Некоректна радиореклама

Форумът на рекламистите
Аватар
Monk
100+
100+

Некоректна радиореклама

Мнениеот Monk » 01 Яну 2008, 20:36

От няколко дни слушам по радиото радиореклама на бензиностанции OMV, където така или иначе често зареждам, която гласи, че око заредиш Алпин Дизел до горе и познаеш количеството +-0.5 литра, го получаваш безплатно. Снощи спрях на едно OMV в София и когато поисках да участвам в промоцията, ми беше казано, че тя важи за определени бензиностанции в определени часове - по 3 часа на ден! Тръгнах си, без да заредя, защото за мен това е подлъгване на клиентите. Мисля, че скоро няма да заредя отново на ОMV само заради разочарованието от тази подвеждаща реклама.

ПП Слушах рекламата още няколко пъти от снощи и НИКЪДЕ, ама НИКЪДЕ, дори и скрито не се намеква, че има времеви слот

Аз лично не съм чувал рекламата и ми е трудно да дам мнение наизуст, но обяснението навежда към заблуждение.
Ще трябва да се сезира Комисията за защита на потребителите и да видим какво ще стане.
Хубаво е да има запис или да ни кажете радиостанцията, за до чуем рекламата.

Аз я слушам постоянно (и все още) по Радио 1(106 Мхц). Онзи ден освен това я записах на диктофон от радиото, така че я имам и на запис.

Рекламата върви и по повечето от националните ТV програми.Не е трудно да я видят тези които искат и могат да направят нещо.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Re: Некоректна радиореклама

Мнениеот georgi bancov » 01 Яну 2008, 22:12

Monk написа:От няколко дни слушам по радиото радиореклама на бензиностанции OMV, където така или иначе често зареждам, която гласи, че око заредиш Алпин Дизел до горе и познаеш количеството +-0.5 литра, го получаваш безплатно. Снощи спрях на едно OMV в София и когато поисках да участвам в промоцията, ми беше казано, че тя важи за определени бензиностанции в определени часове - по 3 часа на ден! Тръгнах си, без да заредя, защото за мен това е подлъгване на клиентите. Мисля, че скоро няма да заредя отново на ОMV само заради разочарованието от тази подвеждаща реклама.

ПП Слушах рекламата още няколко пъти от снощи и НИКЪДЕ, ама НИКЪДЕ, дори и скрито не се намеква, че има времеви слот

Аз лично не съм чувал рекламата и ми е трудно да дам мнение наизуст, но обяснението навежда към заблуждение.
Ще трябва да се сезира Комисията за защита на потребителите и да видим какво ще стане.

Аз я слушам постоянно (и все още) по Радио 1(106 Мхц). Онзи ден освен това я записах на диктофон от радиото, така че я имам и на запис.

Рекламата върви и по повечето от националните ТV програми.Не е трудно да я видят тези които искат и могат да направят нещо.

Е жалко аз тази реклама не съм я чувал нито съм я виждал!
Това наистина е некоректно и дори може да се нарече лъжа , но аз не мога да направя нищо по този въпрос! :(
Така samo OMW си свалят репутацията!
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 03 Яну 2008, 10:32

Ами то това е поредната реклама с подтекст. Ако се заслушате по масовите реклами ще разберете, че и другите са същата работа.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 03 Яну 2008, 19:34

Да, но за разлика от телевизиите, където уточнението върви със светлинна скорост и миниатюрен шрифт тук няма уточнение и това си е чиста проба подвеждаща реклама ;)
Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 03 Яну 2008, 21:23

borosport написа:Да, но за разлика от телевизиите, където уточнението върви със светлинна скорост и миниатюрен шрифт тук няма уточнение и това си е чиста проба подвеждаща реклама ;)

Е тя не е единствената такава реклама! ;) :Icecream
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 04 Яну 2008, 14:21

Аз и не твърдя, че е единствената :)
Изображение
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 07 Яну 2008, 23:33

Нали имаше един телефон за защита на правата на потребителя ?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 07 Апр 2008, 14:54

Аз така отидох в една банка, където на сайта им пише едно, вътре се оказа друго. Е и какво??? Който има време, пари и нерви за адвокати да се бори. Но нашия съд не е като в Щатите. Там си умират за такива дела за милиони.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 10 Апр 2008, 22:26

Adv написа:Аз така отидох в една банка, където на сайта им пише едно, вътре се оказа друго. Е и какво??? Който има време, пари и нерви за адвокати да се бори. Но нашия съд не е като в Щатите. Там си умират за такива дела за милиони.

Е ти нямаш ли нерви да се разправяш , иначе си прав?!
Изображение
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 10 Апр 2008, 22:58

Честно ли, ами нямам. И знаеш ли защо - защото знам, че в България да съдиш някого е абсолютно толкова изгубена кауза, колкото и да настояваш за нещо, на което имаш право. Ще ти дам и още един безумен пример - великите Балкан Стар ми продадоха кола, в която се оказа, че са пропуснали да сложат една камара неща, които уж влизаха в цената. Е там какво ходене по мъките беше, докато закърпят положението и то частично и пак в мой ущърб. Затова просто като се случи нещо такова като с банката предпочитам да си запазя нервите и спокойствието, вместо да правя кеф на някой безнаказан мениджър.

Иначе ако държиш мога да ти кажа къде е грешката. Цъкни тук - http://www.ccbank.bg/display.php?page=m ... rd&sub=108 и ще намериш следното изречение - "Само срещу лична карта - без документи за доходите Ви при кредит до 5 000 лева". Е, успех ти пожелавам. 100% некоректна и подвеждаща реклама. Мислиш си, че всичко ще мине без мотаенето на другите банки, ама ядец. Гризваш дървото като навсякъде.
StariaLos
Нов
Нов

Мнениеот StariaLos » 21 Май 2008, 03:44

Вместо да плачкате и подсмърчате, отидете на
www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19 - "При нарушаване на правата Ви, моля сигнализирайте 0700 111 22" ,че ми писна от ревльовци. На някои пък България им била виновна, за това да не се занимават със съдилища. Глупости и мързел. Шефовете на големите търговски вериги се изпотяват под езика, като чуят за проверка от КЗП.
Дайте да си направим един списък с подвеждащи реклами, като почнем от най-актуалните, пък аз ще звънна на телефончето, ще запиша разговора и ще го пусна във форума. Накратко - ще съдействам и ще ви държа в течение
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 18 Апр 2010, 13:03

Monk написа:От няколко дни слушам по радиото радиореклама на бензиностанции OMV, където така или иначе често зареждам, която гласи, че око заредиш Алпин Дизел до горе и познаеш количеството +-0.5 литра, го получаваш безплатно. Снощи спрях на едно OMV в София и когато поисках да участвам в промоцията, ми беше казано, че тя важи за определени бензиностанции в определени часове - по 3 часа на ден! Тръгнах си, без да заредя, защото за мен това е подлъгване на клиентите. Мисля, че скоро няма да заредя отново на ОMV само заради разочарованието от тази подвеждаща реклама.

Не забравяй че ОМВ обектите в страната не са 100% собственост на фирмата, са франчайзинг с местни бизнесени които прилагат промоционалните условия от рекламните кампании на централата на ОМВ както си поискат.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 19 Апр 2010, 17:50

Бензиностанциите на ОМВ са 100% собственост на фирмата. Те не работят на франчайз, а на дилършип. Т.е. ОМВ ти строят станцията, дават ти я срещу гаранция, която плащаш и подписваш договор, според който спазваш всички изисквания на мениджмънта. Самите обекти са си на 100% собственост на ОМВ България. Това, че местни бизнесмени обикновено взимат дилършипите вече е друг въпрос.
Шел работят на франчайз принцип.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 20 Апр 2010, 08:16

Радиатор,би ли коментирал явлението реклама по Българското Държавно,Национално радио,Втора програма,под името "Хоризонт"(какъв хоризонт,никой не знае...),която рекламира курорти в Турция. Туристическите компании,които са рекламирани,частни ли са,или държавни. Ако са частни какво излиза,май нещо сбъркано. Народа издържа Държавното радио,което прави търговски услуги,нещо не ми прилича на "национален интерес",лдори компаниите да си плащат,дори много скъпо.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 23 Апр 2010, 20:33

Bubic,

Българското национално радио е обществено, а не държавно. Не си чел законите или пък живееш в едно друго време, което отдавна си е отишло. БНР има квота за реклама по закон, която е 6 минути на час. Това рекламно време може да бъде закупувано от всеки, който желае за излъчи своя реклама и тази реклама не противоречи на законите на Република България. В повечето цивилизовани държави е така. Обществените радостанции имат право на ограничена квота реклама, за да допълват приходите си. Не виждам нищо нередно да се рекламират каквито и да било туристически дестинации.
По ББС си има туристически реклами на всякакви държави. Това означава ли, че има нещо против интереса на британските граждани?!?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Апр 2010, 18:43

Радиатор,сигурно съм изпуснал нишката,но защо мисля,че радиото е създадено със закон,чрез Народното Събрание. Ако е така,излиза,че не съм допуснал грешка. Ако Законодателния орган на една държава конституира дадена институция,какви са твоите мотиви да твърдиш,че радиото не е държавно. Наричаш го обществено. Как обществото е създало своето радио и кога,съгласно каква "обществена" процедура. Кое е това общество? При това,имената на двета програми на БНР ( а те са запазена марка) са си останали същите,добавена е само думата "национално",между Б и Р. Но може ли нещо "национално",да не е държавно. За нацията прерогативи имат САМО държавни институции и органи,с една дума ,официалните,държавни,юридиескисъобразени "тела". Нито едно частно лице,или частна корпорация няма ангажименти от такъв характер,тя няма право за това.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Апр 2010, 18:58

Радиатор,току-що направих справка в нашия сайт и видях,че едно от подзаглавията на "История на Българското радио" е определено като "Държавно радио". Дали се е казвало "радио София", БР,или БНР,това не променя юридическия(законния) му статус,до ден-днешен. Прочетох,че Държавното радио е е било предмет на обсъждане и гласуване на закони през 1990,91,96,2007 в Народното събрание. Плюс това ,НСРТ е държавен орган,който има много важна дейност. От всичко това, отново стигам до извода,че БНР е Държавното радио на Република България,защото законите,гласувани в НС,засега не са отменени,т.е. валидни са все още . Издръжката на БНР е от Държавния бюджет. От многобройните материали в сайта и в други сайтове,не срещнах никъде,някой да твърди,че БНР не е държавно радио. Може би ти си по-запознат с нещата, но моите знания не ми дават основание да твърдя,че БНР не е държавно радио,(с две програми ) и засега оставам на същото си мнение.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 24 Апр 2010, 22:45

Bubic, много обичаш да спориш за неща, за които очевидно не си запознат. България е била някога монархия също така, нали? Но сега не е.
БНР по ЗАКОН е обществена медия, която оперира с държавна собственост, предоставена му по силата на Закона. Издръжката постепенно трябва да мине от държавна субсидия към един фонд - радио и телевизия. Друг е въпросът, че нещата не работят като хората.
Дори и да беше държавно радио по статут, какъв проблем виждаш ти с това да се рекламират туристически дестинации? Отново давам пример с ББС...

Освен това, НСРТ не съществува отдавна. Съветът за електронни медии (СЕМ) е обществен орган, който се формира на квотен принцип, като мандатите се разминават с парламентарните мандати, изпълнителната власт по закон не упражнява контрол върху неговата работа. Дали това реално се спазва - отново друг въпрос, но по закон - това са обществени институции. Явно не намираш разликата между държавно и обществено. Не мога да ти помогна за това. Според мен, първо трябва малко да оставиш историята да си почине и да се телепортираш в наши дни.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Апр 2010, 23:26

Аз само цитирах материали от нашия сайт,на основанията на верни факти. Ти и азможем да наречем БНР и обществено,ама какви са критериите,ами то всички медии се правят за обществото. Няма необществени медии. Аз се спрях на законовата база на БНР и съм убеден,че то е Държавно- статуса му е определ от Българския парламент(НС),издръфката му е от Държавния бюджет. За какви общества говориш. Обществена медия си е чиста измишльотина за парлама. Любимото ни ББС ,какво обещствено,необществено,национално,ненационално и пр. Не,ясно и просто е казано "Бритиш Броадкастингкорпорейшън". Който иска,да провери от кого се издържа,а който иска нека го опрделя като национално,обществено, мултинационално и пр. Поне така мисля аз. Чул ли си досега някой в Бриатния да нарича ББС национално ,или обществено,аз не съм,но това не значи,че няма такива,ккоито така да го определят. Направи справкаи нещата ще се избистрят.Да,СЕМ е сегашния орган,това е така.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Апр 2010, 23:37

Според кой Закон БНР е обществена медия. не съм запознат,дали законодателната власт определя,узаконява нещокато "обществено". Така че,дай малко повече инфо. Историята втрви заедно с политиката,радиото,всичко се развива. Да България е Република,по напълнонзаконен начин,то при нас всичко е аут оф майнд. От кое си доволен,ама сериозно и убедително доволен,но не само ти,а мнозонството от народа,посочи едно-единствено нещо,област от живота,където народа да е оптимално доволен..

Назад към