Търся качествена IP камера

Когато търсите или предлагате
Нов
Нов

Търся качествена IP камера

Мнениеот standart » 18 Фев 2015, 23:06

Здравейте,

Имам един обект, за който съм решил, че ще бъде нужна някаква охрана и по-удачния вариант за мен е това да бъде чрез видеонаблюдение. Търся си качествени безжични или IP камери, които да бъдат съвместими с Windows 8, и разбира се на разумна цена.

Някой може ли да ми препоръча конкретен модел, нещо среден клас като качество и цена. Гледах няколко модела IP безжични камери тук http://v-maxprotect.com/sistemi-za-vide ... enie-ceni/, но цените доста варират и не мога да преценя дали са оферта.
Последна промяна 2 на standart, променена общо 25 пъти
Martinski
100+
100+

Re: Търся качествена IP камера

Мнениеот Martinski » 19 Фев 2015, 11:44

Привет,
Занимавал съм се с инсталиране на системи за видео наблюдение и наистина пазара сега предлага много варианти, че е почти невъзможно да избереш, без да се допиташ до специалист.
Основното обаче е:
1. външни или вътрешни - и при двата типа размера на обектива е важен, той ти определя разгъвката (ъгъла) на това, което ще се наблюдава.
2. със звук или без
3. ще записват ли на DVR (NVR) или само ще се гледат онлайн с PC, през мобилен телефон е опция за някои модели и не важи за всички. Лични мнение - ако не записват няма смисъл от цялата работа.
4. вземи предвид, че ще ти трябва добър рутер и нет, защото трафика е доста, пък и ще трябва пренасочване на доста портове, ако камерите са IP 4-5 и нагоре.
5. при жичните ще трябва и окабеляване - продава се комбиниран кабел 3в1 - захранване,аудио и видео.

Вътрешна камера - не повече от 50-80 лв. За външна 130-200 лв.
И все пак, по-добре отиди някъде на място и сподели каква ти е идеята, за да ти предложат подходяща техника. Успех.

Назад към