Въпрос относно "FM модулатор"

Техника и технология
martintzvetomirov

Въпрос относно "FM модулатор"

Мнениеот martintzvetomirov » 12 Ное 2006, 12:15

Въпроса е - "Какво е FM модулатор :shock: :shock: :shock: "? Аз си тъсрех някакъв маломощен ФМ предавател (за да мога като свържа плеъера с него, да го слушам на радиото на колата, щот там радиото няма CD и му се прецакаха касетките) и попаднах на термина "FM модулатор". Има ли нещо общо с това. И ако знаете някой Е-МАГАЗИН за такава джаджа, пишете, pls.
Аватар
rado86
Нов
Нов

Re: Въпрос относно "FM модулатор"

Мнениеот rado86 » 22 Авг 2007, 22:07

Малко стара тема, но май има разрешение на проблема. В някои магазини за техника или GSM апарати продават някакви FM стереопредаватели на цена от 8 до 12 лева, които били за кола ( явно от mp3 плеър към радиокасетофон). Нито съм ги пробвал, нито знам как работят. Някой ако знае?
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 23 Авг 2007, 10:19

Има формата на зарядно за GSM за кола , но без кабел.Има стерео вход- линеен с малък жак.Мушка се в запалката и от там се захранва.Има обхват няколко метра- това е достатъчно.
M_pk
Нов
Нов

Мнениеот M_pk » 29 Авг 2007, 18:14

Здрасти. Това, за което иде реч (предавателя) наистина върши работа. Само че, не очаквай идеално качество. Преди около година си купих един такъв мини стерео предавател от Германос, просто за да видя как работи. Както и очаквах, не ми допадна. Наистина има някакво стерео, но е кофти. Има сравнително добро разделяне само в средните аудио честоти. Ниските от 80 херца надолу хич ги няма, а за високите... Абе, ако си хаифист, не ти го препоръчвам. По_добре помоли някои с познания по електроника, да ти изкара едно кабелче с жак от касетофона, след предусилвателя за главата (каза, че касетката и без това не работи) и си готов. Трябва и един мини прекъсвач да се изведе отпред (свързва се на мястото на този от механиката), за да може да се ползва и радиото. Електродвигателчето на механиката се откача, ако работи. Това е по_добре и от вариант с адапторна касетка, която внася доста шумове.
Акъла ми е в отпуска - живея на воля :)
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 30 Авг 2007, 10:25

Много добро предложение ти дава M_pk. :Drinks
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 30 Авг 2007, 10:41

12 лв по магазините за компютри продават FM модулаторчета. Взимаш си едно и нямаш ядове. Аз ползвам такова.

Назад към