Радио Стара Загора ще има нов предавател в Кърджали

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
NikolaYam
Нов
Нов

Радио Стара Загора ще има нов предавател в Кърджали

Мнениеот NikolaYam » 05 Фев 2011, 08:06

Ще се изгради нов УКВ предавател в Кърджали на Радио Стара Загора, който ще излъчва програмата на радиото от РРТС"Стръмни рид". Вероятно и на него мощността му ще бъде 1kW. Дано само не стане като предавателя в Свиленград, две години от КРС го мотаят, но дано до края на тази година го пуснат най сетне в експлоатация! Ако го замотаят обаче, пусковия срок ще е някъде към 2013 година.
Аватар
Radiofen
100+
100+

Re: Радио Стара Загора ще има нов предавател в Кърджали

Мнениеот Radiofen » 05 Фев 2011, 12:23

Стръмни рид е една наистина много стратегическа точка, която покрива не само по-голямата част на Източните Родопи, но се чува прекрасно чак до Стара Загора при 10 кW ("Хоризонт" на 105.0). Дано по-скоро пуснат новата честота на радио "Стара Загора" и дано е поне 1кW.
Обаче си мисля, дали в по-далечна перспектива, когато бъде пуснато следващото регионално подразделение на БНР в Бургас, радио "Стара Загора" няма да се оттегли от Сливен? Ще поживеем, ще видим... ;)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Фев 2011, 15:59

О, тази точка (Стръмни рид), стига и до Сливен и успява да покрие по-голяма част от Югоизточна България. Предполагам, че се чува на места и в Гърция и Турция.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 05 Фев 2011, 17:54

за мене би било по-логично да пуснат в Кърджали предавател на Радио Пловдив, а на РСЗ да дадат честота в Габрово...
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 05 Фев 2011, 19:26

UGLY_BOY написа:О, тази точка (Стръмни рид), стига и до Сливен и успява да покрие по-голяма част от Югоизточна България. Предполагам, че се чува на места и в Гърция и Турция.

Наскоро научих че 105,00 затиска някакво радио в Комотини.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Фев 2011, 19:27

ogibo написа:Наскоро научих че 105,00 затиска някакво радио в Комотини.

Силно се съмнявам това радио в Комотини да е тръгнало преди Хоризонт на 105.0, който си е там май вече 20 години.
Аватар
Nasko_Bs
100+
100+

Мнениеот Nasko_Bs » 06 Фев 2011, 21:46

747 написа:за мене би било по-логично да пуснат в Кърджали предавател на Радио Пловдив, а на РСЗ да дадат честота в Габрово...
Да наистина е доста нелогично ! Все пак там се отблужват от БНТ Пловдив , сега и от БНР Стара Загора :Hmmm
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Фев 2011, 07:15

най-добре е да пуснат в К-ли и радио Варна и задължително р. Видин,дори по два предавателя,о, и р.София
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 07 Фев 2011, 09:36

bubic написа:най-добре е да пуснат в К-ли и радио Варна и задължително р. Видин,дори по два предавателя,о, и р.София

По-добре отколкото Радио Кърджали с новини на турски.... Което може и да стане при нов мандат на Бойко.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Фев 2011, 15:06

А защо след като в другите държави им куп медии на малцинствени езици, тук да няма? По-добре е хората, които не говорят български, да се информират за това какво става от София, а не от Истанбул или Анкара.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Фев 2011, 00:29

Ъгли,българските турци съвсем са се доверили на турските радиа за всякаква информация,особено тези,които са образовани и др. Ако ще БНР да пусне и 10 предавателя по 24часа на турски и различните турски далекти,резултата също ще бъде нулев. Самата турска общност е камерна,сравнително малък брой са широкоотворени към българите и българските работи. Нито радио,нито телевизия спомага за няакаква интерграция. Ходил ли си по районоте с турско население да видиш по колко сателитни антени имат. Те нито слушат българска музика,нито се интересуват от изкуство,нито от култура,нито от история. Новините пък по БНТ,ако все още ги има н атурски са напълно ненужни. Правих справка за ТВ-едмисии на езици на етническите групи в различните страни. Няма по-краткотраеща емисия от нашата .Задължително хващаме влака към отнесеността. В Атина например има програма на български за живеещите българи там,но тя е много по-дълга. При това,българите не са гръцки гражданиу, с малки изключения.За наште условия ,стандарти нужди не е необходима повече от една програма. Плюс втора,която да е свързана с локалните. Ботев-програмата е напълно излишна. Както и ТВ за чужбина.Всичко е до болка познато и безброй пъти гледано. Особено филма "На всеки километър". Даже е добре да го включат всеки ден да се върти,както емисията за времето. Повече от ясно е,че без комунистическите лъжи няма живот у нас.Който нему харесва да се спасява.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Фев 2011, 02:10

Съгласен съм с много от нещата, но по тази логика трябва да няма програми на турски език за турците в Германия. Но ако германците не се опитат да ги интегрират, ще стане нещо много по-лошо, защото турците са 50% от населението на страната. След като се намират в съответната държава, трябва да спазват съответните закони, да говорят официалния ? език. Когато имаш такава малцинствена група, нямаш избор, освен да я интегрираш. В крайна сметка всеки си избира в коя държава да живее, но и всеки спазва законите и неписаните правила, по които живее обществото в нея.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 08 Фев 2011, 09:21

Програмите на БНР на турски език на СВ, новините на турски език по БНТ, предаванията на чужди езици на КВ и СВ на БНР са имитация на дейност с цел "усвояване" на средства.

Как ви изглеждат българските радио и ТВ "програми" на турски език в сравнение със турските сателитни програми ?

Предавателят на Радио Стара Загора на средни вълни чува ли се нормално в Кърджали и областта ?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Фев 2011, 04:04

Ъгли,говоря,че българските турци не искат да се интегрират,не ги тегли,не им е приятно,не чувстват нужда от това,за което пишеш.Това е било винаги така. Както българите в Бесарабия. Образованите си пускат Хоризонт и Дарик и хич не се интересуват от местните,ен,не всичките. Имам близки в Германия ,които си имат сателити и по цял ден си слушат наши станции.В Англия,Испания,същото.Следят си българските сериали,Слави,Млави и все едно че са си в България. Тук като имаме по 15канала бълг. програми,слушаме тях,да,и местни,ама вече всичко е увяхнало,не става кой зане какво в живота,че да слушаме и гледаме в захлас. Но този Колев е определно циник. Не тябвало да се интересуват хората от ДС,защото са минали 22г. По същата логика,да не се интересувамеи за времето,когато смебили под турски гнет. Издухал ,напълно деградирал.
Аватар
NikolaYam
Нов
Нов

Мнениеот NikolaYam » 14 Фев 2011, 06:46

Колега Radiofen, забравете това, че радио Стара Загора ще премахне предавателя си на РРТС "Карандила"! Това са спекулации и при никакви обстоятелства няма да стане това! Сливен, Ямбол, Нова Загора, Стара Загора, Кърджали, Свиленград и Хасково се обслужват от радио Стара Загора! Сливен не е в територията на предстоящото радио Бургас, така че останалото са спекули и невярни неща! Радио Бургас ще си разположи предавателите по черноморието, Бургас и в част от южна България.
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 14 Фев 2011, 09:01

Ако това, което казвате, колега Никола, е наистина вярно, аз бих бил наистина доволен, защото харесвам радио "Стара Загора" и, когато съм в Сливен слушам предимно него, както и "Христо Ботев", разбира се. Що се отнася до бъдещото радио "Бургас", то логично е наистина, покритието му да не надхвърля бургаска област. Допускането ми беше на базата на факта, че преди години Сливенска, Ямболска (оставам с впечатление, че Вие сте от Ямбол) и Бургаска област бяха обединени в една по-голяма област, също така наречена бургаска. А като се върнем още по-назад в историята на Сливен можем да открием непрекъснати административни лъкатушения ту към Стара Загора, ту към Бургас. Е... в края на краищата, ако ни се слуша радио "Бургас", ще насочим антените си или към "Еделвайс", от където навярно най-напред ще тръгне да излъчва, или към Маркова стъпка, където сигурно в последствие ще има честота. Иначе и "Хоризонт" на 95.0, и "Христо Ботев" на 103.2 се хващат в Сливен. Поздрави! :)
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 14 Фев 2011, 13:46

Вярно че Хоризонт и Хр.Ботев се хващат в Сливен от Маркова Стъпка понеже самата кула като пътуваш до Дева Броадкаст се вижда перфектно
Иначе поне последния път като питах КРС за Радио Бургас и те ми казаха че радиото ще има честоти само в Бургас,Карнобат и Ахтопол
107.8 в Свиленград стартира ли?
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 14 Фев 2011, 15:10

Аман ! Да вземат да направят във всеки град радио на БНР , и във всеки град на чийто управници и представители в парламента им хрумне грандоманията да си направят радио с НАШИТЕ пари от НАШИТЕ данъци ! Да не говоря че за слушаемоста на радиа като Стара Загора , Шумен , и т.н. демек няма никакъв пазарен принцип за съществуване на такива радиа , те се субсидират от нашите данъци ! Идиоти ! >:(
Аватар
NikolaYam
Нов
Нов

Мнениеот NikolaYam » 15 Фев 2011, 01:59

jorko написа:Вярно че Хоризонт и Хр.Ботев се хващат в Сливен от Маркова Стъпка понеже самата кула като пътуваш до Дева Броадкаст се вижда перфектно
Иначе поне последния път като питах КРС за Радио Бургас и те ми казаха че радиото ще има честоти само в Бургас,Карнобат и Ахтопол
107.8 в Свиленград стартира ли?

Не, колега, в Свиленград радио Стара Загора не е стартирало, аз живея в Сливен и постоянно го следя това. Програмите Хоризонт и Христо Ботев в Сливен, поне в града не се хващат от Карнобат, може само на по-високите места да хванете Хоризонт и Христо Ботев от Свиленград и Кърджали. А Хоризонт и Христо Ботев от Айтос и Карнобат могат да се хванат добре в селата, които са разположени на изток от Сливен, например Тополчане, Глушник, Калояново, но не и в самия Сливен, пробвал съм на 95,0 и на 103,2 MHz да ги хвана, но уви!
Аватар
NikolaYam
Нов
Нов

Мнениеот NikolaYam » 15 Фев 2011, 02:17

Radiofen написа:Ако това, което казвате, колега Никола, е наистина вярно, аз бих бил наистина доволен, защото харесвам радио "Стара Загора" и, когато съм в Сливен слушам предимно него, както и "Христо Ботев", разбира се. Що се отнася до бъдещото радио "Бургас", то логично е наистина, покритието му да не надхвърля бургаска област. Допускането ми беше на базата на факта, че преди години Сливенска, Ямболска (оставам с впечатление, че Вие сте от Ямбол) и Бургаска област бяха обединени в една по-голяма област, също така наречена бургаска. А като се върнем още по-назад в историята на Сливен можем да открием непрекъснати административни лъкатушения ту към Стара Загора, ту към Бургас. Е... в края на краищата, ако ни се слуша радио "Бургас", ще насочим антените си или към "Еделвайс", от където навярно най-напред ще тръгне да излъчва, или към Маркова стъпка, където сигурно в последствие ще има честота. Иначе и "Хоризонт" на 95.0, и "Христо Ботев" на 103.2 се хващат в Сливен. Поздрави! :)

Колега, току що обясних, че на 103,2 и 95,0 MHz в Сливен не могат да се хванат, нито Христо Ботев, нито Хоризонт, града остава в радиосянка, аз имам наблюдения и от опит Ви го казвам. Може да се хванат от селата, намиращи се в близост до Сливен и то разположени на изток. Аз съм от Сливен и живея в Сливен. Няма смисъл да се връщаме назад колега, сега реалността е друга и ефира е пренаселен от радиостанции. Разбирам логиката ви, но сега Сливен си е самостоятелна област. А колкото до радио Бургас - ами ще ми е мн. приятно да го слушам в Сливен, но няма да стане това, и от Еделвайс в Слънчев бряг да излъчва пак няма да го слушаме в Сливен. Едно, че планината Карандила пречи, второ е доста далеч, а УКВ се разпространяват на 100 - 120 км само. Въпреки, че Хоризонт се излъчва с мощност от 10 kW от Слънчев бряг, в Сливен и околността нищо не се хваща, даже и сцифров тунер и с добра антена пак не става! Аз в Сливен едва, едва съм хващал през нощта радио Вероника от Бургас на 99,9 MHz, въпреки че излъчват с 1 kW мощност, но от Бургас - к-с Меден рудник, а от Слънев бряг не става. Та радио Бургас ще го слушаме само по интернет, като не живеем в Бургас, нали имаме компютри я! Поздрави!

Назад към