DVB-T2 приемници

Техника и технология
Аватар
palman
1000+
1000+

Re: DVB-T2 приемници

Мнениеот palman » 14 Яну 2014, 03:19

Драги колега отговарям ти на горния пост-абсолутно си прав !!!!! Но това е търговски трик -да дадеш пари 2 пъти-тук не се предлага т 2 защото няма да си продадат т-то под предлог че т-2 не е наш стандарт-на това основание можем да съдим държавата :D Виж сайта на Цифроним-там има качествен Т-2-200 лв ще получат и скоро друг за 100 лв-по чувствителен е глобо -100 -изчакай за него :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
SatMan
Нов
Нов

Мнениеот SatMan » 16 Яну 2014, 08:28

По моя информация, другата седмица ще се появи Strong SRT8201 по веригите!
http://www.strong.tv/bg/products/receiv ... n/srt-8201
Само не знам на каква цена ще бъде! :-\
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 16 Яну 2014, 11:14

Atlantique написа:Колеги, може ли някой да препоръча модели декодери DVB-T2, които вече е използвал, и евентуално от кой магазин, също и извън София?

Прочети последните страници на темата за сръбските цифрови сигнали и ще добиеш представа. Поръчка от Интернет е най-добрата опция засега заради по-ниските цени там. :Idea
Atlantique написа:Досега в нашите големи търговски вериги не съм виждал да продават DVB-T2 ?!

Което е нормално впредвид фактът, че стандарта, приет у нас е ДВБ-Т, а не ДВБ-Т2. В Гърция, Германия, и останалите страни, където приет ДВБ-Т също не могат да се намерят ДВБ-Т2 приемници. И обратното - в Англия, Русия и останалите страни, където е възприет ДВБ-Т2 не се предлагат ДВБ-Т приемници.
Atlantique написа:Чудно ми е, ако декодер DVB-T2 приема и DVB-T, защо изобщо се произвеждат декодери DVB-T2?! Не можаха ли и нашите магазини да внесат направо DVB-T2, та да приемаме всичко с един декодер, вместо сега да се налага да се купува втори?!

И сега не се налага да се купува ДВБ-Т2 приемник, защото, както казах, това е стандарт, който не е възприет в нашата страна. Който иска да гледа програмите на онези съседни(и не само) страни, в които е възприет ДВБ-Т2 е свободен да си купи такъв приемник откъдето си иска, но нашите магазини и вносители не са длъжни да ги предлагат. Също както и ако човек поиска да си купи приемник за цифрова ТВ, по стандарт за южна Корея и САЩ(ATSC), защото възнамерява да им гледа програмите, то той може да си го купи още веднага по Интернет, но да се критикуват магазините у нас, че не внасят такива приемници е нелепо. :down
В момента е чудно как изобщо у нас някои магазини/вносители предлагат и ДВБ-Т2 приемници, но го правят. Колко се продават само те си знаят, но впредвид това, че цените на ДВБ-Т2 приемниците са двойно по-големи, отколкото тези на ДВБ-Т явно има смисъл. ;)
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 16 Яну 2014, 12:26

SatMan,
Този приемник е голо вода -82дбмикро а Глобото е -78дбмикро така че ще бере прах у магазините :D
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 16 Яну 2014, 19:25

Какво му е лошото на СТРОНГ СРТ 8201 ?! Само не виждам каква е цената??
SatMan
Нов
Нов

Мнениеот SatMan » 16 Яну 2014, 21:41

palman написа:SatMan,
Този приемник е голо вода -82дбмикро а Глобото е -78дбмикро така че ще бере прах у магазините :D

На простоцарски може ли ? ;D
Аватар
PGF
500+
500+

Мнениеот PGF » 16 Яну 2014, 22:54

Аиде аз ще ти отговоря разликата е 4дб. Иначе казано , ако с първия ти трябва 12-ел. антена с втория ти тр ябва ПОНЕ още една антена(двойка антени) за да компенсираш разликата в чувствителноста по мощност.Толкова по царски. :Drunk Това е важно само ако сигнала ти е на ръба или ако се целиш в DX иначе няма значение.Бъркам със сметките с удвояване на антените само 3 дб. на практика 2.5.
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 17 Яну 2014, 00:38

Георги написа:И сега не се налага да се купува ДВБ-Т2 приемник, защото, както казах, това е стандарт, който не е възприет в нашата страна. Който иска да гледа програмите на онези съседни(и не само) страни, в които е възприет ДВБ-Т2 е свободен да си купи такъв приемник откъдето си иска, но нашите магазини и вносители не са длъжни да ги предлагат. Също както и ако човек поиска да си купи приемник за цифрова ТВ, по стандарт за южна Корея и САЩ (ATSC), защото възнамерява да им гледа програмите, то той може да си го купи още веднага по Интернет, но да се критикуват магазините у нас, че не внасят такива приемници е нелепо. :down
В момента е чудно как изобщо у нас някои магазини/вносители предлагат и ДВБ-Т2 приемници, но го правят. Колко се продават само те си знаят, но впредвид това, че цените на ДВБ-Т2 приемниците са двойно по-големи, отколкото тези на ДВБ-Т явно има смисъл. ;)

Сравнението че няма нужда от декодери DVB-T2 в страна със стандарт DVB-T не е съвсем аналогично на декодери с други стандарти (напр. ATSC). Защото DVB-T2 е с функциите на DVB-T + допълнителни, докато при останалите става дума за коренно различен стандарт. Нещо подобно на Windows 7 и Windows XP, в сравнение с Linux.

Но, ако действително разликата в цените на декодери DVB-T и DVB-T2 е около два пъти, то това обяснява нещата. В такъв случай, бих казал че нашите власти са избрали подходящ стандарт, предвид че няма особен интерес към плащане на такси за ефирно цифрово излъчване и качване на много програми на мултиплексите, а от друга страна на нас потребителите са ни спестени доста средства, понеже е възможно да си купим по-евтини декодери. (Аз лично за 4 телевизора).
Иначе, ако струваше еднакво, естествено бих избрал Windows 7. :)
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 24 Яну 2014, 11:04

Снощи направих тест на Synaps-а, как работи без антена.

Видео: http://youtu.be/qVn8rktWnBY

Трите национални мултиплекси излизат, само регионалният на 64 канал не излиза.
Местоположението е Младост 2, София. Стаята е с изглед на североизток и приемника е на 3 метра от прозореца. Прозореца е в посока телевизора, затова и кабела съм го сложил на телевизора.
Кулата на Витоша е в югозападна посока, кулата на "Драган Цанков"/"Яворов" е в северозападна посока (разстояние по въздух 4,10 км.), кабела е дълъг точно 2,65 м.

С антена всички канали са налични, както съм показвал в другите клипове.

Допълнение: Установих, че приемника възпроизвежда коректно филми от флашка със субтитри на български, само ако менюто му е настроено на руски език. Иначе EPG си работи нормално на кирилица без значение на какъв език е менюто на приемника.
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 24 Яну 2014, 18:01

Радиото-колега ти покажи как приемаш сръбски мух от вас!! :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
rcv45
Нов
Нов

Мнениеот rcv45 » 24 Яну 2014, 21:24

radiomanbg написа:Какво му е лошото на СТРОНГ СРТ 8201 ?! Само не виждам каква е цената??

Преди около месец и половина писах на Стронг на мейла, отговори ми на следващия ден представител на Стронг от Пловдив по телефона - очаквана цена около 70 лева.
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 25 Яну 2014, 18:24

Георги има стронг и може да каже най-добре дали е чувствителен. Относно Синапса бях се засилил да го взимам, но няма дисплей и бг меню. Като гледам цената му с доставка около 120лв. за мен на този етап не си заслужава. Обмислям да поръчам фамозния китаец на господата от Видин и Лом..... :D
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 25 Яну 2014, 21:29

cifronim,
вече месец съм ползвател на Synaps THD 2858 и никога не ми е липвало БГ меню. Менюто е доста ясно и на английски и на руски а има и други езици, като сръбски и т.н., който могат да се ползват. Като се има предвид, че сега най-много биха го ползвали търсачи на сръбска телевизия, то вероятно и меню на сръбски няма да ги затруднява.

С този чуствителен тунер нямаш необходимост да "гледаш" дисплей :D винаги има ТВ сигнал за гледане :D . Малко по-горе в темата показвах прием без антена на трите национални мултиплекса в София.

А относно Стронга, Георги не се изказа много ласкаво, като правихме тестовете на Витоша, но както вече разказахме в другата тема на тази локация беше тествал само Icecrypt T2300HD и Amiko HD 8840 със същата антена (не е най-голямата, но предвид необходимостта да бъде преносима е идеална - http://www.all-from.eu/view_details.php ... 1293&name=):

RADIOTO написа:Георги беше правил сканове от тази локация миналата седмица с Amiko HD 8840 и Icecrypt T2300HD и беше "извадил" сръбския мултиплекс на 59 канал. С Synaps 2858 освен сръбския мултиплекс на 59 канал от тази локация излезнаха и два македонски мултиплекса на 24 и 39 канал.

За справка: http://www.youtube.com/watch?v=6SQoZUBu ... C8&index=7

От това място към сръбския предавател на 59 канал (Бесна кобила) има пряка видимост та и Стронга би се справил с него, а в последствие изчислих, че македоснките муксове са от 113 км.!

А относно китаеца и аз бях пред същата дилема. Дали приемника да е с чип MXL201 (наричан от китайците "Maxlinear high sensitive and reliable silicon tuner" :D - модел 2010 г.), като на китаеца или чип Mxl603 (модел 2012 г.), като на Synaps THD 2858. Погледни техническите характеристики на приемниците най-вече Input Level Range. Мисля, че това би те разочаровало от китаеца.
В aliexpress (95% от продавачите) китаеца се описва с честоти на които работи от 480 до 806 MHz. Това директно изключва 64 канал. Знам, че в София и Стара Загора има излъчване на него, но може и в други градове да има. Може и да е печатна грешка (вместо 860 - 806), те често си копират съдържанието един от друг.

И не на последно място за китаеца ще чакаш поне 35 дни, а най-често 50 дни доставка, ако го взимаш от aliexpress .
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 26 Яну 2014, 10:27

Сетих се да добавя още няколко впечатления от DVB-T2 приемници:

- Георги беше разказвал за неговия стронг, че не е успял с него да хване DVB-T2 сигнал с тази антена Engel AN 6008 (с която хванахме македонски сигнал от 113 км.! на Витоша с Synaps THD 2858) в Нови Белград на 14 км от Авала. Стронга на Георги е SRT8200, а тук по-горе се споменава SRT8201

-Имам и DVB-T2 приемник без марка с чип ALI3812. Той се справя добре само в градски условия т.е. при силен сигнал и за сръбска телевизия вероятно ще може да се ползва само в пограничните райони.

-Дистанционните на Synaps THD 2858 и Icecrypt T2300HD са абсолютно еднакви, като дизайн (на мен този външен вид на дистанционното ми харесва). Но с Synaps THD 2858 смяната на каналите става от бутони CA и D2 и на звука C1 и 99, което е доста по удобно според мен. А както е видно от схемата долу при Icecrypt T2300HD е с страничните бутони.
Изображение
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 26 Яну 2014, 17:46

Хубаво е, все пак, този тип приемници да се изпробват и по гръцко-турската граница?!
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 26 Яну 2014, 18:45

RADIOTO написа: - Георги беше разказвал за неговия стронг, че не е успял с него да хване DVB-T2 сигнал с тази антена Engel AN 6008 (с която хванахме македонски сигнал от 113 км.! на Витоша с Synaps THD 2858) в Нови Белград на 14 км от Авала. Стронга на Георги е SRT8200, а тук по-горе се споменава SRT8201

Да, точно така - в Белград, на 'една ръка разстояние' от местните предаватели, Стронг СРТ 8200 не смогна да хване нищо, даже и Фрушка гора не хвана(+-60 км). :No
Иначе, тук в града(София) не мога да кажа доколко той е чувствителен или не, защото с него се хваща това, което и с другите ДВБ-Т2 приемници, които имам. На Витоша показва също резултати както и останалите - Icecrypt T2300HD и Амико ХД8840. По сръбските форуми поясняват, че Стронг-а имал проблеми със SFN-a, та затова не показвал сигнал, когато няколко предавателя излъчват на една и съща честота с еднакви програми. А точно това не би следвало да се случва точно с него, защото точно той е специално предназначен за сръбския пазар "STRONG SRT 8200 je risiver predviđen za Srpsko tržište, testiran od strane "JP EMISIONA TEHNIKA I VEZE". http://www.alzovedjo.izlog.org/
На Start-Up логото му е изписано ето това: http://www.zaslike.com/files/wxcstf4pgshgg7tmvso.jpg - "Приспособено за ДВБ-Т2 мрежата на Сърбия". :Slap За отбелязване е още и това, че цената му не беше никак малка - около 80€.
Като цяло обаче ми струва (на основа на носенето ми на приемници из планината(Витоша)) ,че не толкова този или онзи приемник е толкова лош, колкото лош е сигналът, който ние търсим - сръбския ДВБ-Т2. Не може тук в града да хващам всички наши цифрови програми с tivizen - с Айфон: http://youtu.be/keNmX1F6E4c и с Айпад: http://youtu.be/QSFzYMtsW7Q а също и с какъвто и да било USB приемник, а сръбската да не излиза в града ни изобщо, а на Витоша - едва-едва, или даже съвсем не. Във Виена се приема словашка ТВ пак с tivizen - http://youtu.be/yjWeLevB_M0 , в Загреб се приема сигнал от Австрия и Унгария, - а ние в София търсейки с грамадни антени и усилватели нямаме и следа от сръбски ДВБ-Т2 сигнал, освен две изключения.... ???

За Icecrypt T2300HD - наистина дистанционното му е най-лошо изпълнено от всички останали, които са ми попадали заради странния избор на копчета за смяна програмата както правилно е илюстрирал колегата РАДИОТО - вместо 'СА' и 'D2' в употреба са 'DD' и '8C'. :-[ Изборът на копчета за звук - '88' и 'С7' вместо '99' и 'С1' е също доста странен и неудобен. :down

Дано да дочакаме момент, в който чужди дигитални програми ще се ловят спокойно в града ни с какъвто и да е приемник + дистанционно! ;)
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
PGF
500+
500+

Мнениеот PGF » 26 Яну 2014, 19:01

На сайта на Synaps модела THD- 2858 липсва и е заменен от THD- 2900.Характеристиките са им еднакви.
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 26 Яну 2014, 19:12

Моля те дай линк към сайта :)
Аватар
PGF
500+
500+

Мнениеот PGF » 26 Яну 2014, 19:20

Имаш л.с.
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 26 Яну 2014, 19:58

мм да и е с ново дистанц. този 2900. Винаги обаче ми е било интересно защо синапс на Т2 приемниците им не пишат, че поддържат 256QAM ::)

Назад към