да разреша ли монтаж на антена или не?

Техника и технология
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: да разреша ли монтаж на антена или не?

Мнениеот Lupus » 23 Яну 2008, 11:26

Докторе, всичко това аз го знам много добре. Попитах момчетата да ли го знаят във връзка с темата за смущенията. Нека да видят и от написаното от теб, че антените не излъчват в посока надолу, към блока на който са монтирани.
Приемам забележката за клетка и базова станция - лапсус ;)
MR1

Мнениеот MR1 » 23 Яну 2008, 16:42

Doktora написа:В по-гъсто населени места - 5-10 Вата.

kaj men sa 2x20 W
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 23 Яну 2008, 19:58

Ето и моя съвет:
Ако си в блок с няколко входа и има възможност да се монтира клетката на съседен вход- по добре приеми.Когато си под антената полета е сравнително слабо.По лошо е когато си в съседен на антената вход- тогава хем полето бие в теб, хем друг взима парите.Ако си в едновходов висок блок и наоколо няма удобно място за монтаж на клетка- по добре откажи.За сега никой не може да каже каква е вредата от излъчването.А когато се разбере...
Ако можеш пазари се за повече пари! :Devil
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 23 Яну 2008, 23:36

gakal написа:Ето и моя съвет:
Ако си в блок с няколко входа и има възможност да се монтира клетката на съседен вход- по добре приеми.Когато си под антената полета е сравнително слабо.По лошо е когато си в съседен на антената вход- тогава хем полето бие в теб, хем друг взима парите.Ако си в едновходов висок блок и наоколо няма удобно място за монтаж на клетка- по добре откажи.За сега никой не може да каже каква е вредата от излъчването.А когато се разбере...
Ако можеш пазари се за повече пари! :Devil

Ами малко не мога да се съглася със съветите ти:
1. Когато си в съседен вход, на този на който е монтирана базовата станция и антените, към твоя апартамент няма никакво излъчване (справка - поста на Доктора). Полето бие в теб, когато си в отсрещния блок.
2. Между това да си в нисък блок и висок блок, когато антената е над главата ти няма никаква съществена разлика. Защо да се откаже?
3. Антената излъчва max 20W някъде в пространството, а ти или си на разстояние от нея или над главата ти има няколко бетонни плочи с арматура (демек екран). А GSMа ти праща директно в мозъка 4W, когато говориш и връзката е през отдалечена базова станция. Кое според теб е по-вредно?
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 24 Яну 2008, 00:24

Дали ще умреш от цигари или GSM клетка не виждам голяма разлика. По-добре им взимай парите, тва са 300 лева на месец, едно лизингче на нещо си >:D
MR1

Мнениеот MR1 » 24 Яну 2008, 16:28

Lupus написа: А GSMа ти праща директно в мозъка 4W, когато говориш и връзката е през отдалечена базова станция. Кое според теб е по-вредно?

Az znam deka sa 2W ot kde 4 ?
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 24 Яну 2008, 18:59

Още малко материал за дебати:
Ако клетката може да отиде на съседен вход или блок така ,че да попадаш директно в полето и - по добре да е върху тебе.Това мисля,че е ясно.Под съседен разбирам нещо в обхвата поне 200-300 метра.
По интересна е ситуацията ако си във висок блок и около тебе няма удобни места за монтаж на клетка.Разбира си височината на блока няма значение ако си под клетката.Въпроса е дали въобще да приемеш тази клетка.Ако си във висок блок и пуснеш 1 мобилен оператор след него ще дойде 2-ти, 3-ти заедно с техните релейки, макстелеком с "точка до много точки", уплътняване на полето за 3G и разни други факири за които сега не се сещам.В един момент ще се окаже, че живееш под една мощна приемопредавателна станция.Ти няма да разбереш за това освен ако не инвестираш в сериозен измерител на електромагнитно поле .Дори и да го имаш той не може да те спаси от вълните.И дори тези вълни да са абсолютно безвредни ( а ти не знаеш дали е така ) постоянно ще те сърби някъде.И ако изпиеш чаша фалшив алкохол и те заболи главата ще си казваш- това е от полето. :Drunk
От друга страна падат добри мангизи.Те обаче не са за теб а за целия блок (вход).Обаче най голям дял от ДЪРВОТО ( полето ) е за теб защото живееш на последния етаж. :Hmmm

П.П И аз мисля че вече апарати над 2W няма, но съм съгласен ,че 2 W до главата не е добре.Само че това за 2 вата за около 1-2 часа на ден ( зависи колко говориш )А клетката е 24 часа на ден >:D
MR1

Мнениеот MR1 » 24 Яну 2008, 20:08

gakal написа:П.П И аз мисля че вече апарати над 2W няма, но съм съгласен ,че 2 W до главата не е добре.Само че това за 2 вата за около 1-2 часа на ден ( зависи колко говориш )А клетката е 24 часа на ден >:D

Дали можете да ми кажете некои модели на GSM телефони с мошт от 4w и дали тие телефони имале по големо покритие (повече от 35km) ?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 24 Яну 2008, 23:32

Ако си във висок блок и пуснеш 1 мобилен оператор след него ще дойде 2-ти, 3-ти заедно с техните релейки, макстелеком с "точка до много точки", уплътняване на полето за 3G и разни други факири за които сега не се сещам.В един момент ще се окаже, че живееш под една мощна приемопредавателна станция.

Това са предположения нали! Защото човека пита за един мобилен оператор, а не да се направи свързочен възел на покрива. А иначе ако към изброеното от теб се добави и Вакарелския предавател....
Ако клетката може да отиде на съседен вход или блок така ,че да попадаш директно в полето и - по добре да е върху тебе.Това мисля,че е ясно.Под съседен разбирам нещо в обхвата поне 200-300 метра.

Как си представяш два съседни входа на разстояние 200-300м един от друг. И за съседни блокове е множко....
П.П И аз мисля че вече апарати над 2W няма, но съм съгласен ,че 2 W до главата не е добре.Само че това за 2 вата за около 1-2 часа на ден ( зависи колко говориш )А клетката е 24 часа на ден
За мощността съм съгласен, чукнал съм грешния клавиш...
Само за тия 24 не съм съгласен - ти да не си парализиран и прикован на легло до антената?
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 25 Яну 2008, 21:54

Разбира се, че всичко тука са предположения! Ние ( или поне аз ) не даваме готови решения ,а разсъждаваме върху поставената тема.Решението взима този който пита и отговорността си е негова!
Ако се вгледате обаче, ще забележите , че във всеки по-голям град има по 2-3 високи блока върху които това за което говоря вече е реализирано.Вакарелския предавател все още не е преместен там, но в движение се сещам за 2 града в които по жилищните блокове съм виждал УКВ предавателни антени- София и Кърджали.Сигурно има и още но не ги знам.В Пловдив имаше такива предаватели на 2 блока, но вече ги махнаха.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 25 Яну 2008, 22:07

gakal написа:Разбира се, че всичко тука са предположения! Ние ( или поне аз ) не даваме готови решения ,а разсъждаваме върху поставената тема.Решението взима този който пита и отговорността си е негова!
Ако се вгледате обаче, ще забележите , че във всеки по-голям град има по 2-3 високи блока върху които това за което говоря вече е реализирано.Вакарелския предавател все още не е преместен там, но в движение се сещам за 2 града в които по жилищните блокове съм виждал УКВ предавателни антени- София и Кърджали.Сигурно има и още но не ги знам.В Пловдив имаше такива предаватели на 2 блока, но вече ги махнаха.

Както бях писал в една друга тема, от половин година на 40 м по права линия от стаята ми има 100 ватов ФМ предавател, но до сега оплаквания нямам :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 25 Яну 2008, 23:12

martintzvetomirov написа:Както бях писал в една друга тема, от половин година на 40 м по права линия от стаята ми има 100 ватов ФМ предавател, но до сега оплаквания нямам :)

Щото вече си мутирал. :D :D Точно над апартамента на мой познат има монтирана клетка, но до сега не съм чул да се оплачи. Сигурно и той е мутирал. :D То след Чернобил какво да очаква човек я. :Hmmm
MR1

Мнениеот MR1 » 26 Яну 2008, 13:44

gakal написа:П.П И аз мисля че вече апарати над 2W няма, но съм съгласен ,че 2 W до главата не е добре.Само че това за 2 вата за около 1-2 часа на ден ( зависи колко говориш )А клетката е 24 часа на ден >:D

2 Вата са но имам слушнато дека новите модели на телефони са по малко и от 2 вати за ГСМ 900 >:D :o :(
After_Dark
Нов
Нов

Мнениеот After_Dark » 26 Яну 2008, 17:41

2 Вт са само при първоначално включване и търсене на мрежа и то е само за секунда-2-5,
по-продължително време работи на висока мощност само ако си на място със слаб сигнал
ако не вярвате си направете една много проста сметка:
приемаме че имаме постоянна излъчвана мощност от 2 Вт
КПД на крайното стъпало е около 70%
другите чарколяци и те хабят ток, НЧУ-то и то - да приемем че телефона гълта от батерията 4 Вт - при напрежение около 3,6-4 В това прави 1А консумация нали така ?
е моя телефон е с 1000 мАч батерия - след по-малко от час би трябвало да спре
а карам 10 дена с него и разговори около 3-4 часа с едно зареждане ...

та не вярвайте на всичко написано от незнайно кой в нета ;D
Аватар
Doktora
100+
100+

Мнениеот Doktora » 26 Яну 2008, 19:25

After_Dark написа:2 Вт са само при първоначално включване и търсене на мрежа и то е само за секунда-2-5,
по-продължително време работи на висока мощност само ако си на място със слаб сигнал
другите чарколяци и те хабят ток, НЧУ-то и то - да приемем че телефона гълта от батерията 4 Вт - при напрежение около 3,6-4 В това прави 1А консумация нали така ?

За да излъчва телефона на пълна мощност трябва сигнала е супер слаб.. Ако си някъде в града само при набиране излъчва между 0.5 и 1 вата. По време на разговор мощността пада на 100-200 миливата. Така че когато набирате не си дръжте GSM-a до главата 8) Междувпрочем в Москва има цял институт който се занимава с излседване как влиaят мобилните телефони на човека. Данните са засекретени. Но има някои неща които се знаят от други изследвания - за около 40 секунди ако държите мобилен телефон до тестисите убива половината сперматозоиди... :Guns ; излъчването влияе най много на меките тъкани - напр. очите; след време може да доведе до глаукома; рак; тумори. Най-страшно е едно изследване за влиянието върху плода в майката - при по продължително облъчване води до генни мутации и други проблеми. Споко - иначе нищо не било доказано...даже някъде пишеше че дори било полезно :Clover Аз обаче си ползвам handsfree.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 26 Яну 2008, 21:00

Doktora написа:
After_Dark написа:2 Вт са само при първоначално включване и търсене на мрежа и то е само за секунда-2-5,

За да излъчва телефона на пълна мощност трябва сигнала е супер слаб.. Ако си някъде в града само при набиране излъчва между 0.5 и 1 вата. По време на разговор мощността пада на 100-200 миливата. Така че когато набирате не си дръжте GSM-a до главата 8) Междувпрочем в Москва има цял институт който се занимава с излседване как влиaят мобилните телефони на човека. Данните са засекретени. Но има някои неща които се знаят от други изследвания - за около 40 секунди ако държите мобилен телефон до тестисите убива половината сперматозоиди... :Guns ; излъчването влияе най много на меките тъкани - напр. очите; след време може да доведе до глаукома; рак; тумори. Най-страшно е едно изследване за влиянието върху плода в майката - при по продължително облъчване води до генни мутации и други проблеми. Споко - иначе нищо не било доказано...даже някъде пишеше че дори било полезно :Clover Аз обаче си ползвам handsfree.

И от тук идва отговора на хамлетовския въпрос: Базова станция над главата ви или GSM до главата ви? :Beee
MR1

Мнениеот MR1 » 26 Яну 2008, 21:45

Doktora написа:даже някъде пишеше че дори било полезно :Clover Аз обаче си ползвам handsfree.

handsfree или Bluetooth ама и Bluetoothизлачва некоја мошт па така да....и тои зрачи
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 27 Яну 2008, 11:30

Ами аз лично си го обяснявам с различната честота на излъчване и съответно проникване на ЕМВ от БС и антена на ФМ предавател. Нямам друго обяснение. Все пак и едното и другото са ЕМВ, честотата и мощността са различни само. ???
Изображение
Аватар
Doktora
100+
100+

Мнениеот Doktora » 27 Яну 2008, 13:17

Колкото по-висока е честотата, толкова излъчването е по-вредно за човека. Това не означава че един 500kW предавател на средни вълни е почти безвреден - познавам човек който е стоял 3 денонощия на смяна при един такъв и е получил яко главоболие, разстройство, гадене и др. Все пак на антените се подават няколко хиляди волта при 20-30-40 Ампера, така че човек не е създаден да вирее при такива условия. При по-високите честоти, при значително по-ниска мощност се постига същия ефект - я застанете пред антената на някоя радиорелейка; при мощност 2-3 вата и усилване на антената 30 dB примерно ще се почуствате :'( до 15 мин
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 06 Мар 2008, 08:30

Aми в село Венец (Шуменско) предавателя на 5ти канал 50КW :SOS :-[

Последно издигане Bobi MW от 06 Мар 2008, 08:30

Назад към