Какво да гледаме през лятото

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Юнак
1000+
1000+

Какво да гледаме през лятото

Мнениеот Юнак » 07 Юли 2011, 15:56

Май повечето екипи са извън студиата (http://tv.dir.bg/news.php?id=8997486)
Бареков обаче не спира и използва момента, за да дръпне с едни гърди напред :-)
hristoslav2
100+
100+

Re: Какво да гледаме през лятото

Мнениеот hristoslav2 » 07 Юли 2011, 16:35

По българските телевизии целогодишно няма нищо свястно, така че нищо не се е променило.
Ще гледаме Борджиите
http://borgias.hbo.bg/
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 09 Юли 2011, 11:53

Нещо голям хаос е настъпил - едни повторения, едни сериали от една към друга телевизия... Обаче тръгва "Страх" по Нова и "Гласът на България" по bTV.
Чудя се за сутрешните блокове, примерно "Здравей, България" правеха експериментите си през лятото, сега не знам (а им е време за нов опит)
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 10 Юли 2011, 01:08

Дам, напълно правилно се каза и по-горе.
Аз друго освен нашенските сериали, Страх - нз нови снимки ли са, или старо. Аз така и така не съм гледал нашия сезон като хората, та може и да му хвърля едно око. Повторенията на Слави ми убягват, както и на Денис и приятели, като махнат и Господарите съвсем да не говорим. Може би бих ударил едно гледане на едни повторения на Столичани в повече, въпреки че не съм ги гледал като хората.
Като програмна схема, аз бих предложил да развъртят повторения на столичаните и стъклен дом в един 2 - 3 седмичен маратон, както и на Под прикритие. Не бих отказал и някакви спортни събития, F1 да е в национална телевизия, нищо против ТВ7, но не смятам, че точно те трябва да я излъчват. БНТ може би бил най-добре, поради покритието си, а и отворената програмна схема, БТВ си направиха на ощипани, а и аз не искам ТВ7 да ми се въртят реклами, докато гледам състезанието. Световното по волейбол и Купата Дейвис в София се отразяват много добре на националната телевизия, въпреки че се опитваха някакви авторекламки да завъртят в техническите паузи.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 13 Юли 2011, 11:59

Чудя се дали гледаемостта на телевизиите (общо) пада през юли и август, изглежда логично. Не знам обаче кое е първо: ваканциите на живите предавания или ваканциите на част от аудиторията.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 13 Юли 2011, 16:36

Юнак написа:Чудя се дали гледаемостта на телевизиите (общо) пада през юли и август, изглежда логично. Не знам обаче кое е първо: ваканциите на живите предавания или ваканциите на част от аудиторията.

Разбира се, че пада. Но не от юли , а от края на май. "Put"-а на рейтингите, т.е. общата гледаемост на телевизия в България, пада с около 4-5% до 7% на месец, което от май до август сумарно е доста. Телевизия се гледа най-много от средата на октомври до средата на май. А най-най-много - през декември и януари.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 13 Юли 2011, 21:12

вероятно в Австралия е обратното, минимален p.u.t. през декември и януари ;)
Всъщност въпросът ми е дали сезонният спад през лятото се дължи на междусезонието в програмирането или на това, че времето е твърде топло.
Ако е първото, то изглежда логично телевизиите да взимат мерки от типа на старта на "Гласът на България" (bTV) насред жегата или старта на "Черешката на тортата" (Нова ТВ) през юни. БНТ също прави някакъв опит със старт насред лято (туристическа игра), но... няма нищо общо.
TV7 пък изглежда са на обратно мнение: че времето е твърде топло. Публицистика сутрин на хладно, нищо не стартира през лятото.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 13 Юли 2011, 22:20

Юнак написа:Всъщност въпросът ми е дали сезонният спад през лятото се дължи на междусезонието в програмирането или на това, че времето е твърде топло.

Много е просто, бе човек - програмирането следва астрономията. Кое те тормози толкова? Първо е времето, после е програмирането.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 14 Юли 2011, 06:09

То си е напълно нормално, като е топло ще излезеш на вън, на свеж въздух. Ако си в града - по градинки, заведения, да се видиш с приятели или ще пробваш нещо ново. Винаги можеш да отидеш на планински преход, а през лятото на море, тъй като българина масово почива лятото, а не зимата. Пък и от май до октомври е селскостопански период и хората, които работят на полето няма как да гледат телевизия. А и през топлото време, какво ще гледаш тъпи предавания или ще се наслаждаваш на хубавото време. Според мен, телевизиите не трябва изцяло да минават на автопилот, някои предавания и сериали заснети преди лятото може да поскат, само че по нарядко, повече от веднъж седмично стига и през останалото време на седмицата въртят повторение на дадената серия/епизод, за всеки изпуснал, а и за удобство на зрителя. Да ви кажа, почти убеден съм, че зрителската аудитория на всички телевизии общо, гледани от българина по-едно и също време по-малко от 500 хил. според мен не пада, нощта не я визирам.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 14 Юли 2011, 09:56

Тази тема може да се обедини с другата и ще стане:"Какво да гледаме през лятото - пълна скука ?"
Телевизонните програми били скучни или интересни в зависимост от годишните времена !
Телевизионните програми зависят ли от качеството на хората, които ги създават ?
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Юли 2011, 11:26

Не знам, аз съм на мнение, че телевизиите опитват да борят сезонността.
По подобен начин, производителите на сладолед правят усилия (не у нас) да поддържат навика за консумация и през зимата. В северните страни напр., или в Русия, сладолед се яде целогодишно.

И още, не е просто топлината на въздуха, а отпуските; не по-малко отпуски обаче има по Коледа. Значи не са отпуските (пък и в един момент от време каква част от тв аудиторията е в отпуска? - да кажем, 5%, от които пък колко правят планински преходи или отиват в Тайланд? - много малко. На морето пък също има телевизори). Може би са ученическите ваканции, но по същия начин, доста деца си гледат тв и през лятото.

Като цяло моето впечатление е, че просто нишата за нови продукции, стартиращи през лятото, е доста свободна. Всъщност виждам само 2-3 нови заглавия (за по един час на ден), всичко останало е свободно.

Друг въпрос е този с финансирането - начина на бюджетиране при големите рекламодатели. Те пък се влияят от програминга и се затваря параграф 22...
Юнак
1000+
1000+

ПП

Мнениеот Юнак » 16 Юли 2011, 01:40

P.S.: сега като се прочитам изглежда, че хваля директора "телевизионни програми" на bTV. Решението да стартира The Vocie Of... през лятото изисква и аналитичност, и guts.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Авг 2011, 07:12

http://www.esctoday.com/news/read/17553

Ami,да погледаме какво правят нашите българки в Москва,поне
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Авг 2011, 07:19

http://www.youtube.com/watch?v=MT63S6m6tvY

R.I.P.- Laka mu zemlja

Човекът-душа,човекът-балканец,човекът-баща на шест деца напусна живота при автомобилна катастрофа,лека му пръст....Който знае Любиша,никога няма да го забрави! Музикант и воклаист,който малко говореше,но много пееше...

Назад към