Въпросче...

Техника и технология
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Въпросче...

Мнениеот Playbob » 19 Мар 2009, 13:08

martintzvetomirov написа:А може ли за непосветените ::)

Принципно този тип конструкция се нарича "жере"
Изображение

Нали не греша, Вълчо?
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 19 Мар 2009, 14:14

С други думи: ЖРК - Желязо-решетъчна кула
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 19 Мар 2009, 14:25

Enchev написа:С други думи: ЖРК - Желязо-решетъчна кула

Благодарско ;-)

Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 19 Мар 2009, 17:48

@playbob,
Това, което си дал на снимката са антенни мачти.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 09 Апр 2009, 13:52

Колеги, в една тема ви бях питал, коя е фирмата, на чийто антени има лого представляващо червена мълниика. Значи много благодаря на пичовете които ме светнаха че става дума за Andrew.
Аз се поразрових из сайта им и се оказа, че могат безплатно да изпратят каталозите си, ако си ги поръчате. Днес ми пристигнаха :) чак от Швеция ми ги пртиха пичовете и за моя голяма изненада, вътре са ми сложили една линийка с която по карта могат да се орпеделят точните кординати на даден обект - голямо евала на тия пичове !!!
И отново благодаря на колегите съфорумци които ме светнаха за тях...
Айде отивам да си разгледам каталозите ;) :Bounce

Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 09 Апр 2009, 21:23

playbob написа:Колеги, в една тема ви бях питал, коя е фирмата, на чийто антени има лого представляващо червена мълниика. Значи много благодаря на пичовете които ме светнаха че става дума за Andrew.
Аз се поразрових из сайта им и се оказа, че могат безплатно да изпратят каталозите си, ако си ги поръчате. Днес ми пристигнаха :) чак от Швеция ми ги пртиха пичовете и за моя голяма изненада, вътре са ми сложили една линийка с която по карта могат да се орпеделят точните кординати на даден обект - голямо евала на тия пичове !!!

Не се чуди, това е обичайна практика за всяка уважаваща се фирма. Ако се занимаваше със схемотехника и проектиране на хардуер, щеше да знаеш, че маса фирми изпращат безплатни мостри (3-5бр.) от ИС, които произвеждат.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 10 Апр 2009, 02:13

Lupus написа:
playbob написа:Колеги, в една тема ви бях питал, коя е фирмата, на чийто антени има лого представляващо червена мълниика. Значи много благодаря на пичовете които ме светнаха че става дума за Andrew.

Не се чуди, това е обичайна практика за всяка уважаваща се фирма. Ако се занимаваше със схемотехника и проектиране на хардуер, щеше да знаеш, че маса фирми изпращат безплатни мостри (3-5бр.) от ИС, които произвеждат.

Да, не се занимавам със схемотехника, но ме учуди това че може всеки да си поръча безплатно каталози и брошурки, пък и приятен жест е линийката бонус :D
Ясно е че големите фирми могат и трябва да изпращат рекламни материали и мостри, но чак пък на всеки... :-)
E антена за мостра още не са ми изпратили, но може да се пробвам :D :D :D

Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Апр 2009, 19:59

Всички сериозни фирми изпращат материали и мостри. Преди няколко седмици при нас една австралийска фирма изпрати колет по заявка с мостри и брошури, при това с DHL. Само стойността на доставката е около 200 долара, но така се работи в нормалния свят. След това се обадиха по телефона, като си бяха направили сметката за часовата разлика (при тях беше към 23 часа), за да попитат дали сме доволни от изпратените неща.
Удоволствие е да се работи с такива фирми и е кеф да си даваш парите после за качествено обслужване.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 17 Апр 2009, 08:05

radiator написа:Всички сериозни фирми изпращат материали и мостри. Преди няколко седмици при нас една австралийска фирма изпрати колет по заявка с мостри и брошури, при това с DHL. Само стойността на доставката е около 200 долара, но така се работи в нормалния свят. След това се обадиха по телефона, като си бяха направили сметката за часовата разлика (при тях беше към 23 часа), за да попитат дали сме доволни от изпратените неща.
Удоволствие е да се работи с такива фирми и е кеф да си даваш парите после за качествено обслужване.

И ти да кажеш нещо смислено! :)
Наистина има страшни фирми с които и аз съм работил. Страшно точни, пращали са разни оферти за различен hardware (става въпрос за сървъри), мисля, че с EMS бяха пращали, защото пристигнаха за броени дни. И после наистина звъннаха да ни питат дали сме получили каталога им, дали сме доволни от предлаганите сървъри и тн. И за капак се съобразиха със часовата зона и звъннаха в идеалното време - около 15:00 (сещат се за нашите "обедни почивки" от по 3 часа и за това, че сутрин сме not responding независимо дали сме в офиса или не). Само, че тези фирми са златни находки общо казано, намират се трудно. Но веднъж попаднеш ли, просто е огромно удоволствие да работиш с такава фирма!
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.

Назад към