РИНГ.БГ я няма при Близу

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
БайСашо
Нов
Нов

РИНГ.БГ я няма при Близу

Мнениеот БайСашо » 11 Май 2011, 21:36

Добър вечер. От вчера сутринта моят кабелен оператор не излъчва РИНГ.БГ. В аналоговата няма нищо, а в цифровия пакет на нейно място се дублира Диема. Как е при вас? Ако и на други места е същото положението има ли някой информация какво се случва? Само да поясня, че това е валидно за град София.
Юнак
1000+
1000+

Re: РИНГ.БГ я няма при Близу

Мнениеот Юнак » 11 Май 2011, 23:21

При мен си върви, на друг оператор съм
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Май 2011, 02:43

В един друг форум пише следното:
nikec написа:РИнг ТВ била спряна от БТВ медия груп ако не знаете да ви кажа.... на мен преди малко това ми обясниха по тела, нищо че на Сателит и Булсат я има.
Бахти малоумниците.

http://www.dtv-bg.com/showthread.php?p=99013

Ето и още разисквания по темата:
http://www.blizoo-forum.com/viewtopic.p ... 25dee2e42d

Пише, че май RING.BG ще престане да функционира.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 12 Май 2011, 09:03

Като си имат ринг, не виждам никаква логика да поддържат спорт по bTV Action.
Не знам защо се ръчка в обратна посока, спортът от Ринг да отиде в Екшън-а. Ринг можа да е малка телевизия, но си има от години лоялна аудитория.

А тъй като темата е не толкова за Ринг, колкото за близу, то по аналогия се присещам за вчерашен материал: 22 българи имат доход над 10 млн лв и в него - линк към статия от 7 декември 2010, в която пише, че някоя си Татяна Сотирова, съдружник в телекомуникационната компания "Булсатком", има богатство в размер на 36 985 000 лв.
Та, представяте ли си какви парички правят и тези от близу (съпоставено с мъничкия булсатком) на гърба на абонатите си, с подобни игрички с каналите.Парички с игрички.
Gogo82
100+
100+

Мнениеот Gogo82 » 12 Май 2011, 13:01

Те тва е... Ако е истина новината, май верно бтв движат по Сталинският модел "Няма телевизия ,няма проблем". Първо затриха PRO.BG, а сега и RING.BG.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 12 Май 2011, 13:40

Та, представяте ли си какви парички правят и тези от близу (съпоставено с мъничкия булсатком) на гърба на абонатите си, с подобни игрички с каналите.Парички с игрички.

"Мъничък" Булсатком ? Доколкото знам приходите им за 2010г. са 50млн.лв. , така че незная какви са ти критерийте за големи и малки, ама Булсатком определено не са мънички. :D
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 14 Май 2011, 18:28

Gogo82 написа:Те тва е... Ако е истина новината, май верно бтв движат по Сталинският модел "Няма телевизия ,няма проблем". Първо затриха PRO.BG, а сега и RING.BG.

Не съм съгласен. Не я затриха, а я "битивизираха" - т.е. премахнаха оперативно част от предаванията и ги замениха с повторения от своя архив. Каналът още си го има, а дали на някой му се гледа е друг въпрос. Аз никога съм бил особен фен на Про.бг - гледал съм 3 игрални филма там и няколко серии на "Ловците на митове" за цялото им съществуване под това име. Така че ми е все тая дали го има в предишния, в настоящия му вид или изобщо го няма.
Нещо ново за Ринга? В Интернет каналът си върви и си мисля, че ако ще има закриване, то Близу са разбрали твърде рано. Винаги обаче остава варианта да са доволни от икономиите в своята си кабелна (спиране на добри канали и заменянето им с боклуци) и сега да са решили да оправят финансите на останалите без тяхно знание. Такива алтруисти са те, нали?
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 14 Май 2011, 21:18

И аз гледам само "Нешънъл джиографик" и "Хистъри чанъл", но кой ме пита ;) :D Масите обичат БТв и това си е. :Drunk
Аватар
emokey
Нов
Нов

blizoo скъса договора си с RING

Мнениеот emokey » 15 Май 2011, 02:07

Хиляди зрители останаха без спортната телевизия на България

Хиляди зрители останаха без спортната телевизия на България - RING. От няколко дни абонатите на blizoo вече нямат в пакета си въпросния канал. Това предизвика дискусии по форумите каква е причината за изчезването му.

БЛИЦ разбра от сигурни източници, че кабелният оператор е скъсал договора си с RING. Така спортната телевизия на България (каквото е рекламното мото на медията) отпада от програмната схема на blizoo.

"Плащаме голяма сума, а насреща не получаваме почти нищо. До миналия сезон излъчваха мачовете от "А" група, от Холандия и Португалия... Имаше го и волейболното първенство на Италия, което е най-силното в Европа. Сега останаха само първенствата по футбол на Русия и Аржентина, както и мачовете от Чемпиъншип. Нямаме изгода да плащаме толкова много пари, а да не получаваме това, което искаме. Приключиха и с Лига Европа, тъй като БНТ ще предава финала между Порто и Спортинг (Брага)", коментираха нашите източници от blizoo.

http://www.blitz.bg/sport/article/93214
TVmaniack
Нов
Нов

Мнениеот TVmaniack » 03 Юни 2011, 12:55

Юнак
"Та, представяте ли си какви парички правят и тези от близу (съпоставено с мъничкия булсатком) на гърба на абонатите си, с подобни игрички с каналите.Парички с игрички."

Булсат ком от доста време насам имат повече абонати от Близу - а като гледам как е тръгнало последните да махат всички интересни канали от пакета си, нищо чудно да им намалеят абонатите а тези на булсат да се увеличат...
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 03 Юни 2011, 12:56

Споко, в БЛИЗУУУУУУУУ скоро и други ще няма, след като почнаха да губят масово клиенти.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 03 Юни 2011, 16:02

TVmaniack написа:Булсат ком от доста време насам имат повече абонати от Близу - а като гледам как е тръгнало последните да махат всички интересни канали от пакета си, нищо чудно да им намалеят абонатите а тези на булсат да се увеличат...

Да, вече има цели градове в страната, където всяка втора тераса из жилищните панелки е "накичена" със сателитна антена.
pesh56
Нов
Нов

Мнениеот pesh56 » 03 Юни 2011, 18:54

Аз лично съм с телевизия от Близуу и съм МНОГО доволен !
По Ринг не съм гледал нещо от години сигурно. Обаче HD пакетите са жестоки !
И качеството на сигнала е супер ! Мога да направя сравнение със Вивател и тва.... Булсатком и разликата е доста голяма. Е, чакаме и телевизиите да си подобрят сигнала, щото ако сравните българските канали с този на ESPN America например ше ви падне ченето.

А БТВ да охлажда супата ! Не знам кой я гледа тая телевизия освен в понеделник вечер ;)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Юни 2011, 01:30

К'во пък има в понеделник вечер?
БайСашо
Нов
Нов

Мнениеот БайСашо » 04 Юни 2011, 14:19

К'во пък има в понеделник вечер?

Българският сериал "Стъклен дом", бе Ъгли
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Юни 2011, 17:43

БайСашо написа:Българският сериал "Стъклен дом", бе Ъгли

Предпочитам "Под прикритие". :)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Юни 2011, 01:36

Малък Булсатком, голям Близу!? :Blink Има ли база за сравнение кабеларка с мрежа в някои по-големи градове с, практически националното покритие на Булсатком. Да не говорим, че последните имат стабилно присъствие и зад граница, което може и като абонатна маса да наброява поне колкото това на Близу в София, а защо не и в София и Пловдив. Качеството е друг въпрос, но пък при DTH нямаш кухи ситуации от сорта да останеш без сигнал, защото някой е прекъснал кабела (разбира се, последното зависи и от това, колко кадърно са ти монтирали антената).
Другото - гледам тук се пускат разни иронични подмятания по адрес на антените. Ситуацията във Великобритания обаче далеч не е по-различна. Ако не всяка втора, то всяка трета къща има малка елипса за гледане на Freesat или Sky. И как ли да е иначе, като последните те размазват с качество, HD канали и т.н. които аналогът на Близу тук - Virgin съвсем не може да достигне. За капак миналата седмица съквартиранта ми донесе един сет-топ-бокс на Sky направо се хванах за главата - 1TB хард, интерфейс какъвто ти роди главата (няма само аналогови изводи за многоканално аудио) и тегло от поне 3 килограма. Та, няма нищо лошо в това хората да си ползват DTH, просто за жалост, при нас качеството е доста кирливо. Затова пък го има повесеместно, а не само в превилигированите градове.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 05 Юни 2011, 11:02

Колко сантиметра са най-малките сателитни чинии, които се използват във Великобритания и с колко децибела са конверторите към тях за нормално приемане на Астра 28.2 изток ?
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 06 Юни 2011, 21:53

В мрежата на Нет 1 Ринга си работи на макс и си дават мачове от аржентинското първенство и доста интересни предавания.Въпроса е...докога!? ;D :D :Baby
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 07 Юни 2011, 13:18

Здравейте,
за съжаление това е самата истина - Ринг БГ го няма нито в цифровия, нито в аналоговия пакет на Близуу. Това не е добре >:D Ситуацията може би показва, че наистина БТВ груп ще ликвидира канала и затова не подновява стари договори. Или пък ще му смине името, както стана с БТВ екшън ;)

Назад към