въпроси относно тв тунер

Техника и технология
Killer_Diler
Нов
Нов

въпроси относно тв тунер

Мнениеот Killer_Diler » 11 Апр 2007, 22:18

имам тв тунер "AverMedia" и като реша да сканирам за да мога да намера някаква телевизия сканирам на "Bulgaria pal\Dk"  захвашта някакви програми но сигнала им е лош променям го на "Bulgaria pal\bg"  и образа горе долу се оправя.Пробвал сам да дам на някоя произволна страна която да е "pal\bg" но ефекта не е голям и пак не ми хвашъта сичките програми и на някои образа е лош а на два метра по натам има телевозор и при него образа е перфектен вече направо самс е отчаял от тунера штото секи пат кат сам на различни места ми требе по 30 мин докато оцеля точно каде ще хване програмите които ми трябват на добро качество.Моля ако някои има такъв тв тунер или знае нешто по вапроса да помогне

Предварително благодаря.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Re: въпроси относно тв тунер

Мнениеот ЖОРО » 12 Апр 2007, 00:52

Истината е DVB !!! :G :G :G
Няма по голям трол от Джорджи™
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 12 Апр 2007, 02:26

Ако става въпрос за ефирна телевизия, вероятно причината е в антената. Провери дали си я включил където трябва. Ако е от тези, които са два проводника, разделящи се накрая ( Y ), пробвай да закачиш тази жица вертикално, така, че да отива възможно най-високо. Разпъни двата края горе по хоризонтала на ляво и на дясно, за да изглеждат като Т.

За да настроиш програмите съвсем точно, от картата в сайта избери града, в който живееш и виж на кой канал коя програма се приема. За всеки случай, от Справочника можеш да провериш кой канал на коя честота отговаря. Понякога в оригиналния софтуер, с който ти продават тунера, каналите за България ("Bulgaria pal\bg") не съвпадат с тези, които са наистина, затова ти препоръчвам хич да не се занимаваш с Aver-ската програма, а направо да си сложиш алтернативен софтуер, който има много по-добра картинка и повече настройки:

DScaler: http://www.dscaler.org/downloads.htm

Още ТВ софт: http://pctuner.ru/list-c-soft01.html
Killer_Diler
Нов
Нов

Мнениеот Killer_Diler » 14 Апр 2007, 10:49

искам да попитам аз си свалих "DScaler" изкарва ми образ сичко ма не киска да ми извади звук.Мотах се по настроиките но от никаде не стане или аз не сам ровил кадето трябва.моля ако некои има няква идея от каде може да стажа така да помогне :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 14 Апр 2007, 21:00

С дясното копче на екрана избираш Bit Card -> Audio Input
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 16 Апр 2007, 00:24

ако не става с настройките от компа виж да не би да е като на моя тунер звука си излиза по отделен изход като за слушалки и  го свързваш с някой вход кадето имаш (на колоните, на саундкартата..) то си върви в комплекта едно късо кабелче жак/жак за тая работа
иначе и аз имах същите проблеми с тунера, ама ми омръзна да се знаимавам сега ще провам с този софт де пък дано стане, а от радиото съм по-доволен
:)
Аватар
MasterBoy Люлин
100+
100+

Мнениеот MasterBoy Люлин » 22 Апр 2007, 12:10

Вие не сте в ред да се занимавате с тези кочини, решили да ги нарекат "тунери".
То моя (пак Avermedia) ловеше КАНАЛ 1 АДКСИ зле, дори с АНТЕНАТА на TV-то включена във антенния вход на тунера, с правя видимост към Копитото и на TV-то отчетен максимално добър образ, без нито 1 черта, хармонична и тн. (направо все едно цифров сигнал), играх си със софтуера , install-нах DScaler, резултат - още по-зле. Щом дори FM тунера ловеше само Хоризонт, Дарик и Романтика (чийто предаватели са адски близо до мен) и то със пръщене, смятайте сами...
Изображение
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 28 Апр 2007, 02:12

Препоръка за ТВ Тунер!!?? :))

Като млад дихател да си не купа нещо което да не ми хваща никаква ефирна телевизия, че ще подивея!!!
дин Умира друг му го навира!!!

Назад към