RDS на радио АТЛАНТИК и радио ВЕСЕЛИНА

Техника и технология
Аватар
Bate_La4ko
Нов
Нов

Мнениеот Bate_La4ko » 12 Яну 2007, 21:31

Защо радио АТЛАНТИК няма RDS? В София като бях преди да го пуснат за Пловдив на mp3 playera ми не го изписва а самият плеър поддържа RDS,а на радио ВЕСЕЛИНА от както му промениха честотата на излъчване няма RDS.Дали някога ще се изписва на дисплеите имената на Атлантик и Веселина?
predavatel is my life
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 12 Яну 2007, 21:55

да ти имам проблемите :)
Аватар
Bate_La4ko
Нов
Нов

Мнениеот Bate_La4ko » 13 Яну 2007, 14:16

B-92 аййй да не се заяждаш само.Кво не мога да имам проблеми ли?Ми имам си ги тия проблеми да и тва което сам писал ме интересува кво ся ще ми забраниш да говоря ли?Мислех че живеем в свободна страна ама то маи е обратното.Си жив и здрав тогава.Явно с теб не може да се говори като нормален човек ами трябва да се заяждаме тука кат цигани.Ми така да бъде тогава ще се заяждаме и ще се каним има ми ICQ номера в профила включи ми се и ме наливай колкото искаш.
predavatel is my life
михаил
Нов
Нов

Ами прав е човека

Мнениеот михаил » 13 Яну 2007, 17:25

Каквото сте се затъжили за тоя RDS бе хора? АКо не е той май няма да знаете какво слушате ли? Наистина да ви имам проблемите...
Аватар
TRT
100+
100+

Мнениеот TRT » 13 Яну 2007, 18:36

абсолютно. Години наред сме слушали радио не от дигитален тунер, а ...на стрелка. И пак е важно това, което чуваш, а не това, което гледаш. Нито в колата имам РДС на тунера, нито у нас- Не ми и трябва. Голямата работа, че ще ми пише 103.0, а не Horizont. Светът свършва просто !
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Яну 2007, 14:52

В Сливен на уредбата си нямам RDS, само изписва честотата на дисплея, тъй като е модел 97-а година. В София карам с обикновен уокмен Philips, който също само изписва честотата... И изобщо, за какво ти е RDS, след като редовно влизаш в тоя сайт? Ако не знаеш наисзуст всички радиостанции в даден град по честоти, влизаш в сайта и си готов.
Аватар
Bate_La4ko
Нов
Нов

Мнениеот Bate_La4ko » 18 Яну 2007, 12:53

Ех хванахте ме натясно :da: прави сте :D
predavatel is my life
MARTO_1(djmartoone)
Нов
Нов

Мнениеот MARTO_1(djmartoone) » 18 Яну 2007, 17:10

Последна промяна 1 на MARTO_1(djmartoone), променена общо 18 пъти
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 18 Яну 2007, 18:52

НАУЧИ СЕ ДА ПИШЕШ ГРАМОТНО ЧЕ МЕ Е СРЕАМ ОТ ТАКИВА КАТО ТЕБЕ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН !
Няма по голям трол от Джорджи™
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 19 Яну 2007, 20:39

абе хора кво ви грее нали се чува пък кава друго ви интересува как се излъчвало
Пламен
Нов
Нов

Мнениеот Пламен » 19 Яну 2007, 23:48

По коментарите ви разбирам, че не знаете възможностите на RDS. Може би причина за това е, че няма радиостанция която да ползва нещо повече от изписването на PS (обикновенно името на станцията), някакъв текст, който е или името на станцията, или сайта им и рядко часът (почти винаги неточен). Вярно и алтерантивни честоти, но това само за тези които пътуват извън дадения град.
Добре би било да се изписва на дисплея на приемника коя песен звучи в момента или кое предаване, телефоните за връзка, темата на предаването..., а не да чакаш да минат рекламите (или някой от водещите да повтори) за да чуеш какво се коментира в момента и какъв е телефона за връзка. FM+ се опитаха в Пловдив да изписват името на песента и изпълнитела но го спряха (защо ли). Системата има възможност да се излъчва и текст (т.нар. Rdio Paging), с който да се изписват най важните новини и какво ли още не. Да не споменавам и възмоността да се предават данни (да речем DGPS) съвсем нямащи нищо общо с радиото.
ей сега направих един преглед на радиата в Пловдив и констатирах, че всички са зле с RDS. Едно предва час, пък той неточен, друг PI му е като за френско радио, трети се изкарва международно радио... Единствено Z-ROCK имат точен час, но за това пък RDS сигнала е изключително лош.

На края да отбележа, че нито един радиоприемник вкъщи няма RDS (нито този в колата) и това не ми пречи да знам на кое радио съм го настроил. Дори и скала със стрелки да нямаха пак бих бързо пренастройвал на станцията която искам. Но въпреки това тази система е един вид екстра, която не е толкова трудно осъществима за една радиостанция и ТРЯБВА да я има и да се ползват колкото се може повече от нейните възможности.

Колкото вас не ви е грижа за RDS толкова аз искам да има такъв(такава) на всякъде.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Яну 2007, 00:31

Ами, в София "Сити" имат дата, час, времето в момента, песен (ако не са го махнали, де).

Назад към