008, 21:45

Диалога доби високоинтелектуален и философски характер! Ние с bubic ряпа да ядем! :Clap
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 21 Апр 2008, 23:03

Стараем се да си дъвчем смешно кокалите, благодаря. Жалко само, че някои от постовете падат жертва на старателни модератори, но за да се запази чистотата на форума сме самоотвержено готови на всичко :Icecream

Назад към