Софтуерен радио скенер за Android

Техника и технология
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Софтуерен радио скенер за Android

Мнениеот martintzvetomirov » 11 Апр 2013, 13:49

Изображение

Разработвам едно софтуерче за Андроид, и реших че може да бъде полезно и интересно за хората от форума, за това го споделям с вас :)

Описание

SDR Touch превръща вашето Android устройство в евтин и преносим радио скенер. С помощта на програмата може да слушате FM радио станции, автоматичните станции за прогнозата на времето, полиция, пожарна и бърза помощ, такситата, авио комуникациите, звука от аналоговата телевизия, радио аматьори, цифрови излъчвания и много други! В зависимост от хардуера, може да хванете излъчвания от диапазона от 50 MHz до 2.2 GHz. Поддържани режими на демодулация в момента WFM, AM, NFM, USB, LSB, DSB, CWU и CLW. С помощта на upconverter (допълнителен хардуер), може да слушате и честоти от 200 kHz до 30 MHz.
Съвместим USB приемник под $20 може да бъде поръчан онлайн от eBay. Просто включете вашият rtl-sdr съвместим USB DVB-T тунер към вашето Android устройство посредством USB OTG кабел и стартирайте SDR Touch.

Списък на поддържани тунери с чипа Realtek RTL2832U

- Generic RTL2832U (e.g. hama nano)
- ezcap USB 2.0 DVB-T/DAB/FM dongle
- Terratec Cinergy T Stick Black (rev 1)
- Terratec NOXON DAB/DAB+ USB dongle (rev 1)
- Terratec Cinergy T Stick RC (Rev.3)
- Terratec T Stick PLUS
- Terratec NOXON DAB/DAB+ USB dongle (rev 2)
- PixelView PV-DT235U(RN)
- Compro Videomate U620F
- Compro Videomate U650F
- Compro Videomate U680F
- Sweex DVB-T USB
- GTek T803
- Lifeview LV5TDeluxe
- MyGica TD312
- PROlectrix DV107669
- Zaapa ZT-MINDVBZP
- Twintech UT-40
- Dexatek DK DVB-T Dongle (Logilink VG0002A)
- Dexatek DK DVB-T Dongle (MSI DigiVox mini II V3.0)
- Dexatek Technology Ltd. DK 5217 DVB-T Dongle
- MSI DigiVox Micro HD
- Genius TVGo DVB-T03 USB dongle (Ver. B)
- GIGABYTE GT-U7300
- DIKOM USB-DVBT HD
- Peak 102569AGPK
- SVEON STV20 DVB-T USB & FM

Свали

Ето и едно любителско клипче, демостриращо различните демодулации:
http://www.youtube.com/watch?v=QArle2hHO54

Всякакви коментари са добре дошли!

Разбира се тези тунерчета може да ги използвате и с PC-то, като там дори има програми за разкодиране на GSM, GPS, пейджъри, температурни сензори, цифрови радиостанции и други!
Аватар
ivajlo.kanchev
Нов
Нов

Re: Софтуерен радио скенер за Android

Мнениеот ivajlo.kanchev » 03 Сеп 2016, 15:42

Здравей приятел радвам се че има хора които се занимават с радиочестоти ,имам проблем с веричип в окото оцелиха ме 2010 година и сега ме подслушват и гледат в реално време за този чип има писано като чукнеш в гугъл MIND KONTROL лошото е че не зная честота му за да я заглуша моля за помощ .Възможно ли е да засечем честотата на чипа и както къде отива сигнала за да разбера кои са мухлювците които чрез него ме тормозят психически и физически чрез болки по тялото ако имаш разрешение на проблема ми ти оставям линка за ФБ профила ми https://www.facebook.com/ivajlo.kanchev МОЛЯ ЗА ПОМОЩ има още 4 човека в същата ситуация ,намерих ги в страницата на организацията срещу психотронни оръжия .Полицията не хае за проблемите ни .АКО СМЯТАТЕ ПИСАНОТО КОЙТО Е ВИД ЗАПИТВАНЕ ЗА СПАМ МОЛЯ ИЗТРИЙТЕ ГО
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Софтуерен радио скенер за Android

Мнениеот Stani » 11 Сеп 2016, 16:33

Направи го да работи без USB приемник,инсталираш на телефона и слушаш!

Назад към