DVB-T MPEG4 приемници за наземна цифрова телевизия

Техника и технология
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Приемници за наземна цифрова телевизия

Мнениеот ogibo » 14 Дек 2010, 17:09

Tarnum написа:
lacho написа:Има един сайт http://www.cifronim.com,в който се продават цифрови ефирни приемници,като най-евтините за кинескопни телевизори са 79лв..

Същата джаджа я има за $25 с доставка от Китай - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31663
Поръчах, като дойде ще тествам и докладвам.

Магазините са прави за себе си - защо да продават евтини тунери, ако могат да те накарат да купиш цял телевизор. :(

ДОБАВЕНО: Да, видях постинга по-долу, че пише че е само мпег-2, но на сайта на производителя пише мпег-4. Надявам се производителя да е прав. Няма да спирам поръчката, ако стане-стане. :Whist

Какво стана с приемника? Става ли или си е набутация?
lacho
Нов
Нов

Мнениеот lacho » 15 Дек 2010, 09:28

В момента правят някаква промоция Коледна-20 процента отстъпка- за 60 лева и 64 лева-най-евтините приемници и още 8 лева сигурно за доставка от София до Ямбол,ама аз не съм си купил понеже в един друг форум се писа,че на Карандила са тествали преди време предавателите без антена и ако някъде има проблем с военните,то щяло да бъде точно в Сливен,а сигнал от Стара Загора я хванеш,я не.Уж на 1.01.2011 се говореше последно и ако се окаже вярно до 5.01. има няколко дена-ако не са свършили разбира се.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 20 Дек 2010, 16:30

Ланчо не бързай. Пролетта трябва да се вземе цялостното решение за цифровите телевизионни мрежи.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 03 Яну 2011, 19:30

Яс 'зех та са замислих... :Bounce и 'зех та си 'зех нов 32"-ов ТВ "sam-sung" с DVB t+c MPEG4. и донякъде си реших проблема т.е. -до излизане на следващото поколение DVB. ;D
и сега мисля да си купя нещо такова (DVB-t) за лаптопа. чух, че на илиенци стрували по 20(дваесе) лв па макар и качеството им сигурно да е като за толкова... в един компютърен магазин ми поискаха 80 лв за същото.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 26 Яну 2011, 21:54

Колеги, 'зех го :Clap - HDTV USB DVB-T, работи. има си антенка и дистанционно. Струва 25 лв. От магазина на булсатком на илиенци. зарежда се SW от диска, отключва се с кода върху опаковката на ЦД-то.
"Улови" 16 програми в София - южните квартали.
Ето повече инфо за устройството - цитирам от електронния менюъл:

BlazeVideo HDTV Player v6.0R
- Compliant with DVB-T, DVB-S?, DMB-T/H?, CMMB?, ATSC? Digital TV standard and PAL, NTSC, SECAM Analog? TV standard, BlazeVideo HDTV Player supports most popular TV Card with BDA interface on market, runs stably and smoothly on Windows 98 SE/Me/2000/XP/Vista operating system.
- System Requirements
Basic
CPU
Intel Celeron 600MHz or higher
System Memory
128MB RAM or higher
Operating System
Windows 98 SE/ME/ 2000/ XP/ Vista
Display Card
Have 24 Bits resolution and support DirectX, 8MB Video-ROM or more
Sound Card
PCI sound cards, Integration chipset on Mother Board, USB audio devices etc. compatible with Windows and stereo speakers
Device
All DVD drives; HDTV receiver and its driver should be properly installed for HDTV playback
Hard-disk Available Capacity
At least 512 MB temporary space for TimeShifting; Large enough space for HDTV/DVD record
DirectX
DirectX 9.0 or later
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 26 Яну 2011, 22:05

В същия магазин имаше и DVB-T тунер за аналогови приемници, които се монтират/включват директно към SCART-а отзад а фотодиода за дистанционното се извежда с кабелче отпред и се закачва/залепва някъде. Не видях как се захранва - май през SCART-а няма начин. Струва 75 лв. Удобно, нали! :D нема допълнителни кутии да ти се "шмиткат" около ТВ-то. Само цената е малко висока :(
надявам се да падне като мине първата (че и втората) вълна на търсенето...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 07 Фев 2011, 00:12

SCART има и 12 волтови вериги, но те са по-скоро тригерни. И все пак, и аз не съм виждал тия приемници да имат външно захранване.
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 07 Фев 2011, 13:05

Аз имам такъв приемник Роудстар с мпег 2 за съжаление. Има си отделно захранване, диод, който се залепва отпред и буксата SCART за директно включване в ТВ.
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
Radiofen
100+
100+

Въпрос

Мнениеот Radiofen » 14 Фев 2011, 16:53

Уважаеми колеги, дали някой от вас има някаква по-подробна информация и отзиви за следния цифров приемник:

http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=51_205&products_id=529
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 07 Дек 2011, 17:51

Днес ходих до Технополис и Техномаркет да попитам имат ли приемници за ефирна цифрова телевизия - нямат и ... няма и да имат! :-\
Няма търсене - няма и предлагане. 8)
lacho
Нов
Нов

Мнениеот lacho » 08 Дек 2011, 08:37

Наскоро проверявах в Техномаркет-имаше един Нео за 59 лв.,но на MPEG 2,в Контраст миналия септември проверявах-имаше също на MPEG2-не си спомням марката-мисля.че го има още на сайта им,а в Технополис бях питал пак тогава първоначално казаха,че нямат,но после ми казаха,че имат антени с вграден тунер,но не знаеха дали са mpeg2 или mpeg4,a и тогава нямаше как да се пробва,сега поне излъчва БНТ1 от Сливен доколкото знам.В Електромания съм проверявал-също нямаше,понеже там има цифрови кабелни и сателитни приемници,но ефирни не.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 08 Дек 2011, 09:15

Една идея от мен - защо не хвърлите едно око тук: http://www.conrad.de/ce/de/overview/131 ... T-Receiver :Idea

От магазина на Конрад на "Петте кьошета" в София може да се поръча всичко от каталога на споменатата немска фирма без разлика в цената от каталога до доставката в София. :Hi

Знам, че написаното звучи като реклама, но е начин да се достигне до качество, което едва ли ще се появи скоро по нашите големи магазини.

Поздрав!
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 08 Дек 2011, 12:03

Още в началото на темата имаше линк към един сайт за продажба на такива приемници,но не съм поръчвал по Интернет и си нямам и идея как става. :Hmmm
Пък и ми се искаше първо да видя как действа самото устройство,да ми го демонстрират,да го изпробват пред мен и тогава да си давам парите. :-\
Може би като минат още една - две години,търсенето на хората ще стимулира търговците да доставят приемници. ???
В момента в София се продават,защото от години има цифрово излъчване. ::)
Предполагам,че щом стартира официално на територията на цялата страна,сет топ бокс-овете ще започнат да се продават навсякъде. 8)
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 09 Дек 2011, 11:11

Какво поръчване по Интернет - отиваш в магазина на Конрад тук в града и си го поръчваш! :Idea

А колкото до това как даден приемник работи не на теория, а на практика има интернет-форуми с доста подробна информация. :Book
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 10 Дек 2011, 05:28

Георги написа:Какво поръчване по Интернет - отиваш в магазина на Конрад тук в града и си го поръчваш! :Idea
А колкото до това как даден приемник работи не на теория, а на практика има интернет-форуми с доста подробна информация. :Book

За кой град говориш?!? ;)
Аз съм в провинцията,не в София. 8)
А за работата на едно устройство имам една желязна логика:"Око да види,ръка да пипне!". :Baby
Докато не изпробвам със собствените си ръце всички настройки и опции на приемника,няма как да се науча да работя с него. :-\
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 10 Дек 2011, 10:30

biggeorge написа:Пък и ми се искаше първо да видя как действа самото устройство,да ми го демонстрират,да го изпробват пред мен и тогава да си давам парите. :-\
Може би като минат още една - две години,търсенето на хората ще стимулира търговците да доставят приемници.

Преди да си закупя дадено нещо винаги събирам максимална информация за него. Но най-изчерпателна представа дават review-тата качени в YouTube. Лично нямам нужда от външен приемник понеже телевизорите в къщи са с DVB-T/C тунери.
Но все още има време докато се разбере кой какво парче от баницата ще вземе, какво ще стане с покупките на Пеевски, TV7 ще г(л)ътне ли Нова и т.н. Бъдете сигурни, че когато нещата се избистрят тези които държат мултиплексите ще заръчат на големите вносители и магазини за електротехника какво да внасят и предлагат, вестниците и телевизиите им ще проглушат ушите на българина "що е туй set-top-box" и от къде трябва да си вземат "правилния" такъв за да могат да гледат "качествените" им телевизии!
lacho
Нов
Нов

Мнениеот lacho » 10 Дек 2011, 11:07

Докато чакаме цифровата ефирна,има два варианта за гледане на безплатна телевизия-освен ефирната.Вариант 1-сателитна антена-примерно 60 сантиметрова офсетова,конвертор и стандартен приемник-ако е втора употреба приемникът,оборудването ще излезе колкото нов ефирен приемник.За монтажа-Булсатком правят между 15 и 20 лева,ако нямаш стойка.Тук не става въпрос за абонамент,а само за монтаж на оборудването.Най-много свободни български програми има Хелас сат-39 градуса изток,около 9-включително ББТ,която едвам се приема от Сливен,както Скат,Канал3,които нямат лиценз за цифрово ефирно разпространение.Това са некодирани канали на Булсатком.На същия спътник има свободни около 10 гръцки-така че като прибавим ефирните спокойно около 25 канала могат да се хващат.Разбира се те може в скоро време да минат на ДВБ-С2,както Виваком примерно и приемникът също трябва да е по-нов.Вариант 2-Оператор,при който плащайки си за интернет получаваш безплатно и телевизия-в Ямбол има една реклама на Спийди нет,които са партньори със Супер вижън-гледай телевизия за 0 лева.Не пише подробности,но предполам,че е като се абонираш за интернет,получаваш безплатна аналогова,както беше при Близу.Аз съм на техния интернет-СВ+ и имам безплатна аналогова.Ако човек си купи цифров кабелен приемник и знае честотите може да го настрои и да гледа свободните програми в цифровия пакет-от около 200 канала-170-180 са свободни,не повече от 20-30 са кодирани,а кодираните могат да се гледат от аналоговата.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 11 Дек 2011, 03:41

Нищо не е безплатно. :-\
При Вариант 1 еднократно даваш пари за сателитна антена и приемник,а при Вариант 2 всеки месец даваш пари за кабелен Интернет. 8)
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 13 Дек 2011, 03:36

Вариант 3:

1. PC/Laptop/Netbook, производство в близките 5 години;
2. ALFA-AWUS036H (USB WiFi платка) за да си подсигуриш достъп до WiFi мрежа и Интернет;
3. Dreambox 500S, свързан към PC-то по LAN, и към съответната антена;
4. LAN кабел (кроснат);
5. Backtrack и един добър wordlist;
6. Баба/леля/кака шер;
7. Малко време и нерви.

С тази еднократна инвестиция ще имате телевизия на корем, не лоша Интернет връзка и някой бонуси, които операторите не искат да имате :Devil
Всичко разбира се, без месечни такси и обвързване по какъвто и да е начин :Happy
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 13 Дек 2011, 10:07

biggeorge написа:Още в началото на темата имаше линк към един сайт за продажба на такива приемници,но не съм поръчвал по Интернет и си нямам и идея как става. :Hmmm
Пък и ми се искаше първо да видя как действа самото устройство,да ми го демонстрират,да го изпробват пред мен и тогава да си давам парите. :-\
Може би като минат още една - две години,търсенето на хората ще стимулира търговците да доставят приемници. ???
В момента в София се продават,защото от години има цифрово излъчване. ::)
Предполагам,че щом стартира официално на територията на цялата страна,сет топ бокс-овете ще започнат да се продават навсякъде. 8)

Здравейте,
Прав сте! Към момента няма финансова възможност с оглед на търсенето да се поддържат магазини в страната. При едно по-благоприятно развитие и това ще се случи. По принцип поръчката през интернет става лесно - просто си давате адреса и телефона и ви го изпращаме чрез еконт като поемаме една част от разходите ние. При доставката си има опция да прегледате стоката, да я тествате ако искате и тогава да я купите.
Поздрави

Назад към