Нови УКВ предаватели на БНР

Техника и технология
Аватар
jorko
1000+
1000+

Re: Нови УКВ предаватели на БНР

Мнениеот jorko » 14 Юли 2010, 13:39

За Бургас може да е и на Нос Форос,тъй като то се вижда чак в Несебър
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Re: Нови УКВ предаватели на БНР

Мнениеот predavatel » 17 Юли 2010, 19:40

jorko написа:
predavatel написа:По последна информация, на 90.2 щели да пускат Радио Бургас :)

Така е по-добре а какво ще стане с 88.5??

Лицензиите на регионалните програми на БНР "Радио Варна" и "Радио Стара Загора" не са променени и те засега трябва да си обслужват съответните области. Така се стига до абсурдът, при който в няколко области БНР има лицензии за излъчване на по две регионални програми :Blink
Поживём увидем
Аватар
Xemyc
100+
100+

Re: БНР

Мнениеот Xemyc » 27 Яну 2011, 21:54

Не искам да отварям нова тема, затова ще пиша тук. Става дума за БНР в град Велико Търново. Днес бях там и на скан в колата открих странни неща: Хоризонт на 89,1 си работеше без проблем. Но на 96.0 Радиото ми изписа отново Horizont Veliko Tarnovo на RDS-a. Беше само на носеща. По-нагоре на 99,6 радиото отново спря на друг пилот с надпис - Хр. Ботев Велико Търново (на латиница разбира се). Дали това ще са нови предаватели за Търново, кога ще пуснат програмата по тях и ще спират ли 89,1? Някой знае ли нещо по въпросите?
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 27 Яну 2011, 23:03

Това трябва да са новите честоти на БНР за Велико Търново :) Утре ще проверим
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 08 Фев 2011, 10:07

Всяка сутрин в 6 часа без няколко минути по БНР-Хоризонт съобщават, че предавателят на ДВ излъчва програма Хоризонт и само в петък излъчва парламентарния контрол. Когато има проблеми с приемането на БНР-Хоризонт на FM, превключвам на ДВ, но там вместо Хоризонт се излъчват заседанията на НС. Парламентарните заседания се излъчват и по Интернет. Интересът към тях e много малък и след спирането на средновълновите предаватели е по-добре на ДВ да се чува Хоризонт, защото все ощи има места с лошо покритие на FM.
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 11 Фев 2011, 20:46

Относно програмата на програмите на БНР нямам забележки, но се чудя защо онлайн излъчването не работи... Все пак това е най-старото и едно от най-слушаните радиа в България, а да не може да се слуша по интернет... си е чисто безумие! :Hmmm
MattParkman
100+
100+

Мнениеот MattParkman » 11 Фев 2011, 20:55

Би трябвало оттук да работят:
Хоризонт: http://84.242.176.20/Horizont
Христо Ботев: http://84.242.176.20/HristoBotev
Радио София: http://84.242.176.20/RadioSofia
Качеството е ужасно, но предполагам, че е направено с цел програмите на БНР да могат да бъдат достъпни и за слушателите извън граница. :)
Даниел
100+
100+

Предложение към БНР

Мнениеот Даниел » 21 Окт 2011, 11:05

Разцъквам си както обикновенно сайта на bbc radio и слушам bbc1X и ми хрумва идеята... защо БНР не се модернизира малко и да влезне по-сериозно в интернет. На първо време, качеството на stream-а им е ужасно, на второ, сайта им е някаква антика, и на трето място, цялата тая мания за радиопредаватели на всеки 10 км е излишна. Незнам дали се откриват нови предаватели, но няма нужда вече. В 21век да разчиташ основно на радиопредаватели и несериозно. Т.е. само на тях и програмата да е тип - радиото предава, слушателя слуша. Този модел е архаичен, интерактивния модел е къде къде по интересен - радиото предава, слушателя слуша, коментира, дава мнения, гледа информация за ставащото в студиото, гостите, или групата която свири, или пък събитието което се отразява.

Та, мисля си че би било добре и не особено скъпо, БНР да пуснат една или две онлайн програми, изцяло онлайн, с профил младежка аудитория, и да не пускат просто Mp3. В интернет имат свободатата да направят колкото си искат програми, и студиа имат, и водещи, няма какво да се оскъпи толкова от бюджета им, а от това да има аудитория мисля че само могатда печелят. Същото важи и за българите извън страната, не е необходимо да търсят КВ приемници и да се молят да чуят какво говорят по радиото... Съвсем спокойно могат да си направят онлайн емисии за хората извън БГ, отново не е свързано със средства, това са просто потоци. Вие какво мислите? Аз вчера обиколих почти всички радиа от сайта - предавател и не можах да си харесам нищо за слушане. А на мен не ми се слуша само музика, мисля че много хора са така, музиката всеки я има в компа, а политиката и новините са скучни за повечето хора, пък и цял ден само новини да слушаш... Една младежка допълнителна програма - като bbc1X примерно, изцяло в нета мисля че ще е много приятна за слушане, стига да се прави читаво. Като цяло незнам защо БНР не стъпва в нета по-агресивно, дори Дарик като са толкова големи, не им пречи да си направят онлайн програма, не сме 1996 да имат 20 човека нет.

бтв те само само копират програмата на bbc1 като за начало и пак ще са голяма работа. Въобще в България има ли радио или предаване, което да представя определен вид музика по часово? 1 час hip-hop, 1 час dnb, 1 час dubstep и тн. като не просто да пускат някакви mp3ки или миксове. В БГ например има много млади хора, които се занимават с миксиране или правене на музика, нямат особено поле за изява, едно предаване в което да се представят такива български DJ и техните миксове мисля, че ще е много готино. Като нямам предвид само утвърдени DJ, или пък разни групи които едва сега прохождат и са си направили няколко демо записа, също ше е готино да се презентират в определено предаване. :Bounce Има какво да се вмъкне в една програма. :Icecream
Аватар
Puflet
500+
500+

Re: Предложение към БНР

Мнениеот Puflet » 21 Окт 2011, 12:29

Няма как да не подкрепя идеята на Даниел!
1xtra ... въобще няма какво да го коментирам! И аз смятам че БНР има капацитета за подобна програма, но сериозно се съмнявам някога да чуя dubstep на честотите на държавното радио :(
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 21 Окт 2011, 13:57

Аз бих подчертал следното, изобщо не трябва да се отписват радиопредавателите на УКВ. Те трябва още повече да се поставят и всяко населено място да има мин. 3 програми на БНР. За КВ, ДВ, СВ там трябва просто да се модернизират из основи, също така и старите предавателни центрове и да се използва по-добре капацитета им. Да излезе ясна програма на програма България на БНР, да си има ясен сайт, ясно време за излъчване и ясни честоти. Колкото до интернет винаги може повече, но за сега смятам, че сайта на БНР е на добро ниво, винаги има на къде още, но поне там смятам, че всичко е ОК. За онлайн излъчванията съм съгласен, а за темата за музикалното радио винаги може да се възстанови третата програма Орфей и на нея да мине изцяло музикалната част на Христо Ботев. За начало може да бъде онлайн и постепенно да вземат лицензи за национално ефирно излъчване. Образователната програма също трябва да има, а Христо Ботев да набляга на културата, проблемите в нея и пълен афиш от културни събития.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 21 Окт 2011, 14:09

Puflet написа:Няма как да не подкрепя идеята на Даниел!
1xtra ... въобще няма какво да го коментирам! И аз смятам че БНР има капацитета за подобна програма, но сериозно се съмнявам някога да чуя dubstep на честотите на държавното радио :(

какъвто и капацитет да има БНР, там липсва човешкият капацитет за една подобна програма!
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 21 Окт 2011, 14:39

Въпроса не е да се отписват предаватели. Нека си има, но не и само там да се наливат пари, Хоризонт се чува от 2-3 честоти минимум, което не е лошо, но нека не е само това посоката - да имаш сигнал, пък да слушаш една програма. В интернет средствата необходими им са значително малки, не е необходимо предаватели, ако пък има възможност за честоти - лошо няма. Иначе относно дъбстепа - bbc си имат news канал, подобно на хоризонт, той е сериозен както и Хоризонт трябва да бъде, развлекателният канал трябва да е друг, като под развлекателен не значи просто Mp3 с румънските хитове които и без това всички въртят, а talk, провокации в слушателя, предизвикателства и основно никаква политика, или проблемни теми(те да си останат за сериозния канал - Хоризонт).

Ако знаете начин за официално предложение, може да им пратим идеята, пък до 1-2 години да помислят над нея ако искат :}
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 21 Окт 2011, 15:04

Идеята на Даниел е много добра, но и "забележката" 747 е много точна.
Всеки може да си направи извода за крайния резултат.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 22 пъти
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 21 Окт 2011, 15:24

747 написа:
Puflet написа:Няма как да не подкрепя идеята на Даниел!

какъвто и капацитет да има БНР, там липсва човешкият капацитет за една подобна програма!

И ти си прав, човешки капацитет има в повече, но точно за музикална, младежка програма - едва ли.

Та се замислих и аз - как може да пуснем официално предложение? То е ясно, че резултат няма да има, ама при положение че БНР се финансира с нашите пари, да се опита да задоволи и нашите желания!

//offtopic: http://www.youtube.com/watch?v=OAkj3vVi23Y O0
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 21 Окт 2011, 19:16

Определено добра идея, но не вярвам да наравят нещо в тази в посока. Мислейки в посока БНР се замислихещо друго- има ли смисъл в днешно време да се хаби ресурс за Радио България? Не вярвам, да има слушатели за тези програми. Може даже да пусна отделна тема за РБ да видя какво мислите по този въпрос.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 21 Окт 2011, 22:13

Програмите на БНР трябва да са по този начин:

1. Информационна програма BNR1.
2. Културно-музикална програма BNR2.
3. CHR радио, насочено към младежката аудитория
4. Радио България да направят емисии на хинди за Индия, на английски за Океания и за Амазония на местни диалекти. :Drunk
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 21 Окт 2011, 22:40

BNR3 не трябва да е просто CHR, то такива бол, трябва да е нещо което няма в България, а именно съвременно европейско радио, разчупено, неполитическо и развлекателно и най-вече повече talk и средно количество музика. Въртене на разни хитове по 50 пъти на ден изобщо не влиза в това число.
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 22 Окт 2011, 00:55

[/quote]BNR3 не трябва да е просто CHR, то такива бол, трябва да е нещо което няма в България, а именно съвременно европейско радио, разчупено, неполитическо и развлекателно и най-вече повече talk и средно количество музика. Въртене на разни хитове по 50 пъти на ден изобщо не влиза в това число.[/quote]

Според мен трябва да се направи една младежка програма и на да имитират фреш или витоша а просто да пускат разнообразна музика например от 12:00 до 14:00 денс от 14:00 до 16:00 техно и тем подобни но много е важно да не въртят през един час едни и същи песни :) и предполагам ще има много млади хора които с удоволствие ще го слушат пък и по възрасни :)
Аватар
Future_Generation
500+
500+

Мнениеот Future_Generation » 22 Окт 2011, 12:59

Да вземат пример от Сити,които купиха Essentials with Pete Tong от ББС1 и определено си разчупиха програма с малко прогресивна музика,а не само румънски глупащини...
Оставете УЛТРА,спасете БЪЛГАРСКОТО!!! :)
krasio89
Нов
Нов

Мнениеот krasio89 » 22 Окт 2011, 20:17

По БНР въобще музика пуска ли се ? :D

Назад към