Help! Проблем със звуко приемането на TV!

Техника и технология
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 25 Окт 2006, 03:58

Значи проблема е, че имам някакъв телевизор който се казва "BEKO", турски мисла че е! Гадинката не иска да приема звука на национаните канали. Питах един приятел що е така и той ми каза, че ми се разминавал стандарта за примане на звук. Нещо от сорта ми каза, че моя телевизор е настроен на 5.5Мhz от картината да прима, а требвало да е на 6.5Mhz. С две думи, Различен Стандарт! Бех преди на кабелната там такъв проблем не съм имал.

Питам има ли някаква джаджа която да ми помогне в случая и ако е възможно дали мога да си я направа сам.

Благодаря, предварително!
дин Умира друг му го навира!!!
krasi_kn

Мнениеот krasi_kn » 25 Окт 2006, 09:10

hi priqtel i az imam sa6tiq televizor ot edna sedmica zna4i za nacionalnite ima ra4na nastroika , zna4i vliza6 v меню i posle v настроика i tam ti izlizat dosta ne6ta i natiska6 система i mu dava6 DK tvae
aaaaa

Мнениеот aaaaa » 25 Окт 2006, 10:45

:lol: :D

Lamer6tinata krai nema!!!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 25 Окт 2006, 19:55

Съвсем няма звук, или има силно бръмчене и едва доловим звук? Ако е това, виж дали има система за звука. Филипса унас има такава настройка, която трябва да си я позиционираш ръчно (за разлика от пал/секам-а, който се определя автоматично). Но, щом казваш, че от кабелната всичко е ОК...незнам. Едни приятелки в Свищов имат един много стар Филипс, който бучи, когато приема ефирно (кабелно май е работил добре). Или звукът бучи и почти нищо не се чува, или картината е някаква много лоша.
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 26 Окт 2006, 02:19

Нема грам звук само шум...по принцип ровичкал съм яко в менютата и за звука гадовете не са направили ръчна настройка...единствоното което са дали като възможност е auto programing... като са дали стандарти за държави...уви България я няма! Нямам българско меню...нямам нищо подобно :(, което да ми помогне. За това питам за джаджа да си обърна звука на колко ми требва.
В чужбина е направен по един начин...никой се не е съобразявал за България. На кабелната немам проблеми...нема просто нема!
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 26 Окт 2006, 02:34

[quote=""krasi_kn""]hi priqtel i az imam sa6tiq televizor ot edna sedmica zna4i za nacionalnite ima ra4na nastroika , zna4i vliza6 v меню i posle v настроика i tam ti izlizat dosta ne6ta i natiska6 система i mu dava6 DK tvae[/quote]

Немам такова копче... "DK"! A и по системата немога да пипам...само БГ си ми седи като система на "Установка" и немога да я пипам, незнам що е така...ама е преправяно нещо по него доста...така си дойде настроен...гледах си телевизия всичко си беше ОК...ама като се махнах от кабелната и рекох да си хвана програми сам те к'во става!
Пробал съм всичко...освен да му незнам к'во...друго дистанционно, дане т'ва да не може да прави некои функции, че има го и тоя вариянт.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 27 Окт 2006, 20:16

Слушай, FrozenMax!
PAL BG е система, при която отместването между картина и звук е 5,5Mhz.
PAL DK е система, при която отместването между картина и звук е 6,5Mhz.
Кабелната ти (както и повечето кабелни телевизионни мрежи) излъчват почти всички канали (ако не и всички) на BG системата. Ефирно обаче, в България програмите се излъчват с отстояние 6,5 Mhz! Ти като си с настройка за 5,5, все едно искаш да вземеш звук от честотата на картината - естествено, няма да чуеш нищо или само пращене!!!
НЯМА НАЧИН телевизорът ти да няма настройка за DK система. Ако при настройката на канала, имаш само BG и не можеш (не знаеш) откъде да го смениш, пробвай с автоматична настройка!
Там понеже няма България, избираш страна, различна от Германия и т.н. западноевропейски - мисля, че с Гърция ще ти се получат нещата (моят Panasonic при избор на Ellada май беше си настройваше всички канали на 6,5 Mhz)!
Единствено би имало проблем ако ТВ-то ти не е купено от България и хардуерно няма възможност за 6,5 Mhz - тогава се слага една приставка (не скъпа).
И пак казвам - 100% има начин да смениш на 6,5 Mhz! Също ако искаш пробвай да изместиш с фината настройка каналът малко "надясно" - ще ти се развали картината, но би трябвало да ти се появи звук.
По-изчерпателен не мога да бъда, успех! Ако има нещо - питай пак.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 28 Окт 2006, 01:39

Мерси много...ако имаш некаква идея за тази приставка кажи да знам какво да търся...с изместването верно има ама съвсем слаб а картината направо не може да се гледа.

Телевизора е докаран от Германия...зет е с дефект(дефекта е минимален) от този за който е работил вуйчо ми. Настройка за такава честота няма(Пал ДК)...пробвах с автоматичната настройка за всички държави и не оказа ефект...така че това си остана като последен вариянт, да си купа джаджата или да го дам на техник.

Мерси пак, задължен съм ти!
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 28 Окт 2006, 10:06

Дай го в сервиз, те ги знаят тия приставки. Или питай за такава за PAL DK звук... но сам не можеш да си я сложиш. Успех.
ПС: моят ТВ също е вкаран от Германия, нов, но аз знаех за проблема и изрично търсих в каталозите да има и двете системи, за да не го човъркат българските майстори :wink:
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 29 Окт 2006, 03:18

Е не е нов...вторак е ама е запазен...днеска ходих при на един приятел баща той каза че ще го оправи имал е и с негов телевизор същия...човека е тел. техник!!

Мерси много....много бира водка и ром!!!

Темата вече не е нужна моля админите да я изтрият!
Anonymous

Звукът от КАНАЛ 1 по ФМ скалата

Мнениеот Anonymous » 29 Окт 2006, 12:25

кажете ми как така се чува Канал 1 между 99 и 100 мегахерца всеки път когато пътувам от София до Пловдив например, в района на Пазарджик, все хващам Канал 1.
През лятото си спомням, че между Варна и Шумен по пътя слушах на уолкмена финала на световното първенство, не от Хоризонт, не от Дарик (защото не се хващат през повечето време от пътуването), а от Канал 1. Като излезеш от Варна и вече край с радиостанциите, слушах си мача с коментара на Канал 1 и не можах да хвана нищо на скалата, докато не наближихме Шумен. Там, в района на Търговище и Омуртаг.. ОК, има Дарик, има Хоризонт и после пак на скалата само звук от Канал 1 , поне докато не стигнем следващия по-голям град.
Спомням си много ясно, че и в София преди да се напълни скалата с частните радиостанции, Канал 1 се чуваше около 100 МХц, даже си спомням как през 1990 си записвах класацията Hit Video USA на Тод Стивънс директно от касетофона, пуснат на FM RADIO, където се чуваше нормален чист моно звук от Първа Програма на Българската Телевизия.

Нека някой, който разбира как стават тези шашми, да обясни как стават тези чудесийки!

и защо само Канал 1 (дето е на метров обхват)? другите телевизии, които са на дециметров няма шанс да се хванат на ФМ скалата, така ли?
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 29 Окт 2006, 19:21

Едното е от Шуменския предавател, който излъчва Канал1 на 5-ти ТВ канал, влизащ в FM обхвата...
Другото... най-вероятно хармоници.

Назад към