Най после... Сателитен интернет и у нас

Телекомуникационен форум
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Re: Най после... Сателитен интернет и у нас

Мнениеот mita6ki » 14 Яну 2010, 20:36

На мен пък не ми харесва това че интернет доставчиците се надпреварват за все по високи скоростти, които са напълно излишни вече, а не си правят конкуренция с цените
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 15 Яну 2010, 12:14

mita6ki написа:На мен пък не ми харесва това че интернет доставчиците се надпреварват за все по високи скоростти, които са напълно излишни вече, а не си правят конкуренция с цените

Прав си, обаче има едно нещо- няма накъде повече! Като съотношение на доходите ни към цените те наистина са високи, но пък и производителите на мрежово оборудване не го продават с диференцирани цени за българи и англичани. Е, продават го, но в такива случаи и качеството е диференцирано. ;) Проблемът най-вече ни е в отвратително ниският стандарт на живот. Когато станем като британците, да работим по 3-4 дена за яденето цял месец, тогава ще живнем, но... това едва ли ще стане, освен ако не намерим от някъде да вкарваме гастербайтери да ни орат, сеят и жънат за по 50 лева на месец. Ако въобще нещо се оре и сее извън зърнените култури. :(
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 14 Юли 2010, 04:57

Това е истината, най-сетне сателитен интернет у нас. Може и темата да е от повече от година, но май стария оператор фалира - Трансат и сега е нов Висат. Офиса им е в Подуяне на Бесарабия №74!!!
Екстра, това е най-добрият вариант за къмпинги, хижи и изобщо на всякъде където няма жици :D
Става както за планината, хижа, фургони, къмпинги, бунгала и т.н. Също така всеки ще може да има интернет с приемлива скорост, това е за населените места, където интернета е под 4 Mbits/s като ISDN/ADSL/DSL/UMTS мрежите на фиксираните(кабелните оператори - БТК) и мобилните телекоми.
Алтернатива е на интернет кабелните мрежи в някои населени места, но все пак смятам, че след като са изграждани масово в последните 5 - 10 години имат доста по-висока скорост.
Недостатъци за момента са, че не е усъвършенствана услугата със сателитна телефония, както и DTH телевизия, което ще спести нуждата от две сателитни антени, а и услугата ще бъде по-примамлива.
Висат в бъдеще може да бъдат един достоен конкурен на Булсатком, Тотал, Виваком?!?
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 14 Юли 2010, 10:43

simeon.bg написа:Недостатъци за момента са, че не е усъвършенствана услугата със сателитна телефония, както и DTH телевизия, което ще спести нуждата от две сателитни антени, а и услугата ще бъде по-примамлива.

И цената.
http://tooway.bg/node/6
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 16 Юли 2010, 07:35

Според мен услугата ще стане примамлива след една рекламна кампания, а и морските курорти, хижите, къмпингите ще имат интерес към услугата, според мен цените както на самата услуга, както на оборудването ще падат. Така беше и с цифровата, а и аналоговата сателитна телевизия, в началото е скъпо, а и в Европа нз да ли е силно разпространена тази услуга.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 16 Юли 2010, 11:43

Не се съмнявам че цените ще паднат, но това ще си остани услуга за отдалечени места. Кабела все пак има по-голям капацитет. Направи си сметка ако половината потребители на нет почнат да ползват тази услуга какво ще стане.

Назад към