DVB-C цифрови тунери за компютър?

Техника и технология
Аватар
misho36
500+
500+

DVB-C цифрови тунери за компютър?

Мнениеот misho36 » 15 Дек 2013, 21:23

Здравейте,пиша ви относно един въпрос.Има ли цифрови USB или PCI-express тунери за DVB-C или аналогова кабелна телевизия.Трябва ми да запиша едно предаване от "Фокс Крайм" на компютър,което върви в момента.Ще се радвам ако отговорите бързо на този въпрос.
След това можете ли да ми кажете добра програма за записване на тв програми,защото пробвах да запиша тв програма през DVB-T сигнал чрез Windows Media Center и да ви кажа доста голеви файлове се създават. :) :) :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: DVB-C цифрови тунери за компютър?

Мнениеот ogibo » 15 Дек 2013, 23:19

http://www.ebay.co.uk/itm/Newest-USB-2- ... 4176d7f747
Ето един. Дори го купих, но с С нещо не можем се разберем като хората. Няма как да го накарам да търси със стъпка 1000 MHz.
Аватар
origo
Нов
Нов

Мнениеот origo » 15 Дек 2013, 23:29

Нема такава програма, и аз не ползвам тунера на компютъра защото нямам програма с която да записвам, оригиналния софт на тунера е пълна скръб и изобщо не върви на уиндоус 7. Стария ми тунер беше с чипсет на Филипс и работеше с FLY2000TV уникална програма! Просто шапките долу! Но това е, няма вече такива тунери и такъв софтуер. Сега записвам от сет топ бокса, пъхам флашка и готово, файловете са около 1.4 гигабайта за 60 минути което е добре, пък и после може да се прекодира и да стане още по-компактно.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 16 Дек 2013, 00:46

ogibo,
Т.е DVB-C не работи на този тунер?
Всъщност съм наясно,че тунер за С стандарта струва доста скъпо.МСАТ продават на абонатите си за втори телевизор по 70 лв такъв тунер.
Все пак благодаря за наистина бързият отговор.Нямам дебитна карта,нито регистрация в ебей,а и не смея да пазарувам много по интернет(не си мислете,че съм претенциозен.Просто предпазни мерки)Ще потърся в ЛЕД телевизора дали има функция за записване на предаванията.Наскоро си купих едно Сони нов модел.
Аватар
thebest
100+
100+

Мнениеот thebest » 24 Фев 2014, 17:13

origo написа:Нема такава програма, и аз не ползвам тунера на компютъра защото нямам програма с която да записвам, оригиналния софт на тунера е пълна скръб и изобщо не върви на уиндоус 7. Стария ми тунер беше с чипсет на Филипс и работеше с FLY2000TV уникална програма! Просто шапките долу! Но това е, няма вече такива тунери и такъв софтуер. Сега записвам от сет топ бокса, пъхам флашка и готово, файловете са около 1.4 гигабайта за 60 минути което е добре, пък и после може да се прекодира и да стане още по-компактно.

Има такива тунери, има и софтуер. Веднага след FLY2000TV излиза BeholdTV - още по-уникален софтуер и мноооого по-развит ;) Естествено, с поддръжка до Windows 8.1. и дори български интерфейс. Последните модели на "жлязото" работят с DVB-T/T2/C, аналогови ефирни и кабелни сигнали, вход за външни устройства. В БГ ще се появят през април-май, навреме за Мундиала :Horray

Назад към